Dylemat w sprawie TV - 3000-4000 zł

Lui
Awatar użytkownika
Lui
Robin Hood
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

24 paź 2018, o 19:56

Cześć wszystkim,

Przymierzam się do zakupu TV do mieszkania, a raczej pokoju gdzie odległość między kanapą a TV wynosiłaby ok. 2 metrów. Celowałem w 55". Będzie on używany głównie pod Netflixa oraz do podpięcia PC (granie jak i oglądanie innych video) i konsoli.

Z początku rozważałem Philipsa 55PUS7303, bo go wszędzie polecali. Ale udałem się do jednego ze sklepów i tam mi polecili Samsung UE55NU7472. I powiem szczerze, że obraz wydawał mi się dużo lepszy na tym Samsungu. Poprzez lepszy mam na myśli dużo płynniejszy i ładniejszy. No i w Philipsie było widać, że w rogach trochę odbiega od reszty obrazu.
No ale po przeczytaniu recenzji i zgłębieniu trochę tych Samsungów, zacząłem się też zastanawiać nad modelem wyższym Samsung UE55NU8072, bo jest tam 120 Hz. Tyle tylko, że cena już lekko wykracza poza budżet. No i co więcej, pewnie chciałbym dokupić jakiegoś soundbara, więc mniejsza cena lepsza, chyba że idzie dostać gdzieś jakieś fajne zestawy.

Niestety NU8XXX mają problem z napisami i rozświetlaniem obrazu: https://youtu.be/uFWo8gZlF9c
Problem ten podobno nie występuje w NU7XXX.

Natknąłem się jeszcze na Sony KD-55XE85 oraz KD-49XF85, ale trochę przekraczają budżet. Jednak jeśli mam zachować VA, niski input lag, 120 Hz i DTS (co dla mnie jest jednak aż tak istotne) to może warto dołożyć. Mimo, ze XF85 to 49" a nie 55". Co do XE85 to wyczytałem, że ma problemy z płynnym ruchem - "Chodzi o pewne błędy w algorytmach, przez co obraz przycina regularnie, nawet w mało dynamicznych scenach".

Pytanie więc czy możecie coś polecić innego lub doradzić w wyborze pomiędzy tymi?
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 145 razy
Podziękowania: 9 razy
Kontakt:

Re: Dylemat w sprawie TV - 3000-4000 zł

24 paź 2018, o 20:32

Pytanie, czy telewizory widziałeś na tym samym kanale puszczone, czy prezentacje. Prezentacje w trybie sklepowym podbijają jasność i kolory matrycy. Plusem, a zarazem minusem Philipsa jest android TV. Plusem - bo ma duży wybór aplikacji, a minus bo jest ociężały na procesorach philipsa. Jeśli zależy ci na dobrym smarcie pomyśl jeszcze o - LG LED 55UK6950PLB. Jest u nas teraz promocja, że sound-bar masz 100 zł taniej z tv.
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 35 razy
Podziękowania: 7 razy
Kontakt:

24 paź 2018, o 20:49

zax454 pisze: LG LED 55UK6950PLB
RGBW :nie:
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 61 razy

24 paź 2018, o 20:52

Na Sony nie zwracaj nawet uwagi, bo przepłacisz, biorąc pod uwagę, że od lat pod maską są matryce Samsunga (czyli płacisz tylko za markę ;) bo wątpię, aby się z tego procederu Sony wycofało, skoro TV dalej im chyba straty przynoszą).
Przy 2 metrach nie odczujesz zbyt wielkiej różnicy pomiędzy 49 a 55 calami.

Wydaje mi się, że lepiej wyjdziesz na którymś z szajsungów.
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 192 razy
Podziękowania: 285 razy
Kontakt:

24 paź 2018, o 20:58

Ja bym radził spojrzeć na TCL'e. Przyzwoita jakość za niską cenę.
Lui
Awatar użytkownika
Lui
Robin Hood
Kontakt:

24 paź 2018, o 21:51

zax454 pisze: Pytanie, czy telewizory widziałeś na tym samym kanale puszczone, czy prezentacje. Prezentacje w trybie sklepowym podbijają jasność i kolory matrycy. Plusem, a zarazem minusem Philipsa jest android TV. Plusem - bo ma duży wybór aplikacji, a minus bo jest ociężały na procesorach philipsa. Jeśli zależy ci na dobrym smarcie pomyśl jeszcze o - LG LED 55UK6950PLB. Jest u nas teraz promocja, że sound-bar masz 100 zł taniej z tv.
Niestety nie było na nich możliwości obejrzenia tego samego jak akurat byłem. Co do aplikacji to nie wiem czy to mi tak bardzo potrzebne. Głównie przesiaduje wieczorami przed PC lub oglądaniem seriali, wyjątkiem są weekendy. Moim głównym i jedynym centrum rozrywki jest PC oraz konsola. Więc na dobrą sprawę to ten telewizor ma pełnić taką funkcję dużego ekranu dla tych dwóch rzeczy + Netflix i filmy/seriale z PC :D

