Xiaomi Mi Band 2

Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 7 razy
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

13 sty 2018, o 13:01

A mi akurat ta opaska nie spodobała się... Kupiłem u chińczyków za 50zł, sprzedałem ostatnio na OLX za 80.
Strasznie nie mogłem się przyzwyczaić do ciągłego ucisku i spoconego nadgarstka w miejscu opaski. Dodatkowo ciągle o coś zawadzałem, opaska się przekrzywiała albo rozpinała.
Do minusów przyczynił się też mój telefon, bo ciągle zabijał aplikacje MiBanda (tą oficjalną i jakąś płatną). A jeżeli chciałem mieć wszystkie powiadomienia, to czas baterii telefonu skrócił się o dobrych kilka godzin.
No i opaska źle mi zliczała sen, wartości były przekłamane o kilka godzin.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi Band 2

13 sty 2018, o 13:16

MyCyLy pisze: A mi akurat ta opaska nie spodobała się... Kupiłem u chińczyków za 50zł, sprzedałem ostatnio na OLX za 80.
Strasznie nie mogłem się przyzwyczaić do ciągłego ucisku i spoconego nadgarstka w miejscu opaski. Dodatkowo ciągle o coś zawadzałem, opaska się przekrzywiała albo rozpinała.
Do minusów przyczynił się też mój telefon, bo ciągle zabijał aplikacje MiBanda (tą oficjalną i jakąś płatną). A jeżeli chciałem mieć wszystkie powiadomienia, to czas baterii telefonu skrócił się o dobrych kilka godzin.
To po co ją tak mocno zapinasz? xD Mnie nic nie uciska, nie poci się. Nawet jej nie czuję na ręce.
Awatar użytkownika
Robin Hood

13 sty 2018, o 14:53

O pocenie się nadgarstka to nie mam obaw, bo na lewej ręce noszę wielgachnego G-Shocka i dość mocno go zapinam a nadgarstek się nie poci, na prawej mam opaskę gumową (jeszcze nie inteligentną :D) i też z potliwością nie mam problemów, aczkolwiek faktycznie może to zawadzać dla niektórych :P
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 7 razy
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

13 sty 2018, o 15:04

taquito pisze:
MyCyLy pisze: A mi akurat ta opaska nie spodobała się... Kupiłem u chińczyków za 50zł, sprzedałem ostatnio na OLX za 80.
To po co ją tak mocno zapinasz? xD Mnie nic nie uciska, nie poci się. Nawet jej nie czuję na ręce.
Bo wtedy był problem z mierzeniem pulsu:P Ale to może wina owłosienia ręki
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 41 razy
Podziękowania: 20 razy
Kontakt:

13 sty 2018, o 18:21

Instrukcja zaleca ciasno zapinac i to strasznie blisko nadgarstka. Inaczej pomiary pulsu są niemiarodajne, więc tak, ręka się poci niesamowicie.
Awatar użytkownika
Robin Hood

17 sty 2018, o 09:06

Przyszedł Mi Band! Wczoraj wieczorem naładowałem i bawilem się głównie krokomierzem, a do reszty funkcji mam pytanie. Czy warto ciągle mieć połączona opaskę przez BT? Głównie chodzi mi o zużycie baterii w telefonie, dużo ten BT że? Bo zdania są podzielone.
Awatar użytkownika
Łowca

17 sty 2018, o 10:44

@Matt3rs,

BT w mi bandzie to wg mnie najlepsza jego funkcja - nie wiem jak Ty, ale ja czesto nie czuje wibracji telefonu w spodniach (szczegolnie jak jestem na miescie) i mi band wibruje mi w przypadku telefonu/smsa/whatsappa itd itp.

Co do zarcia baterii - zalezy jaki masz telefon, jak masz ajfon 5s i masz 1,560 mAh baterie to troche lipka bo czuc :D. Ale jak masz cos nowszego, co ma wieksza baterie - z 2,5k mAh + to luzno, w ogole tego nie widac.

