TanieGry.pl

Okazyjne ceny gier z dystrybucji pudełkowej, wyprzedaże w Biedronce, tanie serie wydawnicze.

Moderatorzy: Czasoumilacz, Redaktorzy

Regulamin działu
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Pisanie postów powielających promocje opisane wcześniej (na forum, bądź stronie głównej) karane będzie ujemnymi punktami reputacji;
4. Pod groźbą ostrzeżenia zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych.

Re: TanieGry.pl

Postprzez SKODR » 24 paź 2016, o 17:34

Obiecałem, że dam znać jak przebiegły zakupy w tym sklepie. Dzisiaj dostałem paczkę i... cóż, kto chciał tam kupić to polecam się jeszcze wstrzymać, ewentualnie znać ryzyko.
Przy pytaniu o produkt poinformowano mnie, że Constantine to gra nowa, nieużywana. Po dostaniu paczki zobaczyłem nieoryginalną folię. Pudełko jest w stanie średnim (zarówno tekturka jak i pudełko DVD), kolory są wyblakłe, widać rysy oraz liczne zagięcia. Nie było też "plomb" zabezpieczających (czyt. tych naklejek), które CDP stosuje do dziś przy takich wydaniach. Po otworzeniu niby wszystko ok, ale brak karty rejestracji elektronicznej straszył. Po sprawdzeniu DVD trochę zgłupiałem bo jak na grę używaną to są one w idealnym stanie (wszystkie bez ani jednej ryski) i pomyślałem, że pewnie przesadzam bo gra stara i pewnie na magazynie takie rzeczy się porobiły (10 lat robi swoje). Z wątpliwości wyrwała mnie jednak instrukcja (również pogięta), na której ktoś sobie zapisał bodajże skróty z cheatów:
Spoiler: pokaż
Obrazek

Oczywiście sprawę spróbuję wyjaśnić przez maila (w razie nieodpisania pozostanie telefon). Jeżeli zostanę olany w jakikolwiek sposób to już tu nic (z bólem) nie kupię. Jeżeli sklep zaoferuje (w co wątpię) jakiś rabat w przeprosiny (np. darmowa wysyłka) to pewnie jeszcze spróbuję kupić parę ciekawszych tytułów i zobaczę jak to dalej będzie. W każdym razie będę informował tutaj co i jak. A kto by się jednak chciał zdecydować na zakup w tym sklepie to wiecie już czego oczekiwać.

Na szczęście gra działa. Choć teraz trzeba spróbować odpalić ją na Win 10 (sprawdzałem na starym kompie z XP i działa bez problemu).
  • 0

SKODR
Predator

Reputacja: 9

Postprzez Matt3rs » 24 paź 2016, o 17:45

Może sam ktoś w kulki poleciał, zafoliował i powiedział że to oryginalna nowa gra, tylko trochę uległa zniszczeniu z biegiem czasu (wiadomka nawet w folii się potrafi co nieco wyblaknąć etc.) właściciel TanieGry kupił taką sztukę i sprzedał jako nową.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Matt3rs
Predator

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: -1

Postprzez pikikd » 24 paź 2016, o 17:55

Wydaje mi się, że niektóre gry są po prostu używane a potem sprzedawane jako nowe. Wnioskuję tak m.in. po tej aukcji na allegro:
Kod: Zaznacz cały
http://allegro.pl/sanitarium-nowa-folia-warszawa-i6562960758.html
W opisie napisane jest, że w pudełku nie ma instrukcji. Jednak wszędzie indziej podkreślane jest, że gra jest nowa, zafoliowana, oryginalna. Coś tu się więc chyba nie zgadza. No chyba, że gra rzeczywiście jest oryginalna a sprzedawca chciał tylko podkreślić, że w takim wydaniu tej gry instrukcji nie ma, w co wątpię, bo kiedyś instrukcje dodawane były przecież do każdej gry.
  • 0

pikikd
Robin Hood

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 14

Postprzez SKODR » 24 paź 2016, o 18:03

Matt3rs napisał(a):Może sam ktoś w kulki poleciał, zafoliował i powiedział że to oryginalna nowa gra, tylko trochę uległa zniszczeniu z biegiem czasu (wiadomka nawet w folii się potrafi co nieco wyblaknąć etc.) właściciel TanieGry kupił taką sztukę i sprzedał jako nową.

Możliwe, że tak było. No ale mnie, jako kupującego średnio interesuje to, że sprzedawca nie potrafił ocenić oryginalnej folii od ponownie zafoliowanej. W każdym razie czekam na jego tłumaczenie.