Szczerze mówiąc nie rozglądałem się za LG, bo nie widziałem nigdzie by coś polecali z nich.
bolesna prawda pisze: Na Sony nie zwracaj nawet uwagi, bo przepłacisz, biorąc pod uwagę, że od lat pod maską są matryce Samsunga (czyli płacisz tylko za markę ;) bo wątpię, aby się z tego procederu Sony wycofało, skoro TV dalej im chyba straty przynoszą).
Przy 2 metrach nie odczujesz zbyt wielkiej różnicy pomiędzy 49 a 55 calami.

Wydaje mi się, że lepiej wyjdziesz na którymś z szajsungów.
Pytanie tylko który... Szczerze mówiąc myślałem, że coś z Sony będzie faktycznie warte uwagi, bo jak pisałem ciężko o VA, niski inputlag i te 120 Hz, no i ewentualnie ten DTS.
McSnake pisze: Ja bym radził spojrzeć na TCL'e. Przyzwoita jakość za niską cenę.
No widzę, że te TCL'e częściej się gdzieś pojawiają w rekomendowanych, ale co konkretnie było by wartego uwagi? Jesteś w stanie coś polecić od siebie?

Jak sprawa z tym input lagiem? Bardzo odczuję różnicę pomiędzy ~13ms a ~30ms? Z multi to grywam głównie w Rocket League, BF'a i raz na ruski rok PUBG'a.
Da się coś znaleźć wartego uwagi za ten pieniądz? I czy coś poza tymi Sony i Samsungami NU8XXX są w stanie zaoferować 120 Hz, VA i akceptowalny input lag?
Awatar użytkownika
VIP
Kontakt:

24 paź 2018, o 21:56

Chyba zostają Samsungi, seria 7000 z zeszłego roku i tegoroczna 8000.
Lui
Awatar użytkownika
Lui
Robin Hood
Kontakt:

24 paź 2018, o 22:17

Samsung MU7XXX prawie nie do dostania...

Tylko czy faktycznie jest sens inwestować 1k więcej dla tych 120 Hz i VA w porównaniu właśnie np. do tego Philipsa z Ambilightem. Początkowo budżet miał być 2500-3000 zł :D
Awatar użytkownika
VIP
Kontakt:

24 paź 2018, o 22:32

Ja IPSa zwróciłem po tygodniu, teraz mam VA i sobie chwalę. Czernie zdecydowanie nie są na poziomie OLEDa, ale o niebo lepiej od IPSa. Pewnie kwestia konkretnego modelu, ale nie narzekam na żadne prześwietlenia w rogach ekranu na czarnych pasach, a mój model ma podświetlenie krawędziowe. Ambilight pewnie trochę maskuje takie rzeczy w IPSie, chociaż widzę że ten Philips 7303 i tak ma VA. Poczytaj o wadach i zaletach IPS/VA i odpowiedz sobie czego bardziej potrzebujesz.
Lui
Awatar użytkownika
Lui
Robin Hood
Kontakt:

24 paź 2018, o 22:43

Mogę spytać co na co wymieniłeś? : >
Awatar użytkownika
VIP
Kontakt:

24 paź 2018, o 22:57

Sony 49WE750 na Panasonic 50EX700.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 29 razy
Podziękowania: 39 razy
Kontakt:

25 paź 2018, o 00:38

Lui pisze: Cześć wszystkim,

Przymierzam się do zakupu TV do mieszkania, a raczej pokoju gdzie odległość między kanapą a TV wynosiłaby ok. 2 metrów. Celowałem w 55". Będzie on używany głównie pod Netflixa oraz do podpięcia PC (granie jak i oglądanie innych video) i konsoli.

Z początku rozważałem Philipsa 55PUS7303, bo go wszędzie polecali. Ale udałem się do jednego ze sklepów i tam mi polecili Samsung UE55NU7472. I powiem szczerze, że obraz wydawał mi się dużo lepszy na tym Samsungu. Poprzez lepszy mam na myśli dużo płynniejszy i ładniejszy. No i w Philipsie było widać, że w rogach trochę odbiega od reszty obrazu.
No ale po przeczytaniu recenzji i zgłębieniu trochę tych Samsungów, zacząłem się też zastanawiać nad modelem wyższym Samsung UE55NU8072, bo jest tam 120 Hz. Tyle tylko, że cena już lekko wykracza poza budżet. No i co więcej, pewnie chciałbym dokupić jakiegoś soundbara, więc mniejsza cena lepsza, chyba że idzie dostać gdzieś jakieś fajne zestawy.

