Zakup budżetowego PC do gier.

Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:

11 mar 2020, o 15:10

Cześć Łowcy,

Po wielu latach przymierzam się do odświeżenia sprzętu do grania (z ograniczonym budżetem).

Czy macie jakieś opinie nt. miejsc gdzie można kupić dobry PC w uczciwej cenie - nie składając samodzielnie?

Co myślicie o takich firmach jak NTT lub Actina?

Przykładowy zestaw jaki wg. mnie jest interesujący to poniższy:

https://sklep.ntt.pl/komputery-do-gier/ ... -w757.html

Może jest tu ktoś kto niedawno kupował komputer i ma ochotę podzielić się doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 25 razy
Podziękowania: 36 razy
Kontakt:

Re: Zakup budżetowego PC do gier.

11 mar 2020, o 15:33

Najlepiej zamówić w sklepie internetowym typu morele/xkom i zapłacić za złożenie skoro nie chcesz robić tego samemu .

Polecam lekturę tego artykułu: https://www.purepc.pl/zestawy_komputero ... arzec_2020
Awatar użytkownika
Łowca

11 mar 2020, o 15:45

Akurat ta konfiguracja jest spoko tylko jestem ciekawe jak się ma cena w porównaniu z cenami w innym sklepie.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

11 mar 2020, o 16:12

Ta konfiguracja jest słaba i droga za 3000zł można mieć budę wydajniejszą, składając wszystko samemu... Ostatnio był Ryzen 2600 za 409zł do wyrwania. Pamięci teraz znowu podrożały, ale udało się kupić dual kit Crucial balistix sport lt 16gb DDR4 3200mhz CL16 na Sferisie za 320zł. Dobrą i stabilną płytę asusa TUF za 380zł na b450-plus gaming z darmową wysyłką. Geforce 1660 super za 950zł. Chłodzenie Gelid Phantom za 139zł, które jest wydajniejsze niż Fera 3, do tego buda silentium pc rg4 z 3 fabrycznymi wiatrakami, większą ilością filtrów przeciw kurzowych za 169zł też za darmo z wysyłką. Reszta za starego kompa, Czyli po sprzedaży starych części wyjdzie mi że na modernizację wydałem około tysiąca złotych, a to i tak jest najsłabszy okres na kupowanie podzespołów. Na początku miało być wszystko z morele, potem okazało się że musiałem prosić o usunięcie paru produktów za które zostało zapłacone, gdyż okazało się że mogę coś kupić gdzieś taniej o 80-100zł. Końcem, końców tanim kosztem udało się zbudować komputer o lepszej konfiguracji, gdzie procesor idzie na 4.1Ghz, pamięci na 3600mhz(a to jeszcze nie wszystko) i Geforce GTX 1660 SUPER, zamiast tego z linka. NTT to słaba firma jeżeli chodzi o gotowe zestawy. Można znacznie taniej... Jeszcze 2 miesiące temu wypłynęła kwestia z Ryzenem 1600AF, a teraz kosztuje tyle samo co 2600, więc bez sensu jest go kupować skoro kosztuje tyle samo co nowszy i wydajniejszy model. Wstrzymać się, porozglądać na ceneo i pepper.pl i można zaoszczędzić. :)
Awatar użytkownika
Łowca

11 mar 2020, o 18:16

Uwierz mi że aż tak słaby nie jest, lepszy niż składaki z allegro z zasilaczami bez oznaczeń i obudowami z folii aluminiowej :))
Polecam jednak złożyć coś z części w jednym sklepie z opcją montażu.

https://www.x-kom.pl/lista/hmr3pztcw

Zestaw znaleziony w necie, nowsza grafika a jaka różnica w cenie.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

