Pochwal się nowym zakupem

Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:

7 sty 2020, o 14:25

DatAss pisze: No cóż - plan był dobry, ale wykonanie kiepskie. Nalepka jest zbrojona na całej długości mieszanką plastikowo-aluminiową z wypustkami i po zdjęciu zostawiła przepiękne kropki na prawie całej powierzchni, a to cholerstwo tak przywarło, że pozostaje mi albo cieszyć się z obecnego stanu rzeczy, albo pobawić się jeszcze przy użyciu cięższej artylerii.
Użyj preparatu do usuwania naklejek, można go kupić np. w Castoramie. Wszystko schodzi jak złoto i bez uszczerbku dla powierzchni ubrudzonych klejem, wielokrotnie sprawdzone.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 11 razy
Podziękowania: 5 razy
Kontakt:

Re: Pochwal się nowym zakupem

7 sty 2020, o 14:49

JasonTodd pisze: Nowe Blu-raye przyszły:
Obrazek
Będzie co oglądać na emeryturze (nie, że stary jestem, ino czasu nie mam).
Wtedy te blureje odtworzysz z taką łatwością jak dzisiaj VHS ;)
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 6 razy

7 sty 2020, o 23:20

Aaa, póki co ładnie leżą na półce, a jak do emerytury wyleżą, to się sprzeda za grubą kasę jak unikaty kolekcjonerskie. W sumie trochę żal wywalonych lata temu kaset VHS, bo teraz może by się coś sprzedało za jakąś fajną sumkę.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 317 razy
Podziękowania: 51 razy
Kontakt:

8 sty 2020, o 06:31

Czasem się zastanawiałem czemu ludzie lubią się chwalić jakimś zakupem. Niby sam sporo kupuje, czasem okazji, czasem śmieci :P Ale nigdy nie czułem jakiejś większej dumy z zakupu, nigdy aż do obecnego kompa ^^ Ponad półtora roku odkładania, wiele wyrzeczeń i trudnych decyzji. Aż wreszcie dostałem w łapki swoje nowe cudeńko. Co prawda miał być na premierę Cyberpunka, ale w starym karta graficzna się poddaje. Było też wiele problemów ze sklepem stacjonarnym X-kom w reducie. No ale na szczęście od 30 grudnia jest w moim posiadaniu maszyna która na ultra płynnie ciągnie każdą grę, a 40 stron w chrome nie sprawia różnicy :D

Dysk SSD WD500GBM.2 PCIe NVMe Black SN750
Pamięć RAM DDR4 GOODRAM32GB 3600MHz IRDMPROCL17 (2x16GB)
Płyta główna Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSELITE
Procesor Intel Core i7 Intel Core i7-9700K
Chłodzenie procesora Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB2x120mm
Dysk HDD WD4TB5400obr. 64MBBLUE
Obudowa do komputera NZXTH500i matowa czarna/niebieska
Zasilacz do komputera Seasonic Focus GX850W80 Plus Gold
System operacyjny Microsoft Windows 10 PROPL 32/64bit BOXUSB
Karta graficzna NVIDIA MSIGeForce RTX2080 Ti GAMINGXTRIO 11GB GDDR6

Jakby się ktoś zastanawiał ile zapłaciłem to 12500 i nie żałuje ani złotówki. Nie będzie też zdjęcia, bo choć komp ma szybkę z boku obudowy i świeci ładnie to pod moim biurkiem wygląda to słabo.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 6 razy
Kontakt:

8 sty 2020, o 10:03

Furrak pisze: Czasem się zastanawiałem czemu ludzie lubią się chwalić jakimś zakupem. Niby sam sporo kupuje, czasem okazji, czasem śmieci :P Ale nigdy nie czułem jakiejś większej dumy z zakupu, nigdy aż do obecnego kompa ^^ Ponad półtora roku odkładania, wiele wyrzeczeń i trudnych decyzji. Aż wreszcie dostałem w łapki swoje nowe cudeńko. Co prawda miał być na premierę Cyberpunka, ale w starym karta graficzna się poddaje. Było też wiele problemów ze sklepem stacjonarnym X-kom w reducie. No ale na szczęście od 30 grudnia jest w moim posiadaniu maszyna która na ultra płynnie ciągnie każdą grę, a 40 stron w chrome nie sprawia różnicy :D

