Grai idealna - poszukiwania

Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 13 razy

28 maja 2020, o 00:09

Cześć!

Kilka słów wstępu:
W gry intensywnie grałem pod koniec lat 90tych. Miałem PSX :)
Później przerwa, rok 2010  powrót do grania na pc (powiedzmy roczny..) i rok 2020 powrót ponowny, trwały jak na razie :mrgreen:
I tu zmierzamy do sedna :) Poszukuję gier bliskich menu sercu ;)
Na konsoli zagrywałem się w jRPG (Lunar, Breath od fire, Vandal Hearts) - seria FF mnie ominęła,chyba ze względu na to jaka była "długa"...(choć teraz nie jest to duża wada :) )
Natomiast na pc uwielbiam trylogię Prince of Persia, Batmany i Devil May Cry. 
Teraz gram w mutant year zero (podoba mnie się ;) ) ,grałem w darksiders 1, taki o, sprawdzę jeszcze 2kę :)
W kolejce czekają sleeping dogs i Assassin's Creed Origins (zagrałem w ACII, fajny jednak mnie nie wciągnął)
Zastanawiam się nad Wiedźminem i Dark Souls 3. I tu prośba, w co warto zagrać ,nadrobić :)
RPG z dobrymi walkami i koniecznie fabuła :) oraz gry akcji (typu God of War )
Ps. Doczytałem o Divinity 2 - brzmi ciekawie, tylko długa... a mam dysk 256GB i za dużo gier się tam mnie nie zmieści :?

Pozdrawiam! :macha:
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 118 razy
Podziękowania: 118 razy
Kontakt:

Re: Grai idealna - poszukiwania

28 maja 2020, o 01:41

do spiacych pieskow dorzucilbym potem - sanits row 3 i 4, niektore misje tak kozacko zrealizowane, że przebijają te w gta
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 7 razy

28 maja 2020, o 04:36

Devil May Cry --> Bayonetta,
Batman Arkham --> Shadow of Mordor, Mad Max,
Mutant Year Zero --> XCOM: Enemy Unknown, Gears Tactics.
W Dark Souls fabuła co prawda jest, ale ukryta, więc trzeba drążyć i szukać na własną rękę większości informacji,
dlatego raczej bym wybrał Wiedźmina. Wiedźmin pierwszy stoi fabułą, drugi mechaniką gry, a trójka jednym i drugim.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 196 razy

28 maja 2020, o 09:03

Jeśli grałeś i lubiłeś takie jrpgi jak te co wymieniłeś, to sięgaj bez wahania po FF, dla nieobeznanego z tą serią polecam na początek części 7-9 (są na Steamie), to jest najwyższa półka tego typu gier. Od części 4-6 także jak najbardziej można zacząć, lub zagrać w nie później, jeśli snesowe 2D nie jest ci straszne. Długość serii? Każda część ma inny świat, postacie, fabułę, więc możesz je spokojnie traktować jako osobne gry, to co je łączy to tylko powtarzające się w wielu częściach nazwy, różne elementy czy inne smaczki.
Zobacz też na serie Suikoden.

Prince of Persia i Batmany?
To ja mówię - Tomb Raider i Hitmany.

A nad wiedźminem nie ma się co zastanawiać, w to trzeba zagrać.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 53 razy
Podziękowania: 27 razy
Kontakt:

28 maja 2020, o 13:27

Zeluch82 pisze:

RPG z dobrymi walkami i koniecznie fabuła :) oraz gry akcji (typu God of War )

No to idealnie pasuje Dragon's Dogma. RPG twórcy DmC, system walki i magii jest bardzo dobry i ciekawy, do tego można żonglować klasami i urozmaicać sobie granie, mamy drużynę,japoński klimat i design, do tego nie jest tak trudne jak Soulsy. Jedynie fabuła jest trochę generyczna ale pod koniec już daje radę jak już się zaczyna się rozjaśniać ocb. Jako że mamy podobne gusta co do PoPa, Batmana, i DmC to myślę że ci się spodoba na 100%. 100h mam w gierce i jeszcze 2/3 dodatku mi zostały. Shadow of Mordor też polecam, Shadow of War juź mniej.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 9 razy

28 maja 2020, o 13:41

Zeluch82 pisze:
RPG z dobrymi walkami i koniecznie fabuła :)
Seria Legend of heroes: Poczynając od trylogii: Trails in the Sky, potem duologia: Trails of Zero/Trails of Azure (Ao), następnie trylogia Trails of Cold Steel (część 4ta po angielsku w 2021); wszystkie części są ze sobą fabularnie połączone i należy je przechodzić we wskazanej kolejności. Grania jest na jakieś tysiąc godzin plus, fabularnie jest fantastycznie i czasem cholernie dojrzale.

