Humble Choice – temat ogólny

Paczki gier z grami indie i nie tylko
Regulamin forum
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:

26 lut 2020, o 23:10

Frostpunk jest specyficzny.
Ja jeśli tak skracać to bym tego nie nazwał survivalem a strategią ekonomiczną (pomijam tu fakt tych wszystkich wyborów i historii w grze). Trzeba na bieżąco a nawet z wyprzedzeniem planować co chcemy osiągnąć, dbać o surowce i w co je zainwestujemy a do tego warto brać poprawkę na fakt, że gra lubi rzucać kłody pod nogi.
Czy często się zaczyna od początku?
Wszystko zależy jak skrupulatnie do wszystkiego będziesz podchodził. Ja poległem po 15 dniu grając pierwszy raz na zasadzie "a dobra byle do przodu i jakoś tam będzie" - tak gram w większość strategii i jakoś idzie. Tu drugim razem się już skupiłem bardziej pilnując zasobów (w tym ludzi) i tego gdzie ich i je inwestuję i ukończyłem podstawową historię. Choć powiedzmy "by nie spojlować" nie na 100% do tego trzeba by jeszcze mocniej się przyłożyć bo gierka ma sporo niuansów i można łatwo coś przegapić (jak choćby fakt, że młot węglowy wyrzuca węgiel tylko na hałdę a ktoś jeszcze musi to zebrać do magazynu)
Grając 2 raz jest łatwiej bo wiesz co czeka w przyszłości.
Także jak lubisz posiedzieć, podłubać i poczaszkować to polecam za cene z humbla. Za więcej rzekłbym nie warto. Ja zagrałem to co napisałem i tyle, nie ciągnie mnie na więcej. Nawet robienia kampanii drugim drzewkiem bo liznąłem też trochę swobodnej budowy i tam je poznałem, a to nie dużo czasu jak na strategię. Z resztą w podstawce chyba dużo więcej nie ma - jeden dodatkowy darmowy scenariusz jak się nie mylę.
Gra jest bdb, widać, że robiona z sercem i ma klimat. Ale dla mnie zbyt powtarzalne to wszystko, nawet drzewka idei niby różne a w sumie bardzo podobne. Bez DLC cienko, zwłaszcza ostatnia jesień urozmaica zabawę.
Book of Demos - też jest specyficzna (sposób poruszania postaci) ale mnie kupiła i uważam, że warto zajrzeć. Nawet tym co nie przepadają za standardowymi h&s.
Obie gry ogrywałem parę dni po premierze.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 15 razy
Kontakt:

Re: Humble Choice – temat ogólny

26 lut 2020, o 23:13

Awiaton pisze:
26 lut 2020, o 22:57
@up - Book of demons jest w Xbox Game Pass, Frostpunk w sumie też
Dzięki za przypomnienie. Też zastanawiałem się nad Choice z tego miesiąca tylko dla Frostpunka i Book of Demons. Czyli jednak pauza - szkoda mi ~50 zł skoro są w GamePass, a pewnie i tak nie zagram.

BTW:
Forsę ściągają z automatu 28 lutego. Jeśli zapauzuję teraz, to do startu marcowego Choice (pewnie 6 marca) mogę jeszcze zmienić zdanie, odpauzować i mimo wszystko ręcznie kupić lutowy. Dobrze kombinuję?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 106 razy
Podziękowania: 98 razy
Kontakt:

26 lut 2020, o 23:35

Skapiradlo pisze:
26 lut 2020, o 23:13
Awiaton pisze:
26 lut 2020, o 22:57
@up - Book of demons jest w Xbox Game Pass, Frostpunk w sumie też
Dzięki za przypomnienie. Też zastanawiałem się nad Choice z tego miesiąca tylko dla Frostpunka i Book of Demons. Czyli jednak pauza - szkoda mi ~50 zł skoro są w GamePass, a pewnie i tak nie zagram.

BTW:
Forsę ściągają z automatu 28 lutego. Jeśli zapauzuję teraz, to do startu marcowego Choice (pewnie 6 marca) mogę jeszcze zmienić zdanie, odpauzować i mimo wszystko ręcznie kupić lutowy. Dobrze kombinuję?
Tak, możesz tak zrobić.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 2 razy
Kontakt:

3 mar 2020, o 17:29

Nie rozumiem czasem tej dziwnej polityki Humble...
Od prawie pół roku mam aktywną subskrypcję Humble Choice (wcześniej Monthly), co miesiąc opłacam ją z podpiętego konta Paypal. Wczoraj chciałem kupić Humble VR Bundle płacąc tym samym kontem Paypal. Wyskoczyło mi info, że mam zweryfikować swój numer telefonu. Ok, podałem, dostałem sms, zweryfikowałem. Dostaję info, że moje zamówienie musi zostać sprawdzone. Dzisiaj mail, że nie mogą zweryfikować mojej płatności...
Nie czaję, co miesiąc za Choice pobiera bez problemu, ale za zwykłego bundla to samo konto Paypal już im nie pasuje... idzie załamać ręce.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 22 razy
Kontakt:

3 mar 2020, o 18:47

Że zrobili ci weryfikację to chyba automat (głupio) losuje, ale że nie mogą ci zweryfikować twojej płatności? WTF?
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

Subskrybcja Humble Choice - zapomniane dane

4 mar 2020, o 20:19

Cześć wszystkim,

Miałem założoną subskrybcje na Humble Choice na drugie konto, Zapomniałem do niego danych. Zauważyłem, że już 3 miesiąc pobiera mi kasę. Jak mogę anulować taką sub?
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

4 mar 2020, o 20:40

spodziewaj się że mogą zablokować Tobie konto mi zawsze po takim info blokowali
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 37 razy
Kontakt:

5 mar 2020, o 20:36

Nie no o której będzie nowy CHOICE?
To jakiś dzień świstaka.... ciągle odlicza od 25 minut wstecz... i po pół godzinie znów odlicza od 25 minut...

