Epic Games - temat ogólny

Okazyjne ceny gier na PC z dystrybucji elektronicznej. Klucze Steam, GOG, Origin, Uplay itd
Regulamin forum
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 17 razy
Podziękowania: 59 razy
Kontakt:

6 kwie 2019, o 03:07

GThoro pisze: https://twitter.com/DuvalMagic/status/1 ... 55392?s=17 czyli jednak review bombing skutkuje :D
Jak to ktoś słusznie zauważył w komentarzach, Randy najprawdopodobniej świadomie pominął fakt, że całkiem niedawno Valve wprowadziło przecież mechanizm mający wykluczać takie recenzje z ogółu, wystarczy jedynie im to zgłosić. I nawet już zostały wykluczone. Ale lepiej opluć platformę, która w tym przypadku idzie na rękę konkurencji.
Spodobał mi się wklejony przez kogoś gorzki post z reddita.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 27 razy
Podziękowania: 33 razy
Kontakt:

Re: Epic Games - temat ogólny

6 kwie 2019, o 07:39

"A company that will lie..."
kurka, 2019 rok a ludzie nadal są zaskoczeni że wielkie firmy dla pieniędzy zrobią wszystko
ale też zapomnieli że to gracze ukształtowali branżę gier w tak patologiczną formę jaką mamy dzisiaj
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

6 kwie 2019, o 14:24

Weźmie się wersje na Social Club i będzie mniejszy ból
Awatar użytkownika
Łowca

6 kwie 2019, o 14:33

No to niektórzy już teraz powinni zbierać zapasy popularnej maści.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 30 razy
Podziękowania: 25 razy
Kontakt:

6 kwie 2019, o 14:35

https://www.facebook.com/papkintodoscne ... 205778074?

W temacie RDR2 na PC.A dla tych którzy nie chcą wchodzić to :
Jak mam traktować poważnie serwis, który publikuje niczym niepopartą, napisaną łamaną angielszczyzną, anonimową wypowiedź na 4Chanie? Oczywiście większość mediów nadmienia, że to "plotka", ale szkopuł w tym, że plotka, mili Państwo, powinna mieć jakiekolwiek zakorzenienie, a jej źródło - przedstawić choć cień dowodu. Łykanie podobnych bzdur świadczy o braku krytycznego myślenia, ergo: o tym, że pan autor newsa powinien w newsroomie co najwyżej parzyć kawę.
Awatar użytkownika
Robin Hood

6 kwie 2019, o 15:20

Bzdura. Rockstar jakiś czas temu wydało oświadczenie, że nie zamierza z Epic wchodzić w jakieś układy.
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

6 kwie 2019, o 15:50

Marcin89 pisze:
Bzdura. Rockstar jakiś czas temu wydało oświadczenie, że nie zamierza z Epic wchodzić w jakieś układy.
Akurat to ostatnie to o niczym nie świadczy. CEO Take-Two, do którego Rockstar przecież należy, sam w lutym mówił, że nie interesuje go ekskluzywność. Wytrzymał jak widać dwa miesiące. Pytanie brzmi czy sam R* ma cokolwiek do powiedzenia w tej sprawie. Myślę, że nie mają nic przeciwko Steamowi, ich tytuły sprzedają się tam przecież świetnie - GTA V rok temu przekroczyło 10 milionów kopii. Za duży rynek zbytu.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

6 kwie 2019, o 15:51

Marcin89 pisze:
To nie Rockstar wydał to oświadczenie tylko prezes Take Two które to w kwestiach decyzyjno-biznesowych jest ponad R* jak i 2K. Jak wygląda sprawa Borderlands 3 chyba wiemy, mimo właśnie wspomnianego wcześniej oświadczenia. Pod Take2 podlega także Private Division, które sprzedało czasowo Outer Worlds.
Jedyne więc bzdury to plótł ten prezes Take2, jak widać już mu się odmieniło dwa razy od tamtego czasu.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

6 kwie 2019, o 15:54

Marcin89 pisze:
Rockstar nie ma nic do gadania. Właścicielem jest Take Two, Outer Worlds będzie exem Epica, tak samo Borderlands 3 więc bardzo możliwe że z RDR będzie tak samo
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 1 raz

6 kwie 2019, o 15:55

22 kwietnia niedługo :) poczekamy, zobaczymy
zresztą gra i tak by wymagała konta social club tak więc im to lotto czy będzie na steamie czy na innym originie

pozostając w temacie to niedługo wychodzi The Sinking City i gra w podstawowej wersji na stronce EPICA stoi za 159 zł https://www.epicgames.com/store/pl/prod ... -city/home

a pudełko kosztuje od 190 zł http://www.ceneo.pl/77200138
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 17 razy
Kontakt:

6 kwie 2019, o 16:05

To jest największy problem z Epic Games - tyle kłamstw nie słyszałem chyba od czasów No Man's Sky. Najpierw kłamie prezes Take-Two (choć pewnie się wybroni i powie, że nie mówił wprost, że ich gry nie będą exclusivami), potem kłamią ludzie z samej platformy mówiąc, że zrezygnują z gier na wyłączność a potem prezes pisze, że jednak tak się nie stanie. Szczerze mówiąc to nie ufam już nawet CDP, bo jak widać pieniądze mogą wszystko i nie zdziwię się, jeśli za rok przeczytamy informację o ekskluzywności Cyberpunka na rok.
Co do RDR 2 to oczywiście nie można bezgranicznie ufać anonimowemu użytkownikowi z 4chana, ale na pewno jest to możliwe i wcale się nie zdziwię, jeśli okaże się to prawdą.
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

6 kwie 2019, o 16:07

robart_ pisze: niedługo wychodzi The Sinking City i gra w podstawowej wersji na stronce EPICA stoi za 159 zł https://www.epicgames.com/store/pl/prod ... -city/home

a pudełko kosztuje od 190 zł http://www.ceneo.pl/77200138
Ciekawy przypadek. Czy to cdp ustalił sobie taką marżę czy to też jakieś konsekwencje umowy wyłącznościowej? Dość nietypowa sprawa, na naszym poletku zazwyczaj na premierę to właśnie pudełko było korzystniejsze cenowo, bo dostosowane do rodzimych realiów przez dystrybutora.
Awatar użytkownika
Predator

6 kwie 2019, o 16:26

podobnie ma się sprawa z World War Z i jeszcze do niedawna z Outward - gra początkowo na EPICU kosztowała 99 zł (teraz 142 zł )
Awatar użytkownika
Łowca

6 kwie 2019, o 16:58

Jeśli RDR2 wyjdzie jako exclusive dla epik szitu, to po prostu tego nie kupię. Nie zamierzam wspierać takich praktyk, na jakich gra Epic. I zanim ktoś napisze "Volvo robiło to samo, wprowadzili klucze na ich platformę dawno temu, etc" - Steam'a uznaję za standard, dla mnie wówczas nie było to niczym rewolucyjnym, bo grałem na świetnej konsolce PS2 i nie zawracałem sobie głowy graniem na PC. Przywykłem do wygody jaką oferuje mi Steam.
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

6 kwie 2019, o 18:39

robart_ pisze: podobnie ma się sprawa z World War Z i jeszcze do niedawna z Outward - gra początkowo na EPICU kosztowała 99 zł (teraz 142 zł )
Pewnie sprzedaż niska, więc odbijają sobie większą ceną ;) Do tego jeszcze ew. prowizja za płatność, bo w EGS to klient ją opłaca, a w niektórych krajach dochodzi jeszcze google tax, bo EGS też to zrzuca na klienta.

Z innej beczki, token 2FA w Epicu jest wielokrotnego użytku https://i.imgur.com/uzbhAB8.png
Nie spotkałem się z takim czymś nawet w kodzie wymyślonym przez kompletnie niedoświadczonych stażystów :O
Awatar użytkownika
VIP
Discord: sergeron#0799
Podziękował: 108 razy
Podziękowania: 51 razy
Kontakt:

7 kwie 2019, o 00:44

To ja się spotykałem już parę razy (nie pamiętam gdzie, ale na 100% to nie były jakieś małe firmy), gdy generowałem gdzieś kod w ciągu iluś minut od poprzedniego.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękowania: 22 razy
Kontakt:

7 kwie 2019, o 00:47

sergeron pisze: To ja się spotykałem już parę razy (nie pamiętam gdzie, ale na 100% to nie były jakieś małe firmy), gdy generowałem gdzieś kod w ciągu iluś minut od poprzedniego.
Napewno na humblu spotkałem sie z tym :)
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

7 kwie 2019, o 01:43

sergeron pisze: To ja się spotykałem już parę razy (nie pamiętam gdzie, ale na 100% to nie były jakieś małe firmy), gdy generowałem gdzieś kod w ciągu iluś minut od poprzedniego.
Ok, to nie jest problem. Powinieneś w zasadzie móc wygenerować tych kodów ile chcesz. Problem jest to, że tutaj ktoś dostał ten sam kod pod rząd mimo iż użył go do pomyślnego logowania za każdym razem. Czyli te tokeny 2FA nie są jednorazowe i można jednego użyć do wielokrotnych logowań na różnych urządzeniach.
Awatar użytkownika
Predator
Discord: ! ! Ejdrien.#0596
Podziękował: 59 razy
Podziękowania: 43 razy
Kontakt:

7 kwie 2019, o 11:14

A za pół roku/rok, "yy no ten, wpuścimy RDRa też na Steama, bo mamy za mało pieniędzy z Epica" :E
ODPOWIEDZ