Humble Bundle – temat ogólny

Paczki gier z grami indie i nie tylko

Moderator: Redaktorzy

Regulamin działu
1. Zabrania się otwierania zapisów na Happy Hours, bądź jakiekolwiek wspólne zakupy bundli bez konsultacji z administracją.
2. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych (np . z Macappdeals).

Re: Humble Bundle – temat ogólny

Postprzez Armin » 19 paź 2019, o 15:18

sergeron napisał(a):To ja jeszcze dodam, że chyba nie trzeba kupować bundla, żeby włączyć subskrypcję. Jak miałem nieaktywną i chciałem tego z Crashem wziąć, to kojarzę, że najpierw włączyła się subskrypcja i dopiero po włączeniu musiałem kliknąć Pay Now, więc w teorii można włączyć suba i spauzować. Wtedy powinno się to liczyć jako aktywna. Nie jestem jednak tego pewny, więc jak ktoś i tak chce wziąć tego crasha a ma teraz nieaktywną, to mógłby sprawdzić.

Obrazek
  • 0

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Armin
Wiedźmin

Medale: 6
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
Reputacja: -60
Ostrzeżenia: 3
3

Postprzez Raffael » 19 paź 2019, o 18:16

warhameron napisał(a):Ciekawe czy dadzą jakąś zniżkę or bonus na roczny abo?

W tamtym roku zniżka była dla nowych ale można ją było kupić jako gift. Jeżeli niedługo uruchomią Humble Choice to wtedy takiej opcji nie będzie, bo nowy użytkownik nie będzie uprawniony do pakietu Classic a tym samym roczny abonament będzie dla niego droższy.
  • 0

Obrazek
Raffael
Wiedźmin

Medale: 3
Reputacja: 10

Postprzez Ader04 » 24 paź 2019, o 10:31

Takie pytanko bo już się gubię. Ze 2 tygodnie temu zakupiłem subskrypcję na humble bundle. Raczej nie myślałem o przedłużaniu, ale teraz okazuje się, że następują pewne zmiany, że Humble Bundle zmienia się na Humble Choice. Ale generalnie to polega na tym, biorąc pod uwagę, że w obecnej sytuacji jestem w abonamencie "Classic", że płacę subskrypcję, ale nie wiem jakie gry dostanę i nie mogę wcześniej zapauzować płatności, aby zobaczyć co jest, a potem ewentualnie odblokować subskrypcję i je wziąć ?
Jedynie jak zrobię pauzę to "przepada" mi możliwość zdobycia danych gier w danym miesiącu ?

Jeśli tak będzie to w sumie ciężko stwierdzić czy to taka super sprawa ten classic, co z tego że dostaje się 10 gier za niecałe 50 zł jak okaże się, że w ciągu pół roku jedna albo dwie będą spoko a reszta to gry, które ktoś ma albo całkowicie niezwiązane z tym w co chcę grać ?
  • 0

Ader04
Łowca

Reputacja: 0

Postprzez aRo » 24 paź 2019, o 12:20

Ader04 napisał(a):Ale generalnie to polega na tym, biorąc pod uwagę, że w obecnej sytuacji jestem w abonamencie "Classic", że płacę subskrypcję, ale nie wiem jakie gry dostanę i nie mogę wcześniej zapauzować płatności, aby zobaczyć co jest, a potem ewentualnie odblokować subskrypcję i je wziąć ?
Jedynie jak zrobię pauzę to "przepada" mi możliwość zdobycia danych gier w danym miesiącu ?

Subskrypcja włączona = tydzień przed końcem bundla ściąga kasę i dostajesz gry. Jak chcesz je mieć wcześniej, możesz nacisnąć na stronie Monthly żeby kupić od razu.
Pauza = w tym miesiącu nie ściągnie ci automatycznie kasy, ale dalej możesz ręcznie kupić paczkę jakbyś się jednak namyślił. Czas oczywiście aż do wyjścia kolejnej paczki.

Obecnie ujawniają tylko parę gier, a reszta jest odblokowywana dopiero po zakończeniu sprzedaży obecnej paki, więc kupujesz kota w worku.

