Epic Games - temat ogólny

nowy sklep z grami
Okazyjne ceny gier na PC z dystrybucji elektronicznej. Klucze Steam, GOG, Origin, Uplay itd

Moderator: Redaktorzy

Regulamin działu
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Pisanie postów powielających promocje opisane wcześniej (na forum, bądź stronie głównej) karane będzie ujemnymi punktami reputacji;
4. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.

Re: Epic Games - temat ogólny

Postprzez buck » 15 mar 2019, o 11:57

Takie może głupie pytanie...
A po co Steam trzyma jakiekolwiek info o znajomych na komputerze ofiary (walki złych korporacji)?
btw, w kliencie Steam aktualnie "lista znajomych nie jest osiągalna" ;)
edit: już się odświeżyło. Ale taki komunikat pojawił się po raz pierwszy.

spqpl napisał(a):U mnie jest dokładnie to samo. Od czasu jak założyłem tylko konto na EPIC od razu na maila (szczęśćie, że nie głowny) dostają masę SPAMU o próbie włamania na konto czy próbie przejęcia adresu pocztowego. Nigdy więcej. Jakies dziwne Maile od hakerów, że niby konto juz przejęte od jakiegoś czasu i by przelać kwote w bitcoinach a w Du%^ie to mam. !! Masakra jakaś.

w tym tygodniu też dostałem takiego maila na konto, które nie ma nic wspólnego z Epic. Za to było wykorzystane przy okazji różnych darmówek (np. promocja VISA).Tak, że uważaj...
  • 0

Jednym z najgorszych PR-owo zachowań jest wdawanie się z atakującymi w różnego rodzaju pyskówki.
stoję i patrzę na drzwi z zamkiem 3-poziomu a drzwi się same otwierają i wpada do mnie kretoszczur z umiejętnością otwierania zamków 3-go poziomu
buck
Wiedźmin

Reputacja: 2

Postprzez spqpl » 15 mar 2019, o 13:03

buck napisał(a):Takie może głupie pytanie...
A po co Steam trzyma jakiekolwiek info o znajomych na komputerze ofiary (walki złych korporacji)?
btw, w kliencie Steam aktualnie "lista znajomych nie jest osiągalna" ;)
edit: już się odświeżyło. Ale taki komunikat pojawił się po raz pierwszy.

spqpl napisał(a):U mnie jest dokładnie to samo. Od czasu jak założyłem tylko konto na EPIC od razu na maila (szczęśćie, że nie głowny) dostają masę SPAMU o próbie włamania na konto czy próbie przejęcia adresu pocztowego. Nigdy więcej. Jakies dziwne Maile od hakerów, że niby konto juz przejęte od jakiegoś czasu i by przelać kwote w bitcoinach a w Du%^ie to mam. !! Masakra jakaś.

w tym tygodniu też dostałem takiego maila na konto, które nie ma nic wspólnego z Epic. Za to było wykorzystane przy okazji różnych darmówek (np. promocja VISA).Tak, że uważaj...

Właśnie skojarzyłem z EPIC bo już od dłuższego czasu nie korzystam z darmówek żadnych, gdzie robiło się jakieś zadania czy inne tego typu "polajkuj" rzeczy.Tylko założyłem konto na EPIC używając owego maila gdzie dosłownie po dniu zaczęły się te "dziwne" akcję. Zapewne masz rację, iż to pozostały syf bo bardzo dawnych darmówkach (oby).
  • 0

spqpl
Robin Hood

Reputacja: 0

Postprzez buck » 15 mar 2019, o 14:20

@up:
niedawno było znowu głośno o znalezieniu internecie kolejnej bazy z e-mailami (i hasłami?). Największa z tych baz miała podobno 800mln rekordów.
  • 0