W opisie napisane jest, że w pudełku nie ma instrukcji. Jednak wszędzie indziej podkreślane jest, że gra jest nowa, zafoliowana, oryginalna. Coś tu się więc chyba nie zgadza. No chyba, że gra rzeczywiście jest oryginalna a sprzedawca chciał tylko podkreślić, że w takim wydaniu tej gry instrukcji nie ma, w co wątpię, bo kiedyś instrukcje dodawane były przecież do każdej gry.

Bo to chyba jest jakaś edycja z Big Boxa bez Big Boxa. Po prostu tylko takie pudełko na CD ROM. Instrukcja się gdzieś zapodziała pewnie. Podobną sytuację miałem z Biedronkowym Painkillerem Black Edition gdzie instrukcja była wsadzona w kartonowe pudełko.
  • 0

SKODR
Predator

Postprzez Matt3rs » 24 paź 2016, o 18:05

No jasne że tak, Ty płacisz Ty wymagasz. Daj znać o co chodzi żebyśmy wiedzieli co jest grane.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Matt3rs
Predator

500 (1)

Postprzez upperi » 24 paź 2016, o 19:13

O Sanitarium z tej aukcji mogę się wypowiedzieć, bo mam na półce identyczne wydanie.

Po pierwsze - to jest amerykańska reedycja. Kartonowe pudełko wielkości pudełka cd jewel z przednią klapką. W środku są 2 kartonowe przekładki usztywniające, karteczka z kredowego papieru wielkości wkładki do pudełka cd jewel - na jednej stronie jest grafika z pudełka, a na drugiej skrócona instrukcja instalacji, no i cztery płyty CD w zwykłych papierowych kopertkach z okrągłym okienkiem. W tym wydaniu nie ma książeczkowej instrukcji - tylko ta karteluszka, która może służyć za okładkę pudełka cd jewel.

Po drugie folia. O ile wiem, to pudełka w tym wydaniu nigdy nie były foliowane. Przed otwarciem pudełko zabezpieczone jest takimi okrągłymi przeźroczystymi przylepcami, które uniemożliwiają wyjęcie płyt. Poza tym wystarczy przyjrzeć się tej folii - od razu widać, że to domowa robota na jakiejś kiepskiej zgrzewarce (widać jakieś farfocle na zgrzewie). Zresztą większość pudełek na tej stronie wygląda jakby je ktoś sobie opakował w folię na tej samej zgrzewarce. Za brakiem folii n tym wydaniu Sanitarium przemawia też otwierana klapka - po co mieliby robić klapkę, skoro zapakowaliby ją potem w folię przez co nie dałoby się jej w sklepie rozłożyć i przeczytać haseł reklamowych i obejrzeć grafik.

Jeszcze dodam uwagę o cenie - 200 zł? Za takie wydanie? Dobre :E
  • 0

upperi
Hitman

Reputacja: 16

Postprzez SKODR » 24 paź 2016, o 19:25

Matt3rs napisał(a):No jasne że tak, Ty płacisz Ty wymagasz. Daj znać o co chodzi żebyśmy wiedzieli co jest grane.

Wiesz, gdyby od razu poinformowano mnie o stanie tej gry (czyli, że jest używana) to i tak bym kupił, bo cena ok a gra dostępnością nie grzeszy. Inna sprawa jest, gdy ktoś obiecuje nówkę (i na zdjęciu w sklepie jest oryginalna folia) a przysyła egzemplarz używany.

Jeszcze dodam uwagę o cenie - 200 zł? Za takie wydanie? Dobre

Bo to unikat :E

Zresztą większość pudełek na tej stronie wygląda jakby je ktoś sobie opakował w folię na tej samej zgrzewarce.

Rozumiem taki zabieg, gdy chce się grę zabezpieczyć. Jest używana, sprzedawca potwierdza stan nośnika i pudełka, ale opakowuje dodatkowo w folię, by dodatkowo zabezpieczyć. Ale, gdy się twierdzi, że to nowa gra to już jest wyraźne kłamstwo i żerowanie na niewiedzy innych. Z drugiej strony muszę przyznać jedno: płyty z Constantine są w tak idealnym stanie, że gdyby nie ta instrukcja to sam miałbym wątpliwości czy to nie nówka :P
  • 0

SKODR
Predator

Postprzez upperi » 24 paź 2016, o 19:30

SKODR napisał(a):
Jeszcze dodam uwagę o cenie - 200 zł? Za takie wydanie? Dobre

Bo to unikat :E

Ja mój "unikat" kupiłem za 3 dolary w zestawie z 5 innymi grami w podobnych wydaniach. Co prawda odpadła przesyłka do Polski, bo przywiozłem je ze sobą w bagażu podręcznym, ale nawet z przesyłką wyszłoby grubo poniżej 200 zł. Choć fakt - takiej gustownej folijki w zestawie nie było :E
  • 0

upperi
Hitman

Postprzez SKODR » 24 paź 2016, o 21:56

Dobra, dostałem odpowiedź!

