Xiaomi Mi Band 2

Awatar użytkownika
Robin Hood

12 sty 2018, o 15:45

Witam! Jako że stałem się posiadaczem smaftfona od Xiaomi, napotkałem się na Mi Banda 2, z tym że jego cena stoi na allegro za ~120 zł. Przydałby mi się taki bajer, szczególnie do biegania, a widzę że jakościowo to całkiem dobry sprzęt. I teraz pytanie, gdzie to dostać najtaniej? Widzę na Ali za 85 złotych, czy te wersje są normalnie działające, czy trzeba wgrywać jakieś nowe oprogramowanie itp. żeby chociażby był język odpowiedni? I standardowo jak na Ali idzie około miesiąca? Może jakieś inne sprawdzone strony? Przesyłka też gra rolę, bo jak mam dać 10 czy 15 złotych mniej a czekać miesiąc to odpada, ale chętnie się zapoznam jak ktoś ma doświadczenie :)

O, widzę tutaj np. za 22 dolki, niby jakieś tam 40% zniżki aktualnie jest :) https://m.gearbest.com/smart-watches/pp ... tml?wid=21
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi Band 2

12 sty 2018, o 16:00

Sam kupiłem mi banda 2 na gearbest za jakieś 17 dolarów. Ogólnie sprzęt dobry, warto jednak zaopatrzyć się w folię ochronną na pigułkę oraz inny pasek, bo ten ma skłonność do rozciągania się w okolicach pigułki. Dziurka na którą zapinany jest pasek potrafi się się rozciągnąć i w czasie np. biegania rozpiąć. Aplikacja Mi Fit to też raczej bieda, ale na szczęście są aplikacje, które w pełniejszy sposób wykorzystują funkcjonalność Mi banda.
Awatar użytkownika
Robin Hood

12 sty 2018, o 16:04

ridzio pisze: Sam kupiłem mi banda 2 na gearbest za jakieś 17 dolarów. Ogólnie sprzęt dobry, warto jednak zaopatrzyć się w folię ochronną na pigułkę oraz inny pasek, bo ten ma skłonność do rozciągania się w okolicach pigułki. Dziurka na którą zapinany jest pasek potrafi się się rozciągnąć i w czasie np. biegania rozpiąć. Aplikacja Mi Fit to też raczej bieda, ale na szczęście są aplikacje, które w pełniejszy sposób wykorzystują funkcjonalność Mi banda.
A to jest jakaś wersja "Global"? Normalnie jest angielski/polski? I kiedy to kupowałeś za taką cenę? Bo za 17 dolków to bym w ciemno brał.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

12 sty 2018, o 16:19

Samą opaskę brałem w lipcu. Z tego co czytałem to wersja global od china różni się językiem instrukcji i wersją oprogramowania, która na funkcjonalność opaski raczej nie ma wpływu. Na opasce i tak polskiego nie zaświadczysz, wszystko jest po angielsku. Aplikacja Mi fit jest po polsku.
Awatar użytkownika
Robin Hood

12 sty 2018, o 17:26

Kurcze 22 dolary to majątek nie jest, ale wiedząc że dało rady ją wyrwać za 17 wolę chyba poczekać.

A jak brać przesyłkę, to którą? Ta nierejestrowana pewnie jest średnio bezpieczna?
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

12 sty 2018, o 17:29

Ja wziąłem zwykłą rejestrowaną, kosztowała 1 dolana więc nie majątek a człowiek pewniej się czuje. Idzie około miesiąca (gdy zamawiałem opaskę szło 2 tygodnie, później zamawiałem pasek to szło równo miesiąc).
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 192 razy
Podziękowania: 285 razy
Kontakt:

12 sty 2018, o 18:06

22$ trochę drogo. Tą opaskę bardzo często można spotkać za niecałe 50zł, sprawdź konkurencyjny portal, lubują się na nim w marce w Xiaomi.
Moja żona używa MiBand2 od ponad roku i sobie bardzo chwali. Jedynie opaskę musiałem zamówić nową, bo stara się trochę zużyła.
Polecam
Awatar użytkownika
Robin Hood