11 mar 2020, o 19:21

Wiem że nie jest słaby, ale wiadomo że samemu najkorzystniej... Co do koszyka z x-komu to jest to już ta przystępna cena, gdzie opłaca się kupić ten zestaw, akurat od 2008 roku do teraz miałem zawsze intele e2160 który był fenomenalny i kręcił się ponad 1.2ghz bez zająknięcia bez zmiany napięcia, potem i3-2100(gdybym wiedział wtedy o tym jak będzie się trzymał i5-2400, to pewnie zainwestowałbym w niego, albo w wersję K), no i w 2014 i5 4590. Teraz kolejny raz wróciłem na platformę AMD i brakuje mi tylko lepszej integry dźwiękowej(tamta miała alc1150 i DTS, audio boost 3 itp), a tutaj mam alc887 + niby DTS na słuchawki który nie chce działać, więc zastąpiłem go Bongiovi DTS i czuję się z powrotem jak w domu. Miałem wziąć Asrocka b450 Fatality K4, ponieważ tamten miał creative audio cinema 5 i chyba dodatkowy port M2, o ile się nie mylę, lecz ostatecznie postanowiłem wziąć drugi raz w życiu płytę Asusa, żeby potem w razie czego wymienić na ostatni model z ryzen 3, kiedy tamten wyjdzie i po jakimś czasie stanieje żeby zakupić wtedy jakiegoś 8-12 rdzeniowca i powiem szczerze że ta płyta daje tą satysfakcję że ma dobrą sekcję zasilania i dużo ustawień o/c, a do tego jest cholernie stabilna. Kiedyś to Asus robił porządne płyty, teraz już to zależne jest raczej od ceny i oscylowania w okół paru polecanych modeli płyt od różnych producentów, ale jest Git. Dzisiaj jeszcze pobawię się opóźnieniami na pamięciach i zostanę na 3600mhz, ponieważ według tabelki testowej już nie daje takiego przyrostu mocy jak ta pomiędzy pamięciami na 3400, a 3600... Oczywiście coś tam dalej jest, ale lepiej żeby było stabilnie. Geforce 1660 SUPER od PNY, czyli ta sama liga co Gainward, Zotac i Powercolor(chociaż kiedyś Gainward za czasów Geforce 3 Ti był tym czym jest teraz MSI jeżeli chodzi o renomę. A zegary też poszły od razu na 1850, bez zmiany power target żeby zbyt mocno nie szaleć, pamięci też da się podnieść, ale już wtedy trzeba zwiększyć napięcie i podnieść maksymalny limit karty. O dziwo jeszcze stary system hulał bez żadnych problemów, ale wczoraj zrobiłem format i jest lepiej, szybciej, stabilniej. Tamten i5 6/6 będzie lepszy, ale ja niestety nie miałem funduszy na Intela, ponieważ chęć postanowienia zmiany była spontaniczna i wynikała właśnie z promocji Ryzena 2600 za 450zł + tańsze ramy, płyta, obudowa. Wiadomo że teraz ten intel będzie lepszy, ale jak wyjdą nowe konsole, to może te dodatkowe 6 wątków da coś od siebie w tym Ryzenie. Na configu i5 4590, 16gb ddr3 i Radku 280x miałem w DOOM'ie (2016) 60-80 FPS na Vulkanie ze zmniejszonym AA, albo wyłączonym na ULTRA. Teraz mam 150-170 z AA na maksa, więc jest ta różnica widoczna i to podwójnie... Chociaż gdyby była kasa, to poszedłby tam Radeon 5600XT ze względu na wydajność i to że karty AMD się wolniej starzeją...
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

12 mar 2020, o 07:22

Yamajczyk pisze:
11 mar 2020, o 18:16
Uwierz mi że aż tak słaby nie jest, lepszy niż składaki z allegro z zasilaczami bez oznaczeń i obudowami z folii aluminiowej :))
Polecam jednak złożyć coś z części w jednym sklepie z opcją montażu.

https://www.x-kom.pl/lista/hmr3pztcw

Zestaw znaleziony w necie, nowsza grafika a jaka różnica w cenie.
To jest bardzo ciekawy zestaw, ale po dołożeniu tych samych peryferiów co na NTT, tj. dodatkowego dysku HDD, dedykowanego chłodzenia procesora i systemu windows, na x-kom wychodzi de facto drożej.

