X

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Okazyjne ceny gier z dystrybucji pudełkowej, wyprzedaże w Biedronce, tanie serie wydawnicze.

Moderatorzy: Czasoumilacz, Redaktorzy

Regulamin działu
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Pisanie postów powielających promocje opisane wcześniej (na forum, bądź stronie głównej) karane będzie ujemnymi punktami reputacji;
4. Pod groźbą ostrzeżenia zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych.

Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon

Postprzez MSKOTOR » 21 maja 2015, o 18:16

Ale taka jest chyba idea DRM-free? Że jak mi się znudzi granie, to sprzedaję komuś innemu i odzyskuję pieniądze?

Jeżeli opcjonalna aktywacja na platformie GOG powoduje automatyczne zrzeczenie się prawa do DRM-free, to jakie to DRM free jest? Nigdy nie czytałam w żadnym wywiadzie, że to tak będzie funkcjonować.
  • 0

Ostatnio edytowano 21 maja 2015, o 18:43 przez MSKOTOR, łącznie edytowano 1 raz
MSKOTOR
Wiedźmin

Reputacja: 30

Postprzez qqmor3 » 21 maja 2015, o 18:36

od tego dają drmy żeby gry nie były odsprzedawane , jeśli wydawcy wybierają drm-free to muszą być przekonani o odsprzedaży
  • 0

Obrazek
Obrazek
Obrazek
qqmor3
Predator

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 4

Postprzez mightydong » 21 maja 2015, o 19:15

qqmor3 napisał(a):od tego dają drmy żeby gry nie były odsprzedawane , jeśli wydawcy wybierają drm-free to muszą być przekonani o odsprzedaży

Bzdury i w dodatku debilne rozumowanie. DRMy nie zapobiegają odsprzedaży a piractwu i służą wygodzie.

MSKOTOR napisał(a):Ale taka jest chyba idea DRM-free? Że jak mi się znudzi granie, to sprzedaję komuś innemu i odzyskuję pieniądze?

Jak wyżej. To nie jest idea DRM-free.
  • 0

Obrazek
ZNIKNOŁEŚ NAM Z FORUM LECZ Z SERCA NIGDY
6.03.2013-26.07.2015 RIP IN PEACE
mightydong
Predator

Reputacja: -125

Postprzez Smerf » 21 maja 2015, o 20:28

mightydong napisał(a):
qqmor3 napisał(a):od tego dają drmy żeby gry nie były odsprzedawane , jeśli wydawcy wybierają drm-free to muszą być przekonani o odsprzedaży

Bzdury i w dodatku debilne rozumowanie.

Oczywistości i w dodatku poprawne rozumowanie.

mightydong napisał(a):DRMy nie zapobiegają odsprzedaży a piractwu i służą wygodzie.

Dokładnie odwrotnie "DRMy nie zapobiegają piractwu a odsprzedaży" :trollface:.
Głównym zadaniem jest (a) przywiązanie do konkretnej "platformy" i (b) zniszczenie rynku używanych gier (odsprzedaży)..

Jasne jest, że w przypadku Wiedźmina 3 to reklama GOG Galaxy.. czyli "przekonanie" do konkretnej platformy. Na szczęście tylko _przekonanie_ (o ile patche i zapowiedziane DLC będzie można pobrać bez konta GOG), a nie zmuszenie jak w przypadku np. Origina czy Uplay.

DRMy wywodzą się z zabezpieczeń antypirackich i oczywiście twórcy będą twierdzić, że "to walka z piractwem".. ale fakty świadczą o czym innym.. np. gry z DRMem "Steam" są piracone tego samego dnia.. i valve jakoś niewiele z tym nie robi.

Piractwo na konsolach jest niewielkie.. "platforma" jest jedna (PSN / XboxLive).. a mimo to, niektórzy twórcy robili jednorazowy "Online pass", żeby odsprzedana kopia nie była "pełnoprawna"... a nawet Micro$soft chciał wprowadzić wraz z XboxOne "przypisanie" do konta (na szczęście się z tego wycofali).
To oczywiste, że takie ruchy nie były dla "zapobieżeniu piractwu", a dla zniszczenia rynku używanych gier.

Wystarczy poczytać co niektórzy twórcy gier AAA pisali/mówili o sprzedaży "używanych" gier.. nieraz wprost twierdzą, że sprzedaż "używek" niszczy rynek gier i trzeba go zlikwidować.

mightydong napisał(a):
MSKOTOR napisał(a):Ale taka jest chyba idea DRM-free? Że jak mi się znudzi granie, to sprzedaję komuś innemu i odzyskuję pieniądze?

Jak wyżej. To nie jest idea DRM-free.

