Steam - Aktywacja gier z Rosji [VPN]

Awatar użytkownika
VIP
Discord: #2540
Podziękował: 35 razy
Podziękowania: 343 razy
Kontakt:

27 maja 2020, o 23:14

lewriczin pisze:
27 maja 2020, o 23:11
razek_666 pisze:
27 maja 2020, o 16:14
Sam od paru ładnych lat kupuję na steam gry za ruble, mam podpiętą kartę w PLN, z konta pobiera mi w rublach ;) Nigdy nie dostałem żadnego bana, gry też mi żadnej nie usunęło. Zmieniam też często region na Polskę, po czasie znów Rosja jak chcę coś kupić, więc myślę że bez obaw :)
Podstawowe pytanie: po jakim czasie można zmienić z powrotem?
Bawić w kupowanie na innych regionach nigdy nie zamierzałem, ale wkurza mnie że na innym regionie jest DLC (w dodatku darmowy) którego tu w Polsce nie mogę dostać w ogóle :evil:
Region można zmieniać co 2 tygodnie :)
Awatar użytkownika
Łowca

Re: Steam - Aktywacja gier z Rosji [VPN]

27 cze 2020, o 23:05

Xanthi pisze:
lewriczin pisze:
razek_666 pisze:
27 maja 2020, o 16:14
Sam od paru ładnych lat kupuję na steam gry za ruble, mam podpiętą kartę w PLN, z konta pobiera mi w rublach ;) Nigdy nie dostałem żadnego bana, gry też mi żadnej nie usunęło. Zmieniam też często region na Polskę, po czasie znów Rosja jak chcę coś kupić, więc myślę że bez obaw :)
Bawić w kupowanie na innych regionach nigdy nie zamierzałem, ale wkurza mnie że na innym regionie jest DLC (w dodatku darmowy) którego tu w Polsce nie mogę dostać w ogóle :evil:
?? a ta informacja to potwierdzona czy z ..... rzucona ?? - ja zmiaeniam jak potrzeba i dziala - nie czekam 2 tyg
Awatar użytkownika
VIP
Kontakt:

28 cze 2020, o 00:30

sir.COLA pisze:
Xanthi pisze:
lewriczin pisze:

?? a ta informacja to potwierdzona czy z ..... rzucona ?? - ja zmiaeniam jak potrzeba i dziala - nie czekam 2 tyg
https://support.steampowered.com/kb_art ... 6&l=polish
Awatar użytkownika
Łowca

28 cze 2020, o 00:34

Xanthi pisze:
sir.COLA pisze:
Xanthi pisze:

thx - musze sie temu przypatrzyc - wydaje mi sie ze czesciej zmienialem
Awatar użytkownika
VIP
Kontakt:

28 cze 2020, o 00:48

sir.COLA pisze:
28 cze 2020, o 00:34
Xanthi pisze:
sir.COLA pisze:

thx - musze sie temu przypatrzyc - wydaje mi sie ze czesciej zmienialem
Może coś faktycznie pozmieniali :) Nie testowałem, więc daj znać jak coś :macha:
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 14 razy
Kontakt:

30 cze 2020, o 22:33

''Aktywuje'' temat z lekkim zapytaniem, czy działa to w ten sposób, że jak doładuje sobie 40zł na portfel i zmienię VPN'em lokalizację oraz sklep na przykład na Argentynę to przewalutuje mi się portfel i będę miał go w tamtejszej walucie? Słyszałem też, że po wpłacie do portfela podczas jeszcze ''pobytu'' w swoim kraju trzeba odczekać 3 dni zanim się przełączy na inny, oraz ostatnie pytanie - jak się wchodzi na Steam już po zmienieniu sklepu to trzeba mieć ciągle VPN?
Awatar użytkownika
VIP
Kontakt:

30 cze 2020, o 23:01

PokerStudio pisze:
30 cze 2020, o 22:33
''Aktywuje'' temat z lekkim zapytaniem, czy działa to w ten sposób, że jak doładuje sobie 40zł na portfel i zmienię VPN'em lokalizację oraz sklep na przykład na Argentynę to przewalutuje mi się portfel i będę miał go w tamtejszej walucie? Słyszałem też, że po wpłacie do portfela podczas jeszcze ''pobytu'' w swoim kraju trzeba odczekać 3 dni zanim się przełączy na inny, oraz ostatnie pytanie - jak się wchodzi na Steam już po zmienieniu sklepu to trzeba mieć ciągle VPN?
1. Tak, przewalutuje Ci na inną walutę.
2. Wg tego co pisze w FAQ Steam to po zmianie regionu i tak możesz zmienić go ponownie po dwóch tygodniach. Chociaż dwa posty wcześniej kolega twierdzi że można częściej. ;)
3. Jak zmienisz region, to potem możesz wchodzić na Steam bez jego korzystania.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 2 razy