Niemniej jednak, dzięki za radę - przyjrzę się składaniu usługowemu na x-kom, morele i komputronik.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

12 mar 2020, o 14:00

amnum pisze:
Wiem że nie jest słaby, ale wiadomo że samemu najkorzystniej... Co do koszyka z x-komu to jest to już ta przystępna cena, gdzie opłaca się kupić ten zestaw, akurat od 2008 roku do teraz miałem zawsze intele e2160 który był fenomenalny i kręcił się ponad 1.2ghz bez zająknięcia bez zmiany napięcia, potem i3-2100(gdybym wiedział wtedy o tym jak będzie się trzymał i5-2400, to pewnie zainwestowałbym w niego, albo w wersję K), no i w 2014 i5 4590. Teraz kolejny raz wróciłem na platformę AMD i brakuje mi tylko lepszej integry dźwiękowej(tamta miała alc1150 i DTS, audio boost 3 itp), a tutaj mam alc887 + niby DTS na słuchawki który nie chce działać, więc zastąpiłem go Bongiovi DTS i czuję się z powrotem jak w domu. Miałem wziąć Asrocka b450 Fatality K4, ponieważ tamten miał creative audio cinema 5 i chyba dodatkowy port M2, o ile się nie mylę, lecz ostatecznie postanowiłem wziąć drugi raz w życiu płytę Asusa, żeby potem w razie czego wymienić na ostatni model z ryzen 3, kiedy tamten wyjdzie i po jakimś czasie stanieje żeby zakupić wtedy jakiegoś 8-12 rdzeniowca i powiem szczerze że ta płyta daje tą satysfakcję że ma dobrą sekcję zasilania i dużo ustawień o/c, a do tego jest cholernie stabilna. Kiedyś to Asus robił porządne płyty, teraz już to zależne jest raczej od ceny i oscylowania w okół paru polecanych modeli płyt od różnych producentów, ale jest Git. Dzisiaj jeszcze pobawię się opóźnieniami na pamięciach i zostanę na 3600mhz, ponieważ według tabelki testowej już nie daje takiego przyrostu mocy jak ta pomiędzy pamięciami na 3400, a 3600... Oczywiście coś tam dalej jest, ale lepiej żeby było stabilnie. Geforce 1660 SUPER od PNY, czyli ta sama liga co Gainward, Zotac i Powercolor(chociaż kiedyś Gainward za czasów Geforce 3 Ti był tym czym jest teraz MSI jeżeli chodzi o renomę. A zegary też poszły od razu na 1850, bez zmiany power target żeby zbyt mocno nie szaleć, pamięci też da się podnieść, ale już wtedy trzeba zwiększyć napięcie i podnieść maksymalny limit karty. O dziwo jeszcze stary system hulał bez żadnych problemów, ale wczoraj zrobiłem format i jest lepiej, szybciej, stabilniej. Tamten i5 6/6 będzie lepszy, ale ja niestety nie miałem funduszy na Intela, ponieważ chęć postanowienia zmiany była spontaniczna i wynikała właśnie z promocji Ryzena 2600 za 450zł + tańsze ramy, płyta, obudowa. Wiadomo że teraz ten intel będzie lepszy, ale jak wyjdą nowe konsole, to może te dodatkowe 6 wątków da coś od siebie w tym Ryzenie. Na configu i5 4590, 16gb ddr3 i Radku 280x miałem w DOOM'ie (2016) 60-80 FPS na Vulkanie ze zmniejszonym AA, albo wyłączonym na ULTRA. Teraz mam 150-170 z AA na maksa, więc jest ta różnica widoczna i to podwójnie... Chociaż gdyby była kasa, to poszedłby tam Radeon 5600XT ze względu na wydajność i to że karty AMD się wolniej starzeją...
Widzę, że posiadałeś prawie taki sam sprzęt jaki mam ja i jaki nadal użytkuję. Też się zastanawiałem przy tej promocji na ryzena 2600 czy nie wymienić, ale stwierdziłem, że nie ma dramatu. Tym bardziej że do I5 4590 dołożyłem w styczniu 1650 Super. Jeśli Cię interesuje jakie mogłeś mieć osiągi w tym Doomie gdybyś wymienił tylko kartę to zerknij na mój filmik:

https://youtu.be/HUcSQ9J3bwQ

Najpierw jest rozgrywka w Vulkanie a od 6:05 w OpenGL.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

