Co kupić? Co wybrać?

Wszystko co dotyczy gier komputerowych
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 25 razy
Podziękowania: 36 razy
Kontakt:

4 kwie 2020, o 07:52

Właśnie skończyłem Dragon's Dogma Dark Arisen i bardzo mi się podobało... znacie coś podobnego? Szukam gry gdzie można w niezobowiązujący sposób powłóczyć się po świecie. Najlepiej w klimatach fantasy. Z prostą, acz satysfakcjonującą walką. Może być to zarówno kierowanie drużyną jak i solowa rozgrywka.
Grałem już w Skyima, ale szczerze mówiąc nigdy nie przeszedłem go do końca bo był dla mnie za wielki :P Próbowałem też Kingdoms of Amalur, ale znudziło mi się po skończeniu pierwszego "kontynentu". Może coś innego przychodzi wam do głowy?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 14 razy
Podziękowania: 26 razy
Kontakt:

Re: Co kupić? Co wybrać?

4 kwie 2020, o 10:00

Wiedźminy, soulsy
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

4 kwie 2020, o 18:24

Może Dragon Age 3? Jest kierowanie drużyną, jest włóczenie się po świecie... Soulsy raczej nie są niezobowiązujące, a Wiedźmina 3 raczej znasz. No i smoki są. :)
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 7 razy
Kontakt:

4 kwie 2020, o 18:41

kmpt pisze:
4 kwie 2020, o 07:52
Szukam gry gdzie można w niezobowiązujący sposób powłóczyć się po świecie.
Dla mnie najlepsze do włóczenia się są gry od Ubi. Oba ostatnie Asasyny i The Division są fantastyczne do niezobowiązującej rozgrywki. Walka jest akurat prosta, ale ciągle interesująca, widoki bywają cudne, a miejscówki klimatyczne. I kilkanaście minut do godziny to tak akurat, żeby coś tam ugrać i zobaczyć.
No i w Kingdom Come też się fajnie jest powłóczyć, ale to raczej jest absorbująca gra, dla której godzina to akurat, żeby nic nie zrobić.
Niestety, mało tam klasycznego fantasy. Do tego, za kolegą, polecam DA: inkwizycję.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

5 kwie 2020, o 06:55

Wiedźmin to nie moje klimaty; grałem w dwie pierwszego części i po prostu nie mogę przekonać się do tej gry. Może sprawdzę trójkę jak będą kiedyś rozdawać za darmo podstawkę. Dark Souls odpada, bo nie lubię bardzo trudnych gier :e

Dragon Age Inquisition mam na liście życzeń, ale ostatnio próżno szukać dobrych promocji na ten tytuł.

Assassin's Creed Origins/Odyssey kiedyś kupię, ale na razie kończę Syndicate, a potem biorę się za Unity. The Division przeszedłem, ale szczerze mówiąc po skończeniu kampanii nie miałem ochoty dalej się w to bawić. Kingdom Come Deliverance chętnie sprawdzę... jest tam jakaś sensowna kampania?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 14 razy
Podziękowania: 26 razy
Kontakt:

5 kwie 2020, o 08:44

Soulsy nie są trudne wystarczy zobaczyć filmik typu 10 tipsów i można grać.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 16 razy
Kontakt:

5 kwie 2020, o 10:32

Widzę, że masz na koncie DARK SOULS™: Prepare To Die Edition. Ja, za pierwszym razem, odbiłem się od tej gry. Później zmieniło się to diametralnie. Zakochałem się. Warto zanurzyć się w tę grę, a później w kolejne części. Po zmodowaniu za pomocą dsfixa ze strony https://www.nexusmods.com/darksouls/mods/19 jest przepięknie. Chociaż często nie gram w tę grę to mam fazy, że kilka dni, do tygodnia męczę ten tytuł, a później mam miesięczne przerwy. Jednak przez cały czas kołacze mi się ten tytuł we łbie, tak wpłynął na moja osobę. Obecnie czekam na czwórkę tylko nie wiem, czy coś tam dłubią.

Drugi tytuł, który polecę to Ultima™ 9: Ascension z 1999 roku. Jest na gogu: https://www.gog.com/game/ultima_9_ascension. Też zrypała mi łeb w tamtych latach. Miała być kolejna część tej serii. Niestety nie znam dalszych jej losów.

