Kącik Nintendo

Promocje na gry na konsole Xbox, Playstation, Nintendo. Okazyjne ceny konsol oraz sprzętu elektronicznego.
Regulamin forum
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 1 raz

19 wrz 2018, o 13:08

jest ktoś kto szuka ludzi do opłacenia trybu rodzinnego na switchu?
Awatar użytkownika
Członek zespołu
Podziękował: 101 razy
Podziękowania: 49 razy
Kontakt:

Re: Kącik Nintendo

27 paź 2018, o 20:41

Na Muve za tyle samo, a pewniej i przesyłka za darmo :)
https://muve.pl/sklep/nintendo/nintendo ... nus,653410
Awatar użytkownika
Przedstawiciel
Podziękowania: 4 razy

30 paź 2018, o 08:54

FotelSkrzypi pisze: Na Muve za tyle samo, a pewniej i przesyłka za darmo :)
https://muve.pl/sklep/nintendo/nintendo ... nus,653410
Nie tylko przesyłka za darmo, ale też 5% zwrotu kwoty zamówienia, które można wydać na zniżki i gadżety :)
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:

16 lis 2018, o 06:35

Diablo III na brytyjskim amazonie za ~150zl
https://www.amazon.co.uk/dp/B07GSV8GNH
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

18 lis 2018, o 19:31

Czy w okresie "Black Friday" można się spodziewać na dobrą promkę samego Switcha lub jakiegoś bundle konsola + gra/y?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 41 razy
Podziękowania: 18 razy
Kontakt:

19 lis 2018, o 17:15

Najpredzej bundle w cenie zblizonym do ceny konsoli. Tak kupilem rok temu na zavvi. Jakichs powazniejszych bym sie nie spodziewal.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 330 razy
Podziękowania: 54 razy
Kontakt:

8 lut 2019, o 13:13

Potrzebuje rady :) Na starość człowiek dziwaczeje i postanawia kupić konsolkę. Jako że przez całe życie przedkładałem pc to nie mam kompletnie wiedzy na temat konsol. Ogólnie planuje skompletować wszystkie gry pokemon. Oczywiście grałem na emulatorach w polowe z nich, ale teraz pomyślałem że warto nabyć sobie wszystkie, choćby miały leżeć na półce. Jest ich sporo i na kilka konsol jak rozumiem. Planuje zacząć od 3 generacji, bo jeżeli dobrze zrozumiałem to pierwsza w której można wymieniać pokemony między generacjami? Myślę nad zakupem nintendo ds. Ponieważ nie spieszy mi się z tym, zastanawiam się czy kupić używaną, czy lepiej poczekać na dobrą promocje na nową? Nie wiem też czy nie wybrać ds lite, czy różnice są warte dopłaty, a może lepiej wybrać inną konsolę? Tak samo z grami, kupować używane, czy czekać na promocje, a może wersje digitalne?
Byłby ktoś tak miły i podzielił się doświadczeniami co do konsol i pokemonów. Ewentualnie podrzucił adres do jakiegoś przyjaznego komuniti pl, albo do jakiegoś sklepu w okolicach stolicy :)
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 58 razy

8 lut 2019, o 13:26

Kup lepiej 3DS, to będziesz mógł ograć gry z DS i 3DS (Diamond&Pearl, Black&White 1 i 2, HeartGold&SoulSilver, X&Y, Sun&Moon, Ultra Sun&Moon). Jak kupisz samego DS, to będziesz musiał dokupować 3DS, aby ograć nowsze, tylko po co, skoro na 3DS działają gry z DS ;) Więc w ogólnym rozrachunku powinno ci wyjść nieco taniej jednak niż kupować 2 konsole.
3DS XL jak masz duże łapy to dobrze leży, jest tańsza wersja, 2DS XL bez 3D (które jest zbędne i niepotrzebne do życia). Pokemony jak pokemony, są w pytę, nie wiem, co potrzebujesz więcej wiedzieć. X/Y i Sun and Moon są bardzo fajne :tak:
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 1 raz
Kontakt:

8 lut 2019, o 14:21

2DS XL przyjmuje gry z 3DS?
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