28 mar 2020, o 00:05

gamingman pisze:
12 mar 2020, o 14:00
amnum pisze:
Widzę, że posiadałeś prawie taki sam sprzęt jaki mam ja i jaki nadal użytkuję. Też się zastanawiałem przy tej promocji na ryzena 2600 czy nie wymienić, ale stwierdziłem, że nie ma dramatu. Tym bardziej że do I5 4590 dołożyłem w styczniu 1650 Super. Jeśli Cię interesuje jakie mogłeś mieć osiągi w tym Doomie gdybyś wymienił tylko kartę to zerknij na mój filmik:

https://youtu.be/HUcSQ9J3bwQ

Najpierw jest rozgrywka w Vulkanie a od 6:05 w OpenGL.
Bardzo dobre osiągi jak na taki config... Co do i5 4590 to z moim 280x od Asusa(wersja DCUII, czyli zwykła) Widać u ciebie progres po zmianie na 1650 super i to znaczny, ale widzę bardzo duże wahania klatek, Wiadomo... W Doomie raz jest jeden mały pokoik, potem wielka przestrzeń z wieloma elementami do teksturowania przez gpu i wielu poruszających się modeli postaci. Ryzen 2600 to poziom i7 4790k(w mulitwątkowości jak wiadomo przegrywa i to widać wielu grach). Zamiast 1660 SUPER wolałbym kupić RX 5600/RX5600XT, gdyby AMD dało ceny 1000-1100zł. Ten GTX kosztował 959zł, więc było żal nie brać... Niestety, ale dużego wyboru teraz nie mamy... Jeżeli stanieją radki 5600xt do atrakcyjnych cen, to od razu
wracam do AMD, ponieważ nawet nie wymieniając sprzętu mogłem we wszystko pograć. Poczekam na czwartą generację Ryzena, jak stanieje i będę obserwował jak wygląda sytuacja. AMD zrobiło po cichu ustandaryzowanie wielowątkowości dzięki najnowszym konsolo i technologi która wpłynie na wydajność kart czerwonych... Najpierw sprawdzili Mantle, potem usprawnili do GCN(który w Vulkanie i dx12(przy tworzeniu którego wielki udział miało też AMD) dostaje kopa, RDNA1/2 sprawi że tak samo jak na przełomie lat 2000-2005 co roku CPU i GPU były bardziej wydajniejsze i dostawały nowe technologie, właśnie obserwujemy kolejny przeskok który spowoduje znaczny skok wydajności sprzętowej. Jeżeli Producenci zejdą z cenami podzespołów to będziemy właśnie świadkami tego że komputery które miały służyć latami(kupione w przedziale 2 ostatnich lat), nagle staną się tymi że średniej półki. AMD wie co robi i bardzo dobrze, ponieważ chce ujednolicić technologie konsolowe z tymi które są zaimplementowane właśnie w ich kartach + nowe Ryzeny z jeszcze większą multiwątkowością. Dzięki temu developerzy lepiej będą mogli optymalizować porty gier, oraz korzystać z niskopoziomowego API jakim jest Vulkan. Widziałem jak mój 280x hulał na Vulkanie z większą ilością klatek, do tego karty czerwonych żyją dłużej... Trochę się rozpisałem, ale tak właśnie będzie to wyglądało kiedy wyjdą konsole 5 generacji i producenci, oraz programiści, developerzy gier/aplikacji będą już wiedzieli co robić i będzie duży kop w wydajności. Ludzie śmiali się z FX-8350, który miał "wincyj rdzeniów", zobacz sobie teraz filmiki z 2019/2020 roku jak ten procesor zyskał dzięki 8 rdzeniom. To daje już samo w sobie do myślenia... Potem będą kolejne zmiany architektury z 7nm na 5, potem na jeszcze mniej, i być może sockety na procki zaczną się powiększać do rozmiarów procesorów serwerowych albo coś w stylu threadripper. następne 2-3 lata pokażą że ten High-end który teraz bije rekordy stanie się medium, potem mid-low end. :)
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 16 razy
Kontakt:

28 mar 2020, o 11:50

A może coś takiego? ~2,5K za całość. I ryży jest:

Kod: Zaznacz cały

buda: Armadillo NPC-0855
power: Vero L2 600W SPC165
mobo: GA-A320M-S2H
ram: Viper 4, DDR4, 8 GB,3000MHz, CL16 (PV48G300C6K)
cpu: Ryzen 5 2600, 3.4GHz, 16 MB, BOX
gpu: Radeon RX 590 Armor OC 8GB GDDR5
ssd: BX500 480GB SATA3
Wszystko będzie śmigać. Na kilka lat będziesz mieć spokój. No i w kieszeni trochę zostanie na gry.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:

28 mar 2020, o 12:05

A gdzie chcesz kupić sprzęt? W sumie taniej wyjdzie Ci kupno R5 1600AF , w 2600 nie ma sensu się pchać tak naprawdę.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

28 mar 2020, o 13:14

Kuwejt pisze:

Wszystko będzie śmigać. Na kilka lat będziesz mieć spokój. No i w kieszeni trochę zostanie na gry.
Z 8gb ram to już daleko nie zajedzie. Dziś 16 to już właściwie standard. No i jeszcze by musiał dorzucić dysk hdd 1-2tb bo będzie się dusił na tych 480gb.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 7 razy

28 mar 2020, o 13:31

gamingman pisze:
Z 8gb ram to już daleko nie zajedzie. Dziś 16 to już właściwie standard. No i jeszcze by musiał dorzucić dysk hdd 1-2tb bo będzie się dusił na tych 480gb.
Jakaś gra przekracza te 8 przy graniu 1080p?
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 2 razy
Kontakt:

28 mar 2020, o 13:37

Mi przekraczała Forza Horizon 4, przy 8 GB zdarzały się mikro przycięcia, a po dokupieniu kolejnych 8 chodziła jak marzenie i pokazywało że gra korzysta z 12 GB
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 7 razy
Podziękowania: 5 razy

28 mar 2020, o 13:38

Jeszcze możesz szukać sprzętu z gratisami-zwrotami sprzedaż i masz xd
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:

28 mar 2020, o 13:43

To żadna reklama ale na allegro swój outlet posiada X-kom nie wiem czy to wszyscy wiedzą i często tam jest na sprzedaż sprzęt który był używany do testów a nie zwroty od klientów , warto tam zajrzeć. :)
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

28 mar 2020, o 13:56

nerka99 pisze:
28 mar 2020, o 13:31
gamingman pisze:
Jakaś gra przekracza te 8 przy graniu 1080p?
Sporo gier przekracza 8gb. Możesz sobie zerknąć na filmiki, które wrzuciłem na Youtube:

https://www.youtube.com/channel/UCE9R1C ... twG3AvUa-A
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 4 razy
Kontakt:

29 mar 2020, o 10:55

Kuwejt pisze:

Jaki jest sens ładowania do tego kompa rx590? Chyba jak ktoś lubi sobie dogrzewać mieszkanie pecetem. 590 to kompletny ulep, który w swojej kategorii wypada słabo.
Lepiej wybrać 1660 - cenowo podobnie, a wydajniejsza i chłodniejsza.
Kupując nowe podzespoły dysk też wybrałbym inny i jednak dołożył te kilka złotych do plextora albo adaty na m2
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 6 razy
Kontakt:

29 mar 2020, o 11:28

Co do RAM to musi być to 2x8GB albo 2x4GB, nie może to być Single Channel, bo FPS poleci na łeb.
Sam kupiłem Crucialla Ballistix 3200mhz cl16 16gb=2x8 do Ryzena 3600., i łatwo się kręcą, a im lepsze RAMy tym lepszy FPS na Ryzenie, choć przy tej karcie i tak nic nie da. Do tego narzut sterownika graficznego na CPU jest spory i może być cyrk.
Kupowanie RX 590 jest imo bezsensowne w tej cenie, jeszcze rozumiem RX 570 czy 580 w okolicach 500-600 używki, ale łatwo o wersje po koparce.
ODPOWIEDZ