A z gier akcji polecam serię Yakuza, warto zacząć od części ZERO.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

28 maja 2020, o 13:52

Ja od siebie dorzuciłbym serię Yakuza - quasi symulator życia gangstera z elementami rpg, bijatykami, toną pobocznych aktywności i podlany japońskim szaleństwem. I ta fabuła, cud, miód i orzeszki. Najnowsza cześć wyjdzie niedługo na pc i zmienia kompletnie zasady gry upodabniając ją do Dragon Questo-podobnego rpga. Yakuza: Like a Dragon to będzie coś.

Drugim poleceniem ode mnie byłoby Nier:Automata - gra akcji z elementami rpg, możliwością zmiany umiejętności bohaterów znajdowanymi bądź tworzonymi chipami, pięknie animowane starcia, boski soundtrack. I jedna z najlepszych fabuł na rynku. Łyżka dziegciu jest taka, że port na pc odstaje jakością i trzeba użyć modu by zachowywał się w miarę jak trzeba. Sama gra jest piękna, technikalia są problemem. Ale grać się da, bez większych przygód skończyłem grę.

Jeśli lubisz Mutant Year Zero - sprawdź koniecznie Valkyria Chronicles, świetna, cell-shadingowa oprawa, w miarę ciekawa fabuła, bardzo solidna seria strategii. Po Dark Souls sprawdź (jeśli możesz) Nioh, która jest ciekawym rozgałęzieniem gier souls-like, taki Dark Souls trochę wymieszany z Diablo (jeśli chodzi o drop przedmiotów i broni). Gra na miesiące jeśli chcesz bawić się w upgradowanie. Fabuła może nie jest jakaś super fantastyczna ale zdecydowanie jedna z ciekawszych gier.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 28 razy
Podziękowania: 40 razy
Kontakt:

28 maja 2020, o 13:58

Jeśli chodzi o RPG z dobrą fabułą to polecam Dragon Age Origins. Sama historia nie jest może jakoś wybitna, ale wybory mają realny wpływ na przebieg rozgrywki, a do tego gra ma świetny system romansowania. Następna propozycja to obie części Star Wars Knights of the Old Republic. Jak dla mnie obie odsłony mają bardzo dobrą historię, a dodatkowo można wybrać czy chce się podążać ciemną czy jasną stroną mocy. Polecam również Skyrim. Wątek główny nie jest może jakiś wybitny, ale zadania dla gildii są świetne, a przyjemność z włóczenia się po świecie jest ogromna.
Co do gier akcji to warto sprawdzić całą serię Gears of War. Możesz zagrać w gamepass na PC za 4 zł :) Oprócz tego polecam reboot serii Tomb Raider. Tomb Raider 2013 i Rise of the Tomb Raider skupiają się bardziej na walce, a Shadow of the Tomb Raider na eksploracji. Rzuć jeszcze okiem na Mad Maxa. Ma podobną walkę wręcz co w Batmanach, więc powinien Ci się spodobać.
Awatar użytkownika
Łowca

28 maja 2020, o 15:31

Sleeping dogs polecam ale musisz sie przyzwyczaić do prowadzenia samochodu :D jak opanujesz to strasznie wciąga
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 26 razy
Kontakt:

28 maja 2020, o 15:34

Zeluch82 pisze:
Na konsoli zagrywałem się w jRPG
(...)
RPG z dobrymi walkami i koniecznie fabuła :)
Dla mnie to brzmi jak Undertale XD

Mało który jRPG jest tak dobry.
Awatar użytkownika
Łowca

28 maja 2020, o 16:34

Dziękuję wszystkim (prawie wszystkim ;) ) za sugestie. Wieczorem odezwę się jeszcze osobiście do Was.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 4 razy

28 maja 2020, o 20:59

To ja jeszcze dorzucę Tales of Berseria.

System walki jest trochę jak w prostej bijatyce + randomowy eq. Ale fabuła + postacie przypomniały mi o tych dobrych czasach z lat PSX. Jest na bazarku często za 2 dyszki. To samo uczucie miałem grając w serie Trails, którą kolega wyżej wspomniał.

Może jeszcze Utawarerumono ale to raczej Visual Novel z prostymi walkami taktycznymi, raczej daleko temu do X-Com czy Divinity. Chociaż fabuła trzyma fason.

Yakuza 0 na pewno też, chociaż to nie jest żadne fantasy (może oprócz paru elementów ; ))
Awatar użytkownika
Robin Hood
Discord: Mam, potwierdzam ;3
Podziękował: 150 razy
Podziękowania: 35 razy

28 maja 2020, o 22:09

Pomiędzy początkiem drugiego millenium a końcem dekady (okres 2000-2010 w przełożeniu na nasze) dobrych tytułów masz Panie kolego tonę i ciut ciut. Z gier akcji podobnych do wyżej wymienionych polecam odkurzyć serie Onimusha oraz Ninja Gaiden - pierwsza na PS2, druga zaś na X kloca. W wersji na PC z tych dwóch niestety pozostaje tylko Onimusha 3, która jest portem, szczerze mówiąc, takim sobie. Jest jeszcze Pandora's Tower (z tego miejsca chciałbym podziękować temu, który owy tytuł mi pokazał) - tyle że niestety jest excluziwem na Wii. Klon Tomb Raider - seria Legacy of Kain (z wyłączeniem Blood Omen 1). Action RPG - pierwsze Fable albo seria Elder Scrolls. Co do jRPGów - jak piastowałem tak piastuję dalej Disgaeę, która może prawdopodobnie po prostu Ci się nie spodobać że względu na dosyć "kreskówkowy" całokształt. Niemniej zerknij na inne gatunki - daj im szansę. Szkoda ominąć Pirates Sida Meiera czy Freedom Force.

