Sugestie i pomysły (Bazar)

Dyskusja o wszystkim co dotyczy Łowcowego Bazaru

Moderator: Redaktorzy

Re: Sugestie i pomysły (Bazar)

Postprzez Armin » 3 wrz 2018, o 23:55

delor napisał(a):
km2442 napisał(a):Moje małe przemyślenia co do bazaru:
a) ... jak również możliwość używania entera w wiadomościach, co w tym momencie powoduje wysłanie wiadomości...

Powinno działać shift + enter. Ewentualnie pozostaje wklejanie ze schowka.

i tak wyswietli potem wszystko w jednej linijce
  • 0

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Armin
Wiedźmin

Medale: 7
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
6000 (1)
Reputacja: -60
Ostrzeżenia: 1

Postprzez CeBeS486 » 6 wrz 2018, o 16:22

Bardzo mało znaków jest do wykorzystania przy opisie oferty i automatycznej informacji po zakupie. Przydało by się zwiększyć minimum do 500.
  • 0

CeBeS486
Łowca

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 1

Postprzez ffecjaz » 7 wrz 2018, o 23:49

Z ciekawości. Jeśli dobrze rozumiem (dawno nie używałem bazaru) to jeśli mam konto PayPal założone w UK i ktoś będzie chciał mi przesłać pieniądze z Polski to poniesie jakieś opłaty (nie do końca sie orientuję jak wysokie, wybaczcie). Zastanawiam się czy dałoby się to ominąć płacąc za pomocą Revolut? I jeśli tak to czy jest to na tyle bezpieczne, żeby dodać taką opcję na bazarze?
  • 0

ffecjaz
Łowca

Medale: 6
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
Reputacja: 5

Postprzez MadHunter » 8 wrz 2018, o 20:08

Proponuję dodać funkcję wygasania ofert po 14 dniach od dodania.
Funkcja miałaby je przełączać na status: Oferta nieaktywna.
Ostatnio coraz więcej notuję przypadków nie wysłania zakupionego klucza z prostego powodu, użytkownik dawno olał już tą platformę, a niestety mało kto sprawdza kartę użytkownika :|

Jeśli ta opcja byłaby zbyt czasochłonna do zaimplementowania to dodać komunikat ostrzegający: Sprzedawca nie logował się od ponad 14 dni, przed zakupem skontaktuj się z nim i potwierdź aktualność oferty.

*Jeśli propozycja już była to przynajmniej macie już odzew od moderatora Bazaru, że coś takiego jest konieczne.
  • 0

MadHunter
Hitman

Medale: 3
Reputacja: 9

Postprzez Rejumi » 8 wrz 2018, o 20:46

Nie wiem czy już podobna propozycja była, ale może by tym mniej aktywnym bazarowiczom,
dać możliwość wystawienia gry, której wartość wykracza poza próg reputacji?
Np. jedna droższa gra raz na miesiąc lub za tzw. dobrą serię zakupu/sprzedaży?
  • 0

Acer E5-575G 54ZL / Xbox One S 500GB / PS3 Slim 500GB, 4.82 / PS VITA FAT 8GB + 32GB, 3.68 / ASUS Max Pro M2 6/64GB
Obrazek
Rejumi
Łowca

Reputacja: 0

Postprzez BioBuster » 9 wrz 2018, o 12:42

MadHunter napisał(a):Proponuję dodać funkcję wygasania ofert po 14 dniach od dodania.
Ostatnio coraz więcej notuję przypadków nie wysłania zakupionego klucza z prostego powodu, użytkownik dawno olał już tą platformę, a niestety mało kto sprawdza kartę użytkownika :|

Jeśli ta opcja byłaby zbyt czasochłonna do zaimplementowania to dodać komunikat ostrzegający: Sprzedawca nie logował się od ponad 14 dni, przed zakupem skontaktuj się z nim i potwierdź aktualność oferty.

*Jeśli propozycja już była to przynajmniej macie już odzew od moderatora Bazaru, że coś takiego jest konieczne.

Ostrzeganie o braku logowania od jakiegoś czasu to akurat proste, dodałem w plusie (https://lowcygier.pl/forum/viewtopic.php?f=52&t=16974).
  • 0

BioBuster
Robin Hood

Reputacja: 8

Postprzez lewriczin » 9 wrz 2018, o 14:37

MadHunter napisał(a):Proponuję dodać funkcję wygasania ofert po 14 dniach od dodania.

