X

Platynowa Kolekcja [CDProjekt]

Platynowa Kolekcja [CDProjekt]
Okazyjne ceny gier z dystrybucji pudełkowej, wyprzedaże w Biedronce, tanie serie wydawnicze.

Moderatorzy: Czasoumilacz, Redaktorzy

Regulamin działu
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Pisanie postów powielających promocje opisane wcześniej (na forum, bądź stronie głównej) karane będzie ujemnymi punktami reputacji;
4. Pod groźbą ostrzeżenia zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych.

Re: Platynowa Kolekcja [CDProjekt]

Postprzez ridzio » 29 maja 2017, o 13:01

Napisałem, że potrzebne są informacje o
069 - gra, data wydania, cena sugerowana, zdjęcie okładki
066 - zdjęcie okładki
067 - zdjęcie okładki
074 - cena sugerowana
075 - cena sugerowana

EDIT: Jutro ma to wszystko sprawdzić ;)
  • 0

ridzio
Robin Hood

Reputacja: -1

Postprzez Ufolec » 29 maja 2017, o 13:05

ridzio napisał(a):Napisałem, że potrzebne są informacje o
069 - gra, data wydania, cena sugerowana, zdjęcie okładki
066 - zdjęcie okładki
067 - zdjęcie okładki
074 - cena sugerowana
075 - cena sugerowana

ale mam nadzieję, że przesłałeś im też info o jaką grę (nazwę) chodzi? :) .. bo oni z tego co pisali nie mają listy z kolejnością, więc chyba im ją załączyłeś (np. tamtą grafikę ode mnie, hehe :))
Jeśli ich pracownik jeszcze nie odpowiadał, to doprecyzowałbym, że w przypadku "zdjęcie okładki" miałeś na myśli wizualizację z widocznym numerkiem na boku pudełka (069, 066, 067) oraz w przypadku numeru 050 grafikę przedstawiającą sam front/przód okładki
  • 0

Mój "Pchli Targ" z dziesiątkami gier na wymianę lub sprzedaż:
[S/Z] Długa lista pojedynczych tytułów na sprzedaż/wymianę
Ufolec
Predator

Medale: 6
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
Reputacja: 16

Postprzez ridzio » 29 maja 2017, o 13:10

Ufolec napisał(a):ale mam nadzieję, że przesłałeś im też info o jaką grę (nazwę) chodzi? :) .. bo oni z tego co pisali nie mają listy z kolejnością, więc chyba im ją załączyłeś (np. tamtą grafikę ode mnie, hehe :))
Jeśli ich pracownik jeszcze nie odpowiadał, to doprecyzowałbym, że w przypadku "zdjęcie okładki" miałeś na myśli wizualizację z widocznym numerkiem na boku pudełka (069, 066, 067) oraz w przypadku numeru 050 grafikę przedstawiającą sam front/przód okładki

Sądząc po wcześniej wysłanym zdjęciu, ma zdjęcia z widocznym na boku pudełka numerem. Co do 050, mogę się zapytać, czy ma takie od frontu, ale dobrze by było jakbym podał mu powód.
  • 0

ridzio
Robin Hood

Postprzez szopenik » 29 maja 2017, o 13:47

Wyślij linka do forum...niech wiedza ze jest spora grupa użytkowników która by nie dość że chciala uzupełnić stara kolekcję to jeszcze po cichu liczy na powrót starych dobrych czasów: )
Extra klasyka w nowej formule jest dla kolekcjonera nieporozumieniem
  • 0

szopenik
Robin Hood

Reputacja: 10

Postprzez ridzio » 29 maja 2017, o 14:01

szopenik napisał(a):Wyślij linka do forum...niech wiedza ze jest spora grupa użytkowników która by nie dość że chciala uzupełnić stara kolekcję to jeszcze po cichu liczy na powrót starych dobrych czasów: )
Extra klasyka w nowej formule jest dla kolekcjonera nieporozumieniem

Jak się pytał po co mi takie informacje, to napisałem, że jest taka inicjatywa na forum, żeby PK ogarnąć.
  • 0

ridzio
Robin Hood

Postprzez szopenik » 29 maja 2017, o 14:21

Jest błąd w zestawieniu.
064 to Lineage II: The Chaotic Throne
Przy okazji jest literówka na grzbiecie

Obrazek
Obrazek
  • 0

szopenik
Robin Hood

Postprzez Czasoumilacz » 29 maja 2017, o 20:58

ridzio napisał(a):Ja napisałem bezpośrednio do CDP - dystrybucja, więc może oni mają większą wiedzę na ten temat. Nie bardzo chce mi się wierzyć, że nie zostawili sobie nawet po jednej kopii w swojej siedzibie i nie mają już o tym informacji. Tak jak pisałem wcześniej, trzeba poczekać do południa, co mi odpisze koleś z CDP - dystrybucja

Gdy ja się kontaktowałem z CDP.pl w sprawie serii Gamebook to robiłem to mejlowo przez adres <kontakt@cdp.pl> gdzie pan Kamil K. polecił skontaktować się przez adres <pomoc@cdp.com.pl>. Z kolei tam pan Robert K. będący Specjalistą ds. Pomocy Technicznej odpisał to co już wcześniej cytowałem.