2 lip 2020, o 17:48

Jak kupię grę na steam przez vpn to:
1.Muszę aktywować przez vpn czy mogę normalnie.
2.Czy osiągnięcia będą mi zaliczać jak nie mam włączonego vpn.
Awatar użytkownika
VIP
Kontakt:

2 lip 2020, o 19:09

mario0480 pisze:
Zależy gdzie chcesz kupić. Jak bezpośrednio na Steam to wystarczy zmienić region mając odpalony VPN. Chyba że chcesz aktywować grę kluczem, to wtedy również trzeba zmienić region konta i dodatkowo patrzeć czy gra posiada runlocka, jak nie to możesz grać bez VPN'a ;)

Osiągnięcia nie mają nic do VPN'a :)
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

4 lip 2020, o 17:30

Xanthi pisze:
2 lip 2020, o 19:09
mario0480 pisze:
Zależy gdzie chcesz kupić. Jak bezpośrednio na Steam to wystarczy zmienić region mając odpalony VPN. Chyba że chcesz aktywować grę kluczem, to wtedy również trzeba zmienić region konta i dodatkowo patrzeć czy gra posiada runlocka, jak nie to możesz grać bez VPN'a ;)

Osiągnięcia nie mają nic do VPN'a :)
Bym miał jeszcze jedno pytanko, czy bezpieczniejszym jest założyć sobie drugie konto na którym kupujesz gifa i przesyłasz go na główne?
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 12 razy
Podziękowania: 26 razy
Kontakt:

4 lip 2020, o 17:47

PokerStudio pisze:
Bym miał jeszcze jedno pytanko, czy bezpieczniejszym jest założyć sobie drugie konto na którym kupujesz gifa i przesyłasz go na główne?
Tak se ne da, pane Havranek
Przy próbie giftowania steam założy ci podwójnego nelsona: pierwsze to ograniczenia cenowe (różnica może być 10% max) a na dodatek często są region locki.
Piszę ze smutnego doświadczenia, gdyż kiedyś gdy udało mi się przejść barierę nr 1 i gifta dostałem ale.. .nie mogłem go zaktywować i mi "wisiał" w nieskończoność. Było trochę i śmiesznie i straszno. Na szczęście support to miłosiernie odkręcił.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

4 lip 2020, o 17:56

lewriczin pisze:
4 lip 2020, o 17:47
PokerStudio pisze:
Tak se ne da, pane Havranek
Przy próbie giftowania steam założy ci podwójnego nelsona: pierwsze to ograniczenia cenowe (różnica może być 10% max) a na dodatek często są region locki.
Piszę ze smutnego doświadczenia, gdyż kiedyś gdy udało mi się przejść barierę nr 1 i gifta dostałem ale.. .nie mogłem go zaktywować i mi "wisiał" w nieskończoność. Było trochę i śmiesznie i straszno. Na szczęście support to miłosiernie odkręcił.
No nic.. a oceniasz chociaż szanse na bana sposobem kupowania przez portfel steam na dużą? Niby ciągle się cykam coś przez VPN kupować, ale ceny zbyt mocno kuszą..
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 12 razy
Podziękowania: 26 razy
Kontakt:

4 lip 2020, o 19:57

Jeśli mnie się pytasz to nie wiem, nie bawię się w to. Głównie dlatego że w sklepie steama bardzo mało kupuję i zawsze po ostrych przecenach więc nie chce mi się dla tych dosłownie paru złotych kopać się z koniem.
Gdybym zmieniając region mógł w jakiś sposób nakupić wolnego czasu na ogrywanie całego tego złomu który mam już zachomikowany to bym pewnie zrobił to jeszcze dziś, a tak? Kupa ogromna, to mam ją jeszcze bardziej doładować czy jak? :)
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 2 razy

5 lip 2020, o 15:45

1.Czy lepiej wejść przez vpn na Rosję czy Argentynę i czy będę miał tytuły po polsku.
2.Czy PC Builder Simulator będę miał po angielsku,gdy kupię w Rosji czy Argentynie.
3.Jaki program użyć do vpn:Nordvpn czy Speedify.
4.Kupiłem w piątek an steamie grę(muszę czekać 2 czy 3 dni na zmianę regionu) i czy mogę się logować do steama,żeby grać czy przez 2 lub 3 dni nie mogę się logować.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 9 razy

5 lip 2020, o 17:56

... to już chyba lepiej spiracić niż się w to pieścić.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

5 lip 2020, o 19:08

Muszę w innym regionie płacić gift cardami?
Ktoś próbował Family Share na swoje główne konto?
Awatar użytkownika
Łowca

6 lip 2020, o 03:26

Panowie doświadczeni VPN'owcy- mam kilka pytań.

