XBOX One - zakup gry a Game Pass

Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 1 raz

24 maja 2020, o 08:45

Cześć,
Mam pytanie odnośnie zakupu gier na Xboxa. Obecnie np. jest w GP RDR2 i teraz załóżmy, że tego nie przejdę do czasu usunięcia. Jak wygląda to po zkupie gry, stan savów itd. - kontynuuje to czy zaczynam od nowa? Muszę kupić to w sklepie MS, czy mogę normalnie pudełko? W ogóle gry w pudełkach mają klucze jak np. w Steam czy to tylko płyta i mogę kupić używkę? Ktoś uświadomi niedzielnego gracza konsolowego? ;)
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 37 razy

Re: XBOX One - zakup gry a Game Pass

24 maja 2020, o 09:20

Wszystkie gry zapisuja sie od razu w chmurze, nawet jak wywalisz gre i zainstalujesz od nowa, to save sie zsynchronizuje insciagnie. Do tego same zapisy gier czesto chyba zostaja sobie na konsoli po usunieciu gry (ale tego pewien nie jestem, natomiast na pewno zapis gry Ci nie zniknie). Wersja z plyty czy cyfrowa nie ma znaczenia, gra sie uruchomi tu i tu. Nie ma klucza, kupuj uzywke, jak tak wolisz. W formie klucza jest czasem jakies DLC, seaaon pass albo inny bzdet, ale nie pelna gra. To akurat nie dotyczy RDR2, bo tam masz tylko gre i zadjych dodatkow (Rockstar sie w dodatki nie bawi i dobrze, jak cos daja to leci w formie darmowego update). Czy jeszcze jakies pytania? Sam chetnie pomoge, na ile bede mogl.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 13 razy

24 maja 2020, o 12:33

Cześć, ja mam pytanie. Czy save z game pasa dla pc można wczytać w grze kupionej na steam?
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 37 razy

24 maja 2020, o 14:26

Zeluch82 pisze:
Cześć, ja mam pytanie. Czy save z game pasa dla pc można wczytać w grze kupionej na steam?
Na to Ci nie odpowiem, musi wypowiedziec sie ktos, kto korzysta z GP na PC.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 1 raz

24 maja 2020, o 14:50

Czyli mogę kupić używana grę pudełkową bez problemu? Nie ma czegoś takiego, jak powiedzmy w Assasins Creed czy innym tytule na PC, że wklepiemy kod na Uplay i pudełko staje się "kolekcjonerskie" - po prostu jest bezużyteczne (dla innej osoby). W takim razie jednak warto się rozglądać za używanymi tytułami - myślałem, ze mimo wszystko jest tam jakiś kod i ta płyta będzie dla mnie bezużyteczna.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 7 razy
Podziękowania: 38 razy
Kontakt:

24 maja 2020, o 15:07

alvaro pisze:
Czyli mogę kupić używana grę pudełkową bez problemu? Nie ma czegoś takiego, jak powiedzmy w Assasins Creed czy innym tytule na PC, że wklepiemy kod na Uplay i pudełko staje się "kolekcjonerskie" - po prostu jest bezużyteczne (dla innej osoby). W takim razie jednak warto się rozglądać za używanymi tytułami - myślałem, ze mimo wszystko jest tam jakiś kod i ta płyta będzie dla mnie bezużyteczna.
99% pudełek pecetowych na rynku to klucz Steam/GOG/Origami/Uplay/Tencent + płyta z instalatorem danego klienta.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 6 razy
Kontakt:

24 maja 2020, o 18:02

alvaro pisze:
Dokładnie, jedynie problem są dlc i season passy które są często w postaci kodu dołączonego do płyty.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 40 razy
Kontakt:

24 maja 2020, o 23:32

Tym sie wlasnie gry konsolowe roznia od pecetowych! Na PC to nie gry w pudelkach tylko wydmuszkowe atrapy z wlasciwa gra przypisana do Steam lub innego Orange, natomiast konsolowe to faktycznie gry gdzie gra jest na plycie i mozesz grac z plyty, odsprzedac lub zbierac kolekcje ktorej wartosc tylko rosnie z czasem. Nigdzie sie konsolowa gra nie przypisuje. Fizyczny nosnik z gra = wlasciwa gra.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 59 razy
Podziękowania: 33 razy
Kontakt:

25 maja 2020, o 08:52

Zeluch82 pisze:
Zależy od gry, gier UWP, czyli tych typowo microsoftowych, raczej sejwa nie wydobędziesz.
Jak gierka ma save'y w moich dokumentach lub w appdata lub gdzieś indziej niż zaszyfrowane foldery w WindowsApps to możesz je sobie skopiować i wkleić potem do steama, lub steam je rozpozna automatycznie.

Po prostu musisz zainstalowac grę, zrobić save i spróbować znaleźć jej save'a albo spytać na necie gdzie się zapisuje i skopiować ja się da.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 13 razy

25 maja 2020, o 20:03

Dzięki!
ODPOWIEDZ