Czas na sfinalizowanie transakcji

Dyskusja o wszystkim co dotyczy Łowcowego Bazaru
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 26 razy
Kontakt:

23 cze 2017, o 22:41

mikros7 pisze: Jak sprzedałem grę na bazarze 17.06 i minęło 6 dni to ile mam czekać zanim kupujący zapłaci? Gra za 4zł, kupujący 0 reputacji, prośbę o wpłatę wysłałem 20.06 i dzisiaj 23.06.
Sorry, tydzień dla mnie to już dużo za dużo. A jak ktoś nie ma przy sobie kasy, a będzie miał dopiero za tydzień to niech kupuje dopiero za tydzień. Ewentualnie, może próbować negocjować rezerwację u kupującego na takich warunkach ale to wszystko PRZED dokonaniem rezerwacji a nie PO.
Przedłużające milczenie zero repa i to po twoim wezwaniu do wpłaty... nie chcę cię martwić, ale moim zdaniem trafił ci się ktoś niepoważny i nic z tego nie będzie.

Przy okazji pragnę podkreślić że wg mnie jest fundamentalna różnica w przypadku milczenia ze strony sprzedającego a milczeniu ze strony kupującego.
Sprzedający może mieć wystawioną ofertę długi już czas, i po prostu średnio jej pilnować. Może też mieć tzw. okoliczności w których w ogóle nie ma dostępu do kompa (a niestety wciąż nie można łatwo zawiesić aukcji bądź wystawić komunikatu o urlopie).
Kupujący wybiera czas i moment kupna, więc logiczne jest zakładać iż on jest do transakcji w danej chwili przygotowany. Więc jeśli zrobił rezerwację a potem marudzi ze wpłatą, to robi się to bardzo szybko podejrzane.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

Re: Czas na sfinalizowanie transakcji

24 cze 2017, o 08:20

Nie chodzi mi o te 4zł tylko bardziej o blokadę 1 slota na wystawienie, chociaż z drugiej strony jest teraz summer sale na steam i te 4zł by się przydało na PayPal bo jeszcze ze 150 gier z mojej wishlisty jest teraz przecenione, niektóre w okolicach właśnie 1€ i chociaż już wydałem 135 to jeszcze by się coś kupiło. Gość jest online na steam, wysyłałem nawet zaproszenia ale nic nie odpowiada. Poczekam 7 dni jak na allegro i wystawiam negatywa. Myślę też, że administracja powinna ustalić jakąś górną granicę czasu oczekiwania na wpłatę np. te 7 dni bo tak to jest wolna amerykanka widzę.
Awatar użytkownika
Łowca

18 lut 2018, o 13:17

Witam,

mam pytanko, zarezerwowałem wczoraj grę Outlast. Chciałem dziś pograć, lecz dopiero teraz spojrzałem na ostatnie logowanie sprzedającego które było 2 m-ce temu. Nie chcę czekać X dni na grę. Czy mogę w bezpieczny sposób anulować zakup bez negatywa?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 16 razy
Kontakt:

18 lut 2018, o 13:29

A-520 pisze: Witam,

mam pytanko, zarezerwowałem wczoraj grę Outlast. Chciałem dziś pograć, lecz dopiero teraz spojrzałem na ostatnie logowanie sprzedającego które było 2 m-ce temu. Nie chcę czekać X dni na grę. Czy mogę w bezpieczny sposób anulować zakup bez negatywa?
Pozdrawiam.
TAK
Awatar użytkownika
Łowca

18 lut 2018, o 13:40

Monek22 pisze:

Pozdrawiam.
TAK

Powód anulowania wpisać brak logowania na bazarze?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 118 razy
Podziękowania: 118 razy
Kontakt:

18 lut 2018, o 13:47

może być taki powód
Awatar użytkownika
Łowca

18 lut 2018, o 13:52

Ok, anulowanie poszło. Dzięki.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 26 razy
Kontakt:

20 lut 2018, o 23:59

Pozdrawiam.
Mimo wszystko mam nadzieję że dałeś mu przynajmniej tę dobę czasu żeby się ogarnął.
To że ktoś się nie loguje na bazarze jeszcze nic nie przesądza bo może otrzymywać też wszystkie wiadomości (o sprzedaży) emailem.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

17 mar 2018, o 22:06

Hej, jestem tu nowy, a już się nadziałem - dwa razy kupiłem gry bez problemu, postanowiłem więc też sam coś wystawić; 10 marca pewien użytkownik - również nowy - zarezerwował moją grę o godzinie 4:53, wysłałem dane do przelewu tego samego dnia o 9:01 i do dzisiaj nie doczekałem się na wpłatę, kupującego też od tego ponad tygodnia nie było online. Mam anulować transakcję, próbować się z nim kontaktować? Napisałem w oknie rozmowy transakcji, że nadal czekam, czy ta wiadomość do niego dotrze? I czy za anulowanie takiej transakcji sam również oberwę po reputacji? Z góry dzięki za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 29 razy
Podziękowania: 22 razy
Kontakt:

17 mar 2018, o 22:48

Wernwulf pisze: Hej, jestem tu nowy, a już się nadziałem - dwa razy kupiłem gry bez problemu, postanowiłem więc też sam coś wystawić; 10 marca pewien użytkownik - również nowy - zarezerwował moją grę o godzinie 4:53, wysłałem dane do przelewu tego samego dnia o 9:01 i do dzisiaj nie doczekałem się na wpłatę, kupującego też od tego ponad tygodnia nie było online. Mam anulować transakcję, próbować się z nim kontaktować? Napisałem w oknie rozmowy transakcji, że nadal czekam, czy ta wiadomość do niego dotrze? I czy za anulowanie takiej transakcji sam również oberwę po reputacji? Z góry dzięki za odpowiedzi.
Anuluj, walnij mu negatywa i zgłoś to administracji
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

