Co zrobić jak ktoś nie wystawia komentarza?

Dyskusja o wszystkim co dotyczy Łowcowego Bazaru
Awatar użytkownika
Łowca

15 lis 2019, o 21:24

Mam problem, ten użytkownik https://bazar.lowcygier.pl/user/harcik kupił ode mnie grę, i mimo przypominania nie chcę wystawić komentarza co mogę zrobić?
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:

Re: Co zrobić jak ktoś nie wystawia komentarza?

15 lis 2019, o 21:28

Postrasz go, że dasz mu negatywa ;)
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

15 lis 2019, o 21:45

U niego to normalne, nic z tym nie zrobisz.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 3 razy
Kontakt:

15 lis 2019, o 21:50

Ode mnie też kupił i olał komentarz. Pewnie myśli, że jak ma 3k+ reputacji, to jego już komentarze nie obowiązują :D
Awatar użytkownika
Łowca

15 lis 2019, o 22:06

Desolator pisze: Postrasz go, że dasz mu negatywa ;)
A da się zmienić po tym jak już wystawiłem swój? Ech właśnie widzę że sporo negatywów ma, nauczkę mam żeby sprawdzać dokładniej.
Awatar użytkownika
Łowca

16 lis 2019, o 00:18

Musisz czekać ,mi wystawił komentarz po 6 msc :trollface:
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 47 razy
Kontakt:

16 lis 2019, o 00:20

Proponuję negatywy i blacklista, nie będzie mógł skupywać to zmieni zachowanie
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 17 razy
Kontakt:

16 lis 2019, o 11:05

Sprawa była poruszana już wiele razy w sugestiach dotyczących bazaru, ale na tę chwilę nie ma niestety żadnej możliwości żeby coś z takimi handlarzami zrobić. Jeśli ktoś nie ma chęci robić wymiany kilka miesięcy to polecam wszystkim dodać go na czarną listę zanim coś od was kupi. Nie polecam jednak wystawiać mu negatywa bo zostanie on pewnie usunięty przez moderację, ponieważ w regulaminie nie ma nic o długości wymiany, więc jedyne co można zrobić to dać neutralny komentarz. U mnie akurat transakcja była wyjątkowo szybka, bo na przelew czekałem tylko 10 dni a na komentarz miesiąc, co było chyba jego rekordem. Najgorsze jest to, że on kilkanaście razy na dzień jest online i na każdą wiadomość odpisuje dosyć szybko a mimo to nie ma czasu ani na zapłatę ani na wystawienie komentarza. Jeśli miałbym taką możliwość to z chęcią bym go zbanował.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 72 razy
Podziękowania: 9 razy
Kontakt:

16 lis 2019, o 11:23

Taki lekki offtop - a harcik to przypadkiem sam gdzieś nie zobowiązał się do nie brania udziału w bazarowych przepychankach ze względu na to, że łamie punkt regulaminu dot. prowadzenia działalności zarobkowej związanej z tym, co odprawia się na bazarze? W którymś temacie to było. To jak już dajecie na czarną listę, to polecam też dodać użytkownika B4rT45. Ten to non stop ma wesele, sprawy rodzinne, komunie, chrzciny, imprezy, dzieci, porody, zgony. Ale żeby wejść na bazar i nie dać komentarza zawsze ma czas. Czort by ich!
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

16 lis 2019, o 11:53

Przepraszam jeśli komuś z was nie dałem komentarza.
Jak nie odpowiedziałem n wiadomość to pewnie jej nie widziałem.
Za chwilkę dam na spokojnie. Jeszcze została mi jakaś ilość zaległych komentarzy ale staram się dawać co 24h aby reputacja wpadała użytkownikom. Mi nie zależy na pkt ale staram się by inni dostawali dlatego nie daję komentarzy na raz.
Miałem dwie prywatne oferty ale owszem obiecałem, więc już zdejmuję.
Ostatnio zmieniony 16 lis 2019, o 12:27 przez harcik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 7 razy
Podziękowania: 5 razy

16 lis 2019, o 12:13

e tam nie ma pośpiechu xd
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 16 razy
Podziękowania: 17 razy
Kontakt:

16 lis 2019, o 15:58

BIPTOA pisze: Mam problem, ten użytkownik https://bazar.lowcygier.pl/user/harcik kupił ode mnie grę, i mimo przypominania nie chcę wystawić komentarza co mogę zrobić?
Olej... mi niektore niewystawione komentarze wiszą ponad rok, bo kupujocy nie wystawiaja... a co chwila do nich pisac sie mi nie chce...
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:

16 lis 2019, o 17:40

BIPTOA pisze: Mam problem, ten użytkownik https://bazar.lowcygier.pl/user/harcik kupił ode mnie grę, i mimo przypominania nie chcę wystawić komentarza co mogę zrobić?
*hruhur* mu lepe i poskarżyć się adminowi

