Steam - temat ogólny

Okazyjne ceny gier na PC z dystrybucji elektronicznej. Klucze Steam, GOG, Origin, Uplay itd

Moderator: Redaktorzy

Regulamin działu
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Pisanie postów powielających promocje opisane wcześniej (na forum, bądź stronie głównej) karane będzie ujemnymi punktami reputacji;
4. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.

Re: Steam - temat ogólny

Postprzez Quoyque » 22 paź 2019, o 09:19

We were here też pewnie na tym pójdzie. A ten tytuł trzeba wręcz ograć ;)
  • 0

Quoyque
Predator

Medale: 4
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1)
Reputacja: 5

Postprzez aRo » 22 paź 2019, o 10:26

Quoyque napisał(a):We were here też pewnie na tym pójdzie. A ten tytuł trzeba wręcz ograć ;)

Ta gra (czy raczej dwójka, bo jedynka jest darmowa) chyba nie ma lokalnego coopa, więc nie da rady. Żeby było może bardziej przejrzyście: to musi być coś, w co gra się na jednym ekranie, wspólnym lub podzielonym. We Were Here jest tak zbudowane, że to by nie miało sensu :D

To jest granie po LANie na jednej kopii, tylko i aż tyle.
  • 0

aRo
Predator

Medale: 5
3000 (1) 4000 (1)
Reputacja: 18

Postprzez Quoyque » 22 paź 2019, o 11:11

Ah rzeczywiście, źle skojarzyłem. Dzięki za wyprowadzenie z błędu. Swoją drogą Steam ruszył ostro. Jak nie testy nowej bibliteki, to teraz Remote Play. Oby tak dalej.
  • 0

Quoyque
Predator

3000 (1)
Reputacja: 5

Postprzez exoixonar » 22 paź 2019, o 11:31

Quoyque napisał(a):Ah rzeczywiście, źle skojarzyłem. Dzięki za wyprowadzenie z błędu. Swoją drogą Steam ruszył ostro. Jak nie testy nowej bibliteki, to teraz Remote Play. Oby tak dalej.

Steam od zawsze deklasyfikuje marnych przeciwników, ostatnia nagonka na steama to tak naprawdę dziecięcy trolling za kilka darmowych gier.
Steam VR
Steam Controller
Steam Link
Big Picture
Steam OS
Steam Machines
Cała masa nowych opcji jak refund, family sharing, usuwanie gier z konta itp, gdzie u konkurencji musisz się bawić w supporty
Eventy w których były nawet gry za darmo/kasa do walleta za jakieś głupoty.
To tak na szybko,

Największy problem Steama to brak kontroli jakości co za tym idzie, wieczne early accessy, asset flipy i abadonware.

Niestety 100% konkurencji Steama to szajs.
  • 0

exoixonar
Predator

Reputacja: 8

Postprzez Niriles » 22 paź 2019, o 13:05

A ja bym chciał zobaczyć jakieś wiarygodne statystyki, ilu z użytkowników używa tych wszystkich Steam VR/Controller/Link/OS/Machines. Postawiłbym pieniądze, że #nikt. Przypuszczam, że nawet Big Picture nie jest jakiś super popularny, bo na TV idzie grać i bez tego.

No a "refund"... Łał, po tylu latach monopolista cyfrowego rynku gier w końcu postanowił przestrzegać niektórych praw konsumenta (ale i tak na własnych warunkach). Niesamowite.
Albo usuwanie gier z konta. Nie no, właśnie po to je dodaję, żeby móc je później usuwać. Niezbędna funkcja :facepalm:

Darmowe gry na eventach? Jaki procent (a raczej promil, a może i mniej) użytkowników coś dostał? Jakiś Polak wygrał w rekordowej kumulacji Euro Jackpot, aż sam poczułem się bogatszy. Niesamowite, jaka to wspaniała firma.
Dzięki nowej polityce Steam o kasę do walleta też jest coraz trudniej - bo ceny kart spadły już jakiś czas temu, a od niedawna z darmówek karcioszki też już nie lecą. Zobaczymy, czy na zimę będą jakieś z wyprzedaży - bo jak nie, to karty też trafią na hasztag "nikogo".

