Bazar - Q&A

Dyskusja o wszystkim co dotyczy Łowcowego Bazaru
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 15 razy
Kontakt:

8 lut 2019, o 16:52

Nie chcę przedwcześnie nikogo wytykać publicznie z nicku, tym bardziej że sprzedawca grzeczny i jest kontakt, a po prośbie o wyjaśnienia dostałem screen z transakcją z G2A (co mnie bardziej wystraszyło niż uspokoiło ze względu na wałki tam odstawiane) no i to info że sprzedawca "nie ma już tych pieniędzy" co dość mocno mnie zaskoczyło. Przypomnę się mu jeszcze raz przez priv - może sprzedawca przemyśli sprawę.

P.S.
W uzupełnieniu tamtego starego posta - po ponad miesiącu całkowicie nieoczekiwanie, bez dodatkowego upominania się i marudzenia dostałem przez steamowy chat klucz od sprzedawcy z informacją, że udało się dogadać wymianę klucza na G2A z tamtejszym sprzedawcą. Aktywował się i działa. Kompletnie się tego nie spodziewałem i szczerze mówiąc spisałem sprawę na straty jako nauczkę by kupować na przyszłość Humble gifty. A tu coś tak miłego - trzeba wierzyć w ludzi :)
Ostatnio zmieniony 13 mar 2019, o 22:20 przez Skapiradlo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Łowca

Re: Bazar - Q&A

13 lut 2019, o 17:59

Witam, otrzymałem do swojego komputera kody do gier, które mnie nie interesują (Anthem) , czy mogę je też odsprzedać na bazarze?
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 16 razy
Kontakt:

13 lut 2019, o 18:10

azerous pisze: Witam, otrzymałem do swojego komputera kody do gier, które mnie nie interesują (Anthem) , czy mogę je też odsprzedać na bazarze?
Jasne a 10 zł max , ale moge wziasc za 15 na priv :trollface:
Awatar użytkownika
Łowca

21 lut 2019, o 13:12

Hej, jest jakiś limit ile sztuk tej samej gry można kupić? Kupiłem kiedyś Hollow Knight na bazarku a teraz chciałbym kupić jeszcze raz kumplowi jako prezent, nie gryzie sie to jakoś z regulaminem?
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 72 razy
Podziękowania: 9 razy
Kontakt:

21 lut 2019, o 13:21

Śmiało możesz kupować. Limit jest tylko na sprzedaż tej samej gry - 2 sztuki.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:

12 kwie 2019, o 10:35

Czy jest jakakolwiek zgodna z regulaminem metoda, aby podbić ofertę jeżeli jest się jedynym wystawiającym daną grę na bazarze?
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 72 razy
Podziękowania: 9 razy
Kontakt:

12 kwie 2019, o 10:51

Nie ma, nawet takich niezgodnych z regulaminem. Podbijanie jest aktywowane tylko wtedy, gdy jest jakakolwiek konkurencja.
EDYTA: A nie, chyba jest, ale kto by się w to bawił: Utworzenie drugiej takiej samej oferty z wyższą ceną (o ile limit pozwala), podbicie pierwszej, i dezaktywowanie drugiej. I tak do 3 dni?
Pol
Awatar użytkownika
Pol
Łowca

16 kwie 2019, o 11:32

Hej - Chcę kupić grę za 4,30zł przez paypal - sprzedający ma walutę jako USD ->więc paypal usilnie stara się przewalutować i z 4,30zł robi się 4,28-> Co w takiej sytuacji zrobić? Na logikę kupującego nie powinno obchodzić czy ktoś ma walutę PLN/USD/Euro jeśli cena na bazarze jest w PLN
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 7 razy
Podziękowania: 22 razy
Kontakt:

16 kwie 2019, o 17:26

Pol pisze: Hej - Chcę kupić grę za 4,30zł przez paypal - sprzedający ma walutę jako USD ->więc paypal usilnie stara się przewalutować i z 4,30zł robi się 4,28-> Co w takiej sytuacji zrobić? Na logikę kupującego nie powinno obchodzić czy ktoś ma walutę PLN/USD/Euro jeśli cena na bazarze jest w PLN
Pogrzeb chwilę przy próbie płatności, powinno się dać zmienić na przelew PLN->PLN i wtedy wyślij.
Jeśli się nie daje, to najwyraźniej sprzedający nie ma subkonta na PLN co byłoby na bazarze BARDZO dziwne, a jeszcze dziwniejsze byłoby też to, że przy przelewie dla znajomych na USD nie próbowali by cię skroić 100% opłatą manipulacyjną (co jest niestety teraz standardem przy przelewach multiregionalnych)
Awatar użytkownika
Łowca

14 maja 2019, o 14:35

Witam czy da się anulować komentarz? Pośpieszyłem się z wystawieniem pozytywnego komentarza, a po sprawdzeniu klucz okazał się duplikatem.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 36 razy
Podziękowania: 45 razy
Kontakt:

14 maja 2019, o 14:37

Zgłoś transakcję do moderacji, tylko tak można to załatwić.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 16 razy
Kontakt:

14 maja 2019, o 14:51

lewriczin pisze:
Pol pisze: Hej - Chcę kupić grę za 4,30zł przez paypal - sprzedający ma walutę jako USD ->więc paypal usilnie stara się przewalutować i z 4,30zł robi się 4,28-> Co w takiej sytuacji zrobić? Na logikę kupującego nie powinno obchodzić czy ktoś ma walutę PLN/USD/Euro jeśli cena na bazarze jest w PLN
Pogrzeb chwilę przy próbie płatności, powinno się dać zmienić na przelew PLN->PLN i wtedy wyślij.
Jeśli się nie daje, to najwyraźniej sprzedający nie ma subkonta na PLN co byłoby na bazarze BARDZO dziwne, a jeszcze dziwniejsze byłoby też to, że przy przelewie dla znajomych na USD nie próbowali by cię skroić 100% opłatą manipulacyjną (co jest niestety teraz standardem przy przelewach multiregionalnych)
odkopie , ale nie trzeba miec subkonta zeby otrzymac przelew w innej walucie , wszystko jest po stronie wysylajacego , a potem odbierajacy moze zdecydowac czy otworzyc subkonto dla danej waluty czy przewalutowac na jedną z posiadanych
Awatar użytkownika
Łowca

3 cze 2019, o 17:43

Witam, Jakiś bazarowicz zarezerwował miesiąc temu grę, podałem mu dane do przelewu i od tego czasu się już nie odezwał, ani nie zapłacił. Ostatnio online był 25 dni temu. Co powinienem zrobić? Anulować transakcję czy zgłosić to do moderacji?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 114 razy
Podziękowania: 111 razy
Kontakt:

3 cze 2019, o 17:51

Toshiz pisze: Witam, Jakiś bazarowicz zarezerwował miesiąc temu grę, podałem mu dane do przelewu i od tego czasu się już nie odezwał, ani nie zapłacił. Ostatnio online był 25 dni temu. Co powinienem zrobić? Anulować transakcję czy zgłosić to do moderacji?
anulować i wystawić ponownie, anulowanie transakcji nie zabiera slota na 2 wystawienia gry
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 7 razy
Podziękowania: 22 razy
Kontakt:

3 cze 2019, o 17:57

Swoją drogą jestem pod wrażeniem stoickiego spokoju kolegi - na bazarku są ludzie co jak nie dostaną kasy w 24 h zaczynają podpalać stos :trollface:
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

3 cze 2019, o 21:54

A mi trafiła się ciekawa sytuacja na bazarze i nie mam pojęcia co mam z tym zrobić. Klient kupił ode mnie grę. Dostałem wpłatę, to wysłałem mu klucz i czekam czy wszystko gra. Klient napisał,że klucz do gry jest już użyty, więc powiedziałem,że niech wyśle tradycyjnie z screenshoot z aktywacji i piszemy do supportu. No i właśnie tutaj pojawia się problem, bo gość przeczytał tą wiadomość i od tej pory nie wchodzi na bazar. Wysyłałem zapytania czy dostanę odpowiedź, ale klient nie wchodzi na bazar od tygodnia. Po takim zachowaniu wnioskuję,że próbował jakoś mnie oszukać, bo jeśli naprawdę dostał zły klucz to chyba by mu zależało.... Co mogę zrobić w takiej sytuacji ? Mam zgłosić transakcję czy coś innego ?
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 7 razy
Kontakt:

3 cze 2019, o 22:10

A po co chcesz coś robić? Ty masz kasę, kolo ma klucz. W tej sytuacji masz udaną transakcję bez komentarza - takich są setki, jeśli nie tysiące na Bazarze :) Moderacja najwyżej może zamknąć ten zakup, ale +1 do repu nie będzie.
W razie czego (gdyby np. on cię zgłosił za jakiś czas) masz dowody, że chciałeś mu pomóc, a on cię olał.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

4 cze 2019, o 21:14

No właśnie chodziło mi o to,że potem będzie mnie szantażował za to czy coś. Dzięki za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 20 razy
Kontakt:

31 sty 2020, o 18:03

Chciałbym zapytać doświadczonych użytkowników bazarku i forum o to jaki jest dobry zwyczaj w zakresie oczekiwania na finalizację transakcji przez sprzedającego. Odrazy zastrzegam że do ewentualnego problemu jeszcze daleko, ale dzisiaj zarezerwowałem jedną grę, oczywiście z oferty z najniższą ceną ale nie zwróciłem uwagi na to że sprzedającego nie było na forum już kilka dni. Jako formę zapłaty ma podany tylko rachunek bankowy, ale nie ma ustawionego autorespondera z informacją na jakie dane trzeba przesłać pieniądze.

Nie mówię że mi się gdzieś z ta grą spieszy i poczekać mogę, ale gdyby temat się przeciągał to po jakim czasie mogę anulować taką rezerwację zgodnie z niepisanym savoir vivre bazarku? Czy po takim anulowaniu po określonym czasie, gdyby jednak sprzedawca nie odpowiadał to mogę mieć pewność że nie dostanę negatywnego komentarza lub taki komentarz zostanie usunięty? Pytam o to bo jestem tu nowy i chciałbym tu jeszcze bardzo długo pobyć w miłej atmosferze i bez żadnych konfliktów :)

Z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 58 razy

31 sty 2020, o 20:26

joshep666 pisze: Chciałbym zapytać doświadczonych użytkowników bazarku i forum o to jaki jest dobry zwyczaj w zakresie oczekiwania na finalizację transakcji przez sprzedającego. Odrazy zastrzegam że do ewentualnego problemu jeszcze daleko, ale dzisiaj zarezerwowałem jedną grę, oczywiście z oferty z najniższą ceną ale nie zwróciłem uwagi na to że sprzedającego nie było na forum już kilka dni. Jako formę zapłaty ma podany tylko rachunek bankowy, ale nie ma ustawionego autorespondera z informacją na jakie dane trzeba przesłać pieniądze.

Nie mówię że mi się gdzieś z ta grą spieszy i poczekać mogę, ale gdyby temat się przeciągał to po jakim czasie mogę anulować taką rezerwację zgodnie z niepisanym savoir vivre bazarku? Czy po takim anulowaniu po określonym czasie, gdyby jednak sprzedawca nie odpowiadał to mogę mieć pewność że nie dostanę negatywnego komentarza lub taki komentarz zostanie usunięty? Pytam o to bo jestem tu nowy i chciałbym tu jeszcze bardzo długo pobyć w miłej atmosferze i bez żadnych konfliktów :)

Z góry dziękuję za pomoc
Wiesz, to już zależy od ciebie, ile poczekasz, ale savoir vivre i niespisany kodeks mówi chyba, że na odpowiedź czeka się 48 godzin.
Nawet jak dostaniesz negatywa od takiej osoby, to i tak moderacja bez problemu powinna ci negatyw anulować - bo osobnika po prostu nie było przez X dni i nie dawał znaku życia ;)
Dla bezpieczeństwa jednak zawsze możesz na bazarze zapytać moderatora, tak dla pewności.

Tak jak już było pisane wielokrotnie tutaj, powinno być coś w rodzaju oznaczenia, czy ktoś się nie logował przez X dni, a po np. 2 tygodniach braku aktywności wszystkie oferty by wygasały.
ODPOWIEDZ