8 lut 2019, o 18:31

bolesna prawda pisze: Kup lepiej 3DS, to będziesz mógł ograć gry z DS i 3DS (Diamond&Pearl, Black&White 1 i 2, HeartGold&SoulSilver, X&Y, Sun&Moon, Ultra Sun&Moon). Jak kupisz samego DS, to będziesz musiał dokupować 3DS, aby ograć nowsze, tylko po co, skoro na 3DS działają gry z DS ;) Więc w ogólnym rozrachunku powinno ci wyjść nieco taniej jednak niż kupować 2 konsole.
3DS XL jak masz duże łapy to dobrze leży, jest tańsza wersja, 2DS XL bez 3D (które jest zbędne i niepotrzebne do życia). Pokemony jak pokemony, są w pytę, nie wiem, co potrzebujesz więcej wiedzieć. X/Y i Sun and Moon są bardzo fajne :tak:
Dobrze wiedzieć że gry są kompatybilne. Wielkie dzięki za informacje. A lepiej nówkę kupić, czy używaną? No i jak z samymi grami, lepiej nowe czy bez różnicy?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 25 razy
Podziękowania: 36 razy
Kontakt:

8 lut 2019, o 18:47

Ja kupiłbym DS Lite. Po pierwsze jest bardzo tanie, więc jak Ci się nie spodoba to rzucisz w kąt bez dużej straty finansowej. Po drugie ma slot GBA, więc baza gier się powiększa (w tym również Pokemonów). Ja do dziś grywam na zwykłym DSie i nie odczuwam potrzeby przejścia na konsolkę nowszej generacji, bo baza gier i tak jest bardzo duża (choć te najlepsze tytuły w większości już ograłem).
Co do Pokemonów to mam w kolekcji Diamond i White Version 2 i mówiąc szczerze więcej godzin wbiłem w tej pierwszej, bo była bardziej "swojska". Jak dla mnie wystarczy kupić jedną część, bo której byś nie wybrał, to i tak wystarczy na setki godzin.
PS. Przed zakupem warto jeszcze sobie sprawdzić ceny gier, bo niejednokrotnie może się okazać, że na konsolkę wydamy zaledwie ułamek tego co na gry. Ja na początku kupiłem sobie 5 gier, a potem już tylko wymieniałem się na gametrade i/lub kupowałem na wyprzedażach (choć te w polskich sklepach zdarzają się bardzo rzadko).
PPS. Konsolkę można kupić używaną, choć dobrze ją wcześniej obejrzeć. Na temat używanych gier możesz poczytać tu: https://www.mynintendo.pl/forums/topic/oryginal/
Ostatnio zmieniony 8 lut 2019, o 18:54 przez kmpt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 8 razy
Kontakt:

8 lut 2019, o 18:54

Kolega dobrze mówi, w tym momencie najlepszym wyborem jest któryś New -> 3DS (XL) albo 2DS XL
Różnią się jedynie rozmiarem i obecnością efektu 3D, co do którego opinie są podzielone. Dla niektórych to gimmick, inni sobie bardzo chwalą i używają non stop.
Konsolka odpala gry z 3DSa i DSa, więc jeśli chcesz kompletować Pokemony fizycznie to wtedy dochodzi jeszcze Gameboy Advance, albo Advance SP - one czytają gry z GB/GBC/GBA, ALBO, DS Phat/Lite, one miały jeszcze slot na karty z GBA, ale wyłącznie z niego, nie było tam kompatybilności dla starszych gameboyów.

Jeśli natomiast chciałbyś pobawić się trochę w homebrew, to 3DS ma dość rozbudowaną gamę emulatorów i można nimi odpalić też gry z GB/GBC/GBA, aczkolwiek wchodzimy tutaj w szarą strefę, bo będzie to legalne tylko jeśli posiadasz te gry fizycznie ;)

Jakbyś miał jakieś pytania to rzucaj tu albo na steamie, sam mam pierwszego 3DSa, a DSa miałem kiedyś, a obie konsolki bardzo sobie chwalę
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