A co do największego problemu - 100% racji. I dlatego przegrzebać się przez to mogą tylko ludzie o zacięciu hasiosznupla.
Ostatnie zdanie pozostawię bez komentarza.
  • 0

Niriles
Predator

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 1

Postprzez Ejdrien. » 22 paź 2019, o 13:15

Większość dużych firm, typu Steam czy Riot Games ruszyły, bo po prostu robi się coraz większa konkurencja. A zakładam, że gdyby ludzi było stać na te wszystkie konsolki, pady czy inne dodatki, to by je kupowali, osobiście szkoda mi 100 zł wydać na pada, po to żeby mieć ze "Steama".
  • 0

Obrazek

ObrazekObrazek
Ejdrien.
Predator

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 15

Postprzez pelikulas » 22 paź 2019, o 13:53

Ejdrien. napisał(a):Większość dużych firm, typu Steam czy Riot Games ruszyły, bo po prostu robi się coraz większa konkurencja. A zakładam, że gdyby ludzi było stać na te wszystkie konsolki, pady czy inne dodatki, to by je kupowali, osobiście szkoda mi 100 zł wydać na pada, po to żeby mieć ze "Steama".

To taki tani ten steamowy pad?
  • 0

ASUS Z270F Strix, ASUS GTX1080 STRIX OC 8GB, Corsair Vengeance LPX CL15 2x16GB @3000MHz, i7 7700k @4,5GHz, 2x6TB WD Black 6002FZWX, 1x6TB WD Black 6003FZBX, 3TB Seagate ST3000DM001, Nagrywarka Blu-Ray LG BH16NS40, Crucial MX200 500GB
pelikulas
Wiedźmin

Medale: 10
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
6000 (1) 7000 (1) 8000 (1)
Reputacja: 12

Postprzez MerlinPL » 22 paź 2019, o 14:46

exoixonar napisał(a):Steam VR
Steam Controller
Steam Link
Big Picture
Steam OS
Steam Machines

Muuhahahahahaahahahhhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaaha.

VR - gdzie to VR? To zwykłe oszukiwanie nerwu wzrokowego i mózgu a nie żadne VR. Do tego u wielu ludzi wywołuje negatywne objawy zdrowotne.
Controller - pad od xboxa jest standardem dla absolutnie wszystkich gier. Zresztą kogo obchodzi pad na PC.
Link - nie ma to jak płacić grubą kasę za coś co można zastąpić zwykłym kablem za parę złotych.
Big Picture - no jeśli ktoś uparcie musi grać na TV to może się przydać, ale całej reszcie to wisi.
Steam OS - zwykły Linux
Steam Machines - czyli typowy epic fail jak prawie każdy gotowy PC ze sklepu.

exoixonar napisał(a):Cała masa nowych opcji jak refund,

Wprowadzony po X latach i do tego z takim ograniczeniami że w wielu przypadkach NIE JEST możliwy zwrot pieniędzy. Ostatnio nawet o tym było w ramach premiery jakiegoś tam dennego mmo gdzie gracz żalił się że przez 4 godziny nie był w stanie nawet połączyć się z serwerem. Zażądał więc zwrotu pieniędzy. I co dostał od Valve? Środkowy palec bo minęły 2 godziny "grania".

exoixonar napisał(a):family sharing,

J/w z licznymi ograniczeniami. Nie tego oczekiwali klienci. System powinien działać tak jak w świecie realnym: pożyczam grę więc w nią nie mogę grać - gra sobie konto gościa ale równocześnie w tym samym czasie gdy gość gra ja jako właściciel konta gram w inne gry.

exoixonar napisał(a):usuwanie gier z konta

"Najbardziej" potrzebna funkcja jaka istnieje. Do tego tak naprawę to tej funkcji nie ma bo grę można przywrócić.

exoixonar napisał(a): w których były nawet gry za darmo/kasa do walleta za jakieś głupoty.