Co kto lubi, ja uwazam, ze to najlepsza funkcja mi banda :)
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

17 sty 2018, o 11:20

Mam mi band 2 i xiaomi redmi note 4x i mogę powiedzieć, że różnica w trzymaniu baterii telefonu jest (opaska połączona i nie połączona), ale nie aż taka, żeby z tego zrezygnować. Wg mnie trzymanie opaski nie połączonej z telefonem mija się z celem.
Awatar użytkownika
Robin Hood

17 sty 2018, o 17:13

Od 8 rano do teraz zeszło mi raptem 27% baterii z czego zużycie BT to 1,4 procenta a Mi Fit 3,4 więc to wartości bardzo małe. Sama opaska jak na razie fajna, krokomierz to motywator do chodzenia prawie jak Pokemon Go :D Wibracje przy powiadomieniach w też bardzo fajna sprawa, nie muszę szukać po torbie żeby sprawdzić czy to jakiś SMS czy mało ważny Snapchat. Kupiłem wersję PRO Notify i sama opaska też zyskała nowe możliwości. No i przede wszystkim w żadnym stopniu nie przeszkadza mi na nadgarstku :)
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 38 razy

4 kwie 2018, o 13:16

Kilka pytań do użytkowników Mi Banda 2, bo planuję sobie kupić:
1. Czy synchronizuje się z Endomondo? Jeśli nie, to czy jakieś MiFit lub GoogleFit (coś, co przechwyci dane od opaski) zsynchronizuje się z Endo? (chciałbym mieć wszystko w 1 miejscu)
2. Czy obejdzie się bez płatnych aplikacji? Mogę lecieć na samych darmowych, czy nic nie będę miał z opaski wtedy?
3. Alarmy/budziki - czy opaska o nich też powiadamia? Dla kontroli czasu w robocie mam często ustawione alarmy, a wyciąganie telefonu z kieszeni nie zawsze jest komfortowe/dyskretne. Czy opaska poinformuje o alarmie i czy mogę go wyłączyć lub dać drzemkę?
4. Czy za ok. 100 zł to jest najlepszy wybór, czy znajdę coś bardziej wartościowego z większą ilością funkcji?

Póki co tyle, z góry dzięki za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

4 kwie 2018, o 13:47

JasonTodd pisze: Kilka pytań do użytkowników Mi Banda 2, bo planuję sobie kupić:
1. Czy synchronizuje się z Endomondo? Jeśli nie, to czy jakieś MiFit lub GoogleFit (coś, co przechwyci dane od opaski) zsynchronizuje się z Endo? (chciałbym mieć wszystko w 1 miejscu)
2. Czy obejdzie się bez płatnych aplikacji? Mogę lecieć na samych darmowych, czy nic nie będę miał z opaski wtedy?
3. Alarmy/budziki - czy opaska o nich też powiadamia? Dla kontroli czasu w robocie mam często ustawione alarmy, a wyciąganie telefonu z kieszeni nie zawsze jest komfortowe/dyskretne. Czy opaska poinformuje o alarmie i czy mogę go wyłączyć lub dać drzemkę?
4. Czy za ok. 100 zł to jest najlepszy wybór, czy znajdę coś bardziej wartościowego z większą ilością funkcji?

Póki co tyle, z góry dzięki za odpowiedzi.
Prawdę mówiąc odpowiadając na Twoje pytania:
1. Moim zdaniem się nie synchronizuje. Na stronie głownej endo masz podane aplikacje,z któymi się sycnhronizuje endomondo. Ja mam najtańszy zegarek casio maraton,wbijam sobie tam czas treningu,a trasę mam zapisaną na stronie endomondo i tyle. Jak często biegam tymi samymi ścieżkami ;p
4. Za 100 zł to jest jedna z bardziej polecanych opasek na rękę. Czytałem sporo o niej dobrych opinii. Jeśli Ci zależ na module gps,czasie,alarmach celowałbym w garmin ewentualnie suunto,ale wiadomo to już inna półka cenowa. Ja zastanawiam się właśnie nad kupnem takiego zegarka od dłuższego czas,fajnie by było jakby miał moduł bluetooth,żeby dało się słuchać muzyki przez spotify. :p
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

