X

Wyprzedaże gier w Biedronce

Okazyjne ceny gier z dystrybucji pudełkowej, wyprzedaże w Biedronce, tanie serie wydawnicze.

Moderatorzy: Czasoumilacz, Redaktorzy

Regulamin działu
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Pisanie postów powielających promocje opisane wcześniej (na forum, bądź stronie głównej) karane będzie ujemnymi punktami reputacji;
4. Pod groźbą ostrzeżenia zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych.

Re: Wyprzedaże gier w Biedronce

Postprzez Kropeks » 9 maja 2018, o 13:24

Ktoś pisał, że gry ubi nawet kupione bezpośrednio na steam wymagają dodatkowego logowania do konta uplay, tylko można ustawić automatyczne logowanie.
Czyli mogę być pewny w przypadku pudełek z grami ubi, że jak nie jest napisane nic o steam, to najwyżej wymaga uplay, a z serii assassin's creed to tylko jedynka w pudle była drm free? Ten Rogue przypisać trzeba do uplay?

Z tego co piszecie, to jedyne gry w pudełkach jakie jeszcze można dostać w oficjalnej dystrybucji, a nie wymagają jakiejś autoryzacji online, czyli pozostają w kręgu moich "pudełkowych zainteresowań" to morrowind, oblivion i Thea: the awakening, ostatecznie starsze serie lego. Szkoda.
Dzięki za pomoc.
  • 0

Kropeks
Łowca

Reputacja: 0

Postprzez RaiL » 9 maja 2018, o 16:31

Kropeks napisał(a):Ktoś pisał, że gry ubi nawet kupione bezpośrednio na steam wymagają dodatkowego logowania do konta uplay, tylko można ustawić automatyczne logowanie.

Dokładnie tak jest. Jedyny wyjątek to starsze gry Ubisoftu(tj. takie które wydali przed powstaniem Uplaya).
Kropeks napisał(a):Czyli mogę być pewny w przypadku pudełek z grami ubi, że jak nie jest napisane nic o steam, to najwyżej wymaga uplay,

Generalnie tak, chociaż wśród starszych gier są 2(lub więcej, jeśli o czymś nie wiem)wyjątki wymagające i Uplay i Steam: wymieniony wcześniej Coj the Cartel, i jeśli mnie pamięć nie myli to na 99,(9)% R.U.S.E.
Kropeks napisał(a):a z serii assassin's creed to tylko jedynka w pudle była drm free? Ten Rogue przypisać trzeba do uplay?

2 razy tak. :)
Kropeks napisał(a):Z tego co piszecie, to jedyne gry w pudełkach jakie jeszcze można dostać w oficjalnej dystrybucji, a nie wymagają jakiejś autoryzacji online, czyli pozostają w kręgu moich "pudełkowych zainteresowań" to morrowind, oblivion i Thea: the awakening, ostatecznie starsze serie lego. Szkoda.

Z nowszych gier to niestety tylko Wiedźmin 3 mi przychodzi do głowy(aktywacja na gogu jest opcjonalna). Co do gier nieco starszych jest sporo takich tytułów, ale to też zależy jak daleko należy sięgać, no i też kwestia, że wymiennie ich wszystkich zajęłoby pewnie co najmniej parę godzin ;) .

serafek5 napisał(a):Takim potworkiem jest na pewno Call of Juarez The Cartel, ale reszta gier ubi wymaga albo Uplaya albo Steama.

Prawie napewno jeszcze R.U.S.E jeśli mnie pamięć nie myli.

Kropeks napisał(a):(...)
Risen (wszystkie części, wszystkie wersje - wydaje mi się, że wymagają steam, ale może jest jakaś drm free)
Agatha Christie: The ABC Murders
Batman: Arkham Knight
Bound By Flame Extra Klasyka
Murdered: Soul Suspect - Śledztwo zza grobu
The Way
Wolfenstein: The Old Blood
LEGO Marvel Super Heroes
The Pillars of the Earth
Krai Mira - Edycja rozszerzona
dwupak Władca Pierścieni: Wojna na Północy / LEGO Władca Pierścieni ?