Jeden jedyny taki event sprzed ilu? 15 lat? To co było w ostatnich latach 2 razy to kpina a nie event gdy szansa na wygraną wynosi 1 do 600 000 (tyle ktoś wyliczył na podstawie danych ze Steama).

exoixonar napisał(a):Największy problem Steama to brak kontroli jakości co za tym idzie, wieczne early accessy, asset flipy i abadonware.
  • 0

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w tym momencie. Nie może on służyć przeciwko niemu ani teraz, ani w żadnym innym momencie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.
MerlinPL
Hitman

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: -26

Postprzez aRo » 22 paź 2019, o 16:04

exoixonar napisał(a):Steam Controller

Akurat pada będę bronił. Możecie się śmiać, że dziwny jest i "Xbox to ideał, nie tykać mi innych", ale Steamowy pad jest w czymś lepszy. Bez żadnych problemów można mu przypisywać pod przyciski klawisze z klawiatury. Krócej: działa w KAŻDEJ grze na Steamie. Nieważne czy obsługuje pada czy nie, zatrybi wszędzie. Nie trzeba kombinować z emulatorami itd., po prostu działa. I nawet kursor obsłużysz tymi panelami dotykowymi i jest to wbrew pozorom całkiem wygodne.
  • 0

aRo
Predator

Medale: 5
3000 (1) 4000 (1)
Reputacja: 18

Postprzez Vantos » 22 paź 2019, o 16:13

MerlinPL napisał(a):VR - gdzie to VR? To zwykłe oszukiwanie nerwu wzrokowego i mózgu a nie żadne VR. Do tego u wielu ludzi
wywołuje negatywne objawy zdrowotne.

To ta cała reszta VR to co innego ?
MerlinPL napisał(a):Controller - pad od xboxa jest standardem dla absolutnie wszystkich gier. Zresztą kogo obchodzi pad na PC.

Np. mnie obchodzi ale podejrzewam że innych też żeby grać przy jednym kompie w takie gry jak Ultimate Chicken Horse, Move or Die itp.
MerlinPL napisał(a):Link - nie ma to jak płacić grubą kasę za coś co można zastąpić zwykłym kablem za parę złotych.
Big Picture - no jeśli ktoś uparcie musi grać na TV to może się przydać, ale całej reszcie to wisi.
Steam OS - zwykły Linux
Steam Machines - czyli typowy epic fail jak prawie każdy gotowy PC ze sklepu.

Nie wiem czemu tu się dziwić skoro są to rzeczy bardziej pod rynek amerykański.
MerlinPL napisał(a):Wprowadzony po X latach i do tego z takim ograniczeniami że w wielu przypadkach NIE JEST możliwy zwrot pieniędzy. Ostatnio nawet o tym było w ramach premiery jakiegoś tam dennego mmo gdzie gracz żalił się że przez 4 godziny nie był w stanie nawet połączyć się z serwerem. Zażądał więc zwrotu pieniędzy. I co dostał od Valve? Środkowy palec bo minęły 2 godziny "grania".

Fakt, polityka refundów powinna być poprawiona np. w taki sposób żeby Steam nie zaliczał przegranych godzin w daną grę podczas darmowego weekendu jako godzin przegranych na kupionej wersji gry, ale EGS który ma tą samą politykę refundów nikt się nie czepia a tak walczy z tym monopolistą :trollface:
BTW tym przykładem kto zawinił, Steam czy twórca gry ?
MerlinPL napisał(a):J/w z licznymi ograniczeniami. Nie tego oczekiwali klienci. System powinien działać tak jak w świecie realnym: pożyczam grę więc w nią nie mogę grać - gra sobie konto gościa ale równocześnie w tym samym czasie gdy gość gra ja jako właściciel konta gram w inne gry.

To się ciesz że jest bo u konkurencji jakoś jej nie widać ale fakt też mogłaby zostać poprawiona.
MerlinPL napisał(a):"Najbardziej" potrzebna funkcja jaka istnieje. Do tego tak naprawę to tej funkcji nie ma bo grę można przywrócić.

No najlepiej żeby jej nie było wcale.
MerlinPL napisał(a):Jeden jedyny taki event sprzed ilu? 15 lat? To co było w ostatnich latach 2 razy to kpina a nie event gdy szansa na wygraną wynosi 1 do 600 000 (tyle ktoś wyliczył na podstawie danych ze Steama).

Powinieneś się cieszyć ze organizują jakiekolwiek eventy, na których można coś zdobyć i można uzbierać pare groszy, a grosz do grosza i można uzbierać na coś.
exoixonar napisał(a):Największy problem Steama to brak kontroli jakości co za tym idzie, wieczne early accessy, asset flipy i abadonware.

