Karty Steam - wątek ogólny

Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 14 razy
Kontakt:

23 lut 2020, o 21:50

Pytanko Panowie, bo miałem 3 lata przerwy od dropienia.
Bawienie się w dropienie, alty - to jeszcze się komuś opłaca, czy raczej steam skutecznie do tego zniechęca ;) ?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 14 razy
Podziękowania: 23 razy
Kontakt:

Re: Karty Steam - wątek ogólny

23 lut 2020, o 22:06

Jedyny sens to tuż przed wypż (parę dni) , wydropić dokupić brakujące karty i zrobić odznaki dla kart wyprzedażowych. Najtańszy sposób na lev up, bo dla kasy imo nie warto. A jak masz parę altów to na nich warto odbierać karty za przeglądanie i z eventów. To 1-2 zł na alcie:p Mając ich troche na jakies gry/dlc się uzbiera.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękowania: 15 razy
Kontakt:

23 lut 2020, o 22:08

bobule pisze:
23 lut 2020, o 21:50
Pytanko Panowie, bo miałem 3 lata przerwy od dropienia.
Bawienie się w dropienie, alty - to jeszcze się komuś opłaca, czy raczej steam skutecznie do tego zniechęca ;) ?
Raczej już teraz ciężko o tani "materiał" , steam skutecznie ograniczył to ruchem który daje możliwość wprowadzenia kart do swojego tytułu dopiero po osiągnięciu jakiegoś pułapu sprzedażowego .
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 21 razy
Kontakt:

23 lut 2020, o 23:16

"Last but not least" - okazjonalne rozdawnictwa darmowych gierek teraz prawie zawsze mają wyłączone dropy cart.
Gierkę przypiszesz, w gierkę pograsz, ale kart nie dostaniesz. Razem to w sumie daje dość jednoznaczną odpowiedź na pytanie czy dziś warto bawić się w profesjonalny farming.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 13 razy
Kontakt:

24 lut 2020, o 00:09

Ano posucha Panie. Jedynie dwa eventy w roku pozostały. Z nudów dorzucam darmowe gierki do altów. Czasem ktoś mnie poprosi o wydrop kart z gierki. Ja mam gierkę za free (może kiedyś booster wpadnie?), on karty w ciągu kilku godzin. Skończyło się.
Z drugiej strony to dobrze dla tych, jak ja, co mają zawalony ekwipunek kartami. Dodam, że nie sprzedaję kart po taniości. Zawsze wrzucam na rynek ręcznie, po sprawdzeniu cen i po prawie najwyższej cenie. Nie woła to jeść, to niech sobie powisi. Może ktoś się połasi? Jak spadnie z rynku, to może kiedyś znów wrzucę?
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 6 razy
Kontakt:

24 lut 2020, o 01:37

"Koniec i bomba, kto nie zarobił ten trąba" - skończyły się czasy że można było na Winter Sale wydać z kart na gry po 1,5k. Zasadniczo zostały karty eventowe za grosze (po kilka do kilkunastu groszy/szt) z eventów na Summer/Winter Sale o ile Steam nie ma focha i w danym evencie kart nie przyzna wcale, jakieś marne resztki ilościowe z gier nowo dodanych do konta (raczej tych droższych) i boostery. Jak ma się więcej altów to warto raz na tydzień przelecieć ASFem z automatyczną wymianą po nich w ilości 10 na raz (więcej Steam teraz nie lubi i są problemy z wymianami >10 altów równocześnie na IP, niewykluczone że przy bardzo dużym przekroczeniu limitu będą i trade bany). Wystarczy na drobne wydatki raz na jakiś czas, ale to cień tego co było dawniej.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 6 razy
Kontakt:

24 lut 2020, o 07:52

lewriczin pisze:
23 lut 2020, o 23:16
"Last but not least" - okazjonalne rozdawnictwa darmowych gierek teraz prawie zawsze mają wyłączone dropy cart.
W sumie ciekawe komu to przeszkadzało, bo zarówno twórcy jak i Steam jakieś hajsy mieli z podatku od sprzedaży kart. : /
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 6 razy
Kontakt:

24 lut 2020, o 12:49

Kadaj pisze:
24 lut 2020, o 07:52
W sumie ciekawe komu to przeszkadzało, bo zarówno twórcy jak i Steam jakieś hajsy mieli z podatku od sprzedaży kart. : /
Steam wziął na celownik dochody z kart i już. Ma aż za dużo pieniędzy z prowizji od sprzedaży gier, rynku i innych dupereli, to co im zależy. Skoro Epic może palić w kominku paczkami dolarów od Tencenta (rozdawnictwo gierek, podkupywanie wydawców na wyłączność i utrzymywanie sklepu w którym niemal nikt nie kupuje - ludzie których znam kupili max po 1-2 tytuły i to z powodu wyłączości lub 40 zł voucherów, reszta tylko zbiera darmówki) - to i Steam nie chce być gorszy. Jakby Valve rzeczywiście potrzebowało pieniędzy, pewnie mielibyśmy już HalfLife XVIII i cykl wydawniczy jak AC od Ubi czy CoDy od Activision.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 6 razy
Kontakt:

24 lut 2020, o 13:17

Wzięli na celownik, tylko co im to przeszkadza? Przecież to nie jest kasa z nieba, żeby ktoś sobie z kart zarobił na gierki, to po drugiej stronie łańcuszka jest ktoś, kto doładowuje Steama własnymi (i to pewnie znacznie większymi) pieniędzmi. ; p
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 40 razy
Kontakt:

24 lut 2020, o 16:03

Akurat w tym przypadku zwykli użytkownicy dostali chyba bardziej rykoszetem bo blokady wycelowane są raczej w deweloperów. Zdarzały się przypadki, że twórcy nabierali od Valve darmowych kodów do swoich gier i potem na własnych altach farmili z nich karty, a co za tym idzie kasę do portfela. Te wszystkie ograniczenia wypadania kart mają ukrócić ten proceder. Ale pewnie dopiero po czasie Volvo zauważyło, że niektórzy i tak obchodzą system "sprzedając" gry za darmo więc i to przyblokowali. Trzeba też wspomnieć, że tyczy się to tylko gier rozdawanych bezpośrednio na Steamie, wszelkie darmówki z najróżniejszych giveaway'ów poza platformą Valve nie są objęte tym ograniczeniem i kody z Humble, Gleam czy wszystkich gunwostron jak najbardziej dają karty, jeśli dana gra je oczywiście posiada.

Jeśli chodzi o samą kwestię wyżycia z tego co jest, to moim zdaniem koledzy sieją defetyzm. Oczywiście, to nie jest taka rzeka jak kiedyś ale daleki jestem od stwierdzenia, że źródełko wyschło. Nie leci tyle kasy co wcześniej, to fakt, ale od zeszłego lutego, kiedy to wyprztykałem się praktycznie do zera na wyprzedaży z okazji chińskiego Nowego Roku to uzbierałem do dziś ponad 2 stówy. Prawdą jest, że praktycznie nic przez poprzedni rok nie kupiłem (wydałem przez ten czas w sumie nieco ponad 80 zł), ale był to okres pod tym względem wyjątkowy bo jak nigdy ograłem kupę gier w tym gorących nowości poza Steamem (rok 2019 sponsorowały Xbox Game Pass for PC i Uplay+). Sporo tytułów z wishlisty sprawdziłem lub całkiem ograłem właśnie w abonamentach za bezcen i tym samym odpuściłem sobie ich zakup. A że mam swoje żelazne zasady co do zakupów na steamowych wyprzedażach (nie wydaję nic więcej niż to co mam w portfelu a cena musi spaść co najmniej o -66% i to tylko dla wyjątkowych przypadków, bo cała reszta ma absolutne minimum na poziomie -75%, a i tak musi być to akceptowalny poziom w złotenach) to i tak w ostatnich latach coraz mniej kupowałem. W sumie na złe mi to nie wyszło, bo gram teraz całkiem sporo i nadrabiam zaległości, poza tym staram się ograniczyć kompulsywne kupowanie by uniknąć przypadku Wiedźmina 2, którego kupiłem za 80 zł na premierę (co było naprawdę niezłą ceną), a do tej pory nie skończyłem prologu "jedynki" :E . Oczywiście na Steamie nie wydaję prawdziwej kasy ale i tak bardziej szanuję te fundusze niż kiedyś.

Oczywiście mam swoje konkretne ustalenia co do samych kart i się ich trzymam. Nie wybrzydzam i przypisuję do konta wszystko co się nawinie, sprzedaję absolutnie wszystkie nadające się itemy z maina i altów ale ustalam ceny dla każdej karty z osobna i nie walę najniższych cen tylko robię to z głową, czego się nie da zamieniam na gemy i pakuję w worki, nie bawię się w zbieranie setów ani żadne kompletowanie badziewnych eventowych odznak. Dzięki temu nawet jak przez dłuższy czas jest posucha z darmówkami to co jakiś czas wlecą jakieś boosterki, z których ciułam sobie grosiki. Nie tyle co kiedyś ale raz czy dwa razy w roku mogę sobie pozwolić na większe zakupy.
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

24 lut 2020, o 17:56

Angrenbor pisze:
24 lut 2020, o 16:03
Trzeba też wspomnieć, że tyczy się to tylko gier rozdawanych bezpośrednio na Steamie, wszelkie darmówki z najróżniejszych giveaway'ów poza platformą Valve nie są objęte tym ograniczeniem i kody z Humble, Gleam czy wszystkich gunwostron jak najbardziej dają karty, jeśli dana gra je oczywiście posiada.
No, to nie do końca jest prawda. Akurat u Humbla od pewnego czasu standardem też są darmówki z wykastrowanymi dropami.