Chyba po "14 dniach od NIE LOGOWANIA SIĘ"

I tak moim zdaniem zbędne. Kupujący może łatwo ruszyć myszką nad nick sprzedawcy, sprawdzić kiedy był ostatnio online a potem wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski. Albo użyć skryptu wspomnianego powyżej

No to na drugi raz już sprawdzi. Zresztą, nie trzeba sprawdzać karty użytkownika, tak jak mówiłem wystarczy popatrzeć na tooltipa nad nickiem sprzedawcy, od razu wszystko widać.
Co zresztą o niczym nie świadczy, bo przypominam że działają powiadomienia mailowe i nikt nawet nie musiałby tu zaglądać przez rok, a i tak otrzymawszy maila z wiadomością o zakupie mógłby normalnie i błyskawicznie zrealizować transakcję.
  • 0

lewriczin
Predator

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 1
Ostrzeżenia: 1

Postprzez krzykr » 13 wrz 2018, o 17:26

Więcej możliwości w okienku moje oferty. Dodanie Segregowanie po cenie, po rodzaju klucza, lub widełki cenowe moich ofert. Przy 100 pozycjach byłoby to wielce pomocne zwłaszcza odrzucenie 80% za 50gr...

Dodanie jeszcze jednej dodatkowej możliwości w zakładkach
Wszystkie
Na rynku
nieaktywne (bo nie mam miejsca na rynku)
Bardzo nieaktywne ( bo wystawiłem na rynku drugi klucze nie wiedząc, że pierwszy już na rynku czeka od roku) Nazwa może być inna byle funkcja oddzielała mi klucze od nieaktywnych bo brak miejsca
1/5
2/5

Edit: Dodanie bardzo nieaktywnych nie niszczyłoby funkcjonalności podbijania cen a tylko dodało dodatkową kategorie myślę, że to rozsądna propozycja poprawiająca funkcjonalność listy wystawionych tytułów i sądząc po prośbach o usuwanie ofert jest pewnym kompromisem.
  • 0

Ostatnio edytowano 14 wrz 2018, o 02:48 przez krzykr, łącznie edytowano 1 raz
krzykr
Robin Hood

500 (1)
Reputacja: 3

Postprzez Ratoshi » 13 wrz 2018, o 19:11

Ja to nadal czekam na możliwość usuwania własnych ofert, a nie tylko ich dezaktywowania.
  • 0

Obrazek
Ratoshi
Robin Hood

500 (1) 1000 (1)

Postprzez next___ » 16 wrz 2018, o 12:54

Jakieś szanse na wprowadzenie BLIK-a?
  • 0

next___
Łowca

500 (1)

Postprzez himalaya » 2 paź 2018, o 16:43

Uważam, że progi w Bazarze są nieco za wysokie. Wydaje mi się, że czekanie do 100+, żeby móc sprzedać za 30zł to przesada. 30-35zł to typowa cena dla najlepszej gry w monthly.

Spójrzmy na to tak:
Obecnie mam 72 punkty reputacji. Nie mogę wystawić jednej gry za 30zł, ale mogę wystawić 72 gry po 25zł. Nie wiem jak łatwe to do zaimplementowania, ale może oprócz ilości gier, zliczać też ceny? Bo 100 punktów reputacji może oznaczać sumę transakcji o wartości 50zł lub 2000zł i więcej.

Może każdy bazarowicz mógłby dostać bonusowy slot na wystawienie gry o 1-2 progi wyższej? Tzn. mając 90 punktów, możesz wystawić 90 gier w cenie do 25zł oraz jedną grę w cenie do 30 lub 35zł? Co sądzicie? Bo tą polityką sami sobie ograniczamy dostęp do dobrych gier. Kumpel ma bodajże 6 punktów na bazarze. Generalnie nie handluje grami. Ma w kolekcji ze starych bundli Stardew Valley i Nuclear Throne, które wystawiłby za jakieś uczciwe 25-30zł. Ale musiałby dokonać jeszcze 44 transakcji, żeby to uczynić. A na bazarze nie ma ani jednej oferty na te wspaniałe gry...

Jeśli taką grę za 30zł będzie można wystawić jedną nawet przy niższej reputacji, raczej nie zagrozi to bezpieczeństwu transakcji, bo co to za oszustwo na łączną sumę 30zł...