12 sty 2018, o 18:14

ridzio pisze: Ja wziąłem zwykłą rejestrowaną, kosztowała 1 dolana więc nie majątek a człowiek pewniej się czuje. Idzie około miesiąca (gdy zamawiałem opaskę szło 2 tygodnie, później zamawiałem pasek to szło równo miesiąc).
Dzięki za informacje!
McSnake pisze: 22$ trochę drogo. Tą opaskę bardzo często można spotkać za niecałe 50zł, sprawdź konkurencyjny portal, lubują się na nim w marce w Xiaomi.
Moja żona używa MiBand2 od ponad roku i sobie bardzo chwali. Jedynie opaskę musiałem zamówić nową, bo stara się trochę zużyła.
Polecam
Jeżeli myślimy o tym samym portalu czy Ali, to tam też widzę po 80, są jakieś aukcje gdzie kosztuje mniej ale nie wiem, nie oszukają na tym? Bo tamte mają po 16k zamawiających, te mają czasem koło 1k.
Awatar użytkownika
Robin Hood

12 sty 2018, o 18:42

o, tego portalu nie znałem, widzę że nawet w listopadzie kosztował 59 złotych, nie spieszy mi się generalnie bo teraz w okresie zimowym mam więcej treningów na salce niż na dworze, ale będę obserwował, wielkie dzięki za linka. Jak ktoś ma ochotę się wypowiedzieć o tym urządzonku to smiało, chętnie pozbieram opinie jeszcze :D
Awatar użytkownika
Robin Hood

12 sty 2018, o 21:21

Udało mi się wyrwać na allegro Mi Banda 2 za 70 złotych z przesyłką, bo Pan zamówił komuś na prezent i nie zdążyło przyjść, przyszło dopiero teraz i nazwał to "nieudanym prezentem" XD Po niedzieli powinna dojść, szykuję się do zawodów więc teraz sporo jej poużywam i zdam relację jak to się spisuje!

Dziękuje za rady i za przekonanie mnie do zakupu, mam nadzieję że będzie służyło :)
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 8 razy
Podziękowania: 33 razy

12 sty 2018, o 21:46

Zainteresowało mnie to też, mam kilka pytań, może ktoś mnie uświadomi (bo nigdy takiej zabawki nie miałem).

Najważniejsze: połączę to z Endomondo i z telefonem Samsung? Dokładnie to mam Galaxy S4 Mini, telefon wiekowy, ale póki co działa i więcej mi nie trzeba. Android 4.4.2 KitKat (a piszę to, bo na różnych stronach różnie piszą, raz, że wystarczy Android 4.4, raz, że 5 potrzebny).

I w sumie to by było dla mniej najważniejsze. Sporo biegam i chodzę, a że lubię sprawdzać wszelkie dane, to chętnie rozszerzyłbym swoje treningi o dodatkowe liczby. Kroki, puls, to w sumie już dużo więcej da, bo Endo sobie to potem jakoś też przelicza.

Chyba, że ktoś poleci coś fajnego w cenie ~100 zł?
Awatar użytkownika
Robin Hood

12 sty 2018, o 22:35

Co do połączenia z Endomondo, sam Mi Fit czytam że ma problemy z połączeniem ciągłego mierzenia pulsu z Endomondo, ale są aplikacje które kosztują 8zł a usprawniają mocno funkcje samej opaski i z nimi już Endomondo problemu nie ma i od razu się łączy. Co do Andka, nie wiem, nie interesowałem się tym bo ja mam Nugata :P
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 8 razy
Podziękowania: 33 razy

12 sty 2018, o 23:39

Czyli opaska łączy się z inną aplikacją, a dopiero ta z Endo? A czy można bezpośrednio połączyć opaskę z Endo?

I rzuć jakimiś nazwami, proszę, co do aplikacji. Raczej nikt tego za reklamę nie uzna, a ja się dowiem coś ze sprawdzonego źródła.
Awatar użytkownika
Robin Hood

13 sty 2018, o 00:21

Mi Band Notify & Fitness, Mi Band Tools. To są dwie apki które ciągle gdzieś są wspomniane. Z tego co rozumiem to tak, mi band łączy się z aplikacją później odpalasz Endomondo i te aplikacje wysyłają tętno do Endomondo. Co prawda ten Mi Fit też to niby ma ale rzekomo są z nim jakieś problemy. Więcej info będę miał w następny weekend jak już sam protestuje urządzenie :)
Awatar użytkownika
Łowca

