Ankieta Łowców

Ulubiony Avenger (biorąc pod uwagę tylko filmy MCU):

1. Bruce Banner / Hulk
3
5%
2. Clint Barton / Hawkeye
1
2%
3. Drax the Destroyer
0
Brak głosów
4. Gamora
2
3%
5. Groot
1
2%
6. James "Bucky" Barnes / Winter Soldier
0
Brak głosów
7. James "Rhodey" Rhodes / War Machine / Iron Patriot
0
Brak głosów
8. Natasha Romanoff / Black Widow
1
2%
9. Nebula
0
Brak głosów
10. Peter Parker / Spider-Man
3
5%
11. Peter Quill / Star-Lord
1
2%
12. Rocket
3
5%
13. Sam Wilson / Falcon
1
2%
14. Scott Lang / Ant-Man
3
5%
15. Stephen Strange / Doctor Strange
2
3%
16. Steve Rogers / Captain America
3
5%
17. Thor
1
2%
18. Tony Stark / Iron Man
12
18%
19. Vision
0
Brak głosów
20. Wanda Maximoff / Scarlet Witch
0
Brak głosów
Nie znam, nie oglądam.
15
23%
Filmy są ble, tylko komiksy.
1
2%
Wolę DC.
12
18%

Liczba głosów: 65
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękowania: 32 razy
Kontakt:

15 maja 2020, o 22:53

Generalnie, to się zgadzam - Steam był pierwszy, i tutaj konkurencji praktycznie nie ma. Nie ma też co tutaj ustawiać do walki Uplaya, Origina, Battle.neta itp. - to platformy dla jednego wydawcy. Osobiście najlepiej korzysta mi się z Uplaya - jest najbardziej rezponsywny, przejrzysty i najszybszy. Steam się trochę poprawił pod względem szybkości po ostatniej aktualizacji, ale do Uplaya nadal nie ma startu. Ubi przeszło gigantyczną drogę od Uplaya z 2012, którego ledwo dało się używać. Za to Origin zmienił się, dla mnie, na gorsze - jest tak wolny, że używanie go to męczarnia. No i nawet nie da się wygodnie przejrzeć osiągnięć, bo zawsze są jako kafelki, nie da się wyświetlić ich jako listy. Toć już nawet Epic będzie lepszy, jeśli wierzyć trello...
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 6 razy
Kontakt:

Re: Ankieta Łowców

16 maja 2020, o 14:17

Steam zdecydowanie. Jedyna platforma, na której gram regularnie i startuje mi razem z systemem. Do tego już od paru latek trzymam się zasady, by nie tworzyć żadnych nowych kont do gierek. Te nieliczne, z których zdarza mi się korzystać może raz na rok albo i rzadziej, istnieją chyba ponad dekadę. Battlenet pochodzi z czasów grania w WoWa i pierwszych dodatków (patrząc jaki badziew teraz Blizzard robi, nawet nie mają czegoś, co bym chciał kupić) konto na Originie jest starsze niż sam Origin (bo mi chyba jakieś EA Account przekonwertowało), Uplay to premiera drugiej części Assassin's Creed, GOG też ma swoje latka i pamięta promocje z jakimiś punktami od CDP. : >

Nic więcej. Następne konto, jakie założę, będzie konsolowym, gdy już na PC na Steamie nie będzie można nic kupić i backlog się skończy. ; p
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 10 razy
Kontakt:

16 maja 2020, o 15:38

Też mi brakuje opcji "żadna". Albo "wsja rawno". Ogólnie to się ku steamowi skłaniam, ale raczej dlatego, że tam mam najwięcej gier. Chociaż to nie argument, dlaczego "najlepsza". I jak w tytule jest sklep to ps store, nintendo e-shop?
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 8 razy
Kontakt:

16 maja 2020, o 15:42

Ostatnio moim głównym launcher-em do gier stał się Uplay. Świetny pomysł z Ubisoft Club-em, brak jakichkolwiek problemów z pobieraniem, przejrzysty interfejs, po prostu zaskakuję mnie Ubi :) Oczywiście jakbym tam nie miał co grać to nie bywałbym tak często. Apka na telefony też spoko łączy wszystkie gry które się gra na różnych platformach.