Ader04 napisał(a):Jeśli tak będzie to w sumie ciężko stwierdzić czy to taka super sprawa ten classic, co z tego że dostaje się 10 gier za niecałe 50 zł jak okaże się, że w ciągu pół roku jedna albo dwie będą spoko a reszta to gry, które ktoś ma albo całkowicie niezwiązane z tym w co chcę grać ?

Akurat po zmianach będzie od początku wiadomo, jakie gry będą do zdobycia. Ujawnią wszystkie na starcie. Więc pod tym kątem będzie lepiej niż teraz.
  • 0

aRo
Predator

Medale: 5
3000 (1) 4000 (1)
Reputacja: 18

Postprzez Ader04 » 24 paź 2019, o 13:24

Ok, ale przykładowo w mojej sytuacji. Mam tą subskrypcję classic, dzisiaj mogę ją spauzować ? Ale i tak dostane gry, które pojawią sie 1. listopada ? W listopadzie wyjdzie nowa paczka gier i będę mógł zdecydować czy aktywować subskrypcję aby wziąć gierki czy nie brać ich z tego miesiąca ?
  • 0

Ader04
Łowca

Reputacja: 0

Postprzez Niriles » 24 paź 2019, o 14:22

Jeśli ktoś zrobi pauzę dzisiaj, to nie dostanie CoDa, Crasha i Spyro (i reszty). 1 listopada pojawią się nowe główny unlocki, wtedy subskrybcja zostanie u tego kogoś odpauzowana.
Ty, skoro już kupiłeś ten miesiąc, jeśli dzisiaj zrobisz pauzę, to nie dostaniesz nowych głównych gier ujawnionych 1 listopada (ale dostaniesz resztę gier do tych trzech, które kupiłeś). Z automatu pauza skończy się 6 grudnia wraz z kolejnym monthly. Oczywiście, pauzę możesz przerwać sam wcześniej.
  • 0

Niriles
Predator

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 1

Postprzez Hardkor » 24 paź 2019, o 14:38

A przed 6 grudnia może zrobić pauzę na kolejną paczkę? Pytam bo jestem w podobnej sytuacji
  • 0

Hardkor
Hitman

500 (1) 1000 (1)

Postprzez sergeron » 24 paź 2019, o 16:18

@Hardkor
Przyjmijmy, że masz kupionego tego bundla, który jest teraz. Zrobienie pauzy w tej chwili nic ci nie da (a przynajmniej tak mi się wydaje). 1 listopada bundle się odpauzuje. Wtedy możesz spauzować na tego bundla, który zostanie ujawniony. 6 grudnia bundle znów się odpauzuje na jeszcze następny miesiąc i wtedy możesz znowu spauzować.
  • 0

sergeron
VIP

VIP (1) 500 (1) 1000 (1)
2000 (1) 3000 (1) 4000 (1)
Reputacja: 74

Postprzez McSnake » 24 paź 2019, o 19:52

Liczyłem, że przed świętami znowu będzie promka na 12 miesięcy za 99$ zamiast 132$.
Niestety wygląda na to, że nic takiego się nie stanie.

Nowe plany to kompletna pomyłka. 15$ za 3 gry, skoro za 12$ jest 10 tytułów w classic, to jest mega kiepska oferta.
Dostęp do trove i zniżka 10% jest mało przekonująca do płacenia abonamentów w wersji LITE, BASIC, czy PREMIUM. Skoro wszystkie gry będą ujawniane od razu, to chyba będzie traktowane jako zwykły build a bundle. Po co to traktować jako abonament?

Pula gier będzie dokładnie taka sama dla wszystkich "planów taryfowych". Sprawdziłem w FAQ.
Gdzie więc jest haczyk tego, że classic będzie najbardziej opłacalny? Tego nie jestem pewien.
Wprowadzą limit pauz? A może już nie będzie kluczy steam, tylko drmfree, albo epiki.
Ciężko odgadnąć. Przeczuwam, że lepiej to już było, teraz będzie tylko gorzej :(

Póki co zostało mi jeszcze kilka miesięcy z rocznego planu, więc nic nie zmieniam.
  • 0