Niestety NU8XXX mają problem z napisami i rozświetlaniem obrazu: https://youtu.be/uFWo8gZlF9c
Problem ten podobno nie występuje w NU7XXX.

Natknąłem się jeszcze na Sony KD-55XE85 oraz KD-49XF85, ale trochę przekraczają budżet. Jednak jeśli mam zachować VA, niski input lag, 120 Hz i DTS (co dla mnie jest jednak aż tak istotne) to może warto dołożyć. Mimo, ze XF85 to 49" a nie 55". Co do XE85 to wyczytałem, że ma problemy z płynnym ruchem - "Chodzi o pewne błędy w algorytmach, przez co obraz przycina regularnie, nawet w mało dynamicznych scenach".

Pytanie więc czy możecie coś polecić innego lub doradzić w wyborze pomiędzy tymi?
55 cali i odległośc 2m... życze powodzenia
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 41 razy
Podziękowania: 20 razy
Kontakt:

25 paź 2018, o 10:53

Podepnę się pod temat, też rozważam zakup nowego TV. Przy moim 42 calowym P42G20E Panasonica po prostu napisy w grach czy filmach są za małe. Myślałem nad 55 albo nawet 65 cali. Budżet myślę, że do 5 kafli chyba, żeby się okazało, że naprawdę warto wydać więcej. Jeśli coś tańszego będzie sensowne to też.
Użytkowane głównie do PS4 Pro i Switcha plus jakieś filmy albo seriale. Ktoś coś poleci sensownego? Co jakiś czas widzę oferty, które wydają się niegłupie, ale nijak nie ma recenzji przecenianych telewizorów w sieci.

edit: zapomniałem dopisać, że bardzo mi zależy na HDR. Są jakieś sensowne w tej półce cenowej?
Ostatnio zmieniony 25 paź 2018, o 13:08 przez keiran, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

25 paź 2018, o 11:19

Tak w skrócie:
Philipsa nie polecam, bo serwis tragiczny. Nie chcę wprowadzać w błąd, bo może się coś pozmieniało, ale te ich telewizory z androidem to różnie działały i trzeba mieć do nich cierpliwość :E
Samsung chyba nadal robi nieszczelne tv, które zbierają sobie kurz pod matrycą :trollface: Ale ich smart tv jest dla mnie najwygodniejszy.
Lg ma najlepszy serwis, ale z tv u nich to tylko oled b7 (a to nie ta półka cenowa), bo poniżej nic nie ma.
TCL - tutaj różnie, bo wszystko zależy od egzemplarza. To budżetowe tv, więc bywa różnie. Są problemy i z softem i ze sprzętem. Serwis słaby. Jak trafisz dobrze, to będziesz zadowolony. Jak trafisz źle, to będziesz się bujał z serwisem.
Sony - płacisz za markę. Słabiutki smart tv, cienkie wsparcie. Z serwisem różnie.

To takie luźne myśli i opinie wyciągnięte z neta, kiedy sam podjąłem się misji odnalezienia nowego tv.
Skończyłem z tv firmy Sony, bo akurat była promocja. Ale gdybym miał kupować dzisiaj jeszcze raz, to wybrałbym raczej panasa. Jakość obrazu podobna, a w tym drugim smart nadal lepszy. Mój tv ma problem z odtwarzaniem napisów, w smart tv są tylko jakieś biedoaplikacje, a youtube czasem nie bangla wcale.

Z doświadczenia mogę dać dwa tipy:
1. Niestety, ale musisz sam poświęcić swój czas i szukać. Czytać opinie, oglądać w sklepach. Męczyć sprzedawców o odpalanie materiału z własnego hdd/pamięci. Ciężko o obiektywne opinie w necie, musisz sam wypracować sobie zdanie.
2. Jeżeli założyłeś, że chcesz 55 cali, to w życiu nie celuj w 49 :E Minie miesiąc i będziesz żałował, bo telewizory lubią się kurczyć bo zakupie. Gdybym mógł, to bym się wstrzymał i kupił coś powyżej 60.

pelikulas pisze: 55 cali i odległośc 2m... życze powodzenia
????
Taka jest rekomendowana odległość przy 55 calach, więc w czym problem?
Lui
Awatar użytkownika
Lui
Robin Hood
Kontakt:

25 paź 2018, o 12:04

To jakiego Panasa byś polecił? Bo szczerze mówiąc, nie rzuciło mi się nic z nich w oczy.
Awatar użytkownika
Predator

25 paź 2018, o 12:54

No to jak już się tak bawimy, to Panasonic też ma/miał problem z kurzem i to w najwyższym modelu (DX900), który w 65" kosztował ok. 16.000 zł [Cena referencyjna: Panasonic TX-65DX900E 15 999zł]
(najlepszy model jaki Panasonic wypuścił z LCD LED, kolejne serie EX i FX nawet nie próbowały go zdetronizować):

Osoba A: Po trochę więcej jak roku użytkowania czar prysł, pojawiły się plamy na ekranie, a Panasonic się wypiął i stwierdził, że wada nie podlega gwarancji. Do tej pory miałem duży szacunek do tej firmy, jednak okazuje się, że DX900 nie wytrzymuje roku, a co gorsze gwarancja to fikcja.
Osoba B: Jeżeli na ekranie pojawiły się jakieś plamy to czemu niby nie podlega to wg. serwisu gwarancji?
Osoba A: Serwisant stwiedził że to kurz i może tak jest, ale jak to mozliwe, że tv za tyle kasy ma taki problem. Mam kilka tv w domu za ułamek ceny Panasonica i z żadnym nie mam takich problemów.
https://hdtvpolska.com/forum/uploads/mo ... 9fc199.jpg
--
Tutaj inny użytkownik, ten sam model.
Osoba C: Witam. Ja mam taki sam problem z ciemnymi plamami. Lewy dolny róg to dość mocna plama i na dolnej krawędzi również widać przyciemnienie. Jutro będę to zgłaszał do serwisu. Tv posiadam niecały rok. Dodaje zdjęcia jak to wygląda u mnie:
https://hdtvpolska.com/forum/applicatio ... 81b1a90e15
--
Moje podsumowanie:
Przeglądając wpisy w sieci znajdziesz problem z serwisem KAŻDEJ marki. Samsungów sprzedaje się najwięcej (na 2017 r. 21% udziału na rynku TV) przez co przypadków w sieci opisanych też jest więcej. Dla kontrastu, Panasonic to 2.9% tak na jeden sprzedanego Panasonica przypada nawet wiele sprzedanych Samsungów. W sieci większość wystawia tylko negatywne opinie, jak jest OK, to jest jak ma być i nikt nie pisze nawet o tym.

Ja mam z serwisem Samsunga bardzo dobre doświadczenia. W TV po 1.5 roku zaczęło mi na dole przebijać podświetlenie, skontaktowałem się przez e-mail z Samsungiem, dzień później telefon z datą umówienia serwisanta na konkretny dzień i godziny (+/- 3-4h). Serwisant przyszedł, zrobił zdjęcia, potwierdził wadę, zamówili matrycę, ze Słowacji szła, nie ma magazynu w PL. Po tygodniu serwisant przyszedł, matryca razem z ramką nawet nową. Ze starego TV została tylko elektronika i tylna obudowa.

Serwisant zamontował na miejscu w 15 minut, nowa matryca z 2-letnią gwarancją producenta od nowa biegnącą na ten element, a biorąc pod uwagę, że matryca to jakieś 90% ceny TV, to dla mnie spoko. Inne elementy nawet jak padną po drodze to wymiana kosztowna nie jest. Najważniejsza jest matryca, tutaj nawet podświetlenie jest zintegrowane z matrycą.

Poprzedni mój TV był od Sony, jeszcze model z 3D, dobrze go wspominam, sprzedałem sensownie po 2 latach, ale obecnie względem konkurencji Sony sobie za dużo życzy za wszystko, zarówno w strefie OLED jak i LCD LED. Pewnie wynika to z faktu, że w obu przypadkach matryce muszą skupować (OLED i IPS od LG [Display], VA teraz chyba od Innoluxa, nie wiem czy od Samsunga też), LG czy Samsung może sobie pozwolić na sprzedaż taniej jako, że od siebie niejako matryce mają. Nawet Samsung IPSa nie musi skupować już, tylko te swoje PLSy ma jako odpowiednik).

Z jednej strony mógłbym mieć żal do Samsunga, że po 1.5 roku problem z podświetleniem wystąpił, a z drugiej przecież matryce Samsungowe też u innych występują, np. Philips parę modeli z kropkami kwantowymi przecież nie od siebie bierze, tylko skupuje matryce od Samsunga. Tak więc problem z matrycą tutaj może wystąpić u innych. Grunt, że serwis bardzo sprawnie zadziałał w moim wypadku.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

25 paź 2018, o 15:10

To w takim razie już nie żałuję wyboru :p
Co do kurzu i wypinania się, to samsung robił (robi?) to samo.
Awatar użytkownika
Predator

25 paź 2018, o 15:25

Tak, w serii H była nieszczelność. Początkowo Samsung tego nie chciał uwzględniać na gwarancji. Po nagonce w sieci i na FB z tego co pisaly osoby bylo juz lepiej i uwzględniano gwarancję.