Owszem jest.. choć nie tylko.
Dawniej mogłem zrobić z grą co chcę.. zainstalować gdzie chcę, ile razy chcę, uruchomić kiedy chcę, sprzedać kiedy i chcę i komu chcę... i tak było w czasach "przed-antypirackich" i "przed-DRM".. bez sztucznych ograniczeń
.. zabezpieczenia antypirackie skomplikowały proces instalacji i uruchamiania (np. wymagana płyta w napędzie podczas uruchomienia)
.. a DRMy utrudniły odsprzedaż (w końcu sprzedaż gry przypisanej do Steam nie jest możliwe.. można sprzedać całe konto Steam.. ale jest to niezgodne z regulaminem.. i takie konto może być zbanowane)
  • 0

Smerf
Łowca

Reputacja: 0

Postprzez Humanista » 21 maja 2015, o 20:31

mightydong napisał(a):

Bzdury i w dodatku debilne rozumowanie. DRMy nie zapobiegają odsprzedaży a piractwu i służą wygodzie.

Coś ci się przestawiło:
"DRMy nie zapobiegają odsprzedaży a piractwu i służą wygodzie." -> Bzdury i w dodatku debilne rozumowanie
  • 0

Humanista
Łowca

Reputacja: 2

Postprzez Revan » 22 maja 2015, o 00:12

mightydong napisał(a):
Revan napisał(a):Wiedźmin 3 z przesyłką zaraz po premierze za 10 zł to dobry deal (Y) .

Z prawnego punktu widzenia to jest kradzież. Wszyscy powyżej zostali zgłoszeni za propagowanie piractwa, moim zdaniem jest to niedopuszczalne na takim forum.

Powiedz to wszystkim forumowiczom, którzy sprzedawali swoje klucze do GOGa by odzyskać ~ połowę zwrotu za preorder/cenę premierową :P .
Jeśli sprzedaż pudełkowych gier DRM free jest nielegalna to powinienem mieć sprawy w sądzie jeszcze za "gimbazy", gdy masowo sprzedawałem gry po ich przejściu. I to za zgodą moderacji na uznanych forach internetowych o grach czy też zgodą allegro, który pobrało na przełomie lat w ciul prowizji za moje aukcje.
Na Łowcach też ludzie sprzedają pudełkowe gry drm free a na dodatek je kupują (temat pochwal się ostatnim zakupem) -> najlepiej zbanować połowę userów z tamtego wątku(albo od razu z całego forum, co się będziemy ograniczać :P ) za piractwo i kupno nielegalnych używek na allegro :P .
  • 0

Revan
Redaktor

Medale: 8
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
6000 (1) 7000 (1)
Reputacja: 74

Postprzez mammoth665 » 22 maja 2015, o 00:43

Kradzież w rozumieniu prawnym (czyli Kodeksu karnego - Art. 278) to:
§ 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez zgody osoby uprawnionej uzyskuje cudzy program komputerowy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.", co należy rozumieć jako spiracenie programu i wykorzystywanie go do celów zarobkowych (np. piracki Autocad w biurze projektowym). Nie wydaje się również możliwe mówienie w tym wypadku o przestępstwie z art. 293 k.k.(w związku z art 291 i 292 k.k.). Tego typu zachowanie (polegające na rozdzieleniu otrzymanych w zestawie kodu i płyt) może co najwyżej stanowić naruszenie umowy licencyjnej z posiadaczem autorskich praw majątkowych do gry, i pozostaje ewentualnie w domenie prawa autorskiego/cywilnego.
Niezależnie od raczej oczywistego braku konsekwencji tego typu kombinacji, jest to nadużywanie wyrazu szacunku do graczy jaki okazali Redzi publikując swoją grę we wspomniany wyżej sposób.
  • 0

"Sprzeczności nie istnieją. Kiedykolwiek myślisz, że masz do czynienia ze
sprzecznością, sprawdź przesłanki. Odkryjesz, że jedna z nich jest fałszywa."

