Sugestie i pomysły (Bazar)

Dyskusja o wszystkim co dotyczy Łowcowego Bazaru
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 7 razy
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:

22 maja 2020, o 13:52

Fajnie byłoby mieć możliwość dodania trzeciej (i ewentualnie czwartej?) kopii gry, bo pewnie większość sprzedających w wielu przypadkach ma więcej "powtórkowych" kluczy, które zalegają (i mogą być revokowane). Sensowne byłoby wprowadzenie jakichś filtrów, np. wymagane posiadanie danej gry na steamowym koncie przypiętym do bazaru i 100 (200? więcej?) reputacji - byłaby to zachęta dla nowych bazarowiczów i jednocześnie jakaś forma blokady przed tzw. Januszami.
Awatar użytkownika
Łowca

Re: Sugestie i pomysły (Bazar)

23 maja 2020, o 13:38

pytanie z innej beczki, co jeśli macie gry do sprzedania powyżej limitu cenowego na bazarze? gdzie to sprzedawac?
często mam nowości z hardware bundli które na premiere kosztują po 200 PLN
allegro lokalnie jest beznadziejne i nie ma wyswietlen, a wszystkie inne serwisy banują na sprzedanie wersji cyfrowych.
nawet te 50zl limitu to 750 transakcji, bardzo duzo
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 2 razy
Kontakt:

25 maja 2020, o 19:27

devoveooo pisze:
23 maja 2020, o 13:38
pytanie z innej beczki, co jeśli macie gry do sprzedania powyżej limitu cenowego na bazarze? gdzie to sprzedawac?
często mam nowości z hardware bundli które na premiere kosztują po 200 PLN
allegro lokalnie jest beznadziejne i nie ma wyswietlen, a wszystkie inne serwisy banują na sprzedanie wersji cyfrowych.
nawet te 50zl limitu to 750 transakcji, bardzo duzo
No właśnie cierpię też z tego powodu. Zarówno jako kupujący, jak i sprzedający. Swego czasu był wysyp Devil May Cry 5 od AMD, wszędzie tego było pełno, a na Bazarze posucha (tzn. DROGO), bo ludzie mają limit np. 25zł, a handlarze wystawiają po 55zł...
Czasem udaje się coś wymienić na SteamTrades lub Barter.vg.
Tristan pisze:
22 maja 2020, o 13:52
Fajnie byłoby mieć możliwość dodania trzeciej (i ewentualnie czwartej?) kopii gry, bo pewnie większość sprzedających w wielu przypadkach ma więcej "powtórkowych" kluczy, które zalegają
⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️

Podpisuję się pod tym! Jest trochę fajnych gier, np. Terraria, które można kupić jako 4-pack.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 5 razy
Kontakt:

6 cze 2020, o 14:54

rob006 pisze:
11 maja 2020, o 13:19
Maikeru pisze:
11 maja 2020, o 12:36
To ja przerwę tę spiralę nienawiści xD i podbiję swoje własne pytanie/propozycję, bo widzę, że rob i admini jednak czytają ten temat ;P. Chciałbym się dowiedzieć, jakie są szanse, ze ktokolwiek ruszy kod bazaru i czy jest jakaś szansa, że takie bzdurkę jak dodanie dodatkowych opcji płatności na podstawie już gotowych "kafelków" jest możliwe przez naszego twórcę Łowców :). Nie wymagam, tylko w miarę zwięźle chciałbym się dowiedzieć, co was od tego powstrzymuję, bo może to większy problem niż mi się wydaje.
Szanse są niezerowe, aczkolwiek nie wiadomo mi o żadnych planach zmian na bazarze w najbliższym czasie. Problemem jest nie to że czegoś nie da się zrobić, albo że jest to trudne, tylko że każda zmiana wymaga czasu na zbadanie tematu, zaprojektowanie, implementację i testy. W kontekście czasu i zasobów jakie posiadamy, pierwszeństwo mają Łowcy oraz GG.deals, jako serwisy z których korzysta dużo więcej osób i które (w przeciwieństwie do bazaru) na siebie zarabiają. Nawet gdyby bazarem zajął się osobny programista, to ciągle odbywa się to kosztem innych serwisów, bo inne osoby musiałyby być zaangażowane w projektowanie, code review i testy.
Smutno czyta się o koszcie projektowania, code review i testach w kontekście dodania do rozwijalnej listy nowych opcji płatności. Smutno, bo mowa o podstawowym utrzymaniu serwisu i drobnych zmianach, które trzeba mieć przewidziane w budżecie, aby łatać błędy, nie narazić właścicieli na konsekwencje prawne (vide RODO), czy chronić użytkowników przed konsekwencjami działań podmiotów trzecich (np. nierzetelność usług, wątpliwości prawne).
Tu właśnie mowa o tym trzecim przypadku. Bez problemu możemy stwierdzić, że handel kluczami łamie regulamin PayPala, a ten uzbroił się w regulamin pozwalający penalizować łamiących go i to właściwie całkowicie według własnego uznania. Ja na razie pasuję z odsprzedażą kluczy, bo mimo, że robię to sporadycznie, to PayPal już miał okazję prosić mnie o weryfikację dokonywanych przeze mnie transakcji. Pamiętajcie, że z Bazaru korzysta wiele osób nieświadomych nowych zapisów w regulaminie PayPala. Jeżeli tak drobna zmiana, mająca na celu ochronę interesu użytkowników, przerasta wasze możliwości, to poważnie zastanowiłbym się nad wstrzymaniem działalności tej części serwisu. Porada głównie z zakresu ochrony marki, bo na pewno macie świadomość, że jeżeli PayPal posypie karami, to wiele użytkowników zacznie tu płakać i psioczyć na was, bo przecież PayPal jest de facto standardem płatności na Bazarze. Oczywiście można funkcjonować dalej i mieć nadzieję, że za obrót drobnymi kwotami PayPal nawet nie kiwnie palcem. Jest to bardzo prawdopodobny scenariusz, ale nadal pałeczka jest po drugiej stronie, a konsekwencja może być bardziej poważna niż ban na konto i zamrożenie funduszy tam trzymanych. Skoro banujemy użytkownika, to są jakieś przesłanki, a jako, że nie chcemy go już na naszej platformie, to czemu go dodatkowo nie obciążyć jakąś "symboliczną" opłatą? Z tej strony chciałbym podziękować wszystkim, którzy nadal dokonują dużej liczby transakcji za pośrednictwem PayPala za przetestowanie potencjalnych konsekwencji.

Dziękuję za lata utrzymania Bazaru, za opłacanie serwerów, za rozwiązywanie konfliktów na forum, to była naprawdę dobra robota. Powstał świetny serwis, który pozostawił swoją wygodą obsługi drobnych transakcji fora dyskusyjne daleko w tyle. W dodatku, to serwis o wciąż nieokreślonym potencjale, jako że wiele ludzi nie ma o nim pojęcia. Całkiem fajnie było psuć humory osobom szczęśliwym, że kupili fajną grę i uświadamiać ich, że da się kupić klucz za 10% tego co dali. Bardzo mi smutno, że ten fenomenalny koncept, przez brak monetyzacji, zleciał w hierarchii tak nisko i nie zasługuje na drobne odświeżenie od czasu do czasu. Żałuję, że odkryłem Bazar tak późno, już w epoce schyłkowej.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 1 raz

20 cze 2020, o 15:54

Czy ktoś jeszcze zajmuje się bazarem?

Jak tak, dobrym pomysłem jest zmienienie limitu rezerwacji na mniejszy, ukróciło by to nagminne zakupy robione przez osoby które potem nie wystawiają komentarzy, musieliby najpierw wystawić komentarz żeby kupić kolejną grę po pewnym czasie. Dobrze by było również zwiększyć albo usunąć limit sprzedaży tej samej gry, wystarczy tylko kilka bundli i już można mieć kilka powtórek :/
Ostatnio zmieniony 3 lip 2020, o 09:22 przez Gadzik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 18 razy
Kontakt:

20 cze 2020, o 18:16

Gadzik pisze:
Nie. Bazar na chwilę obecną nie jest rozwijany. ;p
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 12 razy
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:

26 cze 2020, o 23:27

Kadaj pisze:
20 cze 2020, o 18:16
Gadzik pisze:
Nie. Bazar na chwilę obecną nie jest rozwijany. ;p
Smutne to jest bo Bazar może jeszcze wstać z kolan i być o wiele wiele lepszy, a przede wszystkim opłacalny.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

29 cze 2020, o 23:43

Może Bazar powinien narzucać prowizję od sprzedanych kluczy? 5-10 groszy od sztuki i serwis coś by zarobił, a użytkownicy by tego nie odczuli. Domyślam się, że ten pomysł był już omawiany, ale sam chętnie wrzuciłbym parę groszy do skarbonki, aby Bazar mógł dalej działać.
ODPOWIEDZ