X

Platynowa Kolekcja [CDProjekt]

Platynowa Kolekcja [CDProjekt]
Okazyjne ceny gier z dystrybucji pudełkowej, wyprzedaże w Biedronce, tanie serie wydawnicze.

Moderatorzy: Czasoumilacz, Redaktorzy

Regulamin działu
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Pisanie postów powielających promocje opisane wcześniej (na forum, bądź stronie głównej) karane będzie ujemnymi punktami reputacji;
4. Pod groźbą ostrzeżenia zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych.

Re: Platynowa Kolekcja [CDProjekt]

Postprzez łofca szrotu » 19 wrz 2018, o 19:33

szopenik napisał(a):Z tego co ja wiem to były trzy różne szaty graficzne. Widać to dość sobrze na moim zdjęciu. Do numeru 55 było pierwsze wydanie. Od numeru 56 do mniej więcej 90 (niestety nie mam wszystkich gier więc dokładnie nie wiem do którego numerka) to było drugie wydanie z którego pochodzi Twoja gra. Trzecie wydanie było do końca czyli do numeru 99. CDP miał w zwyczaju niektóre gry wznawiać i zdarzały się gry z drugiego wydania które miały ten sam numer co z wydania pierwszego (np Lineage, Guild Warsy) i gry z trzeciego wydania które miały ten sam numer co z drugiego (np. Metro 2033) - te same gry dublowały się w różnych wydaniach. Poczytaj dokładnie ten wątek jak dużo czasu zajęło nam połapanie się w numeracji i wydaniach.

Może warto by było też dopisać te zdublowane tytuły? Bo mimo, iż to jest jedna seria to są różne wydania i jeśli ktoś zbiera dany tytuł to będzie musiał kupić obie wersje. :)

Vance napisał(a):Analizując oferty na portalach aukcyjnych, wywnioskować można iż "druga" seria gier zawiera się włącznie do numeru 90, czyli powyższego "Sega Mega Drive Collection". Numer 91 rozpoczyna serię "trzecią". Zdjęcie:
Spoiler: pokaż
Obrazek

Mam kilka fotek gier (z netu) z tą szatą graficzną. Ale to wychodzi, że są 4:
- napis "platynowa kolekcja" u góry na srebrnym pasku
- napis "platynowa kolekcja" na dole na srebrnym pasku
- biały napis "platynowa kolekcja" (wygięty do dołu) na górze na srebrnym pasku
- biały napis "platynowa kolekcja" na górze i po lewej stronie
  • 0

łofca szrotu
Łowca

Reputacja: 0

Postprzez Vance » 19 wrz 2018, o 19:53

Mam kilka fotek gier (z netu) z tą szatą graficzną. Ale to wychodzi, że są 4:
- biały napis "platynowa kolekcja" (wygięty do dołu) na górze na srebrnym pasku
- biały napis "platynowa kolekcja" na górze i po lewej stronie

Oraz edycja specjalna Wiedźmina z napisem u górze wraz z ornamentami:
Obrazek
  • 0

Obrazek
Vance
Łowca

Reputacja: -1

Postprzez szopenik » 19 wrz 2018, o 20:21

To jest ta sama seria. W przypadku gier "Games for Windows" musiał być ten napis na górze pudełka dlatego srebrny pasek "platynowa kolekcja" zjechał na dół. Zwróć na to uwagę
  • 0

szopenik
Robin Hood

Reputacja: 9

Postprzez łofca szrotu » 19 wrz 2018, o 20:52

Vance napisał(a):Oraz edycja specjalna Wiedźmina z napisem u górze wraz z ornamentami:
Obrazek

To już ta szata graficzna jest bliższa tej z "wygiętym" napisem, niż "Games for Windows" tej z prostym napisem u góry. :)

szopenik napisał(a):To jest ta sama seria.W przypadku gier "Games for Windows" musiał być ten napis na górze pudełka dlatego srebrny pasek "platynowa kolekcja" zjechał na dół. Zwróć na to uwagę

Ale wygląd jest jednak inny (poza tyłami), choć wszystkie są na Windowsa. ;) Co innego, gdyby chodziło o sposób pakowania. Zresztą dla mnie mniejsze znaczenie ma to, ile faktycznie było projektów pudełek, a bardziej liczy się, które gry w ramach tej serii były dublowane. Nie chciałbym się kiedyś zdziwić, że jednak nie mam kompletu interesującego mnie tytułu. :)
Jeszcze odnośnie pakowania. Wiadomo, które gry miały pasek na folii z logiem CDProjekt? Tak się składa, że mam Lost Planet (53) oraz Penumbra Antologia (54) i tego typu pasek ma ta druga. Mam jeszcze kilka tytułów (z mniejszymi i większymi numerami) i one nie mają loga na paskach. Szkoda, że CDP nie kontynuował tego zwyczaju.
  • 0

łofca szrotu
Łowca

Reputacja: 0

Poprzednia strona

Powrót do Gry pudełkowe na PC