Paypal - zwrot pieniędzy (+dodatkowe opłaty)

Dyskusja o wszystkim co dotyczy Łowcowego Bazaru
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 2 razy
Kontakt:

8 kwie 2017, o 11:49

Taka ciekawostka: czy wiecie, że w przypadku gdy ktoś prześle wam pieniądze pomijając opcję "dla rodziny / znajomych" (z ubezpieczeniem transakcji itp.) - gdy otrzymacie mniejszą kwotę niż zadeklarowana i zdecydujecie się to zwrócić (bądź druga strona zrezygnuje w tym momencie) korzystając z opcji "zwróć płatność" - w tej transakcji... zostaniecie obciążeni opłatami?

Zapłacicie więcej niż otrzymaliście. (+0.80 pln).
Awatar użytkownika
Łowca

Re: Paypal - zwrot pieniędzy (+dodatkowe opłaty)

8 kwie 2017, o 12:05

To niezły deal zrobiłeś...
Ile potrąca z 50 gry przy "płacę za towar"?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 61 razy

8 kwie 2017, o 12:24

Markiem pisze: To niezły deal zrobiłeś...
Ile potrąca z 50 gry przy "płacę za towar"?
50 gr :roll: bo do 80 gr potraca 80 gr, czyli dostajesz 0 zl :roll: dziwne, ze nie wiesz tego :roll:
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

8 kwie 2017, o 12:42

Nie wiedziałem ponieważ nikt mi nigdy nie przysłał pieniędzy poza "rodzina/znajomi". W przypadku rodzina / znajomi nie ponosi się kosztów.

Gość się rozmyślił gdy poprosiłem o dosłanie różnicy - i poprosił o zwrot - więc mu zwróciłem. :D
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 16 razy
Kontakt:

8 kwie 2017, o 13:07

HAKIMODO pisze: Nie wiedziałem ponieważ nikt mi nigdy nie przysłał pieniędzy poza "rodzina/znajomi". W przypadku rodzina / znajomi nie ponosi się kosztów.

Gość się rozmyślił gdy poprosiłem o dosłanie różnicy - i poprosił o zwrot - więc mu zwróciłem. :D
No i co straciles hajs , bo to ty ponosisz koszty zwrotu nie wysylajacy xd
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

8 kwie 2017, o 13:08

Tak, na szczęście niewiele. Życie codziennie uczy czegoś nowego ;)
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 61 razy

8 kwie 2017, o 13:14

HAKIMODO pisze: Nie wiedziałem ponieważ nikt mi nigdy nie przysłał pieniędzy poza "rodzina/znajomi". W przypadku rodzina / znajomi nie ponosi się kosztów.

Akurat Ciebie nie winie, bo skad mogles wiedziec, ale @Markiem robil za wybitnego znawce w tym temacie, mowiac ze kazdy, kto namawia do placenia przez rodzina/znajomi to klamca i 0 zl to "nikly/groszowy zysk", a pokazal tylko, ze zabieral glos w temacie, o ktorym nie ma pojecia (a to ci wielka nowina).
Dlatego bylem za obowiazkowym tutorialem paypala przed zalozeniem konta na bazarze, bo glupio kasowac kogos 2 razy po 50 gr za to, ze nie wie albo zeby uniknac takich sytuacji.
Awatar użytkownika
Łowca

8 kwie 2017, o 13:32

Miałem też wpłatę z której PP z jednego złotego pobrał 0,83 opłaty
Szczegóły
Wysłano kurierem: Imię Nazwisko
1,00 PLN
Opłata
-ujemne 0,83 PLN
Suma
0,17 PLN
Zwrot
Szczegóły zwrotu pieniędzy
Suma zwrócona na rzecz: Imię Nazwisko
1,00 PLN
Cofnięcie opłaty
-ujemne 0,03 PLN
Łączna kwota zapłacona przez Ciebie
0.97 PLN
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

8 kwie 2017, o 13:43

Powiem więcej: Po tym zapytałem samego Paypal-a co zrobić jeśli kiedykolwiek otrzymam przez pomyłkę czyjeś pieniądze.
Odpowiedź nieco mnie zdziwiła...
Proszę mi zatem wyjaśnić na przyszłość co powinienem robić w takich sytuacjach gdy ktoś prześle mi omyłkowo pieniądze?
(...) zatrzymanie środków mogłaby się skończyć wytoczeniem sporu bądź roszczenia ze strony "kupującego", dlatego nie polecam takiej metody.
W przyszłości jeśli otrzyma Pan "omyłkowo" transakcję, proszę o bezpośredni kontakt z osobą która pieniądze wysłała.
Prosiłbym o wytłumaczenie jak działa system roszczeń - czy jestem w takim wypadku jakoś dodatkowo obciążany jeśli ktoś się pomyli i prześle mi pieniądze? Jakie winno być właściwe postępowanie w takim przypadku zarówno osoby do której środki wpłynęły jak i też nadawcy? Czy to może być zrealizowane bez wplątywania w to wszystko serwisu i tworzenia zgłoszeń - bez ponoszenia opłat przez odbiorcę? (wszak nie ma tu jego winy)
W przypadku przesłania środków, kiedy transakcja jest już zakończona nasz serwis wywiązał się ze swojego zadania i przesłał pieniądze z punktu A do punktu B – nie mamy wpływu czy transakcja była wysłana przez pomyłkę czy też nie.