Dni mi si pomyliły :(
Awatar użytkownika
Łowca
Discord: Toxiczo#6492
Podziękował: 24 razy
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

5 mar 2020, o 20:43

Chyba zawsze w pierwszy piątek miesiąca są o 19 albo 20. Tak mi się wydaje
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 106 razy
Podziękowania: 98 razy
Kontakt:

5 mar 2020, o 21:07

06.03.2020 o godzinie 19:00
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

7 mar 2020, o 23:00

Wcześniej kupione kilka Monthly/Choice z rzędu. W styczniu i lutym pauza. Po 6 marca Humble Choice wznowiło się, planowana data obciążenia automatycznego to 27 marca. OK, ale w danych konta mam info że perki z Choice (rabat/trove) są nieaktywne oraz brak pomarańczowej obwódki przy logo konta. Też tak macie teraz po pauzie?
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 1 raz
Kontakt:

7 mar 2020, o 23:17

Skapiradlo pisze:
7 mar 2020, o 23:00
Wcześniej kupione kilka Monthly/Choice z rzędu. W styczniu i lutym pauza. Po 6 marca Humble Choice wznowiło się, planowana data obciążenia automatycznego to 27 marca. OK, ale w danych konta mam info że perki z Choice (rabat/trove) są nieaktywne oraz brak pomarańczowej obwódki przy logo konta. Też tak macie teraz po pauzie?
dopóki nie zaplacisz to tak jest ;p
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

11 mar 2020, o 00:59

Na HB dzisiaj Sakura bundel. Nie chcę dyskutować specjalnie na temat samej zawartości bo co kto lubi, ale
Koleś, będący producentem - jednoosobową firmą Winged Clouds - z tego co można posłuchać na necie jest cokolwiek podejrzany i ma sporo za uszami.
Tutaj mały reportażyk na tubie https://www.youtube.com/watch?v=xlh8e201lI0
Do czego zmierzam. Jeśli ktoś mimo to ma wciąż ochotę na zakup bundelka, to tak tylko uprzejmie przypominam że można bardzo swobodnie przesuwać suwaki z kwotą pieniędzy jaka pójdzie dla producenta a jaka na dobroczynność albo nawet samego bundla :twisted:
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

12 mar 2020, o 20:12

Czyżby "siedź pan w piwnicy, graj do upadłego i nie rozsiewaj wirusa" bundle?
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 5 razy

18 mar 2020, o 01:00

No i lipa nie chcą moich pieniędzy jedynie mój jedyny wybór zakupu u nich to choice jakoś przechodzi

jakiś pomysł jak kupić coś ? xd
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 2 razy
Kontakt:

19 mar 2020, o 14:28

Michał1989 pisze:
18 mar 2020, o 01:00
No i lipa nie chcą moich pieniędzy jedynie mój jedyny wybór zakupu u nich to choice jakoś przechodzi

jakiś pomysł jak kupić coś ? xd
Mam to samo. Co miesiąc przez paypal opłacam HB Choice bez problemu, ale przy próbie kupna jakiegokolwiek innego bundla tym samym paypalem zawsze mi weryfikują numer telefonu, a później i tak dostaję info że płatność nie może być zweryfikowana. Podpiąłem nawet kartę i też takie same "cuda". Ale gdy przychodzi nowy miesiąc i nowy Choice to płatność magicznie przechodzi. Pisałem 2 razy do supportu o wyjaśnienie sytuacji, ale bez odzewu.
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

19 mar 2020, o 16:30

A może to HB się coś z paypalem ostatnio pożarło? Ciekawe ile z tych osób którym ostatnio paypal zamknął (albo próbował zamknąć) konta kupowało ostatnio jakieś bundle na HB.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękowania: 34 razy
Kontakt:

19 mar 2020, o 16:55

lewriczin pisze:
19 mar 2020, o 16:30
A może to HB się coś z paypalem ostatnio pożarło? Ciekawe ile z tych osób którym ostatnio paypal zamknął (albo próbował zamknąć) konta kupowało ostatnio jakieś bundle na HB.
Ja kupuje bundle na HB cały czas i nie miałem problemu z PP. Ja jednak wrzuciłem na czarną większość resellerów z Bazaru.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 5 razy

20 mar 2020, o 00:46

Odrzucali kolejne próby konta,karty paypal jako gość,wirtualne, mbank x2 została tylko karta n26 też odrzucili (+nowy numer zmienione ip na inne Polskie,na koniec paypal nie pyknął(jako gość) wyłączyłem vpn i poszło wróciłem na vpn )zatwierdzili to, chyba musiał się trafić teraz ktoś inny z obsługi albo z pasowali xd
ODPOWIEDZ