Francisco d'Anconia
mammoth665
Predator

500 (1)

Postprzez Revan » 22 maja 2015, o 00:51

"Niezależnie od raczej oczywistego braku konsekwencji tego typu kombinacji, jest to nadużywanie wyrazu szacunku do graczy jaki okazali Redzi publikując swoją grę we wspomniany wyżej sposób. " -> i to jest chyba najlepsze, co zostało napisane w tym temacie.
Jasne, dam Redom zarobić jeszcze nieraz(a dałem im zarobić w przeszłości, m.in. kupując kolekcjonerski 1 i 2 jak i zwykłe/rozszerzone edycje i później GOGowe), ale teraz najbardziej zależy mi na grze odpowiednio zoptymalizowanej i połatanej za jakiś czas na steamie (jak cena spadnie do poziomu ~ 15 euro w przecenie) a na razie sprawdzę jak sobie trzeci Wiedźmin radzi w ogóle na moim lapku.
  • 0

Revan
Redaktor

Medale: 8
6000 (1) 7000 (1)
Reputacja: 74

Postprzez mammoth665 » 22 maja 2015, o 01:14

Revan napisał(a):"Niezależnie od raczej oczywistego braku konsekwencji tego typu kombinacji, jest to nadużywanie wyrazu szacunku do graczy jaki okazali Redzi publikując swoją grę we wspomniany wyżej sposób. " -> i to jest chyba najlepsze, co zostało napisane w tym temacie.
Jasne, dam Redom zarobić jeszcze nieraz(a dałem im zarobić w przeszłości, m.in. kupując kolekcjonerski 1 i 2 jak i zwykłe/rozszerzone edycje i później GOGowe), ale teraz najbardziej zależy mi na grze odpowiednio zoptymalizowanej i połatanej za jakiś czas na steamie (jak cena spadnie do poziomu ~ 15 euro w przecenie) a na razie sprawdzę jak sobie trzeci Wiedźmin radzi w ogóle na moim lapku.

Ważne byś rzeczywiście dał im kiedyś zarobić :) Ja, jak na razie, nie mam tego rodzaju dylematów, bo nie mam ( i długo nie będę mieć) kompa który da radę uciągnąć takie cacko jak Wiedźmin trzeci. Na otarcie łez mam drugiego Shadowruna do przejścia po zdaniu czerwcowych egzaminów.
  • 0

"Sprzeczności nie istnieją. Kiedykolwiek myślisz, że masz do czynienia ze
sprzecznością, sprawdź przesłanki. Odkryjesz, że jedna z nich jest fałszywa."

Francisco d'Anconia
mammoth665
Predator

500 (1)

Postprzez tiger_kj » 25 maja 2015, o 14:54

Jakby kogoś interesowało: gra kupiona za niecałe 10zł już z przesyłką z allegro od handlarzy pudełkami chodzi i nawet przez gog galaxy się pociągnęły patche. Mimo tego, że jej kodem tam nie podpinałem.
  • 0

tiger_kj
Łowca

Postprzez kenguh » 25 maja 2015, o 16:02

tiger_kj napisał(a):Jakby kogoś interesowało: gra kupiona za niecałe 10zł już z przesyłką z allegro od handlarzy pudełkami chodzi i nawet przez gog galaxy się pociągnęły patche. Mimo tego, że jej kodem tam nie podpinałem.

A DLC ci pobrało? Moja kopia jest w drodze i zastanawiam się, czy będę mógł je jakoś aktywować.
  • 0

kenguh
Łowca

Postprzez smugglersun » 25 maja 2015, o 16:09

DLC nie chodzi tak samo jak nie ściągnął się patch 1.03, przynajmniej u mnie. Dopiero dodanie gry do konta GOG sprawiło, że wszystko się pobrało.
  • 0

Obrazek

Obrazek
smugglersun
Wiedźmin

Medale: 3
Reputacja: 162

Postprzez kenguh » 25 maja 2015, o 16:25

A samo dlc można jakoś dograć, przekopiować, etc?
  • 0

kenguh
Łowca

Postprzez Bożygrzmot » 25 maja 2015, o 16:26

Pewnie jakoś można, ale nie warto, bo to same popierdółki.

Też kupiłem Wieśka na allegro za piątaka i potwierdzam, że działa na testowanym komputerze ;)
  • 0

Bożygrzmot
Wiedźmin

Medale: 6
Reputacja: 25

Postprzez tiger_kj » 25 maja 2015, o 17:01

Dobra, sprawdziłem, pociągnął 1.02. DLC oczywiście nie posiadam, no ale bez przesady :D
  • 0

tiger_kj
Łowca

Postprzez Kraczykruk » 25 maja 2015, o 17:12

Widzę, że chłopaki z CDPR nie próżnują i już zaserwowali nam 1.04 patch.
  • 0

Kraczykruk
Robin Hood

Reputacja: 19

Postprzez kamil_999666 » 25 maja 2015, o 17:24

smugglersun napisał(a):DLC nie chodzi tak samo jak nie ściągnął się patch 1.03, przynajmniej u mnie. Dopiero dodanie gry do konta GOG sprawiło, że wszystko się pobrało.