McSnake
Wiedźmin

Medale: 10
6000 (1) 7000 (1) 8000 (1)
Reputacja: 275

Postprzez Seyonne » 24 paź 2019, o 20:03

Classic będzie najbardziej opłacalny, bo dostaniesz się do niego w momencie wprowadzania nowych planów, będąc aktywnym subem. Po wprowadzeniu Humble Choice już nigdy nie będzie można się do tego planu dostać, nie będzie go na stronie, ani nikt nowy nie dowie się ze strony HB, że coś takiego istniało toteż dla niektórych nowych użytkowników, te nowe plany to może być świetna okazja, gdy nie będą wiedzieć, że kiedyś było lepiej.
  • 0

Seyonne
Robin Hood

Reputacja: 2

Postprzez bolesna prawda » 24 paź 2019, o 20:14

McSnake napisał(a):Liczyłem, że przed świętami znowu będzie promka na 12 miesięcy za 99$ zamiast 132$.
Niestety wygląda na to, że nic takiego się nie stanie.

Nowe plany to kompletna pomyłka. 15$ za 3 gry, skoro za 12$ jest 10 tytułów w classic, to jest mega kiepska oferta.
Dostęp do trove i zniżka 10% jest mało przekonująca do płacenia abonamentów w wersji LITE, BASIC, czy PREMIUM. Skoro wszystkie gry będą ujawniane od razu, to chyba będzie traktowane jako zwykły build a bundle. Po co to traktować jako abonament?

Pula gier będzie dokładnie taka sama dla wszystkich "planów taryfowych". Sprawdziłem w FAQ.
Gdzie więc jest haczyk tego, że classic będzie najbardziej opłacalny? Tego nie jestem pewien.
Wprowadzą limit pauz? A może już nie będzie kluczy steam, tylko drmfree, albo epiki.
Ciężko odgadnąć. Przeczuwam, że lepiej to już było, teraz będzie tylko gorzej :(

Póki co zostało mi jeszcze kilka miesięcy z rocznego planu, więc nic nie zmieniam.

Pewnie, że kiepska oferta, ale wątpię, żeby ze sztim zrezygnowali. Przynajmniej na razie.
Bardziej bym się martwił, czy nie pójdą w stronę bezpośredniej aktywacji na koncie.
A lepiej marketingowo traktować jako abonament, bo abonamenty są modne :E
Ale mówiąc "abonament", pojawia się jedna, niepokojąca myśl...
Co, jeśli dosłownie zrobią abonament i dadzą kilka gier do wyboru, ale do ogrania w ciągu miesiąca?
Zamiast obładowywać gracza setkami gier, których wiadomo, że nie ogra, mogą dawać coś takiego, że se wybierasz, co chcesz i za ile :trollface: To może pójść w tym kierunku, jeśli abonamenty dalej będą się dobrze trzymać, a IGN lubi pieniądze :gwizdany:

Dobrze i tanio już było, niestety.
Mnie bardziej zastanawia ta pula gier do wyboru, czy czasem to nie będzie tak, że będą się powtarzać.
W końcu ma być więcej niż 10 gier i trudno uwierzyć w to, że HB będzie co miesiąc nawet do gruz devów pisał o gry, aby uzbierać te 12-15. Materiał by się im wyczerpał znacznie szybciej, gdyby tyle gier na miesiąc szykowali i to by wymagało większego nakładu pracy niż to warte.
  • 0

bolesna prawda
Wiedźmin

Reputacja: 44

Postprzez McSnake » 24 paź 2019, o 21:16

bolesna prawda napisał(a):Dobrze i tanio już było, niestety.
Mnie bardziej zastanawia ta pula gier do wyboru, czy czasem to nie będzie tak, że będą się powtarzać.
W końcu ma być więcej niż 10 gier i trudno uwierzyć w to, że HB będzie co miesiąc nawet do gruz devów pisał o gry, aby uzbierać te 12-15. Materiał by się im wyczerpał znacznie szybciej, gdyby tyle gier na miesiąc szykowali i to by wymagało większego nakładu pracy niż to warte.

Gdzie znalazłeś info o tym, że ma być więcej niż 10 gier?

Ja znalazłem w FAQ tylko to :
https://support.humblebundle.com/hc/en- ... 4854#games
How many games are there to choose from?

Humble Choice plans to launch with 10 games to choose from each month. How many games you get to keep will depend on the plan you are subscribed to. More information on those plans is available here.

Will each plan have a separate group of games to choose from?