W przypadku dokonywania zwrotu środków przez odbiorcę zachowujemy dla siebie niewielką opłatę stałą - ponieważ transfer pieniędzy zakończył się sukcesem.
(...)
Odpowiadając na Pańskie zapytanie system roszczeń działa w ten sposób, że jeśli nie dochodzi do porozumienia między stronami kupujący może otworzyć spór. Wtedy cała kwota jest blokowana. W przypadku polubownego rozwiązania sprawy i zwrotu środków przez sprzedawcę zatrzymywana jest oplata stała dla naszego serwisu. W przeciwnym wypadku jeśli sprzedawca przegrywa sprawę i nie dokonał wcześniej zwrotu zatrzymywana jest opłata stała plus prowizja.

Zatem jeśli w przyszłości zdarzy się Panu otrzymać omyłkową transakcje sugeruję ja zwrócić.
"Polubowne" załatwienie sprawy to wg tego dopłacenie przez nas do wykonywanego zwrotu i poniesienie kosztów czyjejś pomyłki.

Dziwne, nieprawdaż?

Jeśli ktoś ma do PP przypisanego maila podobnego (zbieżnego) do jakiegoś sklepu... to ma problem :D
Awatar użytkownika
Łowca

8 kwie 2017, o 14:51

bolesna prawda pisze: [..] @Markiem robil za wybitnego znawce w tym temacie, mowiac ze kazdy, kto namawia do placenia przez rodzina/znajomi to klamca i 0 zl to "nikly/groszowy zysk", a pokazal tylko, ze zabieral glos w temacie, o ktorym nie ma pojecia (a to ci wielka nowina).
Co ty człowieku pieprzysz, myślałem, że po tylu wiadomościach choć o grosz zmądrzałeś, ale ciągle jak głupi dzieciak wypisujesz wyciągnięte znikąd oszczerstwa. Nawet nie zrozumiałeś do czego się odnosiłem już w pierwszym poście, po którym zacząłeś pyskówkę, po prostu żenada.

Informacja dla ludzi myślących:
W sporze zaznaczałem, że wybieranie przez kupujących opcji "rodzina i znajomi" to oświadczanie nieprawdy (w normalnej relacji sprzedawca/kupujący) i wnosiłem o nie wprowadzanie przymusowego stosowania tej metody (w regulaminie bazaru). Nie mam nic przeciwko dobrowolnemu wybieraniu tej opcji, wskazywaniu tego w regulaminie danej aukcji lub zwiększaniu ceny o tę opłatę. Nie ma ani jednego wpisu nazywającego sprzedawców kłamcami z tego tyt., jak już to była mowa o wymuszaniu przez nich wskazywania nieprawdy przez kupujących. Różnica miedzy kazać kłamać i być kłamcą, dla niektórych to zbyt trudne.
Wielkość zysku czy też jego brak jest nieistotny, nie to było clou problemu. Ale jak widać 50 gr może człowiekowi zaćmić umysł i już nawet nie wiem na jaki temat się wypowiada.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

17 kwie 2017, o 11:52

HAKIMODO pisze: Taka ciekawostka: czy wiecie, że w przypadku gdy ktoś prześle wam pieniądze pomijając opcję "dla rodziny / znajomych" (z ubezpieczeniem transakcji itp.) - gdy otrzymacie mniejszą kwotę niż zadeklarowana i zdecydujecie się to zwrócić (bądź druga strona zrezygnuje w tym momencie) korzystając z opcji "zwróć płatność" - w tej transakcji... zostaniecie obciążeni opłatami?

Zapłacicie więcej niż otrzymaliście. (+0.80 pln).
Może to być kwestia płatności nie z salda konta PP tylko przez podpiętą do niego kartę. Jak zapłaciłem za grę 0.50, to z karty pobrało mi 1PLN - kiedy dostałem zwrot - na konto wpłynęła 1 złotówka.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 34 razy
Kontakt:

13 lip 2017, o 09:22

Wie ktos od czego zalezy wysokosc oplaty za przelew zagraniczny na Paypal PL/Czech? Przyklad: Gra jest za 5 zl i ja bierze te oplaty na siebie. No i ktos ma 0,03zl inna osoba 0,05zl i ktos niema.... Naprawde niewiem dlaczego to tak jest....
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

24 lip 2017, o 13:58

Sokon pisze: Wie ktos od czego zalezy wysokosc oplaty za przelew zagraniczny na Paypal PL/Czech? Przyklad: Gra jest za 5 zl i ja bierze te oplaty na siebie. No i ktos ma 0,03zl inna osoba 0,05zl i ktos niema.... Naprawde niewiem dlaczego to tak jest....
Zgłoś do paypal podając numery transakcji - zapewne wyjaśnią.
ODPOWIEDZ