Tack
  • 0

Vantos
Łowca

Reputacja: 0

Postprzez PolaczekCebulaczek » 22 paź 2019, o 17:19

aRo napisał(a):
exoixonar napisał(a):Steam Controller

Akurat pada będę bronił. Możecie się śmiać, że dziwny jest i "Xbox to ideał, nie tykać mi innych", ale Steamowy pad jest w czymś lepszy. Bez żadnych problemów można mu przypisywać pod przyciski klawisze z klawiatury. Krócej: działa w KAŻDEJ grze na Steamie. Nieważne czy obsługuje pada czy nie, zatrybi wszędzie. Nie trzeba kombinować z emulatorami itd., po prostu działa. I nawet kursor obsłużysz tymi panelami dotykowymi i jest to wbrew pozorom całkiem wygodne.

Dla mnie Steam Controller to mistrzostwo. Nie ma nawet co się odnosić merytorycznie do postu Merlina, bo to hejtowanie dla samego hejtowania, gdzie pewnie autor posta nawet nie miał pada w ręce. W zdaniu nie jesteś raczej odosobniony, po prostu to urządzenie nie ma szans na wyjście ze swojej niszy. Padów od xboxa 360 + one jest zatrzęsienie, wraz z podróbkami. Do tego świetnie działają jako plug and play, czego nie można powiedzieć o SC (choć jest lepiej i profile od społeczności często robią dobrą robotę). Nie ma co się dziwić bo to udana konstrukcja, ale dopiero przy SC autentycznie zrozumiałem że przy odpowiedniej wprawie i cierpliwości pad może spokojnie zastąpić myszkę plus klawiaturę w gierkach SP.
  • 0

PolaczekCebulaczek
Robin Hood

Reputacja: 1

Postprzez sergeron » 22 paź 2019, o 20:34

Jest parę rzeczy w Steam Controllerze, które są lepsze od pada z XO, ale jednak mimo wszystko ten drugi u mnie wygrywa. Te rzeczy to między innymi łopatki z tyłu oraz bumpery, które na końcu mają dodatkowy klik, który może być przypisany do jakiegoś przycisku. Łopatki ma Xbox Elite Controller i możliwe, że jak wyjdzie druga odsłona, to ją kupię, ale jednak 7 stów za pada to trochę sporo.
  • 0

sergeron
VIP

Medale: 6
VIP (1) 500 (1) 1000 (1)
2000 (1) 3000 (1) 4000 (1)
Reputacja: 74

Postprzez Refty » 22 paź 2019, o 23:45

Mój największy problem ze Steam-em jest związany z mikrotransakcjami. Od kluczów do lootbox-ów po nabijanie lvl poprzez kupowanie kart do odznaki lub samych gier +1. Sam wpadłem pułapkę Steam-a i ciężko mi się z niektórych rzeczy uwolnić. Przynajmniej już nie dodaje totalnego dna do konta i nie mam odpalonego kompa po to, żeby kolejne karty dropić (chociaż ciężko czasami się przełamać gdy się ma tyle nie wydropionych kart...) . Co do samych mikrotransakcji to nie przepadam za nimi, a do tego sam launcher je promuje... Również nie podoba mi się system levelowania konta Steam. Dlaczego nie mogło być tak jak jest na PSN czy Xbox Live, że zależy to od osiągnięć? Same osiągnięcia uważam, że lepiej rozwiązuje GoG gdzie je grupuje.

A co do samych urządzeń są one zapewne dobre, ale nie zbyt popularne. Jak chodzi o koncept kontrolera do gier nie tylko przystosowanych do pada nie zbyt mi się podoba. Z drugiej strony tylko raz trzymałem pada w ręce. Próbowałem go kupić na GAME ale sztuki były wyprzedane a więcej z przesyłką niż 130zł na pewno nie dałbym za eksperyment jakim jest ten kontroler dla mnie.

Co do Steam Link-a idea zacna ale to bardziej bajer tak samo jak posiadane przeze mnie playstation TV. Tylko używane jako po to żeby wziąć i pograć gdzieś poza swoim mieszkaniem w gry z PS One bo większość gier z Vity które posiadam nie działa :/ - i tak to jest rzadkość. Wolałem rozdzielić TV dla PS-a a monitor dla Komputera. Z kolei i tak bym na telewizorze grał w symulatory gdzie i tak trzeba ciągnąć z kierownicy kable do komputera. Dodatkowo Steam Link ale tutaj nie jestem pewien nie rozwiązuje problemu grania na Originie czy GoG-u. Wolałbym urządzenie, które poradzi sobie z tym, chociaż i tak by mi się na ten moment nie przydało.