4 kwie 2018, o 13:58

Niedługo (czyli prawdopodobnie latem) ma wyjść mi band 3 i ma kosztować podobnie co mi band 2, więc może warto poczekać?
Awatar użytkownika
Robin Hood

4 kwie 2018, o 14:33

Kamell pisze: Prawdę mówiąc odpowiadając na Twoje pytania:
1. Moim zdaniem się nie synchronizuje. Na stronie głownej endo masz podane aplikacje,z któymi się sycnhronizuje endomondo. Ja mam najtańszy zegarek casio maraton,wbijam sobie tam czas treningu,a trasę mam zapisaną na stronie endomondo i tyle. Jak często biegam tymi samymi ścieżkami ;p
4. Za 100 zł to jest jedna z bardziej polecanych opasek na rękę. Czytałem sporo o niej dobrych opinii. Jeśli Ci zależ na module gps,czasie,alarmach celowałbym w garmin ewentualnie suunto,ale wiadomo to już inna półka cenowa. Ja zastanawiam się właśnie nad kupnem takiego zegarka od dłuższego czas,fajnie by było jakby miał moduł bluetooth,żeby dało się słuchać muzyki przez spotify. :p
Kroki i puls - tyle bym chciał, żeby przeszło z opaski do Endo (a zdaje się, że obie funkcje opaska ma). Wiem, że gps brak, więc z telefonem i tak będę biegał, ale tyle chciałbym mieć w Endo. A może jakaś inna appka synchronizuje się z opaską i potem ta synchronizuje się potem z Endo?
ridzio pisze: Niedługo (czyli prawdopodobnie latem) ma wyjść mi band 3 i ma kosztować podobnie co mi band 2, więc może warto poczekać?
Nie wiedziałem, ale byłoby miło. Tylko skąd masz info co do ceny i premiery? Bo, tak na szybko, jedyne konkretne info, które znalazłem, to: "Mi Band 3 ma trafić do sprzedaży pod koniec 2018 roku, ale dokładna data nie jest jeszcze znana. Niewiadomą pozostaje również cena, która nie powinna jednak zbytnio odbiegać od sumy, za którą można było nabyć Mi Banda 2 w dniu jego premiery."
link:
https://android.com.pl/news/114419-xiao ... owy-ekran/
Do lata bym poczekał, do końca roku może niekoniecznie. Z drugiej strony ceny Mi Band 2 może polecieć...
I też zależy, ile faktycznie będzie kosztowało Mi Band 3, bo "cena, która nie powinna jednak zbytnio odbiegać od sumy, za którą można było nabyć Mi Banda 2 w dniu jego premiery" oznacza do ok. 180 zł w sklepach.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

4 kwie 2018, o 14:48

Z tego co pamiętam to o cenie to była wypowiedź jednego z szefów (kogoś "ważnego") Xiaomi, oczywiście zaznaczył, że to jeszcze nic pewnego. :D
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

4 kwie 2018, o 15:43

JasonTodd pisze: 2. Czy obejdzie się bez płatnych aplikacji? Mogę lecieć na samych darmowych, czy nic nie będę miał z opaski wtedy?
2. Moim zdaniem, MiFit w zupełności wystarcza, ale to zależy od tego, czego się od opaski oczekuje. Dokupiłem sobie Mi Band Master w wersji Pro, ale jakoś szczególnie niezbędny, to on nie jest.
3. Ustawia się je bezpośrednio w MiFit - wtedy można je wyłączać za pośrednictwem opaski. Alarmy z innych aplikacji (chyba?) nie obsługują tej funkcjonalności.
Awatar użytkownika
Robin Hood

8 sty 2020, o 21:35

Mam pytanie dotyczące Mi Band 3 i Mi Band 4, może ktoś ma podobnym problem i mi go chociaż potwierdzi, bo chyba rozwiązania nie ma.