Risen - pierwsza część od wydania z Premium Games w górę jest DRM free, premierowa chyba wymagała płyty, tak jak koledzy wyżej piszą, i jest patch który ten wymóg znosi. Część 2 i 3 w polskich wydaniach wymagają Steam, z tego co kojarzę to chyba Niemcy dostali wersje DRM-Free w pudełkach, ale to by musiał ktoś jeszcze potwierdzić
Agatha Christie: The ABC Murders -tutaj nie wiem
Batman: Arkham Knight - tylko i wyłącznie Steam
Bound By Flame Extra Klasyka - jw.
Murdered: Soul Suspect - Śledztwo zza grobu - na 99% Steam
The Way - nie wiem
Wolfenstein: The Old Blood - tylko Steam
LEGO Marvel Super Heroes - jw.
The Pillars of the Earth - nie wiem
Krai Mira - Edycja rozszerzona - nie wiem
dwupak Władca Pierścieni: Wojna na Północy / LEGO Władca Pierścieni ? - Wojna na północy Steam, LEGO LOTR- DRM Free/wymóg płyty w napędzie
  • 0

RaiL
Robin Hood

Reputacja: 3

Postprzez upperi » 9 maja 2018, o 16:42

Kropeks napisał(a):Agatha Christie: The ABC Murders
The Pillars of the Earth

Obie gry wymagają Steama.
  • 0

upperi
Hitman

Reputacja: 16

Postprzez kmpt » 9 maja 2018, o 16:46

@Kropeks
O ile się nie mylę Thea The Awakening ma opcjonalną aktywację na steam, ale głowy nie dam. Asasyny wymagają aktywacji na uPlay od 2 części wzwyż.
  • 0

CPU: AMD Phenom II X3 720 @ Phenom II X4 20 3,4 Ghz MOBO: MSI 870-C45 RAM: (4x) 2GB OCz Low Voltage 1333Mhz GPU: GeForce GTX 760 4GB HDD: Samsung HD502HJ DVD: ASUS DVD-E616A2 PSU: SuperFlower SF-550P14XE CASE: Fractal Core 3000
kmpt
Wiedźmin

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 21

Postprzez Hemiq » 10 maja 2018, o 08:19

Thrash posiadała na DVD wersję bez DRM ale dodatkowo był klucz do Steam (2 kopia gry).
  • 0

http://photogameunboxing.blogspot.com/
Veni, vidi, vici - Gaius Julius Caesar
Masz pytanie o DRMach w pudełkowych grach - napisz!
Ukończone: 2017 2016 2015 2014
Hemiq
Wiedźmin

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 73

Postprzez Kropeks » 10 maja 2018, o 13:19

RaiL napisał(a):Z nowszych gier to niestety tylko Wiedźmin 3 mi przychodzi do głowy(aktywacja na gogu jest opcjonalna). Co do gier nieco starszych jest sporo takich tytułów, ale to też zależy jak daleko należy sięgać, no i też kwestia, że wymiennie ich wszystkich zajęłoby pewnie co najmniej parę godzin ;) .

Miałem na myśli gry, które są wciąż w sprzedaży, gdzie mogę obejrzeć opakowanie i upewnić się na miejscu w empiku, saturnie itp.
O wieśku nawet zapomniałem, trochę gryzie jak był poniżej 50 zł w pudle, ale stwierdziłem, że dopóki nie ogram poprzednich części, to nie kupię.

Chętnie dowiedziałbym się też, które gry np. z wirtusa są w pełni drm free (łącznie z brakiem takich zabezpieczeń przed kopiowaniem, które są nieobsługiwane w nowych systemach lub ich obejście/wirtualizacja jest trudna), bo wydania polskie czasem różniły się od tego co można na gamewiki znaleźć, ale to chyba oddzielny temat i nie na teraz.
Hemiq napisał(a):Thrash posiadała na DVD wersję bez DRM ale dodatkowo był klucz do Steam (2 kopia gry).