No i na koniec seria Gothic. Ja zacząłem zabawę od Arcanii, najsłabsze oceny na necie, ale mi się bardzo podoba dlatego nie wierzę tym numerkom i ocenom, jakie nam serwują serwisy internetowe. Teraz męczę Gothic 3: Forsaken Gods Enhanced Edition ale z fixem Content Mod 3.1 ze strony: https://www.worldofgothic.de/dl/download_532.htm. Instrukcje, jak zainstalować, co wybrać, znajdują się na jutubach.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

5 kwie 2020, o 12:32

Ok, jak mówicie, że nie takie trudne te Soulsy to sprawdzę. Jak rozwalę pada z powodu frustracji to będzie na was :P

W całą serię Gothic/Risen/Arcania oczywiście już grałem ;)
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 6 razy
Kontakt:

5 kwie 2020, o 13:22

Sterowanie w Soulsach jest lepsze niż w archaicznym Gothicu. Walka jest trudna w znaczeniu, że najmniejszy błąd może kosztować wiele, każdy przeciwnik może być dla nas jak Ork w Gothicu a my będąc na 1lvlu ze złamanym mieczem.

Kwestia opanowania gry(znaleźć patent na każdego przeciwnika, bossa), tu może to zając trochu więcej czasu. Na pierwszego Soulsa polecam jedynkę lub 3, dwójkę na razie bym omijał, szczególnie w edycji "Scholar of the First Sin".
W Soulsach nie ma samouczka jako tako, nic nie mówi co robić, gdzie iść, więc można się zirytować o co chodzi w tej grze, gdzie teraz iść, czy to dobra droga, czy przeciwnik nie będzie za mocny... no ale jak coś to zgon i po raz n-ty lecim z tym koksem, chyba, że zabraknie już siły i chęci, ale pada oszczędzaj, szkoda :)
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 47 razy
Kontakt:

5 kwie 2020, o 14:59

Skoro jest rozmowa o soulsach to przydałoby się aby ktoś kto ukończył wszystkie części włącznie z "przodkami" typu king's field, shadow tower czy eternal ring rozwiał narosłe mity.
Czy gra jest trudna czy łatwa ? żadna z odpowiedzi.
Gra jest po prostu inna od tego co nam serwowano przez lata i może być ciężko się przestawić na to, że walka to w połowie również unikanie chociaż tak naprawdę można iść w życie, wytrzymałość, ciężkie pancerze, tarcze co przekłada się na duży margines błędu.
Tak więc walka to po prostu przyzwyczajenie się do tego stylu gry, tyle a może aż tyle, uważam, że raczej lwia część ludzi która gra w gry jest w stanie to ogarnąć.
To z czego wynika trudność gry ? Półotwarty świat w którym nie ma jednej właściwiej drogi, poznanie przeciwnika czyli jego ataków czy słabości, działania mechanik, broni, przedmiotów. Nie będziemy wiedzieć co potrafi przeciwnik dopóki z nim nie zawalczymy. Po prostu gra stawia gracza w roli odkrywcy.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 2 razy
Kontakt:

5 kwie 2020, o 19:11

Witajcie,
Bo mam na steam 26,50zł i liczę że mi pomożecie coś wybrać rozsądnie w tej cenie. [PC] dziękuję z góry !
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 7 razy
Podziękowania: 22 razy
Kontakt:

5 kwie 2020, o 19:44

lukaaaszeq02 pisze:
Witajcie,
Bo mam na steam 26,50zł i liczę że mi pomożecie coś wybrać rozsądnie w tej cenie. [PC] dziękuję z góry !
Kup jak coś będzie z wishlisty w porządnej przecenie, a póki co odegraj coś z nieustannie rosnącej kupy wstydu. Mam nadzieję że pomogłem :gwizdany:
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 35 razy
Kontakt:

5 kwie 2020, o 21:02

lukaaaszeq02 pisze:
Witajcie,
Ori sobie kup, 18 zł kosztuje.
Awatar użytkownika
Łowca

19 kwie 2020, o 14:31

Mam ochotę na assassin's Creed. Ostatniego, w którego grałem to był AC3. Jaka część polecacie by spędzić miło czas. Myślałem o najnowszej.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