Przy używaniu Mi Band 4 do ćwiczeń odpalanych poprzez opaskę liczba kalorii wydaje się znacznie zaniżona względem tego, co pokazywało Mi Band 3. Przy dużej intensywności ćwiczeń z Mi 3 opaska zliczała powiedzmy ok. 200 kcal na 20 minut ćwiczeń (naprawdę duża intensywność). Przy tych samych ćwiczeniach i tej samej intensywności (tętno to samo, ćwiczenia te same) Mi 4 pokazuje ok. 60-70 kcal. Różnica jest duża i zauważalna od samego początku, sytuacja jest powtarzalna - ćwiczenia zawsze są liczone "skromniej" na Mi 4.

Ktoś z Was też tak ma? Może ktoś też używał 3, teraz przeszedł na 4 i to widzi. Albo może ktoś po prostu ma 4 i może potwierdzić, że liczba kcal w ćwiczeniach jest dookoła tego, co napisałem? W razie czego mogę podrzucić więcej ćwiczeń i danych z ćwiczeń, żeby było co porównać.

Nie wiem, która opaska jest bliższa prawdy, ale strata kcal na Mi 4 jest ogromna i jednak wydaje się, że ten wynik jest znacznie zaniżony.

Edit: nowe odkrycie - opaska zdaje się mierzyć spalone kalorie w trakcie ćwiczeń na podstawie ruchów ręki. Ćwiczenia siłowe lub zwykłe brzuszki rejestrują od zera do kilku kcal nawet przy rosnący tętnie (do 150). Coś spaprali ten algorytm liczący kalorie.
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 78 razy
Podziękowania: 80 razy
Kontakt:

9 sty 2020, o 01:39

To ja z innej beczki. Jestem użytkownikiem Mi Band 4 od około 3 tygodni. Jak długo trzyma Ci bateria w nim? Ogólnie to mi od czasu gdy go mam przy słabym użytkowniu (parowanie z apką raz na dwa dni, kilkukrotne mierzenie tętna na dzień, minutnikiem przy gotowaniu jajek, sprawdzaczem pogody i budzikiem po nocnej zmianie) poziom naładowania baterii spadł mi o około 40-45%.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

9 sty 2020, o 08:05

Hemiq pisze: To ja z innej beczki. Jestem użytkownikiem Mi Band 4 od około 3 tygodni. Jak długo trzyma Ci bateria w nim? Ogólnie to mi od czasu gdy go mam przy słabym użytkowniu (parowanie z apką raz na dwa dni, kilkukrotne mierzenie tętna na dzień, minutnikiem przy gotowaniu jajek, sprawdzaczem pogody i budzikiem po nocnej zmianie) poziom naładowania baterii spadł mi o około 40-45%.
Pytanie nie do mnie, ale napiszę jak to u mnie wygląda. Może będziesz miał szersze rozeznanie. :) Mam 4 mniej więcej tyle samo czasu co ty. Na razie ładowałem raz, 12 dni temu. Przy podobnym (może nieco mniejszym) użytkowaniu mam aktualnie 63%.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

9 sty 2020, o 09:04

JasonTodd pisze: Edit: nowe odkrycie - opaska zdaje się mierzyć spalone kalorie w trakcie ćwiczeń na podstawie ruchów ręki. Ćwiczenia siłowe lub zwykłe brzuszki rejestrują od zera do kilku kcal nawet przy rosnący tętnie (do 150). Coś spaprali ten algorytm liczący kalorie.
To akurat norma, ćwiczenia siłowe czy brzuszki spalają niewielką liczbę kcal.
zwykły przysiad/martwy spala zależnie od masy ciała i obciążenia dodatkowego ok 1-1.5kcal czyli na jednostkę treningową 3x10/5x5 spalisz 30-40kcal.
100 brzuszków to ok 50-60kcal
Dodatkowo mi band 3 doliczał ci pewnie liczbę kroków/ruchów ręką wykonanych podczas tego treningu- co jest traktowane jako przebyta odległość a co za tym idzie nabija kcal.