17 mar 2018, o 22:54

Okej, tak zrobię. Dzięki za poradę!
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

18 mar 2018, o 09:30

Wernwulf pisze: Okej, tak zrobię. Dzięki za poradę!
Sam też możesz dostać negatywa,ale potem możesz napisać do administracji o unieważnienie komentarza.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

18 mar 2018, o 19:52

Kamell pisze: Sam też możesz dostać negatywa,ale potem możesz napisać do administracji o unieważnienie komentarza.
Obawiałem się tego, póki co anulowałem tamtą transakcję, uzasadniłem to i nie zauważyłem u siebie negatywa, przynajmniej jak dotąd. Ale dzięki za wskazówkę o administracji i unieważnieniu komentarza, zapamiętam.
Awatar użytkownika
Łowca

31 mar 2018, o 00:09

Witam.
Ja też jestem tu od niedawna, a już pojawiły się problemy, ale ze sprzedającym o nicku: VampiresBadmoon, a na steamie: Vampires. Zarezerwowałem grę, dodatek do Outlasta, ale do dnia dzisiejszego czyli od 3 dni - czekam, brak nawet informacji gdzie przelać pieniądze. Próbowałem skontaktować się z gościem poprzez steam'a, bo był online, ale mnie olał. A na bazarze logował się miesiąc temu. To jednak, chyba dobry pomysł aby uściślić czas na sfinalizowanie transakcji, albo w przypadku sprzedających wprowadzić obowiązek (sprawdzania), logowania się np: raz na 5 dni lub raz na tydzień a kupujący musi powiadomić sprzedawcę o terminie późniejszej wpłaty.
Pozdro dla wszystkich.
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 34 razy
Podziękowania: 9 razy
Kontakt:

31 mar 2018, o 10:19

Jetsons2 pisze: Witam.
Ja też jestem tu od niedawna, a już pojawiły się problemy, ale ze sprzedającym o nicku: VampiresBadmoon, a na steamie: Vampires. Zarezerwowałem grę, dodatek do Outlasta, ale do dnia dzisiejszego czyli od 3 dni - czekam, brak nawet informacji gdzie przelać pieniądze. Próbowałem skontaktować się z gościem poprzez steam'a, bo był online, ale mnie olał. A na bazarze logował się miesiąc temu. To jednak, chyba dobry pomysł aby uściślić czas na sfinalizowanie transakcji, albo w przypadku sprzedających wprowadzić obowiązek (sprawdzania), logowania się np: raz na 5 dni lub raz na tydzień a kupujący musi powiadomić sprzedawcę o terminie późniejszej wpłaty.
Pozdro dla wszystkich.
Anuluj transakcję, a w razie otrzymania negatywa - zgłoś go.
Pozdrawiam, MH
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

22 kwie 2018, o 02:14

Cześć, mam takie pytanie. Ile powinno się czekać na wystawienie komentarza po transakcji. Wiem, że może każdy zapomnieć zajrzeć i odebrać klucz do gry. Ale gość wyświetlił go sobie i od tego czasu nie wchodzi na bazar. Czekam już 4 dni, wysłałem 2 przypomnienia, ale nadal nic, pewnie sprzedaje go dalej, chociaż to nie moja sprawa. Problemu by nie było, ale do następnego progu reputacji brakuje mi już naprawdę nie wiele ( jest mi dość dość potrzebny, zwłaszcza ten cenowy). Dodatkowo, za kilka dni nie będę miał przez jakiś czas odwiedzać strony i dlatego tak zależy mi na czasie. Czy mogę coś z nim zrobić ? ( Nie chcę wysyłać bezpodstawnych zgłoszeń :)
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 34 razy
Podziękowania: 9 razy
Kontakt:

22 kwie 2018, o 08:23

@jhpl1 Oprócz przypominania o tym nie możesz nic zrobić. Zgłoszenie do moderacji również nie zapewni Ci tego komentarza.
Awatar użytkownika
Administrator
Podziękował: 100 razy
Podziękowania: 70 razy
Kontakt:

22 kwie 2018, o 09:36

Ja to czasami i po kilka tygodni czekam. Największy problem jest z tymi "grubymi rybami", którym się w tyłkach poprzewracało i uważają się za nie wiadomo kogo. Też uważam, że po wysłaniu klucza powinien być okres np. miesiąca gdyby coś było nie tak, a później z marszu powinien lecieć pozytyw.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

10 lip 2018, o 13:10

Seyonne pisze: uważam, że po wysłaniu klucza powinien być okres np. miesiąca gdyby coś było nie tak, a później z marszu powinien lecieć pozytyw.
W 100% zgoda, bo jestem właśnie w takiej sytuacji. Jegomość leci w kulki, na Bazarze bywa, ale "sfinalizować" transakcji to już nie. A moim skromnym zdaniem, finalizacja tejże to nie "zapłaciłem", a właśnie "odebrałem klucz, sprawdziłem, wystawiłem komentarz zwrotny".
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 41 razy
Kontakt:

10 lip 2018, o 14:03

Jak to ktoś kto masowo skupuje klucze, to jest szansa że czeka aż ktoś od niego odkupu ten klucz i potwierdzi że działa. I dopiero wtedy wystawi pozytyw zwrotny.

Niestety bazar nie "ogarnął" problemu ludzi co skupują masowo klucze i nie dają reputacji. Przez co użytkownicy nie mają i kluczy i reputacji.
ODPOWIEDZ