Z kolei najgorszym launcher-em obecnie dla mnie to Origin. No co tam się odwala... Ludzie piszą tylko Epicu (ślepcy :P ) a chyba nie widzą co się dzieje koło nich tuż obok :P Opdalam Origina gra się żadna nie włącza, restart :P Grę zainstalujesz jakiś plik musisz podmieniać :D Zawiesi pobieranie dodatków do BF-a 3 bądź 4 lipa powtórz :P nosz kurcze a to nie koniec: D A jeszcze do tego już porzucony pomysł tylko polskiego języku w grze, no po prostu poziomu frustracji mojej nie da się opisać :D Kiedyś mój ulubiony launcher bo można było i z płytki grać w tą samą wersję gry bez launcher i mieć ją na koncie. Te czasy nie wrócą :/
Ostatnio zmieniony 16 maja 2020, o 15:43 przez Refty, łącznie zmieniany 1 raz.
snk
Awatar użytkownika
snk
Łowca
Podziękował: 8 razy
Podziękowania: 2 razy

16 maja 2020, o 15:42

Raczej nie bawię się w wojenki systemowe, czy sklepowe i, w związku z tym, nie mam swoich ulubieńców. Ale rozbijając poszczególne platformy na plusy i minusy:

Microsoft Store - nie korzystam, nie mam ani Windowsa 10, ani Xboxa.
Dalej mamy trio Origin, Uplay i Battle.net - wszystko to sklepy konkretnego wydawcy.
Z Battle.netu korzystam tylko podczas gry w Heasrthstone, bo i nic więcej ze sklepu mnie nie interesuje, ale nie mam do niego większych zastrzeżeń. Jako launcher jednej gry sprawuje się idealnie ;)
Z Uplayem miałem więcej do czynienia. Jego sklep działa mocno średnio - jest pełen wodotrysków i przez to strasznie powolny. Do tego pogorszenie systemu lojalnościowego (teraz punkty Uplay mają termin ważności). Ale na plus trzeba zaliczyć to, że wszystkie gry, które stamtąd instalowałem, ruszały bez problemu na Windowsie 8.1 - w tym, czego się nie spodziewałem, pierwszy Rayman. Kolejną rzeczą są rzadkie, ale bardzo dobre darmowe rozdawnictwa.
Z Originem właśnie teraz walczę, bo postanowiłem w końcu przejść trylogię Dead Space. Strasznie długo się uruchamia, ma okropny sklep, w którym nie da się nic znaleźć, a do tego jest zwyczajnie brzydki. Najmniej lubiana przeze mnie platforma.
Epic, czyli stosunkowo nowy gracz na rynku, ma schludny, prosty w obsłudze sklep, któremu brakuje jednak podstawowych funkcji. Choć z drugiej strony - nie bardzo ich potrzebuje. Listy życzeń by się przydał, ale na chwilę obecną nie ma dostatecznie dużo tytułów w ofercie, żeby stanowiło to jakiś duży problem. Tak samo jak oceny gier od użytkowników - przydałyby się, ale nie ma tyle szrotu, żeby trzeba było polegać na opiniach współgraczy - wystarczą recenzje branżowe. Mnie osobiście najbardziej boli brak koszyka - nie mogę przez to dobrać kilku gier tańszych gier i potem zaaplikować voucher ze zniżką. Ale nie zapominajmy też o rozdawnictwach, dzięki którym poznałem kilka gier, którym nie dałbym w innym wypadku szansy.
Steam - hegemon. Na rynku od 2004 roku, zapoczątkował tak naprawdę cyfrową dystrybucję gier. Miał też dzięki temu najwięcej czasu na rozwinięcie swojej platformy. Znajduje się na niej masa funkcjonalności... z których w zasadzie nie korzystam. Forum Steama to tak naprawdę śmietnik, lepszej jakości poradniki można znaleźć w innych miejscach sieci, a screeny, czy recenzje użytkowników też mnie średnio interesują (choć są przydatne przy mniej znanych tytułach). Lista życzeń za to jest całkiem przydatna, no i rynek pozwala na odzyskanie części wydanych pieniędzy. Ogółem - trochę narzekam, ale nadal jest to platforma, na której mam najwięcej gier (bodaj 1300) i ma bardziej przejrzystą bibliotekę i sklep od konkurencji.
GOG natomiast zaczął jako bardzo fajna inicjatywa - sprzedawał gry bez DRM, do tego takie tytuły, które ciężko było dostać gdzie indziej, głównie ze względu na ich wiek. Do tego dostosowywał produkcje do najnowszych maszyn, co do tej pory było rzadkością. Jasne, zazwyczaj było to tylko dołączenie DOSBoxa, ale jednak - nie trzeba było się już z niczym babrać, tylko kupić grę, ściągnąć i grać. I mimo tych pozytywów i faktu, że na gogowym koncie mam jakieś 150 tytułów - korzystam z niego (czy to do zakupów, czy do grania) najrzadziej.