"Witam,
Dziękujemy za skontaktowanie się z Działem Obsługi Klienta CDP.pl

Słowa uznania dla kolekcji i pasji związanej z grami, zwłaszcza z naszej dystrybucji.
Niemniej jednak muszę Pana zmartwić, gdyż nie dysponujemy już zapasami magazynowymi z Gamebookami, ani też listą wszystkich tytułów.
"

oraz

"Witam,
Dziękujemy za skontaktowanie się z Działem Obsługi Klienta CDP.pl

Jakiś czas temu wycofaliśmy się z dystrybucji Gamebooków ze względu niestety na dużą podatność na uszkodzenia opakowań oraz nośników.
Aktualnie skoncentrowaliśmy się na odtwarzaniu gier w ramach Ekstra Klasyki oraz Fajnej Ceny, obie serie w tradycyjnych pudełkach.
"

Dziwna rzecz, że posiadają listę wydawniczą Platynowej Kolekcji, a Gamebooków nie, zważywszy na fakt, że to Platynka jest starsza od Groksiążek.

Ufolec, na co Ci wiedzieć jaka była cena gry w dniu wydania? Bo datę premiery jestem jeszcze w stanie zrozumieć np. z uwagi na próbę określenia numeru bocznego.
  • 0

Żyć tak by wybudować pomnik trwalszy niż ze spiżu.
Czasoumilacz
Łowca

Reputacja: 2

Postprzez ridzio » 29 maja 2017, o 22:17

Czasoumilacz napisał(a):Dziwna rzecz, że posiadają listę wydawniczą Platynowej Kolekcji, a Gamebooków nie, zważywszy na fakt, że to Platynka jest starsza od Groksiążek.

Problem w tym, że nie posiadają. Na początku dochodził do listy gier prawdopodobnie bo numerach EAN (cokolwiek to oznacza.) Dopiero później odnalazł folder z okładkami gier z PK, i to nie wszystkich.

Przyznam szczerze, że trochę burdel z tym mają. Nawet dla własnej wiedzy zrobiliby taką listę, jaka tutaj powstała.
  • 0

ridzio
Robin Hood

Postprzez Ufolec » 29 maja 2017, o 22:40

szopenik napisał(a):Jest błąd w zestawieniu.
Spoiler: pokaż

Obrazek
Obrazek

Trzeba będzie zatem ustalić jak to się stało, że ta gra otrzymała numer 064 a nie 046, czyżby ktoś również popełnił błąd nie tylko w nazwie gry widocznej na boku pudełka, ale i także w przypadku numeru? Albo może jest to prawidłowa kolejność, a gra "Mount & Blade" powinna jednak otrzymać inny numer. Dziwna sprawa.

Czasoumilacz napisał(a):Ufolec, na co Ci wiedzieć jaka była cena gry w dniu wydania? Bo datę premiery jestem jeszcze w stanie zrozumieć np. z uwagi na próbę określenia numeru bocznego.

Zapisanie sobie sugerowanej ceny w dniu wydania ma charakter archiwizacyjny, przy okazji jak przeglądałem nowinki prasowe z ówczesnego okresu, to spisywałem zarówno informację o dniu premiery jak i sugerowanej cenie. Poza tym dzięki temu można nie tylko dowiedzieć się czy gra została wydana, czy nie, ale i zaobserwować jak w perspektywie czasu zmieniała się ta seria, często wraz ze zmianą ceny następowała również zmiana stylistyki frontowej grafiki otaczającej okładkę zachowując jednocześnie wspólny "licznik" pozycji dostępnych w ramach edycji :)

ridzio napisał(a):Problem w tym, że nie posiadają. Na początku dochodził do listy gier prawdopodobnie bo numerach EAN (cokolwiek to oznacza.) Dopiero później odnalazł folder z okładkami gier z PK, i to nie wszystkich.

Przyznam szczerze, że trochę burdel z tym mają. Nawet dla własnej wiedzy zrobiliby taką listę, jaka tutaj powstała.