When Humble Choice launches all plans will all choose from the same group of games each month. The main difference is the number of games each plan will have to choose from. The Basic plan can choose 3 games while the Premium plan can choose 9. There is also a Classic plan that allows you to choose all 10 games, but it is only available for users subscribed to Humble Monthly prior to the launch of Humble Choice. More information on the Classic plan is available here.
  • 0

McSnake
Wiedźmin

Postprzez sergeron » 24 paź 2019, o 21:38

W mailu też pokazują, że będzie 10:
Obrazek

Co do samego Choice, to jak ktoś zostanie w subskrypcji, to można powiedzieć, że będzie miał lepiej. Do teraz wiedział tylko to co pokazali na początku i na tej podstawie oceniał czy brać bundla. Teraz będzie znał wszystkie gry i zdecyduje czy warto brać. Do tego jeżeli tylko 2 albo 3 będą dobre, to nikt z nowych abonentów nie będzie brał tych droższych opcji, więc może faktycznie nie będzie tak źle. Pożyjemy, zobaczymy.
  • 0

sergeron
VIP

VIP (1) 500 (1) 1000 (1)
2000 (1) 3000 (1) 4000 (1)
Reputacja: 74

Postprzez McSnake » 24 paź 2019, o 22:29

Tyle że to będzie zwykłe "Build a Bundle", albo "Pick & Mix Bundle" z gratisem w postaci trove i zniżki 10% do końca miesiąca.
Zupełnie nie rozumiem, po co ktokolwiek nowy miałby brać to jako abonament. Abonamenty modne? Meh..
Rozważając że jesteś nowym chętnym na takie humblebundle (bez classica), to:
1. Jak będą same beznadziejne gry, których nie chcesz lub same krapiszcza - nie kupujesz.
2. Jak będą 1-3 ciekawe gry, to kupisz na chwilę basic (15$) i cancel.
3. Jak będzie więcej ciekawych to kupisz na chwilę premium (20$) i cancel.

10% zniżki jest kpiną - prędzej poprosisz kogoś o zniżkę 20% (od abonenta classica), albo znajdziesz kogoś, żeby Ci kupił ze zniżką 20%.
Trove jest... hmm... jednorazowe? Pobierzesz komplet instalek raz na rok i tyle. Za mało gier i za wolno zmienne jest to trove, żeby było coś warte. Nowy abonent usługi rzuci się na 5% charity ?? Meh...
Jedynym plusem będzie tylko to, że nie trzeba claimować wszystkich gier z basica i premium, tylko można np.: po jakimś czasie wybrać sobie gry z poprzednich miesięcy, na których czegoś się nie wybrało. Tyle, że do tego też nie będzie trzeba ciągle/na bieżąco opłacać abonamentu...
Widzę też minus tego rozwiązania - czyli kto pierwszy ten lepszy - klucze z ciekawszych tytułów rozejdą się raz-dwa, po dłuższym czasie życzę powodzenia z otrzymaniem klucza steam do gry AAA sprzed roku, albo dwóch.
Tak czy inaczej nie widzę żadnego większego sensu w tym abonamentowaniu.

Wiem, że szukam dziury w całym, ale:
- ta zapowiedź zmian w HB zwiększy tylko liczbę abonentów "classica"
- "stare" HB Monthly miało mieć mieć konkretną, minimalną wartość - "Subscribe to get over $100 worth of games in your inbox each month."
- w "nowym" abonamencie nie znalazłem żadnych informacji o MSRP tych 10ciu gier,
wniosek nasuwa się jeden - za 12$ "classica" dostaniemy bradzo tanie gry, albo rebundle.
  • 0

McSnake
Wiedźmin

Postprzez eusystem1 » 24 paź 2019, o 22:50

McSnake
- w "nowym" abonamencie nie znalazłem żadnych informacji o MSRP tych 10ciu gier,
wniosek nasuwa się jeden - za 12$ "classica" dostaniemy bradzo tanie gry, albo rebundle.