Jednym z najgorszych PR-owo zachowań jest wdawanie się z atakującymi w różnego rodzaju pyskówki.
stoję i patrzę na drzwi z zamkiem 3-poziomu a drzwi się same otwierają i wpada do mnie kretoszczur z umiejętnością otwierania zamków 3-go poziomu
buck
Wiedźmin

Postprzez MerlinPL » 15 mar 2019, o 15:52

Przestańcie siać zamęt. Boty 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu sprawdzają każdy email jaki udało im się pozyskać.
Też dostawałem informację o próbach logowania zarówno na konto Epica jak i Ubisoftu. Dodałem weryfikację dwuetapową i po problemie.
  • 0

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w tym momencie. Nie może on służyć przeciwko niemu ani teraz, ani w żadnym innym momencie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.
MerlinPL
Hitman

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: -26

Postprzez buck » 15 mar 2019, o 16:21

MerlinPL napisał(a):Przestańcie siać zamęt. Boty 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu sprawdzają każdy email jaki udało im się pozyskać.
Też dostawałem informację o próbach logowania zarówno na konto Epica jak i Ubisoftu. Dodałem weryfikację dwuetapową i po problemie.

nigdzie nie mam weryfikacji dwuetapowej. I NIGDY nie dostaję informacji o próbach logowania. Ten mail powyżej też nie dotyczył próby logowania. To tyle w temacie zamętu.
  • 0

buck
Wiedźmin

Postprzez MerlinPL » 15 mar 2019, o 17:48

buck napisał(a):nigdzie nie mam weryfikacji dwuetapowej. I NIGDY nie dostaję informacji o próbach logowania. Ten mail powyżej też nie dotyczył próby logowania. To tyle w temacie zamętu.

Cytat specjalnie dla bucka:
grzesiek napisał(a):Btw tylko raz zainstalowałem to coś w ubiegłe lato na parę godzin żeby sprawdzić to całe Fortnite i do dziś mi przychodzą powiadomienia o próbie włamu https://imgur.com/yBEoslK
Dobrze że mail na którym się rejestrowałem był tzw "śmieciowym" , tak samo jak i docelowy launcher :trollface:

I od tego zaczęło się ból (.) w tym temacie.
Dostawałem to samo po kilka razy dziennie:
Your Epic Games account has been locked due to multiple invalid login attempts. Please wait 120 minutes before trying to access your account.
Feel free to contact us if you need help.
Kind Regards,
Your Friends at Epic

I powtorzę, po aktywacji weryfikacji dwuetapowej przestało przychodzić.

A to:
spqpl napisał(a):@up takiej treści maile dostaję:

Hello!

My nickname in darknet is hAck0dzz.
This mailbox was hacked more than seven months ago,
through it, your operating system was infected with a virus (trojan) created by me and you have been monitored by myself for a long time.

You may not belive me, so please check 'from address' in your header, you will see that this email was sent from your very own mailbox. (tutaj jest normalnie mój SPAM mail)

Even if you changed the password after that - it does not matter, my system intercepted all the caching data on your pc
and automatically saved access for me.

I have access to all your accounts, social networks, email, browsing history.
Besides that, I have the data of all your contacts, files from your computer, photos and videos.

I was most shocked by the intimate content sites that you occasionally visit.
I tell you, you have a very wild imagination!

I took screenshot through the camera of your device during your pastime and entertainment there and i managed to synchronize them with what you are watching.
Oh my god! You are so funny and excited!

I don't think that you will want all your contacts to get these files, right?
If you are of the same opinion, then I think that $500 is quite a fair price to destroy the dirt I created.

Just send the above amount on my BTC wallet (bitcoin): 33BqVgZedUZDC7svJCzj2e4yLEeVeqv6nM
When the above amount is received, I definitely guarantee that the collected data will be deleted, I do not need it.

Otherwise, these files and history of visiting sites will be sent to all your contacts from your device.

After reading this letter, you will have 48 hours!
I'll receive an automatic notification that you have seen the letter.