Trochę nie chce mi się wierzyć w to że takiej listy produktów nie mają, musieli ją bowiem przesyłać czy to do przedstawicieli handlowych, czy do sklepów które gry sprzedawały. Numery EAN to kody kreskowe widoczne z tyłu opakowania, bardzo możliwe że w tamtym czasie numery te były różne od wydań premierowych czy z innych wydań przygotowywanych przez CDP. Fajnie jakby przesłał nam możliwie maksymalną ilość informacji jaką posiadają, wszak nie użyjemy ich w złych zamiarach, tym bardziej że to bardzo stare wydania której kres nastał 5 lat temu. Jak ma możliwość przesłania listy wraz z numerami EAN, to niech podeśle, jak i spakowany folder z grafikami :)
  • 0

Ufolec
Predator

Postprzez Adamski » 29 maja 2017, o 22:51

@ Up No ale z drugiej strony po co im, obecnemu CDP, te dane przechowywać? Znakomita firma wydawnicza
CD Projekt sp. z o.o, robiąca niezłe lokalizacje, promująca niezłe programy lojalnościowe typu dożywotnia gwarancja i WPLny poprzez swój sklep gram.pl, wydająca ciekawe serie wydawnicze typu Platynowa Kolekcja i budująca stopniowo swoją wielką pozycję, która dała solidne finansowe podwaliny pod przyszły sukces producencki CDProjektu - to już pieśń przeszłości i możemy sobie ją tylko powspominać.
  • 0

Adamski
Robin Hood

Reputacja: 4

Postprzez Ufolec » 29 maja 2017, o 22:59

Adamski napisał(a):@ Up No ale z drugiej strony po co im, obecnemu CDP, te dane przechowywać?

Jak to po co? Przecież że w celach archiwizacyjnych, gdyby ktoś kiedyś potrzebował zajrzeć do tych informacji, to miałby taką możliwość. Poza tym w branży dystrybucyjno-wydawniczej wydaje się mieć to nawet większy sens by archiwizować te dane dotyczące wydań, aby można było cofnąć do umów z globalnymi wydawcami itd. Bardziej stawiałbym na to, że mają bałagan, niż na to, że nigdzie tych danych nie zapisali.
  • 0

Ufolec
Predator

Postprzez szopenik » 30 maja 2017, o 06:45

Ufolec 46 to jest dobry numer (to są dwa różne wydania Lineage 2)To Mount & Blade ma niepoprawny numer.
  • 0

szopenik
Robin Hood

Postprzez Czasoumilacz » 30 maja 2017, o 10:37

Ufolec napisał(a):
Adamski napisał(a):@ Up No ale z drugiej strony po co im, obecnemu CDP, te dane przechowywać?

Jak to po co? Przecież że w celach archiwizacyjnych, gdyby ktoś kiedyś potrzebował zajrzeć do tych informacji, to miałby taką możliwość. Poza tym w branży dystrybucyjno-wydawniczej wydaje się mieć to nawet większy sens by archiwizować te dane dotyczące wydań, aby można było cofnąć do umów z globalnymi wydawcami itd. Bardziej stawiałbym na to, że mają bałagan, niż na to, że nigdzie tych danych nie zapisali.

Ja bym jeszcze dodał do tego fakt świadczenia pomocy technicznej. Skoro mieli u siebie usługę dożywotniej gwarancji to znaczy, że po np. roku, dwóch od zakończenia serii Platynowa Kolekcja mogę do nich zadzwonić i zasięgnąć pomocy technicznej w sprawie gry/nośnika z tej serii wydawniczej. I człowiek jakby był złośliwy to zacząłby nawijać im o grze, która została niewydana i nie mieliby jak tego zweryfikować czy należy mi się taka pomoc czy nie, no bo skąd wiedza, że wydawali taką grę skoro nie mają archiwum. Mógłbym ich trollować np. nośnikiem z grą World in Conflict.

szopenik napisał(a):Jest błąd w zestawieniu.