8 lut 2019, o 19:16

Ja przechodziłem z DSi na 2DS, przez jakiś czas miałem GBA SP, a teraz sprzedałem oba i mam 3DS XL.
GBA SP trzymało mi się w łapach tak niewygodnie, a krzyżak był tak okropny, że od razu dałbym sobie spokój z tą opcją :E. Na DS nie jest jakoś specjalnie lepiej, ale da się pograć przyjemniej w dłuższych sesjach. Ze wszystkich modeli NDS poleciłbym ci DSi - ma bodajże ciut większe ekrany, aparat, "dashboard" i funkcję odpalania gier z DSiWare... których i tak nie da się już kupić. W każdym razie DSi ma jedną dużą wadę - usunięto z niej slot na kartridże GBA, więc to niestety najgorsza opcja jak chodzi o legalne odpalanie poksów. W tym wariancie pozostaje więc zwykły DS oraz DS Lite, chociaż dla mnie Lite jest niezwykle paskudny.
2DS - małe, nieporęczne, łatwe do porysowania i NIE SKŁADA SIĘ. Miałem parcie na jakiegokolwiek 3DSa i kupiłem najtańszy możliwy wtedy model (bo nie chciałem kupować używanej, nie wiem sam czemu). Jedyna zaleta tamtego modelu była dla mnie taka, że w zestawie było dość drogie New Super Mario Bros. 2 w wersji cyfrowej :trollface:.
I przechodzimy do numero uno, czyli 3DS XL. Dla mnie absolutny zwycięzca z tej kategorii - to znaczy, może inaczej. Wszystkie konsole z rodziny "XL" są zwycięzcami. Pewnie New 2DS XL byłby najlepszym wyborem, ale sam mam 3DS XL i o nim będę mówił. Ekrany są gigantyczne - różnica jest kolosalna względem 2DS. Pokemon X prezentuje się obłędnie. Gry z DS niestety wyglądają tragicznie zarówno na mniejszej wersji, jak i na XL. I tu jest też mała przewaga dużej konsoli - tryb pixel-perfect dla emulowanych gier. Rozdzielczość ekranów XL jest identyczna jak wersji podstawowej, co tutaj jest ewidentną zaletą - na 2DS/3DS po wejściu w tryb pixel perfect nie widać praktycznie nic, bo tak małe są ekrany, a tam obraz jest jeszcze pomniejszony prawie dwukrotnie. Jasne, gry nie wyglądają w tym trybie jak rozmazana paćka, ale sytuacja nadal jest znacznie gorsza niż na prawdziwym NDSie. W XL nie ma tego problemu, bo w trybie pixel perfect obraz nadal jest na tyle duży, że można tak komfortowo grać, a gry wyglądają zwyczajnie dobrze. To samo tyczy się gier z GBA, ale tam rozciągnięcie przeszkadza zdecydowanie mniej niż w grach z DS.
Dalej - w 3DS nie ma wejścia na karty GBA. Możesz to obejść tak, jak powiedział kolega wyżej - 3DS ma bardzo dużą scenę homebrew i ukrytą natywną emulację gier z GBA, ale znowu - to szara strefa. Oficjalnie za to tylko tutaj dostaniesz gry z pierwszych dwóch generacji - w tym Yellow. Jeśli dobrze kojarzę, je też można jakoś przetransportować do nowszych gier, ale nie wnikałem.
tl; dr - 3DS XL -> DS/Lite -> DSi -> 2DS (ze względu na niską wygodę użytkowania) -> GBA SP
Jeszcze jedna ważna kwestia. Gry na DS i GBA nie mają region locka, na 3DS mają. Uważaj, bo bardzo ciężko trafić na allegro oryginalne Pokemony z GBA i DS, jeżeli widzisz amerykański kartridż - na 99% podróbka. Europejskie to przeważnie oryginały, ale tutaj wkrada się drugi problem - w tych grach (do Black 2) nie ma wyboru języka. Sam mam niemieckie Pokemon Black i jedyna opcja zangielszczenia tego, to zgranie ROMu na SD i zrobienie sobie ang patcha, inaczej nie da rady. Niestety niemieckie Pokemony to u nas większość, ciężko trafić oryginalne Poksy po angielsku, a jak już są, to w zaporowych cenach, głównie HeartGold i SoulSilver. Swoją drogą to kilka części ma spolszczenia (Platinum, HeartGold, SoulSilver, FireRed, Emerald, na pewno jeszcze jakieś), więc jak uda ci się je trafić to warto rozważyć przerobienie konsoli nawet w tym celu (no i zdjęcia region locka).
Awatar użytkownika
Wiedźmin