Jak chodzi o sprzęt to kibicuje głównie i zarazem jedynie Valve Indexowi. Mam nadzieję, że segment VR będzie rósł. Sam bym sobie sprawił ten sprzęt, ale nie za tą cenę. Rozwiązania z Valve Index są dla mnie najbliższe.

Dodam jeszcze o kwestii samych cen na Steamie. Powiem tak mam kasę na Wallecie ale jak grą nie jest tylko sprzedawana na Steamie to można ją gdzieś indziej taniej kupić. A jak ktoś kupuję jeszcze z keyshopów to ceny na Steamie stają się w ogóle nie opłacalne. Raz mogę kupić taniej grę w pudełku, na GMG, na Humble czy na CDkeys. I drażni mnie fakt refundów do Walleta bo lepiej bym to wykorzystał kupując gry poza Steam. Na szczęście czasem znajdzie się gra którą chcę kupić i jest tylko dostępna na Steam i wtedy się te środki przydają. Przez ostatnie 2-3 lata to kupowanie na steam to porażka jak dla mnie. Kiedyś to była całkiem inna bajka jak jeszcze były szybkie oferty to wtedy naprawdę można było wyrwać tanio gry...
  • 0

Obrazek
Refty
Hitman

Medale: 3
Reputacja: 66

Postprzez bolesna prawda » 23 paź 2019, o 00:03

Refty napisał(a):Dodam jeszcze o kwestii samych cen na Steamie. Powiem tak mam kasę na Wallecie ale jak grą nie jest tylko sprzedawana na Steamie to można ją gdzieś indziej taniej kupić. A jak ktoś kupuję jeszcze z keyshopów to ceny na Steamie stają się w ogóle nie opłacalne. Raz mogę kupić taniej grę w pudełku, na GMG, na Humble czy na CDkeys. I drażni mnie fakt refundów do Walleta bo lepiej bym to wykorzystał kupując gry poza Steam. Na szczęście czasem znajdzie się gra którą chcę kupić i jest tylko dostępna na Steam i wtedy się te środki przydają. Przez ostatnie 2-3 lata to kupowanie na steam to porażka jak dla mnie. Kiedyś to była całkiem inna bajka jak jeszcze były szybkie oferty to wtedy naprawdę można było wyrwać tanio gry...

Przecież refund może też iść do tego, co płaciłeś?
Przynajmniej tak było jeszcze rok temu, ale refund na wallet jest chyba najszybszy, bo hajsy potrafią być w ciągu paru godzin.

Co do samego kupowania na steam... poza kilkoma indykami, to fakt, nie opłaca się, jeśli chcesz wydawać hajs swój bezpośrednio. Bo już nawet ebay niechętnie rozdaje zniżki... :evil:
Chociaż co gorsze... częściej coś widać, że devsi wolą się trzymać dystrybucji tylko steamowej i nie ma skąd tych gier brać spoza sztima :evil:
Karty to już można o kant pupy potłuc i zapomnieć, po ostatnim evencie chyba widać, w jakim kierunku to zmierza i już nie będzie zbierania 15-40 zł z samych kolejek. Mam nadzieję jednak, że będą chociaż 15-20 zł zniżki przy wydaniu 100, max 200 zł, jak to było na tej chińskiej wyprzedaży, bo to, co było na letniej było kompromitujące.
Znając życie jednak, to pewnie będzie jeszcze gorzej :trollface:
  • 0

bolesna prawda
Wiedźmin

Reputacja: 44

Postprzez Angrenbor » 23 paź 2019, o 00:52

Refty napisał(a):Mój największy problem ze Steam-em jest związany z mikrotransakcjami. Od kluczów do lootbox-ów po nabijanie lvl poprzez kupowanie kart do odznaki lub samych gier +1. Sam wpadłem pułapkę Steam-a i ciężko mi się z niektórych rzeczy uwolnić. Przynajmniej już nie dodaje totalnego dna do konta i nie mam odpalonego kompa po to, żeby kolejne karty dropić (chociaż ciężko czasami się przełamać gdy się ma tyle nie wydropionych kart...) . Co do samych mikrotransakcji to nie przepadam za nimi, a do tego sam launcher je promuje... Również nie podoba mi się system levelowania konta Steam. Dlaczego nie mogło być tak jak jest na PSN czy Xbox Live, że zależy to od osiągnięć? Same osiągnięcia uważam, że lepiej rozwiązuje GoG gdzie je grupuje.

