Sugestie i pomysły (Bazar)

Dyskusja o wszystkim co dotyczy Łowcowego Bazaru
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 2 razy
Kontakt:

9 paź 2018, o 13:07

Też uważam, że progi są dość wysoko, tym bardziej, że konta bazarowe powiązane są z kontami Steam. Czy ktoś dla 40zł zrujnuje reputację porządnego konta?
Można też pomyśleć o jakimś algorytmie zwiększania limitów dla ewidentnie dobrych kont Steam. Ponad 100 gier, duży playtime, zero banów, długi staż = zwiększenie limitu?
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 175 razy
Podziękowania: 57 razy
Kontakt:

Re: Sugestie i pomysły (Bazar)

9 paź 2018, o 14:12

himalaya pisze: Też uważam, że progi są dość wysoko, tym bardziej, że konta bazarowe powiązane są z kontami Steam. Czy ktoś dla 40zł zrujnuje reputację porządnego konta?
Można też pomyśleć o jakimś algorytmie zwiększania limitów dla ewidentnie dobrych kont Steam. Ponad 100 gier, duży playtime, zero banów, długi staż = zwiększenie limitu?
W każdej chwili możesz sobie ustawić prywatny profil i Twoja koncepcja obalona.
Poza tym w jaki sposób liczyć reputację na steamie? Jak ktoś ma 500 gier na steamie to oszust a jak ma 10000 to uczciwy? Mnie kilka razy oszukali na Bazarku ludzie co mieli konta z kilkuset grami. Małe kwoty, bo 5-10 zł, ale zawsze coś. Dlatego to nie ma żadnego odzwierciedlenia na nic. Byle gimbus może 1000 gier z darmówek uzbierać jakby chciał.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:

9 paź 2018, o 14:55

Brak możliwości podbicia oferty gdy jest ona jedyna na bazarku jest trochę bez sensu.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 34 razy
Kontakt:

9 paź 2018, o 15:05

Revan pisze:
himalaya pisze: Też uważam, że progi są dość wysoko, tym bardziej, że konta bazarowe powiązane są z kontami Steam. Czy ktoś dla 40zł zrujnuje reputację porządnego konta?
W każdej chwili możesz sobie ustawić prywatny profil i Twoja koncepcja obalona.
Poza tym w jaki sposób liczyć reputację na steamie? Jak ktoś ma 500 gier na steamie to oszust a jak ma 10000 to uczciwy? Mnie kilka razy oszukali na Bazarku ludzie co mieli konta z kilkuset grami. Małe kwoty, bo 5-10 zł, ale zawsze coś. Dlatego to nie ma żadnego odzwierciedlenia na nic. Byle gimbus może 1000 gier z darmówek uzbierać jakby chciał.

Za privat profile bym daval ban... :)
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

9 paź 2018, o 15:17

Revan pisze: W każdej chwili możesz sobie ustawić prywatny profil i Twoja koncepcja obalona.
Dlatego chcę poddać temat pod dyskusję. Nie mówię, że jak ktoś ma 500 gier, to od razu uczciwy. Nie twierdzę też, że cokolwiek gwarantuje uczciwość. Ale można by ustalić jakiś zestaw warunków, który potencjalnie zwiększałby prawdopodobieństwo. Luźna propozycja warunków:
1. Profil publiczny
2. 200 gier na koncie
3. 3-letnie konto

Obecna reputacja na Bazarze nie jest trudna do oszukania. Koszt narobienia 100 punktów reputacji to 50zł. Jeśli ktoś chce oszukiwać, to żaden problem.

Może w takim razie uwzględniać też wartość transakcji?

Niezależnie od opinii na temat moich pomysłów: zgodzicie się ze mną, że na Bazarze jest niedobór droższych gier?

Uważam, że to przez to, że bazarowicze, którzy nie są handlarzami nie mają wystarczającej reputacji, by wystawić dobrą grę za 20-40zł i te gry leżą sobie zahibernowane na kontach HumbleBundle i innych.
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 175 razy
Podziękowania: 57 razy
Kontakt:

9 paź 2018, o 15:58

himalaya pisze:
Revan pisze: W każdej chwili możesz sobie ustawić prywatny profil i Twoja koncepcja obalona.
Dlatego chcę poddać temat pod dyskusję. Nie mówię, że jak ktoś ma 500 gier, to od razu uczciwy. Nie twierdzę też, że cokolwiek gwarantuje uczciwość. Ale można by ustalić jakiś zestaw warunków, który potencjalnie zwiększałby prawdopodobieństwo. Luźna propozycja warunków:
1. Profil publiczny
2. 200 gier na koncie
3. 3-letnie konto
Ludzie z takimi statami już mnie oszukiwali na Bazarku. I co teraz?
Profil może być publiczny, ale potem jak próbujesz zapraszać na steamie by odzyskać hajs to blokują i heja.
himalaya pisze: Uważam, że to przez to, że bazarowicze, którzy nie są handlarzami nie mają wystarczającej reputacji, by wystawić dobrą grę za 20-40zł i te gry leżą sobie zahibernowane na kontach HumbleBundle i innych.
Masz steamtrades, allegro itd. Dla chcącego nic trudnego, zero ograniczeń kwotowych.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