A tak szczerze, wielu ludzi po prostu porzuca bazar, a jak są nawet online to im się po prostu nie chce wystawiać pozytywnej opinii czy coś. Nie powinno się zmuszać ludzi do wystawiania tej reputacji tak w sumie. Ja czasami zapomnę o tym, czasem mi ktoś przypomni, czasem sam sprawdzę i jest w porządku.
Bob
Awatar użytkownika
Bob
Łowca

16 lis 2019, o 18:27

znam harcika...zaklepał (a wtedy sprzedawałem po bardzo dobrej cenie) i po 24h nie zakupił więc go zablokowałem. Bardzo dużo gier zakupił na bazarze a bardzo mało sprzedał więc sądzę, że odsprzedaje na allegro?
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

16 lis 2019, o 20:48

Nie zdziwię się gdyby tak było :D
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 18 razy
Kontakt:

16 lis 2019, o 20:50

Bob pisze: znam harcika...zaklepał (a wtedy sprzedawałem po bardzo dobrej cenie) i po 24h nie zakupił więc go zablokowałem. Bardzo dużo gier zakupił na bazarze a bardzo mało sprzedał więc sądzę, że odsprzedaje na allegro?
Legenda bazaru... xD Kupuje po taniości na bazarze i odsprzedaje (poza bazarem) drożej. Takich biznesmenów jest więcej, tylko że z innymi nie ma problemów, bo domykją swoje transakcje szybko i sprawnie. A użytkownik harcik czeka z wystawieniem komentarza do momentu, aż znajdzie nowego nabywcę. Robi sobie taki rodzaj zabezpieczenia, gdyby w razie klucz był wykorzystany. Ponadto nie wchodzi w transakcję po otrzymaniu zakupionej gry, stwarzając pozory że nawet nie odczytał wiadomości z przesłnym kluczem, a tak naprawdę kluczyk wziął z wiadomości przesłanej na maila. O częstych i długich opóźnieniach z wpłatami nawet nie wspomnę... Proponuję wszystkim, dodawanie tego typu użytkowników do blacklisty. To obecnie jedyny sposób walki z tego typu irytującymi nabywcami waszych gier.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

16 lis 2019, o 21:37

Niby u mnie nic nie kupił, ale prewencyjnie dodałem go do czarnej listy :D
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 114 razy
Podziękowania: 111 razy
Kontakt:

16 lis 2019, o 22:46

Ratoshi pisze: Niby u mnie nic nie kupił, ale prewencyjnie dodałem go do czarnej listy :D
no i nigdy nic już u ciebie nie kupi, a mi nie przeszkadza jakoś, że skupuje ode mnie gry po 20-30zl i zapomina o jakimś marnym komentarzyku ;]

co mnie to obchodzi, że sprzedaje je dalej za 50-100zl czy milion groszy, jego sprawa
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

16 lis 2019, o 23:14

Komentarze powinny mieć limit do X dni po zakończeniu sprzedaży, jak ktoś nie wystawi to z automatu pozytyw albo żaden i blokada późniejszego wystawienia. Kilka razy sprzedawałem gierki które wg. hubmle bumble miały termin ważności. Odpowiadając na pytanie, lepiej sobie poblokować problematycznych bazarowiczów, problem z komentarzem to najmniejszy problem ja czekałem 20 dni na wpłatę.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 18 razy
Kontakt:

17 lis 2019, o 00:29

Pozwolę sobie jeszcze wrócić do kilku słów które padły wyżej:
Quoyque pisze: Taki lekki offtop - a harcik to przypadkiem sam gdzieś nie zobowiązał się do nie brania udziału w bazarowych przepychankach ze względu na to, że łamie punkt regulaminu dot. prowadzenia działalności zarobkowej związanej z tym, co odprawia się na bazarze?
harcik pisze:
Miałem dwie prywatne oferty ale owszem obiecałem, więc już zdejmuję.
Użytkownik harcik, mimo upływu czasu najwyraźniej nadal nie zapoznał się z regulaminem bazaru, którego pierwszy punkt brzmi:

"Z Bazaru korzystać mogą zarejestrowani użytkownicy portalu Lowcygier.pl, posiadający aktywne konto Steam, posługujący się językiem polskim oraz nie prowadzący działalności gospodarczej w zakresie handlu grami cyfrowymi."

Ja wiem że ten regulamin był napisany na prędce, bez większego pomyślunku, przez co jest mocno dziurawy i można go obchodzić na wiele sposobów i użytkownicy w wielu przypadkach sami go sobie ustalają, ale... tam jest zapisane: "korzystać" - co jak rozumiem oznacza zarówno kupowanie jak i sprzedawanie. Natomiast użytkownik harcik nadal masowo skupuje gry na bazarze, co oznacza że z niego korzysta, choć nie powinien, udając przy tym że w/w punkt regulaminu zabrania mu tylko sprzedawania na bazarze.
A może to ja źle pojmuję ten regulamin? Jeśli tak, to prosiłbym kogoś kompetentnego o sprostowanie i wyjaśnienie. W przeciwnym razie uważam że tego typu osobom notorycznie łamiącym w ten sposób regulamin należy się permanentny ban.
Zablokowany