Bzdury. Steam w żadnym stopniu nie promuje ani zachęca do wydawania pieniędzy na te nic nie znaczące odznaki. Tak samo jak podnoszenie poziomu konta. I nie, jakaś durna gablotka na profilu czy zwiększenie limitu znajomych (LOL) nie są żadnym argumentem, bo nie jest to żadna ograniczona funkcjonalność czy coś w tym stylu, jedynie kosmetyka. A jeśli ktoś nie potrafi się powstrzymać by coś wydać na te *klikklak* to przyczyny problemu powinien szukać u siebie a nie Valve. Lootboksy w grach Gabena też są całkowicie opcjonalne (i tyczą się wyglądu), a to jak to działa w innych tytułach nie jest przecież winą twórców Steama tylko wydawców poszczególnych gier.
  • 0

Angrenbor
Hitman

3000 (1)
Reputacja: 37

Postprzez Refty » 23 paź 2019, o 09:24

Angrenbor napisał(a):Bzdury. Steam w żadnym stopniu nie promuje ani zachęca do wydawania pieniędzy na te nic nie znaczące odznaki. Tak samo jak podnoszenie poziomu konta. I nie, jakaś durna gablotka na profilu czy zwiększenie limitu znajomych (LOL) nie są żadnym argumentem, bo nie jest to żadna ograniczona funkcjonalność czy coś w tym stylu, jedynie kosmetyka. A jeśli ktoś nie potrafi się powstrzymać by coś wydać na te *klikklak* to przyczyny problemu powinien szukać u siebie a nie Valve. Lootboksy w grach Gabena też są całkowicie opcjonalne (i tyczą się wyglądu), a to jak to działa w innych tytułach nie jest przecież winą twórców Steama tylko wydawców poszczególnych gier.

Nie rozumiem dlaczego piszesz, że to bzdury. Ja użyłem słowa promuję w kwestii upowszechniania takich praktyk w grach. Wiadomo, że ten proceder już istnieje od dłuższego czasu, ale mikrotransakcje a w szczególności lootboxy z CS-a pokazały twórcom, że to jest niezły biznes. Z kolei wypadające karty z gier sugerują, że fajnie byłoby je zebrać. I delikatnie Steam kłuje niektórych użytkowników - "kup kartę, żeby zebrać całość dostaniesz coś do wykorzystania do launchera, patrz jakie ładne te karty" - promocja może nie wprost ale czuć ją.

Co do mikrotransakcji kosmetycznych to też mnie nie przekonują więc takie mikrotransakcje w samym launcherze też mnie odpychają.

Z kolei sam jak i ja uczestniczyłeś w procesie zbierania kart z event-ów. Masz odznaki, które zdobywałeś za cykliczne zalogowywanie się do Steam-a i przeklikanie czy to kolejki czy wykonanie zadania. Jak w grze free to play - zaloguj się to coś dostaniesz. Na Steamie za odznakę dostajesz emotkę oraz tło. I dlatego skorzystałeś z kart dla odznaki zamiast je sprzedać, żeby mieć taniej grę? Czy dla lvl - czy dla prestiżu, czy dla losowych kart wpadających napędzających machinę, czy może dlatego że co lvl dostajesz dodatkowe małe bo małe ale możliwości związane z launcherem? I to pokazuję tak samo mi, że w pewnym momencie ktoś może przekroczyć granicę, że ważniejszy staję się launcher od samych gier. To mnie najbardziej boli.

O tym, że staje się ważniejszy launcher od gier są również odpowiedzialne aspekty społeczne, które się wytworzyły na Steamie. Z kolei ja używam wielu serwisów i nie chcę się zamykać w jednym. I to nie jest jakiś bunt. Tylko wiem, że Steam nie jest idealny w tych kwestiach, które mnie interesują. Przykładowo czat głosowy omijam ponieważ używam Discorda. A Steam dla mnie się staję kombajnem, który nie jest w każdym aspekcie na tyle dobry, żeby się jego częścią funkcji chwalić.