Sam na treningu siady-martwy/ławka-podciąganie/wiosłowanie-ohp + 3x akcesoria spalam średnio 150-200kcal
Mi band 3 mniej więcej tyle samo mi liczył ale przestałem go do tego używać. Wole sobie wpisać wszystko w apkę.
Awatar użytkownika
Robin Hood

9 sty 2020, o 11:19

Hemiq pisze: To ja z innej beczki. Jestem użytkownikiem Mi Band 4 od około 3 tygodni. Jak długo trzyma Ci bateria w nim? Ogólnie to mi od czasu gdy go mam przy słabym użytkowniu (parowanie z apką raz na dwa dni, kilkukrotne mierzenie tętna na dzień, minutnikiem przy gotowaniu jajek, sprawdzaczem pogody i budzikiem po nocnej zmianie) poziom naładowania baterii spadł mi o około 40-45%.
Bateria w Mi 4 jest lepsza w porównaniu do Mi 3. Obecnie Mi 4 używa narzeczona, opaska na jednym ładowaniu od 15 dni, 40% baterii jest, tętno mierzone automatycznie co 5 minut, częste połączenie z telefonem do powiadomień, używane także do ćwiczeń co 2-3 dni. Więc w miarę intensywnie, a bateria trzyma. Mi samemu Mi 3 trzyma / trzymała ok. 10 dni przy stałym połączeniu Bluetooth (dzień i noc), tętno co 1 minutę, alarmy 4 dni w tygodniu i powiadomienia z telefonu zawsze. Więc eksploatowana trochę bardziej, ale trzyma znacznie mniej.
papcioszek pisze:
To akurat norma, ćwiczenia siłowe czy brzuszki spalają niewielką liczbę kcal.
zwykły przysiad/martwy spala zależnie od masy ciała i obciążenia dodatkowego ok 1-1.5kcal czyli na jednostkę treningową 3x10/5x5 spalisz 30-40kcal.
100 brzuszków to ok 50-60kcal
Dodatkowo mi band 3 doliczał ci pewnie liczbę kroków/ruchów ręką wykonanych podczas tego treningu- co jest traktowane jako przebyta odległość a co za tym idzie nabija kcal.

Sam na treningu siady-martwy/ławka-podciąganie/wiosłowanie-ohp + 3x akcesoria spalam średnio 150-200kcal
Mi band 3 mniej więcej tyle samo mi liczył ale przestałem go do tego używać. Wole sobie wpisać wszystko w apkę.
To powiem Ci, że jak na 100 brzuszków będzie 50-60,to i tak całkiem sporo. Mi 3 przy 8 ABS liczył ok. 20-30 kcal, a wychodzi dużo ponad 100 powtórzeń różnych ćwiczeń na brzuch. Natomiast Mi 4 przy tym samym nalicza 0-4 kcal. Coś tu jest nie tak.

Masz rację, że opaska przy ćwiczeniach zlicza też kroki, ale to idzie do innej kategorii. Same ćwiczenia nie wyświetlają kroków, tylko tętno/kcal, a kroki opaska ładuje w inną kategorię w aplikacji i tam też zlicza inaczej kcal. Jest to niekonsekwentne, bo wtedy powstają dwa inne wyniki, ale są one w sumie zależne od kategorii. No i znowu, wszystko by było ok, gdyby różnica nie była taka wielka i to nawet, gdy się weźmie pod uwagę te same ćwiczenia angażujące całe ciało, np. jakiś fitness HIIT lub PASS. Wtedy macha się dosłownie wszystkim, 20 minut takich ćwiczeń to powinno wyjść 150 - 300 kcal (zależy jak się człowiek przyłoży) + ok. 2000 kroków (poza kategorią "ćwiczenia" w opasce, ale zliczone przez opaskę i aplikację jako kroki dzienne). Za to nabicie 60 kcal przy tych samych ćwiczeniach na Mi 4 to już jest wyczyn.

Panowie, jak macie Mi 4, to odpalcie proszę ćwiczenia na opasce i zmierzcie swój wynik tak ze 20 minut. Nawet na siedząco lub przy normalnym poruszaniu się. I jak możecie to podajcie potem dane - tętno max i średnie, spalone kcal (lub nawet zrzut erkanu z apki, jeśliby ktoś chciał). Chciałbym zobaczyć jak wyjdzie Wam i mi różnica i potem będzie co porównać do Mi 3.
ODPOWIEDZ