Podsumowując - chyba jednak zagłosuję na Steam. Zwyczajnie mam tam najwięcej gier, najczęściej z niego korzystam i jest najbardziej przejrzysty.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 8 razy

16 maja 2020, o 17:08

Brakuje Rockstar Games Launchera. Na którego i tak bym nie zagłosował, ale wiadomo, zawsze komuś będzie brakowało jakiejś opcji. :trollface:

A zagłosowałem na GOG-a, bo mimo że na Steamie mam najwięcej gier, to nie przepadam za tym kombajnem i cóż... Jakbym nie musiał go mieć, to bym go nie miał. Po prostu za dużo opcji ma, z których ja w ogóle nie korzystam. Nie zabraniam nikomu z nich korzystać, ale dla mnie najważniejsze są gry, a nie achievmenty, poradniki, warsztaty, polecajki i inne *klikklak*, których Steam ma naprawdę wiele.
Ostatnio jak mogę, to wybieram kupno czegoś na GOG-u.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 26 razy

16 maja 2020, o 22:35

Spiesze wyjasnic pewne kwestie techniczne i moje niedopatrzenia zwiazane z ankieta.

1. Brak opcji "zadne" - badzmy powazni, jestesmy na forum o grach. "Zadne" chyba nie wchodzi w gre, tym bardziej, ze piractwa nikt nie bedzie tu reklamowal. I tak, mozna jeszcze bylo dorzucic pare DRM-free, ale sa chyba tak niszowe te pewne launchery, ze szkoda bylo tego wpisywac.
2. Brak Rockstara - to jest moj blad, moja hardzo wielka wina, ale nie bede juz tego dokladal w trakcie. Ale tak, odpowiedzialnosc biore na siebie.
3. Brak opcji "wszystkie" - tez szkoda, ze tego nie dalem, tez moja wina. Ale przynajmniej ulozymy kolejnosc "ulubienstwa" platform.
4. Brak sklepow w stylu. PS Store - zauwazcie, ze ankieta dotyczy opcji dostepnych na PC. MS Store jest troche bardziej wszechstronny, ale PS juz do PC nic nie ma. I tak, sa tu konsolowcy (np. ja), ale znowu, badzmy powazni, PCMR. Tyle ze brak info, ze ankieta dotyczy tylko PC, to takze moja wina. Po sklepach mozna to zauwazyc, ale nie napisalem tego.

Tak wiec, widzicie, w wiekszosci przeze mnie jest zle, wiec ide odbyc pielgrzymke na kolanach do swojej konsoli, potem do fotela i bede pokutowal do poznych godziny nocnych kontemplujac katalog Game Passa.

Ale bawimy sie dalej i glosujemy. Gratuluje wszystkim powagi dyskusji i braku wojny (brak sarkazmu).
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:

17 maja 2020, o 00:07

Mój głos powędrował do Steama, powiedzmy za całokształt. Myślę że patrzymy na niego pod względem tego ''najlepszego'', gdzie później porównujemy inne launchery właśnie do niego, od razu zauważając braki u konkurencji, często przyćmiewające ich plusy w innej materii. Ale to też nie tak, że Steam nie posiada bugów czy innych problemów, po prostu tam mam większość gier, i chyba co wazniejsze - większość znajomych. Właściwie z nikim nie kontaktuje się poza Steamem (pozostając w temacie growych platform). Można powiedzieć że jest to taki agregat wszystkiego.

Z launcherów konkretnych producentów chciałbym jednak pochwalić Uplay - poczynili bardzo duże postępy przez ostatnie kilka lat stając się jedną z moich ulubionych platform. Ma prawie wszystko to co Steam, do tego bardzo podoba mi się pomysł z Ubi Club/Rewards jako plus do standrdowych osiągnieć - grając w gry możemy nabijać punkty Ubi, wymieniając je później na zniżki. I co ważne, jest też w miarę lekki i responsywny.

Co do innych launcherów to korzystam bardzo sporadycznie, więc ciężko cokolwiek powiedzieć.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

17 maja 2020, o 07:56

Proste, że Steam. Na drugim miejscu Uplay, bo choć używam go wyłącznie z obowiązku, to jak dotąd obeszło się bez problemów i wydaje się być ogólnie w porządku. Z reszty jak dotąd nie korzystałem. Gdybym miał wskazać moim zdaniem najgorszy z wymienionych launcherów, byłby to zdecydowanie Epic - z jednej strony za żenujący w dzisiejszych czasach niedorozwój (tym bardziej, gdy będąc takim szkieletem rzuca się buńczucznie wyzwanie największemu na rynku), z drugiej za sposób działania, politykę i cały syf, który za jego sprawą nawiedził branżę, a o którym w cieniu darmówek mówi się zdecydowanie za mało.
Awatar użytkownika
Robin Hood

18 maja 2020, o 16:50

Nie zapominamy o ankiecie, głosujemy do piątku!