Dokładnie tak słyszałem o Thea, chociaż cena na gogu zbliża się już do tej polskiej pudełkowej, a na gogu wiem co kupuję i nikt mi nie utrudnia zrobienia kopii zapasowej.
Dzięki za pomoc i trochę szkoda, że rynek gier się tak popsuł, np. fanowskiego spolszczenia nie zrobisz, bo było kiedyś polskie wydanie pudełkowe, którego już nie kupisz lub nie uruchomisz, strażnicy źle rozumianej (korpo) moralności na coś takiego nie pozwolą, a wydawcy patrzą tylko czy kasa się zgadza itp. itd.
  • 0

Kropeks
Łowca

Postprzez RaiL » 10 maja 2018, o 17:31

Kropeks napisał(a):Miałem na myśli gry, które są wciąż w sprzedaży, gdzie mogę obejrzeć opakowanie i upewnić się na miejscu w empiku, saturnie itp.

Niestety ale na to nikt nie jest w stanie udzielić Ci odpowiedzi, bo dostępność różnych tytułów zmienia się z dnia na dzień, bardzo często jakieś starsze tytuły pojawiają się na wyprzedażach Biedronki, czy niektóre markety, chyba z czeluści piekieł, wygrzebują jakieś starsze wydania sprzed lat.

Generalnie każda gra która ma informacje o Steamie na pudełku, będzie wymagać tylko Steama(z wyjątkiem wymienionych wcześniej Coj the Cartel i R.U.S.E które wymagają jeszcze dodatkowo Uplaya.

Większość nowszych gier od Ubisoftu będzie wymagała Uplaya, ale i tu są wyjątki, bo z gier obecnie dostępnych to Heroesy 3 HD, i South Park: The Stick of Truth wymagają tylko, i wyłącznie Steama. Z kolei niektóre trochę starsze gry Ubisoftu będą DRM Free(przykładowo Shaun White Snowboarding, czy Rayman Origins), albo wymagały jakiejś jednorazowej aktywacji/płyty w napędzie.

Nie ma tu po prostu żadnej reguły, i nikt listy tytułów w obecnej dystrybucji z tym czy innym DRMem, tudzież bez żadnych, Tobie nie poda, bo raz, że dostępność poszczególnych gier się płynnie zmienia, a dwa, że chyba nikt takiej wiedzy nie posiada :P .

Kropeks napisał(a):O wieśku nawet zapomniałem, trochę gryzie jak był poniżej 50 zł w pudle, ale stwierdziłem, że dopóki nie ogram poprzednich części, to nie kupię.

To akurat na dobre Ci wyszło bo teraz możesz sobie kupić od razu GOTY ;) .

Kropeks napisał(a):Chętnie dowiedziałbym się też, które gry np. z wirtusa są w pełni drm free (łącznie z brakiem takich zabezpieczeń przed kopiowaniem, które są nieobsługiwane w nowych systemach lub ich obejście/wirtualizacja jest trudna), bo wydania polskie czasem różniły się od tego co można na gamewiki znaleźć, ale to chyba oddzielny temat i nie na teraz.

No ale jak sobie to wyobrażasz, że ktoś przeszuka specjalnie dla Ciebie cały katalog tego sklepu, i Ci poda? Przecież wiesz, że to raczej mało realne. Tym bardziej, że z wirtusem jest jeszcze ten problem, że oni często mają jakieś dziwne zagraniczne wydania, które mogą się różnić zabezpieczeniami od tych dostępnych w Polsce.