Dysk SSD WD500GBM.2 PCIe NVMe Black SN750
Pamięć RAM DDR4 GOODRAM32GB 3600MHz IRDMPROCL17 (2x16GB)
Płyta główna Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSELITE
Procesor Intel Core i7 Intel Core i7-9700K
Chłodzenie procesora Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB2x120mm
Dysk HDD WD4TB5400obr. 64MBBLUE
Obudowa do komputera NZXTH500i matowa czarna/niebieska
Zasilacz do komputera Seasonic Focus GX850W80 Plus Gold
System operacyjny Microsoft Windows 10 PROPL 32/64bit BOXUSB
Karta graficzna NVIDIA MSIGeForce RTX2080 Ti GAMINGXTRIO 11GB GDDR6

Jakby się ktoś zastanawiał ile zapłaciłem to 12500 i nie żałuje ani złotówki. Nie będzie też zdjęcia, bo choć komp ma szybkę z boku obudowy i świeci ładnie to pod moim biurkiem wygląda to słabo.
Ja nie lubię się chwalić. Ja lubię tu zaglądać aby dowiedzieć co inni Łowcy kupują. Może i mi się przyda to, co innym? Według mnie twój post (BTW, dzięki za podzielenie się ciekawym zestawem) wnosi bardzo dużo informacji na interesujący mnie temat. Fakt, zestaw drogi w $%#@!, ale może za rok ceny będą niższe i prawdopodobnie twoja informacja będzie dla mnie odnośnikiem w trakcie budowy nowego zestawu. Chociaż rok... różnie to bywa.

Aby mój post nie był wyrzucony do śmieci, podzielę się ostatnimi zakupami:

Obrazek

Dodam, że Arizona Derby ma kilka "fake review" więc sobie dodałem do konta bo może zniknąć ze stima zresztą, jak cały stim :E
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

8 sty 2020, o 10:05

Furrak pisze: Czasem się zastanawiałem czemu ludzie lubią się chwalić jakimś zakupem. Niby sam sporo kupuje, czasem okazji, czasem śmieci :P Ale nigdy nie czułem jakiejś większej dumy z zakupu, nigdy aż do obecnego kompa ^^ Ponad półtora roku odkładania, wiele wyrzeczeń i trudnych decyzji. Aż wreszcie dostałem w łapki swoje nowe cudeńko. Co prawda miał być na premierę Cyberpunka, ale w starym karta graficzna się poddaje. Było też wiele problemów ze sklepem stacjonarnym X-kom w reducie. No ale na szczęście od 30 grudnia jest w moim posiadaniu maszyna która na ultra płynnie ciągnie każdą grę, a 40 stron w chrome nie sprawia różnicy :D
Szacun, stary! Myślę, że komp Ci spokojnie starczy na całą nadchodzącą generację, i to do komfortowego grania :)
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 2 razy
Kontakt:

12 sty 2020, o 22:45

Postanowiłem wreszcie wymienić mojego GTX-a 1050 2gb na nowego GTX-a 1650 Super. Wybór padł na model od MSI a konkretnie MSI GeForce GTX 1650 SUPER Aero ITX OC 4GB GDDR6. Testuję tą karciochę już od około tygodnia. Wzrost wydajności jest konkretny Jeśli interesuje kogoś jak radzi sobie z leciwym już I5 4590 to wrzuciłem kilka filmów na Youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=4pTZy0F ... twG3AvUa-A

W drodze jest jeszcze kość ram 4gb. Także zestaw będzie kompletny.
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

13 sty 2020, o 08:38

Musi być wzrost, jak RX 570 bije na łeb gtx 1050, 1050ti, czy nawet wygrywa z 1650. A RX 570 8GB to fajna karcioszka, miałem, teraz jest u kuzyna. Jak masz 12GB, to zapewne nie ma duala, stąd też może być niższy fps. Owocnych fpsów życzę, bo karta powinna być ok i powinieneś być zadowolony. :)
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

13 sty 2020, o 14:08

Był czas, że się zastanawiałem nad RX 570. Jednak powstrzymywał mnie jej apetyt na energię. Teraz widzę, że modele 8GB potaniały chyba. To faktycznie może być niezła karta jak ktoś ma odpowiedni zasilacz. Nvidia niestety oszczędza na Vram-ie, przynajmniej w tych tańszych modelach. Co do ram-u, to mam 3 kości a tymczasem CPU-Z pokazuje mi, że działają w dual-u. Nie wiem jak to możliwe i skąd mam wiedzieć czy faktycznie będą działały w dualu gdy będę miał już 16gb?:)
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

13 sty 2020, o 14:42

Wiesz, ja miałem zrobiony undervolting, plus lekkie OC na karcie, karta w grach nie ciągnie nie wiadomo ile, wyciska chyba tyle co gtx 1660 ale daje niższy fps bo jest słabsza. Mam zasilacz 550W.

