Bazar: jakie metody płatności powinny być dostępne

Dyskusja o wszystkim co dotyczy Łowcowego Bazaru
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 26 razy
Kontakt:

7 lut 2017, o 01:21

Takelot pisze: PSC xd, co wy macie po 12 lat czy co? Jak by to miało wyglądać?
niektorzy nie maja paypal'a...
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 35 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

Re: Bazar: jakie metody płatności powinny być dostępne

7 lut 2017, o 01:27

Co za problem sobie założyć i ładować raz na jakiś czas chociażby przelewami tradycyjnymi?
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 26 razy
Kontakt:

7 lut 2017, o 01:50

Wpadlem na pomysl aby dodac platnosc SMS'em ^^, i tak tak wiem ze to jest 2 razy drozsze, ale jak ktos ma duzo kasy na koncie a nie ma na co wydac (np ja) to co to za roznica...
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 41 razy
Podziękowania: 20 razy
Kontakt:

7 lut 2017, o 07:31

letsgamingtogame pisze: Wpadlem na pomysl aby dodac platnosc SMS'em ^^, i tak tak wiem ze to jest 2 razy drozsze, ale jak ktos ma duzo kasy na koncie a nie ma na co wydac (np ja) to co to za roznica...
Zaiste genialne (ironia). A kto to obsluzy? Jak sobie podpiszesz umowe z firmą to możesz sobie przyjmować wpłaty w sms-ach.

Ktoś mówił o opłatach za paypala. Przy wybraniu opcji: zapłata za towary prowizje (wszystkie) płaci sprzedawca. Przy krewni/znajomi prowizje płaci wysyłający. Trzeba uczulać kupujących, żeby wybierali krewnych.

Jeśli chodzi o metody dostawy to proponowałbym, żeby użytkownik mógł sobie ustawić metody domyślne (jak wiadomość po zakupie), żeby ograniczyć klikologię. Obowiązkowe typy to:
1) przelew
2) paypal
można pomyśleć ewentualnie o jakimś zbiorczym wpisie:
wymiana steam (szczegóły w opisie) i by sobie mógł człowiek wpisać przeliczniki czy co tam.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 13 razy
Podziękowania: 25 razy

7 lut 2017, o 14:36

katy steam
FlashGordon
Awatar użytkownika
FlashGordon

7 lut 2017, o 14:40

Co do Paysafecard to wystarczy, że osoba płacąca poda kod PIN a osoba sprzedająca wklepie go sobie na swoim koncie Paysafecard. To jedyny sposób w jaki można sobie transferować z czego się orientuje.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 16 razy
Kontakt:

7 lut 2017, o 18:34

A no i bym zapomniał,
BLIK - przelew na numer telefonu
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 1 raz

7 lut 2017, o 19:33

reaper pisze:
remike pisze:
reaper pisze: Ostatnio popularny jeszcze jest Skrill
Istnieje możliwość zrobienia przelewu między dwoma userami na tym Skrillu?

Czyli w zasadzie opcje są dwie - PayPal lub przelew?
tak, skrill to taka alternatywa dla paypala, wygodne jak korzysta się z zagranicznych serwisów bukmacherskich bo można hmm... ominąć pewne opłaty ;) kiedyś znane było jako Moneybookers
Ale ze Skrill-a zeby wyplacic kase na konto trzeba zaplacic USD 5.89 prowizji ,a na karte 7,5% ,kiedys jak byl jeszcze skrill pod nazwa moneybookers to prowizja byala mala.
Awatar użytkownika
Zbanowany
Kontakt:

7 lut 2017, o 19:54

reaper pisze: A no i bym zapomniał,
:tak: :tak: :tak:
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

7 lut 2017, o 19:57

harygiewont pisze:
całkiem o tym zapomniałem, a to wygodne przejż
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

8 lut 2017, o 22:24

keiran pisze:
letsgamingtogame pisze: Wpadlem na pomysl aby dodac platnosc SMS'em ^^, i tak tak wiem ze to jest 2 razy drozsze, ale jak ktos ma duzo kasy na koncie a nie ma na co wydac (np ja) to co to za roznica...
Zaiste genialne (ironia). A kto to obsluzy? Jak sobie podpiszesz umowe z firmą to możesz sobie przyjmować wpłaty w sms-ach.