Jak jakaś gra Cię interesuje to po prostu zapytaj na forum(choćby w tym wątku), i inni w miarę możliwości podadzą Ci odpowiedź. Innej opcji raczej nie ma.
  • 0

RaiL
Robin Hood

Postprzez Kropeks » 10 maja 2018, o 18:23

Wygląda na to, że tytuły drm-free w pudłach, można na palcach u jednej ręki policzyć, a to forum łowców, więc może niektórzy orientują się w takich ofertach na bieżąco i coś mogliby sprawdzonego polecić. Do głowy mi nie przyszło, żeby ktoś specjalnie coś przeszukiwał lub wróżył z fusów co się może pojawić w przyszłości.
Jak będę miał coś na oku, to zapytam na forum o konkretne wydanie. Jeszcze raz dzięki.
  • 0

Kropeks
Łowca

Postprzez Lukasz1911 » 19 maja 2018, o 18:41

Ktoś wie czy ten Far Cry 4 na PC za 39.99 co był w promocji zawiera jakieś dodatki w pudełku np mapę czy coś innego?
  • 0

Lukasz1911
Łowca

Postprzez RaiL » 19 maja 2018, o 18:57

Lukasz1911 napisał(a):Ktoś wie czy ten Far Cry 4 na PC za 39.99 co był w promocji zawiera jakieś dodatki w pudełku np mapę czy coś innego?

Nic takiego nie ma, pudełko z płytami i karteczka z kodem na Uplay. Zwykłe biedackie wydanie ubisoftowe.
  • 0

RaiL
Robin Hood

Postprzez next___ » 31 sie 2018, o 14:11

Zauważyłem dziś w Biedronce pudełko z Deus Ex: Human Revolution - Director's cut za 19.99. Problem w tym, że nie mam napędu :E Orientuje się ktoś, czy pudełko zawiera klucz do Steama lub inną cyfrową możliwość pobrania gry?
  • 0

next___
Łowca

Medale: 1
500 (1)

Postprzez aRo » 31 sie 2018, o 14:20

Zwykły Deus Ex: HR miał klucz Steam, w tym też powinien być.
  • 0

aRo
Predator

Medale: 5
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1) 4000 (1)
Reputacja: 17

Postprzez Matt3rs » 31 sie 2018, o 14:34

next___ napisał(a):Zauważyłem dziś w Biedronce pudełko z Deus Ex: Human Revolution - Director's cut za 19.99. Problem w tym, że nie mam napędu :E Orientuje się ktoś, czy pudełko zawiera klucz do Steama lub inną cyfrową możliwość pobrania gry?

De był chyba tylko na steam, będzie :=
  • 0

Obrazek
Obrazek
Matt3rs
Predator

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: -1

Postprzez lukecz » 12 paź 2018, o 20:54

Za Frostpunk dostaje się voucher 15 zł z obecnej promocji Biedronki, więc wychodzi 45zl za tą grę (teoretycznie, czyli jeśli ktoś i tak robi zakupy w Biedrze) o ile jeszcze ją gdzieś znajdziecie.
  • 0

lukecz
Robin Hood

Medale: 3
Reputacja: 7

Postprzez tiktak77 » 12 paź 2018, o 21:35

lukecz napisał(a):Za Frostpunk dostaje się voucher 15 zł z obecnej promocji Biedronki, więc wychodzi 45zl za tą grę (teoretycznie, czyli jeśli ktoś i tak robi zakupy w Biedrze) o ile jeszcze ją gdzieś znajdziecie.

Skad to info masz?-sam kupowales czy ze strony?
  • 0

tiktak77
Robin Hood

Reputacja: 2

Postprzez lukecz » 12 paź 2018, o 22:42

tiktak77 napisał(a):
lukecz napisał(a):Za Frostpunk dostaje się voucher 15 zł z obecnej promocji Biedronki, więc wychodzi 45zl za tą grę (teoretycznie, czyli jeśli ktoś i tak robi zakupy w Biedrze) o ile jeszcze ją gdzieś znajdziecie.

Skad to info masz?-sam kupowales czy ze strony?

Sam kupowałem, pewnie wszystkie gry dają voucher na 15zł
  • 0

lukecz
Robin Hood

Medale: 3
Reputacja: 7

Postprzez Grafer » 12 paź 2018, o 22:56

Na co ten voucher? Na wszystko w biedrze?
  • 0

Grafer
Predator

500 (1) 1000 (1)

Poprzednia strona

Powrót do Gry pudełkowe na PC