Tutaj RX 570, w Wiedźminie 3, który mocno ciśnie GPU
https://i.imgur.com/jESTzto.jpg
Do tego co podaje MSI Afterburner jak piszą w necie powinno się dodać 10-20W do podliczenia poboru całej karty, bo tu pokazuje samo GPU.

Tutaj zaś, mój "nowy" gtx 1660Ti w grze RDR2, gra tak jak Wiesiek mocno ciśnie po GPU, muszę włączać wentylatory w budzie na max obroty, bo grafa się grzeje. Jak widać 115W, w przypadku gtx nie trzeba chyba nic dodawać, by uzyskać pełny pobór karty.
https://i.imgur.com/3cfToDI.jpg

Więc nie ma mowy o jakiejś wielkiej różnicy w poborze. RX 570, w idle ciągnie 6-8W, w grach tak jak widać po zrobieniu uv, bez tego zapewne trochu watów więcej. W innych gierkach RX 570 nie przekraczał nigdy 90W na wykresie.. dodać te 20W to mamy te 110W ba nawet 120W niech będzie. To jest pikuś, bo przed rx 570 to miałem gtx 780Ti, który brał 200W+ a dawał niższy fps niż RX 570.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

13 sty 2020, o 16:33

To u mnie pobór mocy w Wieśku pokazuje w okolicach 100W. Także niewiele mniej. Muszę poszperać jak się robi ten undervolting i czy coś daje przy 1650 SUPER. Jak ostatnio patrzyłem to mało było informacji o tym.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 38 razy
Kontakt:

15 sty 2020, o 12:08

Obrazek
Osuszacz powietrza Wood's MDK 26

Miałem problem z wilgocią w mieszkaniu, co rano szyby mokre a w paru miejscach nawet ściany zawilgocone. Od niecałych dwóch tygodni mam tego potwora i od razu widać różnicę. Przez noc potrafił wyciągnąć nawet 3l wody, teraz jest już tego o wiele mniej ale i tak codziennie sporo wylewam ze zbiornika. Nadaje się też do suszenia prania, więc nawet w lecie będzie dla niego zajęcie.

edytka:

Nie jest to zakup w dosłownym sensie ale okupiony był krwią ;) Dziś odebrałem w końcu trzeci kubek do kolekcji z programu lojalnościowego. W sumie zebranie kompletu zajęło mi dwa lata i 5,4 litra.
Obrazek
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

15 sty 2020, o 13:19

Ładnie, który kolor kubka najlepszy? Ostatnio odebrałem koc i teraz myślę zbierać właśnie na kubek.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 8 razy
Podziękowania: 7 razy
Kontakt:

15 sty 2020, o 15:43

Angrenbor pisze: Obrazek
Osuszacz powietrza Wood's MDK 26

Miałem problem z wilgocią w mieszkaniu, co rano szyby mokre a w paru miejscach nawet ściany zawilgocone. Od niecałych dwóch tygodni mam tego potwora i od razu widać różnicę. Przez noc potrafił wyciągnąć nawet 3l wody, teraz jest już tego o wiele mniej ale i tak codziennie sporo wylewam ze zbiornika. Nadaje się też do suszenia prania, więc nawet w lecie będzie dla niego zajęcie.

edytka:

Nie jest to zakup w dosłownym sensie ale okupiony był krwią ;) Dziś odebrałem w końcu trzeci kubek do kolekcji z programu lojalnościowego. W sumie zebranie kompletu zajęło mi dwa lata i 5,4 litra.
Obrazek

Uwazaj na osuszacz, zebys za duzo powietrza sobie nie osuszyl, bo potem bedzie bolec gardlo... takie 40% wilgotnosc powietrza optymalna... Ja mojego to uzywam do suszenia prania caly rok + na budowie do suszenia tynkow i wylewek :D
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

15 sty 2020, o 16:00

BlackJuice pisze: Ładnie, który kolor kubka najlepszy? Ostatnio odebrałem koc i teraz myślę zbierać właśnie na kubek.
Mnie się najbardziej podoba czarny, ale ja ogólnie lubię czarny ;)
pelikulas pisze: Uwazaj na osuszacz, zebys za duzo powietrza sobie nie osuszyl, bo potem bedzie bolec gardlo... takie 40% wilgotnosc powietrza optymalna... Ja mojego to uzywam do suszenia prania caly rok + na budowie do suszenia tynkow i wylewek :D
Najbardziej optymalna wilgotność wynosi 50% i tyle mam ustawione. Jak dobrze się skonfiguruje osuszacz to nie ma szansy przesadzić, bo on sam kontroluje poziom i wyłącza się gdy osiągnie zadany.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 41 razy
Podziękowania: 17 razy
Kontakt:

19 sty 2020, o 09:31

Osuszacz powietrza do mieszkania? Weird. U mnie zimą zawsze był potrzebny nawilżacz, bo za sucho było. To jakaś suterena?
Przeważnie na problemy z wilgocią lub jej brakiem pomaga po prostu wietrzenie i zostawianie rozszczelnionych okien.
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

19 sty 2020, o 10:42

keiran pisze: Osuszacz powietrza do mieszkania? Weird. U mnie zimą zawsze był potrzebny nawilżacz, bo za sucho było. To jakaś suterena?
Przeważnie na problemy z wilgocią lub jej brakiem pomaga po prostu wietrzenie i zostawianie rozszczelnionych okien.
Chyba mało w życiu widziałeś :) Jeśli mieszkasz w nowym budownictwie to może rzeczywiście masz za sucho, ale wystarczy źle wydrenowana ściana lub uszkodzenie elewacji by wilgoć się zbierała. Ba, czasem wystarczy postawienie mebli przy ścianie zewnętrznej i tym samym uniemożliwienie jej oddychania by wyhodować sobie dorodnego grzyba. Dużo zależy też od umiejscowienia lokalu. Przytulne mieszkanko w środku budynku otoczone z każdej strony sąsiadami będzie na pewno cieplejsze niż szczytowe pod dachem i łatwiej w nim utrzymać odpowiedni mikroklimat.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 41 razy
Podziękowania: 17 razy
Kontakt:

19 sty 2020, o 11:11

Mieszkałem już w nie zliczę ilu mieszkaniach w swoim życiu, z różnego zakresu budowlanego (od wczesnego Gomułki z cegły, przez wczesną i późną wielką płytę, aż do obecnego zbudowanego w połowie lat 90tych). Kilka przypadków:
1) Najstarsze, mieszkanie mojej babci, właśnie to z cegły, było na parterze, bardzo mało słońca tam docierało. Latem zawsze było chłodne. Tam faktycznie po śmierci babci, jak zabrałem meble to tynk odłaził ze ściany. Ale to przypadek ekstremalny - babcia nie bardzo pozwalała otwierać okien. Nie było regulacji temperatury na zaworach. A blok ocieplono dopiero 3 lata temu.
2) Budynek parę lat późniejszy, 2 piętro z 4, ściana szczytowa budynku. Grzyba nigdy nie było w żadnym pomieszczeniu. Przeciwnie - musiałem nawilżać zimą, bo dziadek, jeszcze za komuny, w salonie dołożył kilka żeberek w kaloryferze. Budynek ocieplony kilka lat temu, ale mieszkanie było bardziej zadbane niż poprzednie.
3) Wielka płyta z lat 70tych, długi blok na prawie 200 mieszkań (od 10 do 4 pięter). Mieszkanie na 6 z 10. Tu zdarzało się wszystko łącznie z grzybem, ale też notorycznie zalewała nas sąsiadka z góry więc to też na pewno rzutowało.
4) moje obecne loku - połowa lat 90tych, jakieś trochę nowocześniejsze niż wielka płyta, ale też nie jakieś super. 3 piętro z 4, mieszkanie po łuku na okręgu. Mojemu ojcu zdarzał się tu malutki fragment grzyba w rogu w kuchni. Od kiedy ja tu mieszkam - grzyba brak. Ale ja otwieram okno w kuchni, a nie tylko grzeję na maksa kaloryferem.
W mieszkaniach 2 i 4 mieszkałem już samodzielnie jako dorosły człowiek, stąd miałem wpływ na to jak to wygląda. I widzę, że właśnie dużą rolę gra to jak się mieszkanie użytkuje - okap w kuchni, grzenie, wietrzenie.
A sytuacje, gdzie jest uszkodzona elewacja należy po prostu naprawiać. Jeśli administrator się nie sprawdza to albo go zmienić albo zmienić lokal.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

19 sty 2020, o 11:16

Wystarczy tak jak u mnie mieszkanie na parterze, ogrzewanie działa po ustawieniu termostatu średnio 8h dziennie ale klatka i piwnica nie ogrzewane, więc średnio raz do roku po okresie zimowym musze odgrzybiać i wywabiać wilgoć.

co by nie robić oftopu taki zestawik u mnie wpadł
Anne pro 2 gaterony red od majfrendów i g502 hero z promki z xkomu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Łowca

28 sty 2020, o 16:35

Mogę polecić z czystym sumieniem lodowke bosh kgn39mida, robiona w całości w Pl, w ogóle jest nieslyszalna;-)
ODPOWIEDZ