CD-Action - temat ogólny

Dyskusja o branży
Awatar użytkownika
Webmaster
Podziękował: 16 razy
Podziękowania: 25 razy
Kontakt:

9 lut 2020, o 23:32

upperi pisze:
5 lut 2020, o 16:51
Punkt widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia.

Z punktu widzenia inwestora, który ma kasę i chce ją pomnożyć, masz rację - dziś zarabiasz na gazecie, jutro na biżuterii dla psów, a za tydzień na jakiejś bzdurnej usłudze, która z jakiegoś dziwnego powodu stała się popularna wśród dzieciaków przyklejonych do smartfonów.

Z punktu widzenia szefa redakcji papierowego czasopisma najważniejsze jest to, żeby słupki ze sprzedażą za bardzo nie spadały, bo od tego zależy przychód z reklam. I tyle. ;)
Tylko że to jest patologia. Sytuacja gdy ktoś patrzy na temat tylko i wyłącznie pod kątem swojego działu i swojego interesu, i ignoruje "the bigger picture", nazywa się "silosami" i nawet najbardziej zabetonowane korporacje z tym walczą, bo na dłuższą metę każdy na tym traci. Fakt że nikt szefa redakcji nie ustawił do pionu może sugerować że już są spisani na straty i tylko czekają aż księgowa zarządzi, że budżet się nie spina i czas zwijać interes.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękowania: 18 razy
Kontakt:

Re: CD-Action - temat ogólny

10 lut 2020, o 16:29

rob006 pisze:
9 lut 2020, o 23:32
Fakt że nikt szefa redakcji nie ustawił do pionu może sugerować że już są spisani na straty i tylko czekają aż księgowa zarządzi, że budżet się nie spina i czas zwijać interes.
CDA jest w fazie agonalnej - połączyli im redakcję z PCFormatem, dziennikarze ewakuują się do gamedevu, ciągle zmieniają się naczelni. Niech no tylko w Niemczech gospodarka bardziej zwolni, a wydawnictwo wyciągnie wtyczkę (a CDA nogi) :macha:
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 44 razy
Kontakt:

12 lut 2020, o 14:16

W sumie to czemu tak się uwzieliście na cd-action ? W życiu kupiłem 4 numery więc niezauważę zamknięcia, bardziej powinniście się zastanawiać nad łowcami. Najbardziej zasłużony łowca zostaje zjechany gorzej niż najgorszy troll za konstruktywną krytykę kiedy w tym czasie najgorsze trolle typu arminy, bucki i pelikulasy bawiły się latami bez żadnych konsekwencji. Tymczasem nowo zarejestrowany tak zwany "Community Manager" nie związany z łowcami gier, przyjęty tak o z czapy świetnie się bawi na discordzie z trollami którzy mieli mieć permy na czat. I to chyba tyle z aktywności tak zwanego Community managera przez dłuższy czas. Ciągle oferty promowane typu załóż kartę kredytową tylko dla łowców xD, potem załóż drugą, trzecią, czwartą, jedną rosyjską, jedną na uk... Załóż gamingowe konto w gamingowym banku, jednym, drugim xD... Mnie się na takie coś nigdy nie nabierze, ale jednak tu są dzieci i mogą w takie bajdurzenie wierzyć. Dojdziemy do etapu, że na głównej będą promowane chwilówki i strony gamingowo hazardowe. Po tak długim czasie remike nadal nie ma pomysłu jak zmusić handlarzy do wystawiania zaległej reputacji. Zaczynają pojawiać się cllickbaitowe tematy na głównej.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 9 razy
Podziękowania: 9 razy
Kontakt:

12 lut 2020, o 15:01

exoixonar pisze:
W sumie to czemu tak się uwzieliście na cd-action ? W życiu kupiłem 4 numery więc niezauważę zamknięcia, bardziej powinniście się zastanawiać nad łowcami. Najbardziej zasłużony łowca zostaje zjechany gorzej niż najgorszy troll za konstruktywną krytykę kiedy w tym czasie najgorsze trolle typu arminy, bucki i pelikulasy bawiły się latami bez żadnych konsekwencji. Tymczasem nowo zarejestrowany tak zwany "Community Manager" nie związany z łowcami gier, przyjęty tak o z czapy świetnie się bawi na discordzie z trollami którzy mieli mieć permy na czat. I to chyba tyle z aktywności tak zwanego Community managera przez dłuższy czas. Ciągle oferty promowane typu załóż kartę kredytową tylko dla łowców xD, potem załóż drugą, trzecią, czwartą, jedną rosyjską, jedną na uk... Załóż gamingowe konto w gamingowym banku, jednym, drugim xD... Mnie się na takie coś nigdy nie nabierze, ale jednak tu są dzieci i mogą w takie bajdurzenie wierzyć. Dojdziemy do etapu, że na głównej będą promowane chwilówki i strony gamingowo hazardowe. Po tak długim czasie remike nadal nie ma pomysłu jak zmusić handlarzy do wystawiania zaległej reputacji. Zaczynają pojawiać się cllickbaitowe tematy na głównej.
Co za piękne, konstruktywne i prawdziwe podsumowanie. :tak:
Awatar użytkownika
Predator
Discord: ! ! Ejdrien.#0596
Podziękował: 30 razy
Podziękowania: 34 razy
Kontakt:

12 lut 2020, o 15:47

Bo nie dadzą gierek AAA, typu 3 Wiedźmin 3 albo jakichś nowinek.
"Za co ja płace 11 złotych!111!! majOM być dobre gry a nie jakieś crapy z bundli ;D"
Awatar użytkownika
Łowca
Discord: Povi#1337
Podziękował: 13 razy
Podziękowania: 18 razy
Kontakt:

12 lut 2020, o 20:16

PanieKierowniku pisze:
12 lut 2020, o 15:01
exoixonar pisze:
(...)
Co za piękne, konstruktywne i prawdziwe podsumowanie. :tak:
Cóż za odbiegający od toczącej się dyskusji, napisany w złym temacie staro-łowcowy wylew żalu (bez wnikania czy słuszny, czy niesłuszny). Po tym biuro łowców w Łodzi już może się zacząć pakować :mrgreen:

A nawiązując do tematu, żeby post nie zaliczył się do śmietnika, dawno przestałem czytać CD-A, choć przyznam się, że kiedyś kiedyś był to dla mnie towar luksusowy i kiedy się go miało w dłoniach, zaczytywało z wielkimi chęciami :D
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 40 razy
Kontakt:

12 lut 2020, o 20:48

exoixonar pisze:
Żale na temat serwisu
Nie wiem, może dlatego, że to temat o CDA a nie obecnym stanie Łowców?
Może dlatego, że dla wielu z nas CD-Action było niegdyś pierwszym legalnym źródłem gier? Że wykształciło w nas gust growy ponieważ było na tyle rzetelnym pismem, że w wielu aspektach można było mu wierzyć i ufać? Że potrafiło rozwinąć zainteresowania i horyzonty dojrzewających dzieciaków? Wreszcie, że obserwując obecny stan pisma i mając wspomnienia tego jakie kiedyś było (nawet jeśli są to wspomnienia mocno podkoloryzowane nostalgią) może po prostu robi się nam smutno, że coś co było niegdyś ważnym i nieodłącznym elementem naszego życia tak zmieniło się przez te wszystkie lata (albo zwyczajnie to my dojrzeliśmy), że przykro patrzeć i z bólem serca stwierdzamy, że jednak chyba lepiej uśpić ukochane zwierzątko teraz niż dalej obserwować jego cierpienie i postępującą agonię?
:dziadek:
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

12 lut 2020, o 21:31

Angrenbor pisze:
12 lut 2020, o 20:48
exoixonar pisze:
Żale na temat serwisu
Nie wiem, może dlatego, że to temat o CDA a nie obecnym stanie Łowców?
Może dlatego, że dla wielu z nas CD-Action było niegdyś pierwszym legalnym źródłem gier? Że wykształciło w nas gust growy ponieważ było na tyle rzetelnym pismem, że w wielu aspektach można było mu wierzyć i ufać? Że potrafiło rozwinąć zainteresowania i horyzonty dojrzewających dzieciaków? Wreszcie, że obserwując obecny stan pisma i mając wspomnienia tego jakie kiedyś było (nawet jeśli są to wspomnienia mocno podkoloryzowane nostalgią) może po prostu robi się nam smutno, że coś co było niegdyś ważnym i nieodłącznym elementem naszego życia tak zmieniło się przez te wszystkie lata (albo zwyczajnie to my dojrzeliśmy), że przykro patrzeć i z bólem serca stwierdzamy, że jednak chyba lepiej uśpić ukochane zwierzątko teraz niż dalej obserwować jego cierpienie i postępującą agonię?
:dziadek:
Pisanie przez 10 lat o zamykaniu Cd-Action, tak jak o upadku steama jest śmieszne kiedy zalew trolli robi co chce