Edit: Z DMC Godofwarowych podobnych było jeszcze Ninja Blade. Tak za pamięci.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 2 razy
Kontakt:

28 maja 2020, o 22:47

Mars: War Logs i kontynuacja The Technomancer. Minusem Mars-a jest to że gdzieś tak pierwsze 1/3 gry jest mało ciekawe. Walki fajne, fabuła dobra+, klimat genialny, rozwijanie bohatera bardzo satysfakcjonujące.
Jeśli chodzi o jrpg to mam nadzieję że przeszedłeś Chrono Trigger (był na super nintendo). Obecnie jest na Steam port i chyba już działa dobrze.
Jeśli lubisz Prince of Persia i Batmany to pewnie spodobają CI się też trzy ostatnie odsłony Tomb Raider (a może i jeszcze wcześniejsze). Ja byłem jakieś 20 lat uczulony na ten tytuł aż w końcu uległem.
Awatar użytkownika
Łowca

29 maja 2020, o 01:26

Armin pisze:
28 maja 2020, o 01:41
do spiacych pieskow dorzucilbym potem - sanits row 3 i 4, niektore misje tak kozacko zrealizowane, że przebijają te w gta
Coś o niej czytałem :) Czy nie ma w tej grze zbyt dużo strzelania? W pieski zacząłem grać, są kozackie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 28 razy
Podziękowania: 40 razy
Kontakt:

29 maja 2020, o 14:26

Zeluch82 pisze:
29 maja 2020, o 01:26
Coś o niej czytałem :) Czy nie ma w tej grze zbyt dużo strzelania? W pieski zacząłem grać, są kozackie :mrgreen:
W SR3 jest sporo strzelania, a w SR4 są super moce. Te gierki bronią się przede wszystkim humorem, jak lubisz się pośmiać to zdecydowanie warto zagrać :tak:
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

29 maja 2020, o 15:48

Heroes of Might & Magic 3 (1999) z dodatkami Armageddon's Blade oraz Shadow of Death i do zobaczenia w przyszłym roku.
Awatar użytkownika
Łowca

29 maja 2020, o 16:29

kon315

Devil May Cry --> Bayonetta,

Trafiłeś w 10-tkę, tak myślę :)
TheLastJedi

Shadow of Mordor też polecam, Shadow of War juź mniej.

War przeszedłem, super zabawa (z wyjątkiem końcówki i obrony zamku :/ )
I zastanawiam się czy wracać do Mordor. Uważasz , że warto bo ? :)

DatAss

Niemniej zerknij na inne gatunki - daj im szansę. Szkoda ominąć Pirates Sida Meiera czy Freedom Force.

Edit: Z DMC Godofwarowych podobnych było jeszcze Ninja Blade. Tak za pamięci.
Piratów zbadam, Ninja rówież. Freedom Force...hmmm ;)

Za wszystkie rady odnośnie RPGów serdecznie dziękuję :)

Co do SR3 i SR4 właśnie zależy mi żeby było mało (wcale) strzelania na rzec bijatyk. Np. taki Tomb Raider jest super, gram. Jednak Sleeping Dogs go miażdży :)

Ps. Czy Sekiro pasuje jako gra akcji/RPG ?
Pozdrawiam!

[Edit] mad max będę miał na uwadze :)
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

30 maja 2020, o 00:56

SneakySlay pisze:
29 maja 2020, o 15:48
Heroes of Might & Magic 3 (1999) z dodatkami Armageddon's Blade oraz Shadow of Death i do zobaczenia w przyszłym roku.
Jest wielu wyznawców tej serii, ale myślę, że autor preferuje trochę bardziej aktualne gry iM&M pewnie też zna :P. Ja osobiście fanem turówek nie jestem.

Oprócz kilku ciekawych tytułów dodam od siebie evoland2(koniecznie 2, jedynka jest taka sobie, ale 2 dużo lepsza). Mnie mega wciągnęło pomimo prostej fabuły. Da się poczuć przy tej grze jak za starych dobrych czasów.
Awatar użytkownika
Łowca

30 maja 2020, o 15:41

Cypek pisze:
30 maja 2020, o 00:56
Oprócz kilku ciekawych tytułów dodam od siebie evoland2
Zakupione :)
Polecisz coś jeszcze podobnego?(szczególnie ważne jest by grę dało się przejść w 20 do 30 godzin:) )
ODPOWIEDZ