Późniejsze serie chyba juz nie miały takich problemów, przynajmniej nie pamiętam. Seria H to bodajże 2014 r. był.

J to 2015
K (KS. KU) to 2016
Itd.

Teraz na topie z kolei jest Philips i serwis się wypina:
http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/13 ... 2-a-8.html

odpowiedź ze strony Philipsa:
"Zanieczyszczenie matrycy w większości przypadków jest spowodowane smogiem, który w ubiegłym roku osiągnął w naszym kraju rekordowy poziom na tle innych państw europejskich. Z technicznego punktu widzenia nie jest możliwe zabezpieczenie urządzeń elektronicznych przed wpływem tego typu zanieczyszczeń, ponieważ układy elektroniczne pracujące w tych urządzeniach (w tym szczególnie diody LED - podświetlenia matrycy LCD) wymagają odpowiedniego chłodzenia, a co za tym idzie, wymagana jest odpowiednia cyrkulacja powietrza. Zapewniamy, że problem ten dotyka wszystkich producentów telewizorów. Mimo to, staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i w większości uzasadnionych sytuacji pierwsze czyszczenie matrycy oferujemy bezpłatnie.
Aby w przyszłości zminimalizować wpływ smogu na urządzenia elektroniczne (i przede wszystkim nasze zdrowie), warto stosować nawilżacze powietrza, jonizatory, lub urządzenia filtrujące powietrze. Pozdrawiamy."
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

25 paź 2018, o 18:00

Z tego co czytałem, to u samsunga nadal występują problemy z kurzem na matrycy. Na pewno czytałem o problemach z serią M.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 29 razy
Podziękowania: 39 razy
Kontakt:

26 paź 2018, o 01:55

Grobel pisze: Tak w skrócie:
Philipsa nie polecam, bo serwis tragiczny. Nie chcę wprowadzać w błąd, bo może się coś pozmieniało, ale te ich telewizory z androidem to różnie działały i trzeba mieć do nich cierpliwość :E
Samsung chyba nadal robi nieszczelne tv, które zbierają sobie kurz pod matrycą :trollface: Ale ich smart tv jest dla mnie najwygodniejszy.
Lg ma najlepszy serwis, ale z tv u nich to tylko oled b7 (a to nie ta półka cenowa), bo poniżej nic nie ma.
TCL - tutaj różnie, bo wszystko zależy od egzemplarza. To budżetowe tv, więc bywa różnie. Są problemy i z softem i ze sprzętem. Serwis słaby. Jak trafisz dobrze, to będziesz zadowolony. Jak trafisz źle, to będziesz się bujał z serwisem.
Sony - płacisz za markę. Słabiutki smart tv, cienkie wsparcie. Z serwisem różnie.

To takie luźne myśli i opinie wyciągnięte z neta, kiedy sam podjąłem się misji odnalezienia nowego tv.
Skończyłem z tv firmy Sony, bo akurat była promocja. Ale gdybym miał kupować dzisiaj jeszcze raz, to wybrałbym raczej panasa. Jakość obrazu podobna, a w tym drugim smart nadal lepszy. Mój tv ma problem z odtwarzaniem napisów, w smart tv są tylko jakieś biedoaplikacje, a youtube czasem nie bangla wcale.

Z doświadczenia mogę dać dwa tipy:
1. Niestety, ale musisz sam poświęcić swój czas i szukać. Czytać opinie, oglądać w sklepach. Męczyć sprzedawców o odpalanie materiału z własnego hdd/pamięci. Ciężko o obiektywne opinie w necie, musisz sam wypracować sobie zdanie.
2. Jeżeli założyłeś, że chcesz 55 cali, to w życiu nie celuj w 49 :E Minie miesiąc i będziesz żałował, bo telewizory lubią się kurczyć bo zakupie. Gdybym mógł, to bym się wstrzymał i kupił coś powyżej 60.

pelikulas pisze: 55 cali i odległośc 2m... życze powodzenia
????
Taka jest rekomendowana odległość przy 55 calach, więc w czym problem?
No wiem kto ci to rekomendowal... xd przy 42 calach to chyba jest 3-4m rekomendowane...
ODPOWIEDZ