8 lut 2019, o 19:31

Furrak pisze: Dobrze wiedzieć że gry są kompatybilne. Wielkie dzięki za informacje. A lepiej nówkę kupić, czy używaną? No i jak z samymi grami, lepiej nowe czy bez różnicy?
serafek5 tutaj powiedział w sumie wszystko, co potrzebujesz wiedzieć, jeśli chodzi o wygodę użytkowania i rynek używanych gier. Wystrzegaj się gier na 3DS z rynku USA czy JP, bo na pewno mają locka, bo w przeciwieństwie do DS, konsola ma locka. ALE gry na samego DS możesz spokojnie z USA sprowadzać, bo prawie żadna gra (najdroższe i najrzadsze mają, ale to w większości gruz) nie ma locka. Ja tylko dodam, że konsolę lepiej kupić jednak nową, chyba że masz możliwość pójścia i wymacania używki. Różni są ludzie i różnie się ze sprzętem obchodzą. Po prawdziwym graczu, który dba to nie ma co się zastanawiać, ale jakie są realia wszyscy wiemy :E I nie pamiętam teraz, po ile chodzą używki, ale to są takie ceny o ile dobrze pamiętam, że lepiej te 100 zł już do nowej dopłacić i nie mieć porysowanego ekranu ;)

Tak jeszcze co do pokemonów, to teraz mi się przypomniało, że na 3DS wyszło jeszcze Omega Ruby/Alpha Sapphire, co sprawia, że możesz ograć wszystkie pokemony na 3DS (bo red/blue też jest cyfrowo przecież) :tak:
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

8 lut 2019, o 19:47

Jeżeli masz gdzieś u siebie sklep CeX, to warto tam zajrzeć, albo nawet zamówić u nich. Oni przyjmują tylko konsole w ładnym stanie, + można u nich wymienić gry na voucher i kupić konsolę. Ja właśnie tak zrobiłem. Konsolę zamówiłem, bo akurat jak byłem w Toruniu to nie mieli żadnego 3DS XL, więc zamówiłem wysyłkowo i konsola, która miała być bez pudełka, przyszła w pudełku, z pełną papierologią i co najważniejsze - w stanie idealnym, bez jakichkolwiek rys. Polecam to rozwiązanie, bo nawet przy kupnie nie mają wygórowanych cen. Do tego ceny się często zmieniały. Jak ja kupowałem swojego, czerwony XL kosztował 440 zł, teraz już 420 zł. Do tego u nich masz gwarancję i na pewno pozwolą ci oddać jeżeli nie będzie ci odpowiadał stan. Do tego wysyłka na wszystko powyżej 40 zł jest darmowa, więc od razu możesz sobie dobrać u nich Pokemony - przyjmują tylko oryginalne, europejskie, angielskie, więc to chyba najpewniejsze źródło. Chociaż te z DS mogą mocno uderzyć w portfel..
Edit. no właśnie, ja też zapomniałem o Omega Ruby\Alpha Sapphire. Więc w sumie wszystkie generacje możesz legalnie ograć na 3DS.
Edit2. teraz doczytałem, że w okolicach stolicy, a tam niestety nie ma Cexu żadnego. Nadal jednak polecam wysyłkowo od nich, cenowo jak i jakościowo wyjdzie ci to raczej dobrze
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

9 lut 2019, o 00:10

Dziękuje bardzo za wypowiedzi. Zerknąłem na cex i ceny są przyzwoite. Przejadę się jeszcze na giełdę w wawce (mam nadzieje że nadal istnieje :P ) i sprawdzę jak to będzie leżało w rękach. Ale myślę że skuszę się na metalicznego 3DS XL. Bo jeżeli dobrze wyczytałem to nie ma szans na kompatybilność wsteczną w Switchu? Poczytam też trochę materiałów na mynintendo i pewnie troszkę jeszcze tam spędzę czasu :)
To teraz kolejna sprawa. Zerknąłem na stronę nintendo com i mają sporo gierek digitalnych. Jako że nie zależy mi na pudełku podzielcie się doświadczeniami. Czy da się coś przycebulić, pojawiają się jakieś promocje (często/rzadko). Czy może na karty podarunkowe? A może można kupić podobnie jak na steam same kody? Czy lepiej olać i spokojnie szukać ofert na kartridże?
Awatar użytkownika
Wiedźmin

