Sekiro - wrażenia z gry

Wszystko co dotyczy gier komputerowych

Moderator: Redaktorzy

Sekiro - wrażenia z gry

Postprzez Nesus » 15 kwi 2019, o 01:42

Witajcie :) Minął już jakiś czas od premiery Sekiro i pewnie wielu z was ukończyło już ten tytuł. Jakie są więc wasze wrażenia z gry? Temat może zawierać spoilery.
Ja osobiście byłem oczarowany i praktycznie zakochałem się w tej produkcji, w przeciwieństwie do Soulsów, których jakoś nie mogę przełknąć. Ale tylko do dziś... Właśnie mam za sobą finałową walkę i jestem zaskoczony, a nawet rozczarowany jej przebiegiem. Ile to się naczytałem w internecie jaka to jest trudna przeprawa. Ile płaczu wysłuchałem zwyciężonych przez seniora rodu Ashina. Nawet jeden z recenzentów przyznał się do używania cheatów do jego pokonania. Z takim bagażem informacji przystąpiłem do walki pełen obaw, ale też nadziei na epicki pojedynek. Jak się jednak okazało... Było łatwo, zdecydowanie za łatwo. Dobre parowanie i umiejętność łapania piorunów sprawiły, że Isshin Święty Miecz padł u mych stóp po trzeciej próbie. Czuję niestety niedosyt po tym. Zdecydowanie najtrudniejszym boss'em był dla mnie Demon Nienawiści. A Wy co o tym sądzicie? :D
  • 0

Nesus
Robin Hood

Reputacja: 1

Re: Sekiro - wrażenia z gry

Postprzez PiccoloPL » 15 kwi 2019, o 02:01

Soulsy nigdy nie były trudne jeśli się wie co się robi.
  • 0

PiccoloPL
Wiedźmin

Medale: 3
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
Reputacja: 35

Postprzez Monek22 » 15 kwi 2019, o 05:56

ja własnie zagrałem w dark souls remastered , po ograniu sekiro , to niewiem przez to ze dla mnie sekiro było trudniejsze , czy poprostu pierwsze soulsy byly żenująco proste . Ale ogólnie jedna i druga gra w głownej mierze opiera sie na nauczeniu ruchów przeciwnika , tyle że w sekiro niema nieśmiertelnych skoków.
  • 0

Monek22
Hitman

Reputacja: 3

Postprzez EdmundBA » 15 kwi 2019, o 08:52

To błaznowanie pismaków growych jest naprawdę żałosne, oni nigdy nie byli dobrzy w grach (może z wyjątkami ludzi jak śp. EGM) więc ich zdanie trudno brać na poważnie.
Soulsy i dzisiaj i dawniej byłyby uznawane za trudne ale grywalne i do przejścia jeśli poruszasz trochę głową podczas grania i nie walisz w przyciski jak głupi to masz szansę i to sporą na granie. To wciąż podobna formuła klasycznych gier FROMu, z King's Field na czele (swoją drogą polecam, szczególnie część czwartą).
Trudność soulsów nie wynika z samej gry ale samych graczy, którzy zmienili się na przestrzeni lat mentalnie.
Sporo cech przypisywanych soulsom jak nauka gry, uczenie się taktyk, ruchów czy generalnie - na własnych błędach - było normą w wielu starych grach. Japończycy mieli możliwości finansowe by wydawać nadal takie gry u siebie, nie mieli wydawców którzy domagali się robienia rozgrywki dla kompletnych nieogarów, co robi się obecnie od lat tzn. każualizacja wszystkiego.
Sukces soulsów wynikał z tego, że ludzi nie mogli pojąć jak ktoś może wydawać takie stare formuły w dzisiejszych czasach. Więc co bardziej zapaleni importowali Demon's Souls, zaczęli działać a reszta jest już historią...
  • 0

