Xbox One Wsteczna kompatybilność + Game Pass - temat ogólny

Promocje na gry na konsole Xbox, Playstation, Nintendo. Okazyjne ceny konsol oraz sprzętu elektronicznego.

Moderator: Redaktorzy

Regulamin działu
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Pisanie postów powielających promocje opisane wcześniej (na forum, bądź stronie głównej) karane będzie ujemnymi punktami reputacji;
4. Pod groźbą ostrzeżenia zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych.

Re: Xbox One Wsteczna kompatybilność + Game Pass - temat ogó

Postprzez serafek5 » 28 lut 2019, o 16:56

Odkryłem dzisiaj ciekawy przypadek gry ze wstecznej kompatybilności. Trafiłem dzisiaj za bezcen dość zajechaną płytę od GTA San Andreas na pierwszego Xboxa, dość spodziewanie nie odpaliła się na 360. Jednak po włożeniu do XBO konsola zaczęła pobierać... remaster z 2014 roku na 360. Dość dziwny przypadek, ale fajnie że dali taką możliwość. Zagrałem kilka minut i rzeczywiście jest to ten właśnie port na 360 z dodanymi osiągnięciami.
  • 0

Obrazek
Zapraszam do znajomych na XBL - głupio się patrzy na rosnący licznik gamescore, jak się go nie ma z kim porównać :E
Gamertag: Gieniek55
serafek5
Wiedźmin

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 18

Postprzez buck » 28 lut 2019, o 20:07

@up:
A ten przypadek jest ciekawy, bo...?
Na liście BC u Majora jest kilka takich gier. Również GTA SA. Tam jest taki dopisek, że nie wszystkie wersje muszą działać.
Ja to miałem ciekawy przypadek, bo moja cyfrowa wersja nie jest BC z xone, za to nadal działa na x360. Nawet sobie troszeczkę zaszlochałem cichutko w kąciku z tego powodu. Ale skoro piszesz, że i tak pobrałby się remaster, to nie ma czego żałować.
Zwłaszcza, że już mam ten remaster. A i tak bardziej korci wersja na Andka.
  • 0

Taką mam koncepcję
"Jednym z najgorszych PR-owo zachowań jakie może zrobić ktoś, kto jest narażony na ostrą falę krytyki, jest wdawanie się z atakującymi w różnego rodzaju pyskówki." (by ppe)
"walić PR!" (by buck)
buck
Wiedźmin

Reputacja: 1

Postprzez serafek5 » 28 lut 2019, o 20:16

Myślałem po prostu, że po włożeniu płyty pobierze mi się wersja na classica, a nie remaster. Założyłem, że obie są wstecznie kompatybilne. Ale miły gest z ich strony w sumie, że dają remaster nawet jak ma się pierwsze wydanie.
  • 0

Obrazek
Zapraszam do znajomych na XBL - głupio się patrzy na rosnący licznik gamescore, jak się go nie ma z kim porównać :E
serafek5
Wiedźmin

500 (1)

Postprzez kamil_999666 » 28 lut 2019, o 20:45

Często tu pada "remaster" pod adresem wersji san andreas na x360. Chciałbym tylko sprostować, że jest to port wydania komórkowego. Co prawda ma podniesioną rozdzielczość elementów 2D takich jak tekstury, hud czy roślinność (choć i tak nie wszystkie doścignęły wydanie PC-owe) oraz nieco inne refleksy na autach, ale w wielu aspektach jest też uboższy graficzny od starszych wersji. Między innymi niema w nim wielu charakterystycznych efektów graficznych, przedstawia sporo nowych bugów w szczególności dotyczących zacinania się audio no i oczywiści na start ma wyciętą muzykę (Istnieje jeszcze kwestia wydajności na x360 która była marna, ale podejrzewam, że one już sobie radzi). Nazywanie tego wydania "reamsterem" jest trochę myląca, to po prostu port wydania mobilnego, najprościej, wersja dla 360.