Aż mi pociemniało w oczach - takie czarnowidztwo... życzę nam wszystkim byś nie miał racji.
Moim zdaniem monthly przynajmniej przez ostatnie miesiące nie jest zły.
Więc jeśli jednak miałby tak "zejść na psy" jak przewiduje McSnake, to mamy jedną broń czyli pauzę.
Najwyżej co miesiąc będziemy ją wciskać i pieniędzy Humble od nas nie dostanie, ale pewnie oni zdają sobie z tego sprawę więc myślę że aż tak źle nie będzie.
  • 0

eusystem1
Robin Hood

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: -1

Postprzez gamingman » 25 paź 2019, o 13:53

eusystem1 napisał(a):
McSnake

Aż mi pociemniało w oczach - takie czarnowidztwo... życzę nam wszystkim byś nie miał racji.
Więc jeśli jednak miałby tak "zejść na psy" jak przewiduje McSnake, to mamy jedną broń czyli pauzę.
Najwyżej co miesiąc będziemy ją wciskać i pieniędzy Humble od nas nie dostanie, ale pewnie oni zdają sobie z tego sprawę więc myślę że aż tak źle nie będzie.

Jeśli chodzi o jakość Monthly w ostatnich miesiącach, to jest to taka sinusoida. Rewelacyjny obecny vs totalny dramat z października, bardzo dobry z lipca vs słaby z maja. Zobaczymy co przyniesie przyszłość, ale jakoś nie potrafię znaleźć pozytywów nadchodzących zmian.
  • 0

gamingman
Robin Hood

500 (1) 1000 (1)

Postprzez Primo » 25 paź 2019, o 20:37

Elo!

Mam pytanko, jest jeszcze jakaś szansa na dostanie zniżki na kolejnego bundla? Czy ten kto miał dostać to już dostał? Pytam o nie wiem czy jest sens czekania do następnego tygodnia czy strzelić sobie na weekend paczuszkę
  • 0

Primo
Robin Hood

Postprzez Raffael » 26 paź 2019, o 13:52

eusystem1 napisał(a):
McSnake

Jak będą słabe gry w Classicu to ludzie przerwą subskrypcję a ponieważ wtedy stracą Classica to pewnie już do Humble Choice nie wrócą.
  • 0

Obrazek
Raffael
Wiedźmin

Postprzez warhameron » 26 paź 2019, o 13:55

Przecież będą chcieli zarobić na tych co nie będą classica, więc mogą wrzucić ciut więcej lepszych tytułów. Wtedy ludzie zacisną zęby i kupią za 20$ bo i tak się będzie opłacało kupić w bundlu niż na wypż.
  • 0

Czekam na Xenonauts 2, Stoneshard i Wastelands 3 :P
warhameron
Wiedźmin

Reputacja: 17

Postprzez onyksowy » 26 paź 2019, o 21:16

Widzę to tak...
1. Zależy im by mieć dużo stałych klientów, więc dla dotychczasowych robią CLASSIC, coby nie uciekli przez te zmiany. Nowi i tak czasem coś kupią. Wtedy tytuły muszą być na tyle dobre żeby przekonać do kupna. Nie od dziś robią paczki, w których od razu widać co się bierze. Spójrzcie na tamte ceny. Zdarzają się i po 20$...
2. Liczą, że wystraszeni ludzie kupią z góry na rok, co da firmie zastrzyk gotówki na dłużej. Skoro zapłacimy, to nie zrezygnujemy, bo szkoda kasy. Natomiast firma chce mieć płynność finansową dla tego projektu.
3. Mogą wprowadzić limity, lub inne ograniczenia na pauzę. Nikt im nie zabroni, chyba...
4. To, czy będzie, jak w ostatnich dwóch latach, grudniowa akcja z dużymi zniżkami czy też kluczami do dobrych gier, to pokaże jak bardzo chcą przyciągnąć ludzi do CLASSIC zanim go "schowają". Decyzje o ruchach w stylu dotychczasowych kluczy wartych ponad 100 zł, czy zniżek do 99$ to pewnie kosztowne pomysły, więc...
5. Jeśli pula jest ta sama, którą dostaną klienci w CLASSIC, to gruz nie może przeważać. Ludziki nie wykupią tych nowych abonamentów w tak dużej liczbie... chyba, że jest plan, by całkiem wygasić tę usługę, a te zmiany stanowią cześć akcji "miękkie wygaszanie monthly". Czego bym Nam nie życzył ;)
  • 0

onyksowy
Łowca

Reputacja: -1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bundle