Dziwi z kolei mnie fakt, że Steam dopiero teraz wziął się za siebie i zajął się tym co jest dla mnie najważniejsze czyli biblioteką, która została zmieniona. Nareszcie to się zmieniło i zostały wykorzystane tagi. Nie mogłem pojąć dlaczego wcześniej to nie zostało usprawnione. Nawet zrzynka z GoG-a z wyszukiwaniem po gatunku gry jest. No nareszcie. Nie chcę mówić też, że Steam jest gorszy od GoG-a czy Epica, ale tez nie jest prawdą, że jak coś ma Steam a inny launcher nie to znaczy, że Steam zawsze wygrywa. Pewne funkcje są niedorobione bądź wręcz według mnie szkodliwe i ujmują Steamowi. Mam nadzieję, że to się zmieni - oprócz zapewne mikrotransakcji...
  • 0

Obrazek
Refty
Hitman

Medale: 3
Reputacja: 66

Postprzez Angrenbor » 23 paź 2019, o 23:34

Refty napisał(a):wypadające karty z gier sugerują, że fajnie byłoby je zebrać. I delikatnie Steam kłuje niektórych użytkowników - "kup kartę, żeby zebrać całość dostaniesz coś do wykorzystania do launchera, patrz jakie ładne te karty" - promocja może nie wprost ale czuć ją.
Taki marketing może działać na dwunastolatka. Jeśli Ty jako świadomy konsument, a skoro jesteś na tej stronie nie od dziś to zapewne za takiego właśnie chcesz uchodzić, łapiesz się na takie tanie chwyty to pretensje możesz mieć tylko do siebie.

Refty napisał(a):Co do mikrotransakcji kosmetycznych to też mnie nie przekonują więc takie mikrotransakcje w samym launcherze też mnie odpychają.
Ale dalej są całkowicie opcjonalne i jeśli nie chcesz tego, to wręcz możesz ich nie widzieć. Nigdzie nie ma tez żadnego przycisku Kup teraz, by zmienić cokolwiek. Tworzysz problem tam, gdzie go nie ma. Zresztą, launcher sam w sobie nie ma ŻADNYCH mitrotransakcji, jedyne co możesz - powtórzę się - OPCJONALNIE scustomizować to właśnie strona profilowa i jest ona niezależna od aplikacji (w kliencie po prostu odpala się przeglądarka).

Refty napisał(a):Z kolei sam jak i ja uczestniczyłeś w procesie zbierania kart z event-ów. Masz odznaki, które zdobywałeś za cykliczne zalogowywanie się do Steam-a i przeklikanie czy to kolejki czy wykonanie zadania. Jak w grze free to play - zaloguj się to coś dostaniesz. Na Steamie za odznakę dostajesz emotkę oraz tło. I dlatego skorzystałeś z kart dla odznaki zamiast je sprzedać, żeby mieć taniej grę? Czy dla lvl - czy dla prestiżu, czy dla losowych kart wpadających napędzających machinę, czy może dlatego że co lvl dostajesz dodatkowe małe bo małe ale możliwości związane z launcherem?
Brałem udział w eventach bo SAM TEGO CHCIAŁEM. Nikt mnie nie zmuszał, prosił czy nawet sugerował. Chciałem uczestniczyć w tych metagrach bo to fajna zabawa i jeszcze do niedawna dawała karty, które opychałem na Markecie. Nie zrobiłem z nich żadnej odznaki, bo akurat tego nie chciałem. I nie widzę problemu w tym, że inni to robią, też na tym korzystam, bo na nich zarabiam.
Porównanie z grą f2p jest nietrafione, bo takie tytuły zazwyczaj mają wyraźnie rozdzielony model biznesowy na płacących i nie. Steam w żadnym stopniu nie jest ograniczony funkcjonalnie dla tych, którzy nie wydali ani grosza na rynku, ani nie oferuje więcej dla tych, którzy wydali tam fortunę. Za karty pośrednio można dodać sobie parę rzeczy do strony profilowej, ale, po raz kolejny, jest to czysto opcjonalne i nawet jakoś niezbyt promowane.
Jeśli Ci się to nie podoba, droga wolna, nie korzystaj, głosuj portfelem. Podobnie jak ja zrobiłem na ostatniej letniej wyprzedaży. Event był mierny i by faktycznie nabijać jakieś sensowne punkty w tej ich dziwacznej grze trzeba było coś kupić w sklepie (co nie znaczy, że byliśmy do tego zmuszani). Ja stwierdziłem, że nie warto, a ponieważ wyprułem się z funduszy z walleta, nie kupiłem nic to i mój udział w wyścigu był symboliczny. Nie podobała mi się ta metagra ale bulu życi nie mam.