Ktoś mówił o opłatach za paypala. Przy wybraniu opcji: zapłata za towary prowizje (wszystkie) płaci sprzedawca. Przy krewni/znajomi prowizje płaci wysyłający. Trzeba uczulać kupujących, żeby wybierali krewnych.

Jeśli chodzi o metody dostawy to proponowałbym, żeby użytkownik mógł sobie ustawić metody domyślne (jak wiadomość po zakupie), żeby ograniczyć klikologię. Obowiązkowe typy to:
1) przelew
2) paypal
można pomyśleć ewentualnie o jakimś zbiorczym wpisie:
wymiana steam (szczegóły w opisie) i by sobie mógł człowiek wpisać przeliczniki czy co tam.
Dokładnie tak... Ja już chyba z 5 razy dostałem o 1 zł mniej. Jeżeli chodzi o opcję z rodziną, to żeby nie ciągnęło dodatkowych opłat, trzeba mieć te pieniądze na rachunku PP. Jeżeli macie podpięte konto czy kartę, a na saldzie PP 0 zł i tak ciągnie prowizję.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

8 lut 2017, o 23:35

zdzisekMOCY pisze: To nie jest może dokładnie ten temat, ale to jest bardzo ważna informacja.

PayPal pobiera sobie prowizję gdy ktoś przesyła kasę bezpośrednio z karty debetowej/kredytowej, to jest 80gr + 2,9% kwoty. Wtedy sprzedaż za 1-2zł nie ma praktycznie sensu bo się dostaje jakieś grosze. Już tak miałem parę razy.

Sugeruję jakieś wielkie info na głównej stronie czy coś.
kupuje placi wiec tyle ile sie nalezy a sprzedajacy kwote -prowizje?

kto powinien poniesc koszty prowizji paypal? kupujacy powinien w takim razie wiecej zaplacic?
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękowania: 55 razy
Kontakt:

9 lut 2017, o 08:00

pablosf pisze: kupuje placi wiec tyle ile sie nalezy a sprzedajacy kwote -prowizje?

kto powinien poniesc koszty prowizji paypal? kupujacy powinien w takim razie wiecej zaplacic?

Na PP można ominąć wszelkie prowizje. :dziadek:

1. Należy posiadać środki na koncie PP.
2. Wysyłać pieniądze wybierając rodzina/znajomi.
Awatar użytkownika
Łowca

19 cze 2017, o 21:07

Skoro zakładamy, że lubimy technikę itd. to może warto jednak wprowadzić blik'a? Przelew na telefon jest bardzo wygodny, szybki, darmowy. Problemem może być dla niepełnoletnich bez kont tylko, ale imho blik jest najlepszą opcją płatności.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

19 cze 2017, o 22:58

Przelew blik jest bardzo dobry, to prawda. I czesto wygodniejszy niz paypal (bo na paypalu ciezko utrzymac saldo).
Awatar użytkownika
Łowca

7 wrz 2017, o 14:34

Takelot pisze: Co za problem sobie założyć i ładować raz na jakiś czas chociażby przelewami tradycyjnymi?
Niektórzy nie mają swojego konta i nie bardzo mają jak. Paysafecard im daje takie możliwości - idą sobie do żabki i kupują karte. Sprzedawca dostaje PIN z takiej karty i transakcja zakończona. Jest to sposób by zatrzymać w swoim serwisie tą grupę klientów. Problem jest trochę z wdrożeniem Paysafecard ale są firmy, które zajmują się oficjalnym partnerstwem tej platformy finansowej. <link usunięty>