Jakie są wasze opinie?
  • 0

Obrazek
himalaya
Robin Hood

500 (1)

Postprzez Ejdrien. » 2 paź 2018, o 17:27

Fajnie byłoby, gdyby w profilu można było dodać link do Bazaru, bo czasami chce się sprawdzić czyjeś oferty, a nie da rady chyba po nazwie użytkownika wyszukiwać.
  • 0

Obrazek

ObrazekObrazek
Ejdrien.
Predator

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 15

Postprzez Seyonne » 2 paź 2018, o 17:46

https://bazar.lowcygier.pl/user/_____
W miejsce ___ wpisujesz nick zawodnika, który Cie interesi i masz jego profil i oferty ;)
  • 0

Seyonne
Robin Hood

Postprzez Ratoshi » 2 paź 2018, o 17:53

himalaya napisał(a):Uważam, że progi w Bazarze są nieco za wysokie. Wydaje mi się, że czekanie do 100+, żeby móc sprzedać za 30zł to przesada. 30-35zł to typowa cena dla najlepszej gry w monthly.

Spójrzmy na to tak:
Obecnie mam 72 punkty reputacji. Nie mogę wystawić jednej gry za 30zł, ale mogę wystawić 72 gry po 25zł. Nie wiem jak łatwe to do zaimplementowania, ale może oprócz ilości gier, zliczać też ceny? Bo 100 punktów reputacji może oznaczać sumę transakcji o wartości 50zł lub 2000zł i więcej.

Może każdy bazarowicz mógłby dostać bonusowy slot na wystawienie gry o 1-2 progi wyższej? Tzn. mając 90 punktów, możesz wystawić 90 gier w cenie do 25zł oraz jedną grę w cenie do 30 lub 35zł? Co sądzicie? Bo tą polityką sami sobie ograniczamy dostęp do dobrych gier. Kumpel ma bodajże 6 punktów na bazarze. Generalnie nie handluje grami. Ma w kolekcji ze starych bundli Stardew Valley i Nuclear Throne, które wystawiłby za jakieś uczciwe 25-30zł. Ale musiałby dokonać jeszcze 44 transakcji, żeby to uczynić. A na bazarze nie ma ani jednej oferty na te wspaniałe gry...

Jeśli taką grę za 30zł będzie można wystawić jedną nawet przy niższej reputacji, raczej nie zagrozi to bezpieczeństwu transakcji, bo co to za oszustwo na łączną sumę 30zł...

Jakie są wasze opinie?

Myślę, ze mogłoby to prowadzić do nadużyć w stylu tworzenia multikont i ciągłych oszustw. Bardziej skłaniałbym się ku opcji, ze powiedzmy od 10 repy, mielibyśmy raz na jakiś czas mieć możliwość napisania do admina, że mamy grę X i chcielibyśmy ją wystawić po większej cenie niż mamy próg. I wtedy admin powiedzmy, mógłby dać nam żeton wystawienia, który pozwoliłby nam wystawić grę w wyższym progu. Zdaję sobie oczywiście sprawę, ze jest to dużo roboty z kodem i dodatkowa praca dla adminów, ale nie wiem jak inaczej można by to obejść. Może ktoś inny zarzuci pomysłem?
  • 0

Obrazek
Ratoshi
Robin Hood

500 (1) 1000 (1)

Postprzez himalaya » 2 paź 2018, o 23:39

W obecnym systemie osoba mająca 10 repy może wystawić równocześnie gry za 150zł. Osoba mająca 50 repy może wystawić gry za 1000zł.

W proponowanym przez mnie systemie osoba z 10 repy mogłaby wystawić równocześnie gry za 175zł, a ta z 50 repy gry za 1035zł.