19 kwie 2020, o 18:33

KakrX pisze:
Mam ochotę na assassin's Creed. Ostatniego, w którego grałem to był AC3. Jaka część polecacie by spędzić miło czas. Myślałem o najnowszej.
Ja polecam Black Flag. Świetny piracki klimat, całkiem niezłe misje główne, masa aktywności pobocznych, ulepszanie statku i całkiem konkretny główny bohater. Jak dla mnie najlepsza część obok AC2, choć nie grałem jeszcze w Origins i Odyssey.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 13 razy
Podziękowania: 5 razy
Kontakt:

19 kwie 2020, o 18:57

KakrX pisze:
Generalnie każda część przypadła mi do gustu, więc polecam zagrać we wszystkie od najstarszej. Chyba, że ograłeś wszystko do 3, to wtedy Liberation. Jeżeli jednak wolisz grać w jakąś nowszą to wg mnie Origins jest najlepszy. Tak bym je uszeregował od najlepszej(moim zdaniem):
Origins→Revelations→Unity→AC2→Odyssey→AC4→AC3→Syndicate→Brotherhood→AC→Rogue→Liberation→Chronicles
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

19 kwie 2020, o 19:20

Ac Origins, Odyssey, bez mocnego procka nie podchodź, bo będzie marnie. Jak masz 4/4, 4/8, na 4 rdzeniach będzie tragicznie, a na 4/8 z mocnym ramem jakoś ujdzie, ale będą dropy w mieście.
Chyba, ze mowa o konsoli to ok.
Też mogę polecić Black Flag, trylogię Ezio- AC2+Brotherhood+ Revelation.
Liberation dzieje się chyba w podobnym czasie co AC3, więc można przejść dla fabuły.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

19 kwie 2020, o 20:25

RedEvil pisze:
19 kwie 2020, o 19:20
Ac Origins, Odyssey, bez mocnego procka nie podchodź, bo będzie marnie. Jak masz 4/4, 4/8, na 4 rdzeniach będzie tragicznie, a na 4/8 z mocnym ramem jakoś ujdzie, ale będą dropy w mieście.
Chyba, ze mowa o konsoli to ok.
Też mogę polecić Black Flag, trylogię Ezio- AC2+Brotherhood+ Revelation.
Liberation dzieje się chyba w podobnym czasie co AC3, więc można przejść dla fabuły.
Na 4/8 Intela działa jak złoto w 144 klatkach, w mieście czy poza miastem. Jedynie AMD ma potężne problemy w Assasynach i faktycznie na Ryzenach jest dramat.
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

19 kwie 2020, o 21:30

Zależy jaki Intel. Ja np miałem Xeona 4/8 s1155 z ramem 1600mhz.
Jak się ma Haswella 4/8 z OC nawet z ramem 2400mhz mogą być dropy, opisuję to co nie którzy piszą na pclabie. Z tego co jest testowane w necie.
Ryzeny mają problem ale Zen i Zen+ czyli 1000/2000, Ryzen z serii 3000 już nie ma, jest kolosalna różnica, ma dużo mocniejszy wątek.

Do tego Radeony słabiej radzą sobie w Assassinie. Co z tego, że np RX 570 leje 1060 w innych grach jak dostanie baty w AC Orgins/Odyssey. Nawet 5700XT ma problemy w AC, przez narzut sterownika na CPU.

Np test z YT, np na jakim poziomie jest mój Ryzen 3600 6/12
https://i.imgur.com/zetJ0yT.png
Źródło:
https://www.youtube.com/watch?v=wRO_AUdmfis

Ba zmiana z Xeona na Ryzena dała mi 30fps w AC3 - oryginalny nie ten remaster.

Xeon + RX 570
https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... 34_227.jpg

Ryzen 3600 + Rx 570
https://i.imgur.com/OdKoz6f.jpg

Widać jak się RX dusił przy słabym Xeonie. Teraz mam gtx 1660Ti, to już inna bajka, w AC Origins, Odyssey z ustawieniami prawie max bez 2 rzeczy na max, mam z 20fps-30fps więcej niż na średnich z RX 570 + Ryzen 3600..
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

19 kwie 2020, o 23:21

Ile ten kseon lat miał? 10-12? Nic dziwnego, że nie dawał rady w nowej grze. Na starym Skylake nie było żadnego problemu z klatkami.
ODPOWIEDZ