Pach się nie ściągnął bo wersja pudełkowa nie podpięta do gog galaxy (a nawet ta podpięta bo jedno i to samo tylko odpalana w inny sposób) nie posiada luncher z autoupdatem, ale można go pobrać z zewnątrz np:
http://www.gry-online.pl/pliki-do-gry.asp?ID=13689

kenguh napisał(a):A samo dlc można jakoś dograć, przekopiować, etc?

DLC są darmowe dla tych co podpięli grę do glaxy, ale żeby działały również z wersją z płyt przygotowane są osobne pliki .exe (w galxy pobierają się jak pache po "zakupieniu" ich w sklepie i dohaczeniu do gry w menu "configure" chyba. Dla wersji drm-free pobierasz je przez przeglądarkę) więc wystarczy stać się posiadaczem właśnie tych plików .exe i bez problemu zadziałają z wersją nie odpalaną z galaxy a jedynie z prostej instalki z płyt, jak je zdobędziesz to kwestia twojego sumienia. Osobiście są dla mnie nieznaczące a jeżeli przedmioty okażą się przegięte mogą nawet przeszkadzać.
  • 0

CPU: Intel I5-4590 + Silentium PC Fortis MOBO: AsRock 970 Pro RAM: (2x) Patriot 4 GB (8GB) VGA: MSI RX 470 HDD: Sagate 500 GB DVD: LG DVD PSU: Chieftec APS-650C 80+ CASE: SilentiumPC Brutus 410
kamil_999666
Predator

Reputacja: 18

Postprzez GThoro » 25 maja 2015, o 17:47

kamil_999666 napisał(a):DLC są darmowe dla tych co podpięli grę do glaxy, ale żeby działały również z wersją z płyt przygotowane są osobne pliki .exe (w galxy pobierają się jak pache po "zakupieniu" ich w sklepie i dohaczeniu do gry w menu "configure" chyba. Dla wersji drm-free pobierasz je przez przeglądarkę) więc wystarczy stać się posiadaczem właśnie tych plików .exe i bez problemu zadziałają z wersją nie odpalaną z galaxy a jedynie z prostej instalki z płyt, jak je zdobędziesz to kwestia twojego sumienia. Osobiście są dla mnie nieznaczące a jeżeli przedmioty okażą się przegięte mogą nawet przeszkadzać.

Tylko, że w ten sposób klikając nieważne jaki DLC pobiera się goły setup podstawki wiedźmina, ~20MB pliczek, który po uruchomieniu będzie krzyczeć, że brakuje reszty plików. Chyba, że ostatnio coś naprawili.
  • 0

Obrazek
GThoro
Predator

Reputacja: 7

Postprzez kamil_999666 » 25 maja 2015, o 20:33

GThoro napisał(a):Tylko, że w ten sposób klikając nieważne jaki DLC pobiera się goły setup podstawki wiedźmina, ~20MB pliczek, który po uruchomieniu będzie krzyczeć, że brakuje reszty plików. Chyba, że ostatnio coś naprawili.

Do swojej wersji pobierałem pliki z gog.com (instalatory DLC), jeden ponad 20mb drugi nieco mniej i oba się zainstalowały pomyślnie na wersję podpięte do galaxy. Zresztą "wersja" to złe określenie, to jest dokładnie ta sama gra. Oryginalnie zainstalowałem z płyty i pobrałem patch aktywacyjny przez przeglądarkę. Po paru godzinach gry zarejestrowałem klucz przez gog.com, zalogowałem się na galaxy i wskazałem pliki gry po chwili program przyjął je jak swoje i od tamtej pory gram z galaxy dla achivmentów, niech się wbijają przy okazji.
  • 0

CPU: Intel I5-4590 + Silentium PC Fortis MOBO: AsRock 970 Pro RAM: (2x) Patriot 4 GB (8GB) VGA: MSI RX 470 HDD: Sagate 500 GB DVD: LG DVD PSU: Chieftec APS-650C 80+ CASE: SilentiumPC Brutus 410
kamil_999666
Predator

Reputacja: 18

Postprzez kenem » 25 maja 2015, o 20:57

Kraczykruk napisał(a):Widzę, że chłopaki z CDPR nie próżnują i już zaserwowali nam 1.04 patch.

Tydzień bez patcha to tydzień stracony, choć wydaje mi się, że takie półśrodki nie są zbyt dobre, niech sobie odpuszczą z dodawaniem wersji 1.04 1.05 1.06 i nazbierają do 1.1, takie pobieranie co tydzień 400 mb może stać się irytujące. Jednak mimo wszystkiego cieszę się, że dbają o swoich klientów, zresztą jak zawsze, i ulepszają, oraz poprawiają swój produkt na bieżąco
  • 0

kenem
Łowca

Reputacja: 1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gry pudełkowe na PC