Telefon do 900 PLN

Okazyjne ceny gier na urządzenia przenośne z systemem iOS, Android lub Windows Phone.
Regulamin forum
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

12 lip 2018, o 09:24

Czołem,

zastanawiam się na kupnem nowego telefonu. Dotychczasowy Samsung Galaxy S4 już za dużo przeszedł i szczerze powiedziawszy jestem na tym etapie, że muszę już coś wybrać.
A jak każdy chyba co do zakupów, muszę jakoś przyjanuszować.
Więc szukam jakiegoś dobrego "średniaka", nie oszukujmy się więcej niż 900 nie zamierzam wydawać, bo i po co.
Po kilku dniach poszuiwań stwierdziłem, że może Xiaomi (najleprzy) Redmi 5 plus będzie takim złotym środkiem. Ale jeszcze gdzieś z tyłu głowy mam wątpliwości.
Stąd też moje pytanie / prośba, czy możecie ewentualnie coś mi doradzić?

Z wymagań telefonu: płynnie chodzący i ze sporym dyskiem (wariant Xiaomi jaki mi chodzi po głowie to 65 GB).
Wiecie, aby pod względem multimediów wszystko ładnie chodziło.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 9 razy
Podziękowania: 36 razy

Re: Telefon do 900 PLN

12 lip 2018, o 10:04

ASUS ZenFone 3 Max ZC553KL
Mam, uzywam, jestem bardzo zadowolony. Pamieci co prawda ma polowe mniej, niz chcesz, ale kosztuje ok. 700 zl. A za telefon z takimi bebechami to wg mnie nic. Najwieksza zaleta - duza bateria, ktora trzyma nawet do 5 dni, jesli nie grasz w gry. Dzialanie szybkie i plynne, jedynie co do bardziej wymagajacych gier nie moge sie wypowiedziec, bo nie gram w takie na telefonie.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

12 lip 2018, o 10:10

Redmi 5 Plus - tak, dobry wybór
Redmi Note 4 - trochę większa bateria, fast charge, lepszy aparat, lepszy procesor, ale Android 6 i trochę mniejszy ekran
Mi A1 - ma dwa aparaty z tyłu (nie wiem po co), ale mniejszą baterię od 5+ i mniej cali

osobiście brałbym Redmi Note 4, bo 6'' w 5+ zbyt mało wygodne w użytkowaniu :P a co do dysku to zawsze są karty SD :P

@up fakt, wybrany przez Ciebie telefon jest tańszy o 50-100 zł, ale ma dużo gorsze CPU i trochę słabsze GPU
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 41 razy
Podziękowania: 20 razy
Kontakt:

12 lip 2018, o 10:13

Note 4 ma androida 7. Więcej aktualizacji kernela raczej nie dostanie, ale to snapdragon i jest dużo customów opartych o project treble z androidem 8.1. W tych pieniadzach mozna juz dostac (nawet z polskiej dystrybucji) note 5 ktory ma prawie dwa razy mocniejszy procesor.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

12 lip 2018, o 10:26

@keiran
Moje googlowanie wskazywało, że Note 4 ma androida 6 :( Sama wersja Note 4 nie ma procesora Snapdragon, ale ten (MediaTek) w benchmarkach jest lepszy od CPU z 4X lub 4 Snapdragon. Note 5 ma takie same CPU i GPU jak Note 4X, a wersja Note 5 Pro faktycznie ma dużo lepszy procesor, tylko ta wersja kosztuje >1100 zł.

Skąd myśl, że nie będzie updatów kernela?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

12 lip 2018, o 10:42

Słabo googlujesz zatem ;) . Note 4 ma wiele wersji, ale w wersji global która najbardziej nas interesuje, masz de facto Note 4X ze snapem. Mediatek to nie jest dobry wybór, bo nie ma custom romów i jest gorszy proces technologiczny. Android 6 jest tylko na starcie, updaty podnoszą wersję androida. Note 5 w globalu ma Snapa 636 (bo note 5 w globalu to wlasnie note 5 pro) i kosztuje u nas 899, oto link: https://allegro.pl/smartfon-xiaomi-redm ... 45315.html oficjalna dystrybucja.
Telefony Redmi no niska i średnia półka. Tam xiaomi nigdy nie daje więcej jak jeden update kernela. Zresztą i w wyższych rzadko jest więcej. Inna rzecz, że co chwile są aktualizacje MIUI i jakoś nawet z niższym androidem można dzięki temu żyć (aktualizacje funkcji i zabezpieczeń są przez wiele lat).
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

12 lip 2018, o 12:16

No właśnie tak jeszcze patrzyłem na Note 5.
Ale porównując na mgsm jedyna znacząca różnica, która przykuła moją uwagę to to, że note 5 ma quick charge.
Niby spoko, ale nie jestem super podróżnikiem, ani mocną ćmą barową aby wymagać szybkiego ładowania telefonu. Wiecie, klasyczne naładowanie przed snem.
A sam aparat nie jest jakoś mi potrzebny nie zarabiam na życie będąc instagramową modelką.
Więc banalnie odpowiem, poza podstawowymi funkcjami jak telefon służy do dzwonienia, dodatkowo spotify i może jakieś apki soszjalmedia to patrzę też pod kątem grania w HS ;)
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

12 lip 2018, o 12:41

Porównuj na kimovil, tam masz wyniki w antutu. Redmi 5 (bez note) ma snapa 625, jedna sporo słabszy procesor.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

12 lip 2018, o 12:58

Dzięki! Bardzo przyzwoita porównywarka.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 5 razy
Kontakt:

16 lip 2018, o 09:53

do 900 ostatnio mialem ten sam dylemat
Kupilem Xiaomi redmi note 5
Dlugo szukalem i zastanawialem sie co wybrac (chcialem wkoncu jakis nowy by gwarancja byla i bateria dobrze trzymala, nie jak w uzywkach pol dnia)

Uzywam od tygodnia, i szczerze polecam
duzy wyswietlacz, andek 8.1 na miui
4/64GB
Chyba w takiej cenie ciezko bedzie cos lepszego dorwac

Chyba ze planujesz uzywke to w tych pieniadzach znajdzies S7 edge
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

18 lip 2018, o 09:23

Właśnie jeszcze znajomy polecił mi swojego kumpla, który zajmuje się sprzedażą poleasingowych telefonów.
Ale właśnie jakoś trochę na nutka braku zaufania do używek wibruje u mnie.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 85 razy
Podziękowania: 8 razy
Kontakt:

18 lip 2018, o 10:40

Jeżeli możesz dodać więcej a uważam, że jest dobra na to okazja to za trochę ponad 1 tys. możesz dostać p10 plus. No dobra prawie 1100. Jak chcesz poczytać wyślij PW dam Ci linka. Można też dostać Sony XZ1 w tej cenie, ale jak nie zależy CI na bayereach i aparatach to po co tyle wydawać możesz coś dostać za ok 500-600.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

18 lip 2018, o 11:16

Poleasingowy telefon bedzie mial pewnie ze dwa lata. Czyli bateria do wymiany. I zero aktualizacji. Bez sensu.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

19 lip 2018, o 08:31

Wajper pisze: Jeżeli możesz dodać więcej a uważam, że jest dobra na to okazja to za trochę ponad 1 tys. możesz dostać p10 plus. No dobra prawie 1100. Jak chcesz poczytać wyślij PW dam Ci linka. Można też dostać Sony XZ1 w tej cenie, ale jak nie zależy CI na bayereach i aparatach to po co tyle wydawać możesz coś dostać za ok 500-600.

Dzięki ale i tak kombinuje jak przyjanuszyć na kosztach. Czyt. dogadanie się z szefem aby 23% uciąć.
Jakbym miał wydawać ponad 1k na telefon to już wolałbym powoli na stacjonarkę odkładać.

A jak już ciągniemy temat telefonów, bo drugiego wątku nie będę zakładać:
Luba ostatnio narzeka, że hurr durr też chce nowy telefon. I teraz może prościej będzie podać czego by oczekiwała, a sama o tym nie wie:
sensowny aparat przedni i tylki;
32 GB jej starczą (patrz jakieś durne gierki z gugle Play);
I tyle byle się nie zacinały apki.
Obsługa LTE to raczej już standard.
Więc tak myślę, że może w 600 by się zamknęło, ale nie wiem jak wygląda kwestia właśnie aparatów w telefonie przy takim progu kwotowym. Rzecz jasna mówimy o zakupie za circa dwa miesiące.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

19 lip 2018, o 09:47

Pod aparat to najlepszy wybór byłby jakiś popularny midrange Xiaomi, jak Note 4, MIA1 itd, i wgranie moda na kamerę Googla. Xiaomi ma dobre podzespoły w cenie, ale software, zwłaszcza postprocessing zdjęć, ssie. LineageOS, albo tylko zrootowanie i wgranie aparatu Googla to normalnie niebo a ziemia względem aparatu.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

19 lip 2018, o 12:05

Kupiłem lubej Redmi S2. Na allegro (w oficjalnym xiaomi) akurat mieli dobre promo. Robi relatywnie dobre zdjecia, szczegolnie w trybie portretowym. Ma globala, nic nie trzeba tam ruszac, wgrywac i kombinowac.

Co do moda kamery google - w swoim RMN4 jak odblokowalem camera api to non stop miałem zwiechy w każdej apce uzywajacej aparatu. Wystarczyło żeby pojawił się mocniejszy odblask i bum.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

19 lip 2018, o 15:29

Panowie widzę wszędzie ,że Xaiomi lepszy! :D Natomiast ja ze swojej strony mogę polecić samsunga A5 2017. Dość wytrzymała bateria,nie tnie się,trzeba zwracać uwagę na co się isntaluje,facebooki,messengery potrafią żreć baterię aż miło.
Poczekaj jeszcze aż wyjdą telefony z android one na rok 2019, z tego roku polecałbym Nokię 5.1 https://www.euro.com.pl/telefony-komork ... n=feed_xml, ewentualnie nokia 6
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/nokia/6/Nokia-6.html
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

23 lip 2018, o 06:49

Polecam Huawei P Smart albo Honor 9 lite, byle nie Xaomi, wiem jest popularne i wielu wychwala tą markę jednak są to telefony zawodne, słabo wykonane (jako jedne z niewielu nie przechodzą testów np na Jerry Rig) no i z serwisem kicha, w przypadku huawei prawie zawsze dają Ci nowy telefon jak coś się stanie.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 23 razy
Podziękowania: 60 razy
Kontakt:

23 lip 2018, o 07:47

Lenovo P2 , jak wyczaisz promocje idzie telefonik wyrwac za ok 750 zl
Awatar użytkownika
Łowca

23 lip 2018, o 12:15

Nie ma lepszego telefonu od Xiaomi Note 5 do tysiąca :) https://www.x-kom.pl/p/429745-smartfon- ... black.html super wydajność i bateria + z kodem majsterpirzu za 944 zł na Polską dystrybucję super cena!
ODPOWIEDZ