Poniżej żart w formie obrazka, +18, bo ktoś może się poczuć urażony.
Spoiler:pokaż
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 3 razy

18 maja 2020, o 21:29

Może nie tyle zagłosowałem na "najlepszą", co na "ulubioną" platformę, ale co tam :) Głos poszedł na GOG, ostatnimi laty preferuję gry, które nie zmuszają mnie do odpalania niczego więcej niż samą grę. Co znacznie ułatwia życie szczególnie ze względu na fakt, że od jakiegoś czasu część biblioteki ogrywam na GPD Win, a tam gry bez DRM-ów znacznie ułatwiają życie. No i od kiedy się oswoiłem z gogrepo.py (fajna rzecz umożliwiająca w miarę bezproblemowe zrobienie kopii zapasowej biblioteki gier z GOGa), muszę przyznać, że to fajna rzecz mieć wszystkie instalatory na jednym (zewnętrznym) dysku i w razie potrzeby odpalić je na dowolnym sprzęcie, bez konieczności aktywacji przez internet i innych pierdół.
Awatar użytkownika
Robin Hood

22 maja 2020, o 16:12

Poprzednia ankieta zakończona (dzięki Maikeru za pomysł!), wskoczyła nowa.
Głosujemy!
Obrazek
Get it? :D
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 96 razy
Podziękowania: 36 razy
Kontakt:

22 maja 2020, o 16:19

Kurcze trudny wybór, bo lubię bardzo Starka, Parkera i Strange'a, ale z przekory dam na Groota (mam nawet z nim kubek xD). Ciekawe ile ludzi na niego zagłosuje. Jak już udał mi się pomysł, to może następna ankieta o X-menach (tych co w filmach wystąpili, by zawęzić wybór), bo chciałbym móc wybrać Deadpoola xD

Edit.: Potrzebowałem 10 minut, by zajażyć, o co chodzi xD. Dobre, chyba se podkradne xD
snk
Awatar użytkownika
snk
Łowca
Podziękował: 8 razy

22 maja 2020, o 17:01

Decydowałem między Kapitanem, a Thorem. Ostatecznie jednak zdecydowałem, że #teamCap. Zdecydowanie mój ulubiony story arc w pierwszych trzech fazach MCU, do tego kończący się w bardzo satysfakcjonujący sposób. Thor za to przeszedł najdłuższą drogę: od bycia chyba najnudniejszym Avengerem do bycia jednym z moich ulubieńców. Głównie dzięki Taice Waititi. No ale patrząc na te kilkanaście lat - do Kapitana nie ma startu.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 114 razy
Podziękowania: 107 razy
Kontakt:

22 maja 2020, o 18:30

nie wiem co to avenger, pewnie jakaś postać z avatara, tym razem ankieta nie dla mnie nie moge udzielić żadnej odpowiedzi
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 7 razy
Kontakt:

22 maja 2020, o 18:44

Armin pisze:
22 maja 2020, o 18:30
tym razem ankieta nie dla mnie nie moge udzielić żadnej odpowiedzi
  • Obrazek
Polecam ;)
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 23 razy
Podziękowania: 20 razy
Kontakt:

22 maja 2020, o 23:04

jak można zaznaczyć star-lorda XD ?
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 47 razy
Kontakt:

22 maja 2020, o 23:43

Przydałaby się też opcja "jestem po drugiej stronie barykady" chociaż i tak są niezbyt ciekawi zawodnicy z aktualnych filmów MCU. Z marvela zawsze jakoś bardziej interesowali mnie profesjonaliści typu Taskmaster, Moon Knight, Blade, Punisher czy Daredevil niż banda komików którym się szczęśliwie udało uratować świat bo jakby inaczej...
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 23 razy
Podziękowania: 20 razy
Kontakt:

23 maja 2020, o 00:52

exoixonar pisze:
Przydałaby się też opcja "jestem po drugiej stronie barykady" chociaż i tak są niezbyt ciekawi zawodnicy z aktualnych filmów MCU. Z marvela zawsze jakoś bardziej interesowali mnie profesjonaliści typu Taskmaster, Moon Knight, Blade, Punisher czy Daredevil niż banda komików którym się szczęśliwie udało uratować świat bo jakby inaczej...
Przecież jest "Wolę DC."
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 47 razy
Kontakt:

23 maja 2020, o 02:10

Hardkor pisze:
23 maja 2020, o 00:52
exoixonar pisze:
Przecież jest "Wolę DC."
Chodziło mi o przeciwników superbohaterów
ODPOWIEDZ