9 paź 2018, o 19:09

A ja mam pytanie. Czy dałoby się coś zrobić z ofertami, które leżą (jak w moim przypadku) 11 miesięcy na wystawie i zapewne nikt się do nich nigdy nie dokopie, a nie ma opcji ich podbicia? Z tego co się orientuję, to ludzie często przeszukują bazar pod kątem najtańszych gier, dla +1 biblioteki, a ile stron musieliby przekopać aby dobić na tak stare oferty?
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

10 paź 2018, o 15:22

Moim zdaniem limit sprzedaży jednej gry na konto jest trochę słaby. W bundlach często wracają te same gry. Teraz jak je sprzedać? Chyba tylko na allegro. Dało by radę na przykład aby sprzedawać tą samą grę chociaż raz w roku albo raz na 6 miesięcy?
Awatar użytkownika
Predator
Discord: ! ! Ejdrien.#0596
Podziękował: 58 razy
Podziękowania: 42 razy
Kontakt:

20 paź 2018, o 16:37

Fajnie by było, gdyby oferty nie podbijane przez np. 2-3 miesiące i dłużej, schodziły z bazaru, bo trafiłem na ofertę która wisi, a użytkownik był online ostatnio 2 lata temu
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 7 razy
Podziękowania: 15 razy
Kontakt:

20 paź 2018, o 19:06

Raczej oferty użytkowników, którzy się nie logowali 2 miesiące, bo oferty z grami za 50 gr mogą schodzić 2 lata.
Awatar użytkownika
Łowca

21 paź 2018, o 12:39

Mam pytanie. Jak mogę założyć nowy wątek na forum z pytaniem. FAQ nie pomogło. Strasznie kiepsko oznaczone dodawanie nowych wątków jak i kontakt z moderacją. Nic znaleźć nie mogę.Brakuje normalnego przycisku dodaj temat. A by się przydał
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 68 razy
Podziękowania: 40 razy
Kontakt:

21 paź 2018, o 14:05

Musisz nabić ileś postów na forum żeby zakładać tematy ;) Zabezpieczenie przed spam botami.
Awatar użytkownika
Łowca

21 paź 2018, o 14:21

Trochę bieda =\

W takim wypadku napiszę tutaj. Nie mogę zalogować się na bazar. Moje konto jest oznaczone niby jako nie posiadające przynajmniej 40 gier. Czy ile tam jest wymagane gdzie mam ich ponad 1000. Jest również publiczne i podałem ID w trakcie tworzenia konta. Chciałbym wystawić gry na bazarze ale nie mogę nic zrobić z tego powodu.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

21 paź 2018, o 14:30

Evor pisze: Trochę bieda =\

W takim wypadku napiszę tutaj. Nie mogę zalogować się na bazar. Moje konto jest oznaczone niby jako nie posiadające przynajmniej 40 gier. Czy ile tam jest wymagane gdzie mam ich ponad 1000. Jest również publiczne i podałem ID w trakcie tworzenia konta. Chciałbym wystawić gry na bazarze ale nie mogę nic zrobić z tego powodu.
Musisz chyba zsynchronizować z GGdeals (w ustawieniach).
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 41 razy
Podziękowania: 20 razy
Kontakt:

2 lis 2018, o 11:57

Przydałoby się dodać obok przelewu bankowego przelew blik na nr telefonu. To nawet wygodniejsze niż paypal (szczególnie, że nie trzeba doładowywać konta).
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

6 lis 2018, o 20:22

Nie jest to czas zeby podniesc limit ilosci sztuk do sprzedazy na bazarze? - kolejna gra z bundli (Warhammer: End Times - Vermintide) ktorej nie moge sprzedac na bazarze przez wykorzystany limit a jedna kopie aktywowalem tez u siebie - oczywiscie nie z powodu multizakupow tylko tyle razy to juz bylo bundlowane
Awatar użytkownika
Zbanowany

6 lis 2018, o 20:49

Czy nie można by podnieśc ilości wpisanych znaków w komentarzach bo tam chyba teraz jest jak sms 180 a to czasami stanowczo za mało.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

8 lis 2018, o 09:48

Też uważam, że zwiększenie limitów na bazarze ma sens. Może jakieś limity roczne? Chodzi o gry, które były bundlowane kilka razy.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

14 lis 2018, o 14:39

Jak dla mnie to powinny zostać wprowadzone limity kupowania gier (dzienne i tygodniowe, albo też żeby tylko dwa razy można kupić jedną grę). Coraz więcej osób kupujących hurtowo, zapewne żeby sprzedawać w innych miejscach.
Irytuje mnie, że trzeba długo czekać na wpłatę od takich osób, a jeszcze dłużej na komentarze (nawet kilka tygodni).
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 35 razy
Podziękowania: 8 razy
Kontakt:

14 lis 2018, o 15:07

THU31 pisze: Jak dla mnie to powinny zostać wprowadzone limity kupowania gier (dzienne i tygodniowe, albo też żeby tylko dwa razy można kupić jedną grę). Coraz więcej osób kupujących hurtowo, zapewne żeby sprzedawać w innych miejscach.
Po co limity? Dobrze że kupują, a co z tym potem robią to mnie mało interesuje.
THU31 pisze: Irytuje mnie, że trzeba długo czekać na wpłatę od takich osób, a jeszcze dłużej na komentarze (nawet kilka tygodni).
No to dodaj sobie na czarną listę, dużo takich handlarzy nie ma.
ODPOWIEDZ