13 sty 2018, o 00:45

Mi band 2 laczy sie bez problemu z Samsaungiem/xcover3/-apka notify/oficjalnej nie uzywam-opaske sparowalem z innym telefonem - i nie moglem "odparowac" , komunikaty tylko w jezyku angielskiem. podobno wersja na indie jest bez pulsometra i bateria duzo wiecej trzyma. Bateria trzyma ok 5 tygodni/codzienna synchronizacja danych/ ok 1godz na blueto/ .opaska/orginalna / wytrzymala ok 4 miesiecy -zamiennik juz 2 miesiace /cena 9zl/ Kapiel i basen nie ma wplywu na opaske :D
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 15 razy
Kontakt:

13 sty 2018, o 01:08

Trochę z innej beczki, bo widzę że developerzy Stravy olewają obsługę MiBand2 pod Androidem (pod iOS działa od dawna). Może ktoś polecić opaskę z pulsometrem nadgarstkowym pod Strave działającą w trybie ciągłego mierzenia pulsu minimum 10-12h? Bo te wyniki na Miband2 przy 70 mAh baterii są takie sobie - wcina baterię aż miło w trybie ciągłego pomiaru.
Z podobnych rzeczy: zna ktoś telefon poza Redmi Note 4 na Snapdragonie 625, który potrafilby wytrzymać min 12h z włączoną stravą/gps i polączeniem BT z opaską?. Nie musi być specjalnie wydajny, raczej z małym ekranem, bo obecny telefon wcina baterię w oczach przy 5,5" ekranie pomimo akumulatora 3100 mAh :(
Generalnie to jest tragedia z telefonami i aplikacją treningową - ciężko zrobić choćby 200 km przy treningu kardio bez zatrzymywania się do ładowania tego całego tałatajstwa z powerbanku :(
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

13 sty 2018, o 09:11

Jeśli chodzi o mocną baterię w telefonie to LeEco Le Pro 3 do kupienia za około 520zł.
Jeśli chodzi o MiBand2 to tak jak pisali poprzednicy, jest do kupienia za około 50zł. Pasek mi się sporadycznie odpina. Od ponad roku używam na oryginalnym pasku i z folią na wyświetlaczu. Pulsometr daje losowe wyniki, natomiast liczenie kroków działa w miarę dobrze.
Co do kupna to trzeba szukać okazji na stronach typu banggood, gearbest. Aktualnie na gearbest z użyciem punktów można kupić za 57zł.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

13 sty 2018, o 10:55

qfalagupagu pisze: Mi band 2 laczy sie bez problemu z Samsaungiem/xcover3/-apka notify/oficjalnej nie uzywam-opaske sparowalem z innym telefonem - i nie moglem "odparowac" , komunikaty tylko w jezyku angielskiem. podobno wersja na indie jest bez pulsometra i bateria duzo wiecej trzyma. Bateria trzyma ok 5 tygodni/codzienna synchronizacja danych/ ok 1godz na blueto/ .opaska/orginalna / wytrzymala ok 4 miesiecy -zamiennik juz 2 miesiace /cena 9zl/ Kapiel i basen nie ma wplywu na opaske :D
Jeżeli używasz Mi Band Notify& Fitness, sama aplikacja zaleca, aby mieć włączoną aplikację Mi Fit. Co do baterii, u mnie cały czas bluetooth włączony bateria wytrzymuje ok 40 dni. Bez włączonego bt cały czas wytrzymała nawet 72 dni. Jedna tylko rada, ładując opaskę przez usb a nie ładowarkę bateria dłużej trzyma. Sprawdzone na kilku egzemplarzach. Nie wiem co masz na myśli pisząc, że oryginalna opaska wytrzymała 4 miesiące, możesz rozwinąć?

Co do "odparowania" trzeba było najpierw poczytać na ten temat to byś się dowiedział, że producent nie zaleca parowania opaski z dwoma telefonami :trollface:
Awatar użytkownika
Robin Hood

13 sty 2018, o 11:25

Ciężko teraz z takimi telefonami które tyle trzymają przy takim obciążeniu, po to właśnie powstały te powerbanki (jakoś nie jestem ich zwolennikiem, ale w końcu sam jednego nabyłem bo stary telefoj nawet dnia nie trzymał). Wiem za to ze są takie powerbanki które służą jak obudowa telefonu, jest w zasadzie przymocowany do pleców smartfona. Może takie rozwiązanie?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 27 razy
Kontakt:

13 sty 2018, o 12:08

ODPOWIEDZ