Według wiki cllasica z oryginalnego xboxa wycofali w okolicach 2014 roku z cyfrowej dystrybucji.
  • 0

CPU: Intel I5-4590 + Silentium PC Fortis MOBO: AsRock 970 Pro RAM: (2x) Patriot 4 GB (8GB) VGA: MSI RX 470 HDD: Sagate 500 GB DVD: LG DVD PSU: Chieftec APS-650C 80+ CASE: SilentiumPC Brutus 410
kamil_999666
Predator

Postprzez buck » 28 lut 2019, o 21:16

Chociaż trudno w to uwierzyć, w poprzedniej dekadzie też kwitło życie ;)
Moim zdaniem wersja na Andka wygląda dużo lepiej, niż na x360. Chociaż to może tylko kwestia wyświetlacza AMOLED vs monitor TN? Tak czy inaczej i tak pewnie zagram na pc, bo tylko tam jest spolszczenie (niech no tylko dowiem się, jakie mody i jak odpalić).
  • 0

Taką mam koncepcję
"Jednym z najgorszych PR-owo zachowań jakie może zrobić ktoś, kto jest narażony na ostrą falę krytyki, jest wdawanie się z atakującymi w różnego rodzaju pyskówki." (by ppe)
"walić PR!" (by buck)
buck
Wiedźmin

Reputacja: 1

Postprzez kamil_999666 » 28 lut 2019, o 21:48

Prosty poradnik z głowy z modami do san andreas nie zmieniającymi wizji artystycznej gry a bardziej naprawiającymi braki i błędy.

SilentPatch - nieoficjalny patch od Polskiego modera, naprawiający mnóstwo baboli i niedociągnięć pc-owego portu.
WidescreenFix - Dodaje prawidłowe wsparcie dla proporcji 16:9 z dodatkowym obrazem po bokach i nierozciągniętym hud-em na czele.
GInput - Kolejny fix od Polskiego modera, dodający do gry pełne i wręcz idealne wsparcie dla padów.
SkyGfx - Odzysk efektów i klimatu z wersji na ps2 usuniętych na kompie.

Jest tego na pewno sporo więcej, skrypty Cleo pozwolą dodać lepsze teksturki z nowszych wydań z ikonkami i mapą na czele, można podmienić ekrany ładowań na zremasterowane w 16:9, ale w gruncie rzeczy już 4 pierwsze sprawią, że edycja PC-owa będzie wymiatała.
  • 0

CPU: Intel I5-4590 + Silentium PC Fortis MOBO: AsRock 970 Pro RAM: (2x) Patriot 4 GB (8GB) VGA: MSI RX 470 HDD: Sagate 500 GB DVD: LG DVD PSU: Chieftec APS-650C 80+ CASE: SilentiumPC Brutus 410
kamil_999666
Predator

Postprzez kredens » 22 kwi 2019, o 10:14

Kilka dni temu wyszły łaty ulepszające tytuły z 360 dla Xbox One X dla kilku gier: Splinter Cell Double Agent, Splinter Cell Conviction, Splinter Cell Blacklist, Ninja Gaiden 2, Fable II oraz III. Tutaj wgląd w całą kolekcję 360 na one, w tym enhanced (filtry u góry) https://www.xbox.com/pl-PL/xbox-one/bac ... patibility. Brak SC: Double Agent w polskiej dystrybucji cyfrowej w sklepie MS. Jeszcze wizualizacja po odfiltrowaniu: Obrazek
Jak to wygląda (oraz jak chodzi) można poglądowo sprawdzić tu. Wydajność sprawdzona przez VG Tech dla:
SC Double Agent https://www.youtube.com/watch?v=vOKwE3-IG7I
SC Conviction https://www.youtube.com/watch?v=9lSe4HSlvZY
Nina Gaiden 2 https://www.youtube.com/watch?v=Ta7GTcfmfbo
Tylko porównanie z wersją na 360 okraszone jak zawsze ekspresyjnymi komentarzami ludzi z Resero:
SC Blacklist https://www.youtube.com/watch?v=xeZ3VvuG_r0
SC Conviction https://www.youtube.com/watch?v=W25_HkQLqkU
Fable II https://www.youtube.com/watch?v=tb62Ole_JQI
Fable III https://www.youtube.com/watch?v=JVDsk-Vf0d4
Ogólnie fajnie, że ulepszyli;).
  • 0

kredens
Łowca

500 (1)
Reputacja: 4

Postprzez serafek5 » 22 kwi 2019, o 10:47

Jak ogłaszali, że będą nowości we wstecznej, to raczej spodziewałem się kolejnego rzutu gier na classica, a nie po prostu kolejnych gier ulepszonych dla X :P. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać dalej. Skoro ostatnio lubią wrzucać gry z classica do Golda to jest jakaś szansa, ze kiedyś im się skończą i będą musieli dać więcej do wstecznej :E
  • 0

Obrazek
serafek5
Wiedźmin

500 (1)

Poprzednia strona

Powrót do Gry konsolowe i sprzęt