Refty napisał(a):I to pokazuję tak samo mi, że w pewnym momencie ktoś może przekroczyć granicę, że ważniejszy staję się launcher od samych gier. To mnie najbardziej boli.
Boli Cię co inni robią z własnymi pieniędzmi? To się nazywa zazdrość.

Refty napisał(a):O tym, że staje się ważniejszy launcher od gier są również odpowiedzialne aspekty społeczne, które się wytworzyły na Steamie. Z kolei ja używam wielu serwisów i nie chcę się zamykać w jednym. I to nie jest jakiś bunt. Tylko wiem, że Steam nie jest idealny w tych kwestiach, które mnie interesują. Przykładowo czat głosowy omijam ponieważ używam Discorda. A Steam dla mnie się staję kombajnem, który nie jest w każdym aspekcie na tyle dobry, żeby się jego częścią funkcji chwalić.
Droga wolna. Korzystaj z Discorda, forum Epika i VKontakte. Ale żyj i daj żyć innym i pozwól im korzystać z funkcji Steama, jeśli mają taką ochotę. Sam lubię szybko zajrzeć do dyskusji, jeśli nurtuje mnie jakiś problem czy nawet w przeglądarce podejrzeć jakąś stronę bez konieczności Alt-Tabowania, ale nie widzę problemu w tym, że inni wolą zrobić to z poziomu pulpitu.
  • 0

Angrenbor
Hitman

3000 (1)
Reputacja: 37

Postprzez pelikulas » 25 paź 2019, o 15:54

Gdzie sie w tym gupim steamie wyłacza te gówna zeby nie wyskakiwaly powiadomienia z grup itd... miałem to wyloczone, ale jak nie bylo produ to po wloczeniu steama burak sie zaaktualizował i teraz nie wiem gdzie to powyloczac bo ostatnio chyba 4 lata temu to wyloczalem i nie widze tego syfu do wyloczenia w opcjach... patol+ samozwancze wlaczanie gupot w steamie wielki minus!
  • 0

ASUS Z270F Strix, ASUS GTX1080 STRIX OC 8GB, Corsair Vengeance LPX CL15 2x16GB @3000MHz, i7 7700k @4,5GHz, 2x6TB WD Black 6002FZWX, 1x6TB WD Black 6003FZBX, 3TB Seagate ST3000DM001, Nagrywarka Blu-Ray LG BH16NS40, Crucial MX200 500GB
pelikulas
Wiedźmin

Postprzez RoyKeane » 25 paź 2019, o 16:09

pelikulas napisał(a):Gdzie sie w tym gupim steamie wyłacza te gówna zeby nie wyskakiwaly powiadomienia z grup itd... miałem to wyloczone, ale jak nie bylo produ to po wloczeniu steama burak sie zaaktualizował i teraz nie wiem gdzie to powyloczac bo ostatnio chyba 4 lata temu to wyloczalem i nie widze tego syfu do wyloczenia w opcjach... patol+ samozwancze wlaczanie gupot w steamie wielki minus!

Tutaj

Kod: Zaznacz cały
http://steamcommunity.com/my/blotteredit
  • 0

Obrazek
RoyKeane
Wiedźmin

Medale: 8
6000 (1) 7000 (1)
Reputacja: 44

Postprzez pelikulas » 25 paź 2019, o 16:52

RoyKeane napisał(a):
pelikulas napisał(a):Gdzie sie w tym gupim steamie wyłacza te gówna zeby nie wyskakiwaly powiadomienia z grup itd... miałem to wyloczone, ale jak nie bylo produ to po wloczeniu steama burak sie zaaktualizował i teraz nie wiem gdzie to powyloczac bo ostatnio chyba 4 lata temu to wyloczalem i nie widze tego syfu do wyloczenia w opcjach... patol+ samozwancze wlaczanie gupot w steamie wielki minus!

Tutaj

Kod: Zaznacz cały
http://steamcommunity.com/my/blotteredit

To nie to o co mi chodzi... są drugie opcje w czacie i armin mi pomógł dobry chlopak, ale dzieki za chęci :)
  • 0

pelikulas
Wiedźmin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gry cyfrowe na PC