CD-Action - temat ogólny

Dyskusja o branży
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 5 razy

3 kwie 2020, o 14:28

Na Steamie mam tylko podstawkę, DLC jest do kupienia.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 58 razy
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:

Re: CD-Action - temat ogólny

3 kwie 2020, o 14:30

Takiego numeru "golasa" to nie pamiętam.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 7 razy

3 kwie 2020, o 15:03

Mogą sobie mówić, że to przez aktualną sytuację na rynku oraz COVID, ale bez tego byłoby identycznie prędzej czy później. CDA już od dawna ledwo zipie.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

3 kwie 2020, o 20:17

Ja kupię. Nie wyobrażam sobie posiadówek na tronie bez CDA. :)
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 19 razy
Podziękowania: 40 razy
Kontakt:

3 kwie 2020, o 23:03

Bez dodatków a cena taka jak z dodatkami? To raczej pewne, że będzie to najsłabiej sprzedający się numer w tym roku. Nawet jakby nie było tej całej sytuacji z wirusem...
aRo
Awatar użytkownika
aRo
Predator
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 29 razy
Kontakt:

3 kwie 2020, o 23:16

Nosterex pisze:
3 kwie 2020, o 23:03
Bez dodatków a cena taka jak z dodatkami? To raczej pewne, że będzie to najsłabiej sprzedający się numer w tym roku. Nawet jakby nie było tej całej sytuacji z wirusem...
Ostatnio były ciągłe narzekania na pełniaki, więc nie wiem, czy ktokolwiek kupił specjalnie dla nich. Może nie być dużej różnicy.

Ale fakt, cena mogła być jeszcze niższa.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

4 kwie 2020, o 07:30

To prawda. Wybierając pomiędzy gniotami, a ich całkowitym brakiem - decyzja słuszna. Tylko to nie ma żadnego odzwierciedlenia w cenie.
Zastanawiam się kto siedzi u nich w marketingu i kto podejmuje te decyzję - najpierw sprzedają online goły i stary numer taniej o 1zł od papieru, teraz goły papier w tej samej cenie co z dodatkami.
Samo wydanie elektroniczne jest spóźnione o jakieś kilka lat i jeszcze ten jego format..
Widać po komentarzach na ich stronie, że ludzie się burzą (od jakiegoś czas) i grupka wiernych fanatyków staje się z każdym numerem mniejsza.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 27 razy
Podziękowania: 39 razy
Kontakt:

4 kwie 2020, o 07:45

Pomysł bardzo dobry, ale cena słaba. Za samo pismo bez dodatków w formie cyfrowej mógłbym dać 5-6 zł, ale nie więcej.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 17 razy
Podziękowania: 8 razy
Kontakt:

4 kwie 2020, o 12:33

Kuboklates pisze:
4 kwie 2020, o 10:20
Tik tak, tik tak, tik tak. Czas cdaction się kończy. (...)
Zwyczajnie czas prasy komputerowej (tak samo jakiejkolwiek prasy papierowej) kończy się i chyba obecna sytuacja na świecie będzie ostatecznym gwoździem do trumny - CD-Action nie jest wyjątkiem, wiele czasopism komputerowych wcześniej upadło lub zaproponowało e-wydania a CD-Action (co widać po ich stronie) lub ich wydawca są strasznie hermetyczni i zamknięci na jakiekolwiek nowości a co wskazywano im wielokrotnie ale cóż - pycha kroczy przed upadkiem. Czy będę płakał za nimi? Zdecydowanie nie ale uronić łzę uronię bo jest to niewątpliwie koniec pewnej epoki i miłe wspomnienia z poprzednich wydań CD-Action
Awatar użytkownika
VIP
Discord: sergeron#4810
Podziękował: 108 razy
Podziękowania: 47 razy
Kontakt:

4 kwie 2020, o 15:10

Tak widzę wieszczenie końca prasy a ludzie dalej kupują Pixela ze słabą korektą i bez gier za cenę wyższą niż CDA.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:

4 kwie 2020, o 19:35

sergeron pisze:
4 kwie 2020, o 15:10
Tak widzę wieszczenie końca prasy a ludzie dalej kupują Pixela ze słabą korektą i bez gier za cenę wyższą niż CDA.
Bo Pixela da się czytać. Ma całkiem interesujące teksty. CDA się nie da.
Awatar użytkownika
VIP
Discord: sergeron#4810
Podziękował: 108 razy
Podziękowania: 47 razy
Kontakt:

4 kwie 2020, o 20:58

No ja tylko odnosiłem się do upadku i śmierci prasy a nie upadku CDAction, więc przywołałem Pixela (dopóki kupowałem, to przeszkadzały mi wszechobecne błędy jakby tam nie było korekty). Ostatnio miałem zamiar kupić i sprawdzić czy się poprawiło to ktoś na grupie fb wkleił, że jakaś ramka była wypełniona przez Lorem Ipsum. Chociaż z tym, że są ciekawsze tematy do czytania, to się zgodzę.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 14 razy
Podziękowania: 26 razy
Kontakt:

4 kwie 2020, o 21:08

Kupiłem ze 2 pierwsze pixele i nie powiedziałbym, że były lepsze od cda. Chyba, że coś poprawili.
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

4 kwie 2020, o 21:35

sergeron pisze:
4 kwie 2020, o 20:58
No ja tylko odnosiłem się do upadku i śmierci prasy a nie upadku CDAction, więc przywołałem Pixela (dopóki kupowałem, to przeszkadzały mi wszechobecne błędy jakby tam nie było korekty). Ostatnio miałem zamiar kupić i sprawdzić czy się poprawiło to ktoś na grupie fb wkleił, że jakaś ramka była wypełniona przez Lorem Ipsum. Chociaż z tym, że są ciekawsze tematy do czytania, to się zgodzę.
Mnie też to mocno drażni (editor here!), ale już machnąłem ręką. Niestety to problem szerszy, także na książkowym rynku wydawniczym. 90% wydawnictw leci w pręta, jeśli chodzi o korektę. Wszystko wydaje się metodą "aby szybciej, aby taniej". To, co znajduję w książkach z Warhammera, to już zbrodnia.

Co do tekstów w Pixelu - pierwsze numery mnie też zniechęciły (także te jeszcze wydawane jako SS). Teksty niejakiej Krupik i felietony ludzi piszących "no i o czym ja mam tu napisać?" to było wielkie nieporozumienie. Wróciłem do kupowania jakiś czas później i okazało się nagle, że poziom znacząco się poprawił. Oczywiście mówię za siebie, bo przecież nie każdemu musi odpowiadać taka forma czasopisma.

Stąd od lat kupuję brytyjskiego "Retro Gamera". Dla mnie to jest ideał na rynku prasy komputerowej. Tutaj nikt nie ma startu do nich.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

8 kwie 2020, o 13:47

Co ciekawe praca korektorów (?) tekstu odchodzi do lamusa bo są programy do tego. O tyle dziwne i nie do uwierzenia, że w cd-action gdzieś pojawiła się ramka z lorem ipsum.
Awatar użytkownika
Łowca

8 kwie 2020, o 15:56

kiedys kultowe pismo :gwizdany:
aRo
Awatar użytkownika
aRo
Predator
Podziękowania: 29 razy
Kontakt:

8 kwie 2020, o 19:42

TenMarian pisze:
8 kwie 2020, o 13:47
Co ciekawe praca korektorów (?) tekstu odchodzi do lamusa bo są programy do tego. O tyle dziwne i nie do uwierzenia, że w cd-action gdzieś pojawiła się ramka z lorem ipsum.
O "lorem ipsum" to widziałem, że ktoś wspominał w komentarzach na stronie CDA... ale o innym piśmie. Chyba PIXEL, ale nie jestem pewien. W samym CDA czegoś takiego nie było.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 2 razy
Kontakt:

22 kwie 2020, o 17:35

Kiedyś wielki fan cda potem wielki anty fan po tym jak mnie potraktowali jako czytelnika zagranicznego czyli takiego gorszego sortu co płaci więcej i dłużej czekał na gazetę ,była rozmowa czemu nagle pełniaki nie działały.,Okazało się że mają czytelników z zagranicy gdzieś i dla tego gier nie dało się aktywować itp .Dostałem u nich bana na foum ale po kilku latach mi go wyłączyli po tym jak napisałem że już emocje opadły itp ale niesmak pozostał i dalej ich gazetę mam gdzieś .Recenzje gier z czasem stawały się u nich coraz mniej sprawiedliwe a coraz bardziej widać było że czasem gra trafiała do osoby która nie powinna jej opisywać bo widać było że przykładowo pisze fan innej gry z tego samego gatunku i była jazda po grze czy osoba grająca totalnie w inne gatunki z tym nieobeznana ,nie były to sytuacje wyjątkowe.
Po czasie doszły bundle od hb i tutaj kiedyś serio dobre pełniaki się skończyły. Dla mnie cda nie ma prawa bytu.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 29 razy
Podziękowania: 22 razy
Kontakt:

23 kwie 2020, o 02:32

",była rozmowa czemu nagle pełniaki nie działały.,Okazało się że mają czytelników z zagranicy gdzieś i dla tego gier nie dało się aktywować itp" możesz rozwinąć?
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

23 kwie 2020, o 08:49

Hardkor pisze:
23 kwie 2020, o 02:32
",była rozmowa czemu nagle pełniaki nie działały.,Okazało się że mają czytelników z zagranicy gdzieś i dla tego gier nie dało się aktywować itp" możesz rozwinąć?
pewnie region locki kodów steam
ODPOWIEDZ