9 lut 2019, o 00:26

Kartridżu jest o tyle lepszy, że masz w łapie i jak się bawisz w sprzedawanie gier i nie lubisz ich trzymać, to łatwo to upłynnić, bo jest popyt i poksy raczej nie tracą na wartości. Można powiedzieć, że niektóre nawet zyskują.
O wstecznej kompatybilności na switchu chyba raczej możesz zapomnieć, N ciągle mówi, że switch to domowa końsola z opcją bycia przenośną, a nie konkurencja dla 3DS. Może kiedyś, w najlepszym razie, na eshop się doczekasz, jak gier z DS na Wii U, ale bym na to nie liczył. Slot na kartridże inny (chociaż oni jako twórca konsoli pewnie by mogli to obejść i dać coś jak gameboy player do gejmkuba) :E

Co do digital, zależy - czasami główne gry Nintendo są w dobrych cenach na promocji, 3rd party można się czasami nieźle obłowić, ale wiadomo, sztimowe promocje yuplayowe to nie są ;)
Są karty podarunkowe i można kupić same kody. Bywają na nie promocje od czasu do czasu na paypal (ostatnio chyba było 30%? nie powiem dokładnie, bo nie pamiętam), ale to trzeba samemu pilnować, bo raczej nie jest to raportowane na necie chyba, niestety.

I nie za ma co :tak:
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

9 lut 2019, o 00:45

Z mojego doświadczenia, promocje w eShopie ssą i to mocno. Przeceniane są praktycznie non-stop gry Capcomu - Phoenix Wright, Resident Evil, Mega Man i Street Fighter. Poza tym bez przerwy w promocji są jakieś crapy niewarte żadnej uwagi. Jak już raz walną mocniejszą promocją (nawet na gry Nintendo) to obniżki sięgają w najlepszych przypadkach 30%. Do tego to nie jest jak PS Store, MS Store czy Steam, że zawsze są jakieś obniżki - przeceny na konkretniejsze tytuły zdarzają się 2, może 3 razy do roku i jak mówię, szału nie robią. Do tego jak tytuł już trafi do linii Selects to nie ma co czekać na wyprzedaż, bo dla Nintendo cena 89.90 zł to cudowna oferta i bierz pan. Rok temu dostałem w ramach urodzin obniżkę na Ocarina of Time 3D za 68 zł, ale naiwnie sądziłem, że będzie taniej. Minął rok i co? Nawet nie powtórzyła się ta cena. Majora's Mask też nie kojarzę żeby było przecenione choć raz przez rok odkąd kupiłem 2DS. Pokemonów też nigdy nie widziałem w promocji.
Raczej najlepiej rzucać się na karty, bo na tej konsoli masz praktycznie pewność, że nie zejdą z ceny - co najwyżej mogą skoczyć do góry. Pamiętam właśnie jak rok temu kupiłem 2DS, to Ocarina of Time kosztowała wszędzie po ok 50-60 zł, tak samo A Link Between Worlds. Dzisiaj podskoczyły do okolic 80-90 zł. Ponownie polecam przeglądać Cex, bo bardzo często zmieniają ceny na gry. Ostatnio Pokemon Sun i Moon poleciały do 70 zł, a teraz znowu kosztują 90 zł.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 1 raz
Kontakt:

5 mar 2019, o 21:02

Postanowiłem kupić NEW 2DS XL. Po wejściu na pierwsze lepsze allegro:
https://allegro.pl/oferta/new-nintendo- ... 7695764379
zastanowił mnie fakt, że na niby nowej konsoli, już są zainstalowane gry.
Mam pytanie do osób, które orientują się w temacie.
Czym jest "CFW 11.9 Luma"? To standardowe oprogramowanie dla nintendo, tak jak windows dla PC lub android na telefonach, czy oznaka, że konsola była hackowana? Chciałbym w pełni korzystać z opcji multiplayer i możliwości łączenia się z serwerami nintendo, bez obawy o jakiś ban.
Z góry dzięki za pomoc.
Ostatnio zmieniony 7 mar 2019, o 09:14 przez swinkakrystynka, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