A tak na prezencik to co ma jeszcze troll do napisania odnośnie administracji

Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 lut 2020, o 21:48 przez exoixonar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

12 lut 2020, o 21:46

exoixonar pisze:
12 lut 2020, o 21:31
zalew trolli robi co chcę
To każ im przestać.
Awatar użytkownika
Moderator
Podziękował: 32 razy
Podziękowania: 16 razy
Kontakt:

12 lut 2020, o 21:52

Uprzejmie proszę o powrót do rozmów na temat CD-Action.
Dalsze debaty na zagadnienia niezwiązane z czasopismem będą odpowiednio nagradzane.
Dziękuję.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 1 raz
Kontakt:

13 lut 2020, o 00:03

CD-Action..hmm...kupuję raczej sporadycznie ze względu na recenzje, dział "w produkcji" oraz publicystykę. Gierki dołączane do czasopisma to jest niestety smutny żart. Moim zdaniem powinni zrezygnować z gier, na rzecz większej ilości stron. Co by nie mówić, to CD-Action wychowało mnie jako gracza paręnaście lat temu i dzięki nim szerzej zacząłem patrzeć na całą branżę grową. Za to im jestem wdzięczny!
Ostatnio zmieniony 13 lut 2020, o 17:07 przez rogskoks, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

13 lut 2020, o 10:30

True. Dawno nie kupowałem CDA, bo większość tych gier można było dostać za darmo albo w jakichś tanich bundlach, a płacić 11zł za samo czasopismo, które nie poraża objetością to trochę smutek. Też wolałbym albo więcej artykułów/recenzji gier albo sprzętu/felietonów. Może warto dodać jakiś bardziej rozbudowany kącik z tutorialami programowania, obróbki grafiki, moddowania, overclockingiem sprzętu, metodami gry w okreslone tytuły? W internecie większośc poradników jest po angielsku. Zamiast gry mogliby raz na jakiś czas rzucić fajnym gadżetem w stylu dużej podkładki gamingowej, wypasionym plakatem, kubkiem, minifigurką z gry, naklejkami etc.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 2 razy

13 lut 2020, o 22:33

Warto, nie warto... Kto wie? Ale, jak sam zauważyłeś, w Internecie są już takie poradniki... A że po angielsku? Dzisiaj przy programowaniu, obróbce grafiki, moddowaniu, overclockingu angielski to podstawa. Takie teksty były dobre na przełomie wieków. Teraz, z teoretycznie powszechnym dostępem do Internetu, właściwie każdy może sam taki tekst napisać. Dla chcącego nic trudnego.
Według słów Papkina na jego profilu facebookowym, czasy świetności, kiedy CD-Action wyznaczało trendy w prasie i nieprasie, dawno minęły. Wydawca (Bauer) nie chce wprowadzać pozytywnych dla czytelników zmian, tylko wszędzie cięcia, cięcia, cięcia... Szkoda tego pisma. Naprawdę. Ale cóż poradzić? Było, minęło. W ogóle cud, że jeszcze magazyn nie został zamknięty...
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 28 razy
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:

15 lut 2020, o 11:35

Uuu szambo wybiło. Kolejny gwoźdź do trumny.
aRo
Awatar użytkownika
aRo
Predator
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 22 razy
Kontakt:

15 lut 2020, o 14:29

"Wygląda na to, że CDA upozorowało tę całą "ważność kodów", by sobie na nich dorabiać." - co to za durny wniosek? :D
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

15 lut 2020, o 15:17

Tylko ja zwróciłem uwagę na autora tych rewelacji? :trollface:
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 14 razy
Podziękowania: 15 razy
Kontakt:

16 lut 2020, o 18:21

Post już usunięto ,więc co tam ciekawego bo z tytuły mozna wyciągnać pochopne wnioski?
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 36 razy
Kontakt:

16 lut 2020, o 18:31

Niech zgadnę, adadid?
aRo
Awatar użytkownika
aRo
Predator