Obrazek
EdmundBA
Hitman

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 10

Postprzez PiccoloPL » 15 kwi 2019, o 10:50

Trudność 1 soulsów wynikała z opinii na temat wersji 1.0 gry która była wydana w Japonii i dla części recenzentów. Tam z tego co czytałem smok ział z 2 razy częściej, kościotrupy z cmentarza były nie do ubicia bez świętej broni teraz za drugim razem padają itp. U nas pojawiła się już wersja po pathach i była o wiele prostsza przez to. Po drugie były one bardzo słabo tłumaczone jakbym ograniczył się do samego tutorialu to bym nawet nie wiedział, że można sobie zwiększyć ilośc flaszek (użyłem duszy strażniczki dla expa) czy jak podbić ilość flaszek przy danym ognisku. Jakby to były takie trudne gry to by speedruny bez trafienia albo na 1 lvl nie istniały. Największą trudnością bywa po prostu kamera.

Jak chodzi o sekiro to podoba mi się to, że by zwiększyć sobie życie to trzeba na to zasłużyć likwidując minibosów (ustwionych luzem jest tylko parę). Tak samo levelowanie nie podbija statystyk jedynie pokonanie bossa jest w stanie zwiększyć pkt ataku. Parę umiejętności jest przydatne i warto sobie wykupić jak kontra, bierne bonusy do leczenia, obrażeń które są niewielkie, więc samo bicie expa nie pomoże musisz w końcu nauczyć się kontrować bo daleko nie zajdziesz.
Jestem dopiero w połowie gry mniej więcej, więc może później będzie trudniej. Póki co bossowie wymagali odemnie może z 8 prób by ich pokonać. Najwięcej prób zajął mi 1 miniboss gdzie podchodziłem z 20 razy przy czym przy możliwości wskrzeszenia zabił mnie z 2 razy bo po prostu uciekłem by kasy nie trafić.
  • 0

PiccoloPL
Wiedźmin

Reputacja: 35

Postprzez Esaroth » 15 kwi 2019, o 12:42

Jak dla mnie po setkach godzin spędzonych z Dark Souls, Sekiro jest o niebo lepsze. Klimat, całe drzewko umiejętności, protezy i ich ulepszenia, ninjutsu no i taka miła odskocznia, nie masz kilkanaście broni, które mają unikatowy moveset tylko dwie, które mają dużo umiejętności.
Sporo ludzi narzeka na poziom trudności z tego co czytałem w recenzjach. Prawda, jest trudniej niż w soulsach i bloodborne, ale jak dla mnie to lepiej
  • 0

Intel i5-9600K│ Nvidia GTX 1060 Gaming G1 │ Gigabyte Z390 Gaming X │ Corsair RM550x │ Cryorig Universal H5 │Corsair Vengeance LPX DDR4 16GB (2x8GB) 3000MHZ CL15
Esaroth
Robin Hood

Reputacja: 3

Postprzez Hagaal » 15 kwi 2019, o 19:09

Sekiro dla mnie jest niestety znacznie gorsze niż np Bloodborne czy Dark Souls 1, 3. Słabi bossowie, licha fabuła i mechanika walki mi zupełnie nie pasuje. W soulslike nigdy nie byłem dobry w parowaniu. Dodatkowo nie mój klimat jeżeli chodzi o miejsce i design. Tak jak odbiłem się do Sekrio czy Nioh to wręcz uwielbiam Bloodborne i Dark Souls czy LOTF, The Surge czy Ashen.

Sekiro to dla mnie takie 6+/10 - może być ale ja osobiście się odbiłem i dla mnie rozczarowanie. Ale też nie będę mówił że nie polecam. Warto spróbować a może akurat Tobie przypadnie do gustu?
  • 0

CPU: AMD FX 8350 4.0 Ghz X8 MOBO: Asus M5A97 R2.0 RAM: 16GB GPU: XFX Radeon RX 480, CPU FAN SilentiumPC Fera 3
PS4 Slim/XBOX One S / Nintendo WII
PS Vita/Nintendo DS
Hagaal
Robin Hood

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 4

Postprzez Nesus » 29 kwi 2019, o 13:58

Trochę powrócę do tematu. Myślicie, że Sekiro doczeka się jakiś DLC albo dużych dodatków, a może jakiś samodzielne rozszerzenie?
  • 0

Nesus
Robin Hood

Reputacja: 1

Powrót do O grach ogólnie