Chciałem kupić Horizona za ~30zł z Argentyny, więc doładowałem portfel Steam w PLN.
Steam kazał czekać 48h od momentu doładowania na możliwość zmiany regionu.
W międzyczasie ceny na preorder Horizona pozmieniały się.
No cóż- mówi się trudno.
Pewnie było spore zainteresowanie "wersją argentyńską".

Obecnie w portfelu Steam mam 60 zł i w tej kwocie do wyboru:
- Horizon Zero Dawn z Indonezji/Indii/Kazachstanu:
https://steamdb.info/sub/392522/
lub
- Sekiro + Return of The Obra Dinn + LiS:BtS Deluxe z Argentyny:
https://steamdb.info/sub/298554/
https://steamdb.info/sub/184160/
https://steamdb.info/bundle/4418/

Moje pytania:
1. Czy na ww. gry są blokady regionalne?
Wszystkie są w jednym "Package" razem z Polską, więc teoretycznie nie powinno być- dobrze rozumuję?

Edit: Sekiro w przypadku "CD Key" ma podział regiony.
Dokładnie na 6 regionów, gdzie Polska jest w regionie 3, a Argentyna w regionie 2:
https://steamdb.info/sub/356740/
https://steamdb.info/sub/356739/
Last update: about a year ago

W przypadku "Store or CD Key" również jest podział, ale tylko na 3 regiony (Japonia, wschodnia Azja, reszta świata) i tutaj Polska jest w jednej paczce z Argentyną:
https://steamdb.info/sub/298554/
Last update: 3 months ago

Można więc kupować Sekiro na argentyńskim Steam'ie z zamiarem grania na głównym koncie bez VPN, czy jednak nie?

2. Czy Steam przelicza złotówki na obcą walutę dokładnie po "Converted Price" podanym na SteamDB, czy kurs jest obliczany inaczej?

3. Druga opcja (Sekiro, RotOD, Lis:BtS Dx) przekracza środki w moim portfelu o 0,31zł (łącznie 60,31zł licząc po Steam'owym "Converted Price").
Czy mogę dopłacić brakującą różnicę używając karty Visa- tej samej którą doładowywałem złotówkami portfel Steam (a także dokonywałem wielu zakupów na polskim Steam'ie)?
Czy dane adresowe przy płatności kartą powinny być wówczas prawdziwe (polskie), czy zmyślone (argentyńskie)?

4. Na przyszłość- czy tego rodzaju karta podarunkowa Steam:
https://www.eneba.com/pl/steam-steam-gi ... key-global
pozwala na uniknięcie 48h karencji za zmianę regionu (w sensie że zmieniam VPN i kraj sklepu np. na Argentynę i dopiero tam doładowuje środki owym Steam Giftem)?
Awatar użytkownika
Łowca

6 lip 2020, o 20:10

Panowie- chciałbym dziś dokonać zakupu, więc byłbym wdzięczny za szybką odpowiedź.

Dwie najważniejsze kwestie które mnie interesują- w skrócie:
1. Czy Sekiro z argentyńskiego Steama ma blokadę regionalną uniemożliwiającą grę na polskim koncie bez VPN?
2. Czy Steam przelicza walutę w portfelu dokładnie wg stawek "Converted Price" ze Steamdb?
Awatar użytkownika
VIP
Kontakt:

6 lip 2020, o 20:21

Paw79 pisze:
6 lip 2020, o 20:10
Panowie- chciałbym dziś dokonać zakupu, więc byłbym wdzięczny za szybką odpowiedź.

Dwie najważniejsze kwestie które mnie interesują- w skrócie:
1. Czy Sekiro z argentyńskiego Steama ma blokadę regionalną uniemożliwiającą grę na polskim koncie bez VPN?
2. Czy Steam przelicza walutę w portfelu dokładnie wg stawek "Converted Price" ze Steamdb?
1. Kupując bezpośrednio na Steam nie ma żadnych blokad regionalnych.
2. Nie mam pojęcia, nie interesowałem się tym :D
Awatar użytkownika
Łowca

6 lip 2020, o 20:32

Ok- bardzo dziękuję za odpowiedzi.

A orientujesz się może w dwóch pozostałych kwestiach, tzn.:
- Czy można ewentualnie robiś dopłaty polską kartą Visa (którą wcześniej dokonywało się już zakupów na Steamie) i czy wiążą się z tym jakieś niuanse?
- Czy będąc już zalogowanym przez VPN w argentyńskim sklepie można doładować portfel kartą podarunkową Steam Key Global z Eneba/G2A ( np. https://www.eneba.com/pl/steam-steam-gi ... key-global )?
ODPOWIEDZ