Płatność SMS też teoretycznie jest spoko ale z tego co wiem to są tam mega wielkie prowizje i oczywiście trzeba to przerzucić na klienta czyli w cenę produktu...
MDA
Awatar użytkownika
MDA
Hitman
Podziękował: 49 razy
Podziękowania: 21 razy
Kontakt:

7 wrz 2017, o 14:53

Brakuje mi metody płatności #dej i nie, to nie jest głupi żart a doświadczenia z Bazaru. :/
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 2 razy
Kontakt:

7 wrz 2017, o 15:56

mfachowiec pisze:
Takelot pisze: Co za problem sobie założyć i ładować raz na jakiś czas chociażby przelewami tradycyjnymi?
Płatność SMS też teoretycznie jest spoko ale z tego co wiem to są tam mega wielkie prowizje i oczywiście trzeba to przerzucić na klienta czyli w cenę produktu...
I tak, i nie, teraz byle pakiet sim to nielimitowane darmowe rozmowy i smsy lub kupowane pakiety za 5zł/10zł, ogólnie wychodzi tanio. Osobiście doładowanie mam po 80zł/miesiąc, wiec zanim g2a wprowadził opcje płatności sms, na koncie zalegało mi po 300-400zł bo po prostu nie jestem wstanie wygadać tych pieniędzy, musiałbym chyba nagminnie dzwonić na sextelefony :trollface: lub kasa by przepadła wraz z końcem umowy.

A tak co miesiąc sobie kupuje po kilka gierek, ostatnio kupiłem Alien Isolation, dałem 21zł smsem, kupiłem tez Banner Saga 2, była w monthly, interesowała mnie, potaniała i wyszło chyba 12zł smsem, fakt "normalnie" kosztowały 10zł i 5zł, ale to błędne myślenie bo tej kasy i tak nie wyciągnę, a przynajmniej na coś się może przydać, zgadzam się że prowizje tak jak piszesz, nie dość że złodziejskie to jeszcze klient ma bulić dodatkowo, ale podsumowując plusy i minusy, dla mnie to i tak jest opłacalne, mieć połowę kasy a nie mieć wcale, to lepiej wybrać opcje numer 1, myślę że sporo osób by skorzystało z takiej płatności.

Dla mnie płatność sms byłaby bardzo mile widziana, mimo ze mam normalne konto bankowe i kupuje przez nie bundle i normalne gry, to dodatkowo mogę kupić coś tańszego nie wydając kasy z konta :lol:
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

7 wrz 2017, o 16:27

mfachowiec pisze:
Niektórzy nie mają swojego konta i nie bardzo mają jak. Paysafecard im daje takie możliwości - idą sobie do żabki i kupują karte. Sprzedawca dostaje PIN z takiej karty i transakcja zakończona. Jest to sposób by zatrzymać w swoim serwisie tą grupę klientów. Problem jest trochę z wdrożeniem Paysafecard ale są firmy, które zajmują się oficjalnym partnerstwem tej platformy finansowej.

Mogłeś chociaż sprawdzić co to jest ten przelew tradycyjny. Nie potrzeba do tego konta w banku.
Nie wiem skąd u ludzi przekonanie, że aby posiadać konto Paypal trzeba mieć konto w banku. Nie trzeba. Wchodzi się na stronę Paypal, zakłada konto (najlepiej z prawdziwymi danymi), następnie wbijamy na "Portfel -> Dodaj środki" i tam mamy dane potrzebne do przelewu. Z tymi danymi (oraz danymi osobowymi na które założyliśmy te konto Paypal) najlepiej w formie druczka przelewu idziemy na np. pocztę i prosimy o dokonanie wpłaty na konto. I tyle zamiast chodzić do Żabki po kartę, chodzimy na pocztę dokonać wpłatę. Jedyny minus to opłata za dokonanie wpłaty.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

7 wrz 2017, o 16:49

Tylko niektórzy to mają dalej na pocztę niż do żabki, a taki przekaz na poczcie to kosztuje chyba z 3 zł
ODPOWIEDZ