Słabo to wygląda. Ta gra przeleżała w magazynie ileś tam lat,
nawet nie
wiem gdzie była zamawiana. Reklamacja jest jak najbardziej uzasadniona.
Proponuję trzy rozwiązania:

1. Zwrot 25 zł złotych, plus koszty odesłania gry do mnie.
2. Obniżenie ceny o 10 zł i grę zostawia Pan jako używaną.
3. Jeśli mam, doślę Panu egzemplarz w fabrycznej folii, bo powinny być.

No i w sumie podoba mi się. Tylko sam nie wiem co teraz. Brać reklamacje, nową gre czy zostawić sobie tę i 10 złoty obniżki wziąć :P Instynkt kolekcjonera mówi: reklamacja, instynkt wyrobiony na Łowcach: kasa. Ta trójka to pewnie alternatywa do reklamacji. Zastanowię się do jutra. Ale muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony odpowiedzią (nie dość, że szybka to i profesjonalna).
  • 0

SKODR
Predator

Postprzez skuska » 24 paź 2016, o 22:30

Ja bym brał opcje numer 2, po co dawac zarabiac poczcie :) Byle by wiecej sprzedawcow z takim podejsciem do klienta.
  • 0

Intel G3258(2x4.0) + Geforce 750Ti + 8GB RAM
skuska
Robin Hood

500 (1)
Reputacja: 1

Postprzez serafek5 » 24 paź 2016, o 22:42

Czekałem jak się sytuacja rozwinie, bo sklep ma dużo staroci w dobrych cenach.
  • 0

Obrazek
Zapraszam do znajomych na XBL - głupio się patrzy na rosnący licznik gamescore, jak się go nie ma z kim porównać :E
Gamertag: Gieniek55
serafek5
Wiedźmin

500 (1)
Reputacja: 18

Postprzez Matt3rs » 25 paź 2016, o 05:44

O proszę, nawet się nie spodziewałem że tak szybko Ci odpowie. Ja bym brał trójeczkę, bo gry typu "wydanie specjalne, unikaty i kolekcjonerki" lubię mieć w idealnym niemalże stanie. Ostatnio nawet jak zamówiłem pudełko do Overwatcha i mi przyszło lekko z dołu zgięte (wina poczty ofc) to byłem smutny, no ale przecież nie będę reklamował 1.8zł na alledrogo :E

Dychę zawsze można gdzieś indziej przycebulić, a skoro typ ma nówki to szkoda mieć taką popisaną (jeszcze żeby to było ładnie napisane, a to widać że jakieś dziecko nie dawało rady to haxy zapisało xD :trollface: ).
  • 0

Obrazek
Obrazek
Matt3rs
Predator

500 (1)

Postprzez SKODR » 27 paź 2016, o 14:37

No ja już wziąłem opcję 2 :P Na razie czekam na odpowiedź, bo od dwóch dni nic nie dostałem. Chcę jeszcze zamówić Contract JACK i NOLF 2 bo tak samo unikaty (w Polskich wersjach). Poprosiłem by dychę obniżył mi z zamówienia zamiast odsyłać na konto.

EDIT: Ok, odpisał i dostałem zniżkę. Dam znać jak będzie z następnymi grami.
  • 0

SKODR
Predator

Postprzez tigritron » 27 paź 2016, o 16:23

Może jednak daruj sobie Contract Jack. Przeciętna, krótka strzelanka, wyrózniająca się tylko tym, że jest w uniwersum NOLFa.
  • 0

tigritron
Wiedźmin

Medale: 3
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)

Postprzez SKODR » 28 paź 2016, o 13:11

Grałem w demo za dzieciaka i mi się podobało. Niedawno odświeżyłem sobie to demko i dalej nieźle mi się strzelało :) Postanowiłem więc kupić.

EDIT: A jednak cebulstwo przegrało :P Od wczoraj jakiś okres mnie złapał, że mnie wkurzała ta używana edycja i dzisiaj przydzwoniłem, by zmienić na opcję 3 (odbyło się to bez problemów) więc dostanę 2 Constantina (ależ ze mnie kłopotliwy klient ;)), tym razem nowego. Twoja wina Matt3rs, podpuściłeś mój zmysł kolekcjonera :D
A tak serio to w sumie masz rację. Z używaną edycją po zaniżonej cenie eksperymentowałbym gdyby gra nie była tak cholernie trudno dostępna. Nie po to tyle żem się jej naszukał, by teraz rozpadające się pudełko, gdy mogę mieć nówkę.
  • 0

SKODR
Predator

Poprzednia strona

Powrót do Gry pudełkowe na PC