Uważam, że praktycznie nie zwiększa to pola do nadużyć, natomiast daje szansę, że użytkownicy o mniejszym stażu wystawią gry z wyższej półki, których brakuje na Bazarze.
  • 0

Obrazek
himalaya
Robin Hood

500 (1)

Postprzez urban » 3 paź 2018, o 11:01

Ratoshi napisał(a):Myślę, ze mogłoby to prowadzić do nadużyć w stylu tworzenia multikont i ciągłych oszustw. Bardziej skłaniałbym się ku opcji, ze powiedzmy od 10 repy, mielibyśmy raz na jakiś czas mieć możliwość napisania do admina, że mamy grę X i chcielibyśmy ją wystawić po większej cenie niż mamy próg. I wtedy admin powiedzmy, mógłby dać nam żeton wystawienia, który pozwoliłby nam wystawić grę w wyższym progu. Zdaję sobie oczywiście sprawę, ze jest to dużo roboty z kodem i dodatkowa praca dla adminów, ale nie wiem jak inaczej można by to obejść. Może ktoś inny zarzuci pomysłem?

Nie wiem w sumie na jakiej podstawie moderacja miałby rozpatrywać takie prośby. Może lepiej by było jakby od jakiegoś w miarę niskiego repa można było korzystać z "wyjątków". Wyjątkiem byłby gry dodawane przez moderację do listy, np. właśnie te droższe gry z monthly. Umożliwiałoby to wystawienie jednej oferty takiej gry z wyższym limitem, np do 30 zł. Wyjątki byłby kasowane z listy po jakimś czasie (albo i nie). Otrzymanie negatywa w ofercie z wyjątków skutkowałoby zablokowaniem możliwości wystawiania tychże. No i można by było dać na czerwono powiadomienie przy takich ofertach, że osoba korzysta z wyjątku, żeby kupujący mógł zadecydować czy podejmuje to dodatkowe ryzyko.
  • 0

urban
Łowca

Postprzez TheLastJedi » 3 paź 2018, o 12:12

IMO trochę jest teraz za dużo zachodu żeby główną gierkę monthly sprzedać za 35-40 zeta, za długo się repa od zera nabija, mi sporo zajęło nabicie 30 zeta. Wyjątek na główne gry z monthly mógłby być, ale dla osób z nieposzlakowaną opinią- tzn. nigdy żadnego negatywa i od tych 50+ transakcji najmniej, plus/lub może dla łowców z jakimś stażem na forum lub liczbą postów. No i ostrzeżenie że podwyższone ryzyko itp.
  • 0

Ostatnio edytowano 3 paź 2018, o 14:54 przez TheLastJedi, łącznie edytowano 1 raz
TheLastJedi
Robin Hood

500 (1)

Postprzez himalaya » 3 paź 2018, o 14:26

Czy nadal uważacie, że limit sprzedaży dwóch kopii jednej gry jest adekwatny? Niektórzy z nas we wczorajszym bundlu otrzymali trzecią kopię gry Soma w Humble Bundle. Jeśli ktoś przed HB kupił sobie ją na Steamie, nie może już jej sprzedać, a przecież to super gra, na którą jest popyt.

Może da się zaimplementować jakiś limit czasowy na przykład? Nawet dość szeroki. Na przykład jedna kopia gry raz w roku.
  • 0

Obrazek
himalaya
Robin Hood

500 (1)

Postprzez aRo » 6 paź 2018, o 08:47

Zgodzę się z tymi progami. W mojej sytuacji musiałbym jeszcze zgarnąć ponad 60 repów, żeby przeskoczyć z 30 do 35. Trochę dużo.

To wygląda tak, jakby promowani byli wyłącznie masowi resellerzy. Trochę przykre, bo nie wydaje mi się, by było takie założenie przy tworzeniu tego.

Jasne, system repów jest potrzebny, by ograniczyć możliwość oszustwa i straty kupy kasy. Ale te progi są przesadzone. 50zł od 100+ byłoby spoko, a i tak bym się zastanawiał, czy jeszcze nie zejść.
  • 0

aRo
Predator

Medale: 5
3000 (1) 4000 (1)
Reputacja: 18

Postprzez anakolut » 6 paź 2018, o 10:35

himalaya napisał(a):Może da się zaimplementować jakiś limit czasowy na przykład? Nawet dość szeroki. Na przykład jedna kopia gry raz w roku.

1 na rok to trochę mało, ale 2 na rok to już miałoby sens (w sensie że po 12 miesiącach resetowałby się limit) - albo np. 1 szt. na 4-6 miesięcy

Do tego jeszcze przydałby się wgląd w historię sprzedaży danego tytułu - ułatwiłoby to ustawianie racjonalnych cen, po których gra X faktycznie może się sprzedać
  • 0

anakolut
Łowca

500 (1) 1000 (1)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O Bazarze