A tak po za tym to oczywiście prawda, wciąż można na kartach coś niecoś dorobić, tylko trzeba interes poniańczyć. Ja zresztą nie narzekam bo nigdy żadnym pro farmerem nie byłem ani nie miałem zamiaru być, a że w zbieranie kart się lubię pobawić to i przy okazji czasem łatwiej zaczaić się i coś okazyjnie sprzedać :)
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

24 lut 2020, o 20:30

lewriczin pisze:
No, to nie do końca jest prawda. Akurat u Humbla od pewnego czasu standardem też są darmówki z wykastrowanymi dropami.
Możesz podać jakiś przykład? Szczerze mówiąc nic mi do głowy takiego nie przychodzi a zbieram wszystko co dają.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 5 razy
Kontakt:

24 lut 2020, o 21:22

Angrenbor pisze:
24 lut 2020, o 20:30
lewriczin pisze:
Możesz podać jakiś przykład? Szczerze mówiąc nic mi do głowy takiego nie przychodzi a zbieram wszystko co dają.
Bodaj Guacamelee musiał nie mieć. Bo nie mam w Bibliotece, a biorę wszystko, co ma karty :) I nie, nie przegapiłem.
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

24 lut 2020, o 21:36

Niriles pisze:
24 lut 2020, o 21:22
Bodaj Guacamelee musiał nie mieć. Bo nie mam w Bibliotece, a biorę wszystko, co ma karty :) I nie, nie przegapiłem.
Akurat tej gry nie brałem z Humbla bo miałem już wcześniej więc faktycznie mogłem przeoczyć.
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

24 lut 2020, o 21:54

No na pewno tak było z Guacamelee. Pamiętałem też o Zombie Driver HD ale tu mnie pamięć chyba zawiodła bo to jednak było bezpośrednio na steamie.
Inna sprawa że dla przeciwwagi ostatnio po staremu było bodajże tylko Headsnatchers.
Serial Cleaner... też był bez kart. Ale tutaj się wycwanili i dołożyli już po rozdawnictwie :D
No i trochę DRM free bez kluczy.
Więc owszem, nadal uważam że HB się ostatnio zbiesił, ale z tym standardem to zwracam honory :)
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

25 lut 2020, o 20:20

Steam okroił drop i handel kartami nie dlatego że za dużo kasy ma lecz chodzi tu o farmy i sprzedaż poza steam.

Farmę kiedyś miałem i kupowałem wówczas gry za 0,02-0,05$ za sztukę. Farmy to kupowały i sprzedali karty nie na rynku tylko u botów. Aktualnie nie mam farmy ale dalej handluje lvl steam. Ceny setów od pewnego czasu idą ciągle w górę. Coraz mniej farm dostarcza karty ale i chętnych ubywa ale powoli. Innym czynnikiem zmiany cen i chętnych na drop kart jest blokada handlu kluczami CSGO. Może i klucze TF2 są dalej ale nie maja aż takiej płynności.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 14 razy
Kontakt:

11 mar 2020, o 17:14

Powiedzcie mi, co robicie z kartami z gier wycofanych ze steama? Wymieniacie na kryształy?
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 18 razy
Kontakt:

11 mar 2020, o 17:59

bobule pisze:
Powiedzcie mi, co robicie z kartami z gier wycofanych ze steama? Wymieniacie na kryształy?
ja na Oy Vey Key wymieniam na klucze steam do gier
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

11 mar 2020, o 19:38

Jeśli chodzi o wymianę na klucze TF2 to jeśli set składa się z ponad 8 kart to się opłaca bo sety 5 i 6 kartowe to szkoda. Bardzo bardzo duża prowizja. Co do gier są chyba boty co oferują więcej gier w cenie 1 klucza TF2.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 5 razy

11 mar 2020, o 21:27

bobule pisze:
Starałem się skompletować pełny zestaw dokonując wymian (najczęściej: 1:1, 1:2, 2:3) na sub-wątkach danej gry (często tam się ogłaszają osoby chcące dokonać wymiany i handlarze). Nie wymieniałem kart na kryształki. W ostateczności wolałem oddać znajomemu/ej, który/a też się bawił/a w zbieranie kart.
ODPOWIEDZ