Obrazek
Obrazek

To nie błąd w zestawieniu...to wielbłąd.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
  • 0

Czasoumilacz
Łowca

Postprzez szopenik » 30 maja 2017, o 11:04

Podsumowując:
046 - Lineage II: Chaotic Throne,
064 - Lineage II: Chaotic Throne Gracia Complete

Chyba że jest jeszcze jakieś wydanie Lineage II: Chaotic Throne
(Ja mam w swoich notatkach jeszcze zapisane że pod 69 jest Lineage II - według danych Ufolca)
  • 0

szopenik
Robin Hood

Postprzez Ufolec » 30 maja 2017, o 11:16

szopenik napisał(a):Podsumowując:
046 - Lineage II: Chaotic Throne,
064 - Lineage II: Chaotic Throne Gracia Complete

Chyba że jest jeszcze jakieś wydanie Lineage II: Chaotic Throne
(Ja mam w swoich notatkach jeszcze zapisane że pod 69 jest Lineage II - według danych Ufolca)

W moich poprzednich listach "Lineage II: The Chaotic Throne - Gracia Final" występował pod numerem 069 ze znakami zapytania (do potwierdzenia), bo taki numer określiłem na podstawie dat premier i oczekiwaliśmy na potwierdzenie osoby, która te wydanie posiada. ridzio po kontakcie z dystrybucją CDP otrzymał takie info:
ridzio napisał(a):EDIT2:
"50 to World in Conflict
66 - Lineage II The Chaotic Throne
67 - Guild Wars Eye of the North"

przeniosłem więc owy "Lineage II" na pozycję 066 która była wolna. Czyli trzeba będzie te dane zweryfikować i o jaką wersję gry chodzi w każdym z występujących tych numerów oraz jaki numer posiada zatem "Mount & Blade" z potwierdzeniem w postaci zdjęcia lub wizualizacji.
  • 0

Ufolec
Predator

Postprzez szopenik » 30 maja 2017, o 14:25

[Edit] Na liście gier nie mamy wogóle przyporządkowanych jeszcze 4 lub 5 gier z serii Guild Wars. Sądząc po layoucie to będzie powyżej numeru 55 a poniżej numeru 80.
Są to:
Guild Wars Prophecies
Guild Wars Nightfall
Guild Wars Factions
Guild War Eye of the North
Guild War Eye of the North Dodatek (ewentualnie)
  • 0

Ostatnio edytowano 30 maja 2017, o 15:27 przez szopenik, łącznie edytowano 1 raz
szopenik
Robin Hood

Postprzez Czasoumilacz » 30 maja 2017, o 14:34

mszatanek napisał, że Mount & Blade to numer 64, w zestawieniu jest pod numerem 46, mamy na to jakiś dowód? Ja osobiście już się pogubiłem.
  • 0

Czasoumilacz
Łowca

Postprzez Ufolec » 30 maja 2017, o 14:45

szopenik napisał(a):NA liście gier nie mamy wogóle przyporządkowanych jeszcze 3 lub 4 gier z serii Guild Wars. Sądząc po layoucie to będzie powyżej numeru 55 a poniżej numeru 80.
Są to:
Guild Wars Prophecies
Guild Wars Nightfall
Guild War Eye of the North
Guild War Eye of the North Dodatek (ewentualnie)

Nie wiem na ile uważnie śledzisz wątek i na ile znasz ten tytuł, ale postaram ci się podsumować co na tę chwilę wiemy odnośnie serii Guild Wars w ramach Platynowej Kolekcji.

Przede wszystkim należy pamiętać, że:
Guild Wars: Prophecies = Guild Wars
Uwagi: Jest to pierwsza część serii gier. Początkowo tytuł brzmiał po prostu Guild Wars, ale po wyjściu pierwszej kampanii postanowiono dodać podtytuł, aby nie dochodziło do pomyłek.
Źródło: [1], [2], [3], [4]

Na liście aktualnie znajdują się cztery tytuły:
040 - Guild Wars - 2008-06-26
041 - Guild Wars: Factions - 2008-06-26
045 - Guild Wars: Nightfall - 2008-09-18
067 - Guild Wars: Eye of the North - 2009-09-18

Numer 067 został podany niedawno na podstawie informacji uzyskanych od pracownika CDP Dystrubucja. Nie mamy póki co potwierdzenia w postaci zdjęcia lub wizualizacji.
  • 0

Ufolec
Predator

Postprzez szopenik » 30 maja 2017, o 14:53

Zgadzam się.
Ale są jeszcze kolejne reedycje:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zobacz że layout wskazuje że są to wersje późniejsze niż 055
  • 0

szopenik
Robin Hood

Postprzez szopenik » 30 maja 2017, o 15:18

Czasoumilacz napisał(a):mszatanek napisał, że Mount & Blade to numer 64, w zestawieniu jest pod numerem 46, mamy na to jakiś dowód? Ja osobiście już się pogubiłem.

Mount & Blade na razie nie ma numerka do czasu potwierdzenia na fotce jaki jest jego prawidłowy numer.
046 jest potwierdzone - lineage II
  • 0

szopenik
Robin Hood

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gry pudełkowe na PC