I hope I taught you a good lesson.
Do not be so nonchalant, please visit only to proven resources, and don't enter your passwords anywhere!
Good luck!

Także Uważajcie.!

Nie ma absulutnie żadnego związku z Epiciem i jest kolejnym ból (.) ieniem. Taki list dostało miliard ludzi na Ziemii (o czym sam wspomniałeś).
Łącznie ze mną. Ta baza która wyciekła ma z 10 lat i zwiera 5-6 znakowe hasła które od dawna już przestały być bezpiecznie w związku z "mocą przerobową" koparek kryptoszajsu.
Tarzałem się ze śmiechu jak go dostałem. Szczególnie po przeczytaniu fragmentu o kamerze której nie mam i kontach społecznościowych których nie posiadam.
A że hasło się zgadza. Owszem zgadza się ale ma 10 lat i od dawna jest nieaktualne.
  • 0

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w tym momencie. Nie może on służyć przeciwko niemu ani teraz, ani w żadnym innym momencie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.
MerlinPL
Hitman

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: -26

Postprzez exoixonar » 15 mar 2019, o 17:58

buck napisał(a):
MerlinPL napisał(a):Przestańcie siać zamęt. Boty 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu sprawdzają każdy email jaki udało im się pozyskać.

nigdzie nie mam weryfikacji dwuetapowej. I NIGDY nie dostaję informacji o próbach logowania. Ten mail powyżej też nie dotyczył próby logowania. To tyle w temacie zamętu.

brzmi jak
A: ukradli mi samochód
Bub: ee no co ty, mój nadal stoi, nie, nie jestem trollem *zarzeka się wielokrotnie*
  • 0

exoixonar
Predator

Reputacja: 8

Postprzez buck » 16 mar 2019, o 14:55

MerlinPL napisał(a):Cytat specjalnie dla bucka:
grzesiek napisał(a):Btw tylko raz zainstalowałem to coś w ubiegłe lato na parę godzin żeby sprawdzić to całe Fortnite i do dziś mi przychodzą powiadomienia o próbie włamu https://imgur.com/yBEoslK
Dobrze że mail na którym się rejestrowałem był tzw "śmieciowym" , tak samo jak i docelowy launcher :trollface:

I od tego zaczęło się ból (.) w tym temacie.

to pisz wyraznie, o co Ci chodzi. Jak wspominałem - nie dostaję żadnych takich maili, mimo braku weryfikacji dwuetapowej. Natomiast z mailami śmieciowymi bywa różnie. Chociaż to też raczej jest spam, a nie obietnice blokady konta. Największy wyciek adresów miałem na Allegro. Adresów, nie haseł.
Oczywiście to tylko mój przypadek, a nie reguła i warto się zabezpieczać. Nawet dwuetapowo.
A co do tego maila: jakie hasło mógł wykraść: do śmieciowych darmówek? Po prostu komuś w NIgerii znowu się nudzi i g... może zrobić.
edit: jak się okazało, ten adres wykorzystałem np. na dlh.net. Zapewne stąd popularność wśród Łowców.
  • 0

buck
Wiedźmin

Postprzez upperi » 16 mar 2019, o 15:52

buck napisał(a):edit: jak się okazało, ten adres wykorzystałem np. na dlh.net. Zapewne stąd popularność wśród Łowców.

Mój śmieciowy adres też wyciekł z dlh.net i zacząłem dostawać na niego różne *klikklak*, dlatego teraz olewam wszystkie darmówki na tej stronie :macha:
  • 0

upperi
Hitman

Reputacja: 16

Postprzez buck » 18 mar 2019, o 15:32

upperi napisał(a):Mój śmieciowy adres też wyciekł z dlh.net i zacząłem dostawać na niego różne *klikklak*, dlatego teraz olewam wszystkie darmówki na tej stronie :macha:

Dzisiaj "mój" haker wziął się za bazy Fileplanet sprzed 10+ lat. Sporo modów do Battlefielda 1942 stamtąd ściągałem. Swego czasu... Mają login + password. Podsumowując - Epic nie ma z tym nic wspólnego.
  • 0

buck
Wiedźmin

Postprzez Kondzoj » 20 mar 2019, o 19:26

Epic Games potwierdziło, że Detroit: Become Human, Beyond: Dwie Dusze i Heavy Rain trafią na PC i pewnie wylądują na Epic Games Store
  • 0

Kondzoj
Łowca

Reputacja: 1

Postprzez EdmundBA » 20 mar 2019, o 19:28

Kolejne exclusivy

The Outer Worlds :nie:
https://www.epicgames.com/store/en-US/p ... orlds/home
Heavy Rain
https://www.epicgames.com/store/pl/prod ... -rain/home

już któryś z kolei twórca poinformował, że nawet przy zerowej sprzedaży dostają taką kasę od Tencentu (przez Epic) że mogą pracować przez lata

Tencent nie odpuści, cyfrowa dystrybucja to zbyt łakomy kąsek
  • 0

Obrazek
EdmundBA
Hitman

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 10

Postprzez Greg » 20 mar 2019, o 19:29

Kondzoj napisał(a):Epic Games potwierdziło, że Detroit: Become Human, Beyond: Dwie Dusze i Heavy Rain trafią na PC i pewnie wylądują na Epic Games Store

Do tego The Outer Worlds pierw będzie dostępne na Epicu... Pewnie tak jak Metro Exodus...
  • 0

Greg
Predator

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 3

Postprzez Kondzoj » 20 mar 2019, o 19:31

Co za dzień... Cuphead trafi na Switcha (w sumie spodziewałem się tego) a teraz gry Quantic Dream na PC
  • 0

Kondzoj
Łowca

Postprzez bolesna prawda » 20 mar 2019, o 19:37

Exy Sony na kompa, do tego Epic - piekeło zamarzneło :E
To tłumaczy współpracę MS z Gabenem przy Halo - kto wie, czy więcej "exów" nie będzie z MS store na sztim, jak AOE :trollface:
  • 0

bolesna prawda
Wiedźmin

Reputacja: 44

Postprzez Kondzoj » 20 mar 2019, o 19:41

bolesna prawda napisał(a):Exy Sony na kompa, do tego Epic - piekeło zamarzneło :E
To tłumaczy współpracę MS z Gabenem przy Halo - kto wie, czy więcej "exów" nie będzie z MS store na sztim, jak AOE :trollface:

To ja poproszę Xbox Game Pass na Steama i aby to nie były TYLKO exy Microsoftowe :D
  • 0

Kondzoj
Łowca

Postprzez robart_ » 20 mar 2019, o 19:43

• 0

robart_
Predator

Reputacja: 24

Postprzez PiteroS » 20 mar 2019, o 19:45

• 0

Obrazek
G.SKILL 16GB 3000MHz CL15 | Intel i7 6700K | Palit GTX 1070
Obrazek
PiteroS
Łowca

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 0

Postprzez stfns » 20 mar 2019, o 19:46

Większość gier, na które czekałem w tym roku trafia na EGS. Najpierw Metro, a teraz jak lawina Outer Worlds, Afterparty i najprawdopodobniej The Sinking City. Smutne, ale rozwiązuje to mój problem czy brać od razu na premierę. I nie chodzi o sam launcher jak niektórzy próbują krzyczeć, i tak miałem go z powodu UE4. Nie mam zamiaru wspierać polityki Epic wykupującej twórców. Myślę, że wszyscy inaczej by patrzyli na ten sklep gdyby zajmowali się sprowadzaniem dotychczasowych ekskluzywów PS tj. Journey czy Heavy Rain na pecety, a nie dzielili jeden rynek.
  • 0

stfns
Łowca

Reputacja: 3

Postprzez Armin » 20 mar 2019, o 19:46

• 0

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek