Humble Choice – temat ogólny

Paczki gier z grami indie i nie tylko
Regulamin forum
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 55 razy
Podziękowania: 51 razy
Kontakt:

19 paź 2019, o 11:30

Czyli jak rozumiem można dać pazur na miesiąc X, ujawnia gry za miesiąc X i go jednak kupić i zachować ciągłość? Tyko trzeba się trzymać jakiś dat
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 58 razy
Podziękowania: 67 razy
Kontakt:

Re: Humble Bundle – temat ogólny

19 paź 2019, o 11:45

Zanim się pogubimy z tematem, jakaś mała rozpiska moze ktoś mnie poprawi. Na przykładzie listopada:

1 Listopada - Wychodzi nowe Monthly
1-24 Listopada - Czas na zakup Monthly/Pauze
(?)25 Listopada - Automatyczne pobranie pieniędzy za listopad jeśli nie pauzowaliśmy

Czyli tak naprawdę przez 25 dni mam czas na zastanowienie się czy chcę kupić Monthly (jednocześnie znając juz wszystkie gry) czy chce zapauzować, a pauze mogę dawać do woli dopóki nie pojawi się jakiś zapisek w regulaminie, racja? Czy źle kombinuje?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 9 razy
Podziękowania: 43 razy
Kontakt:

19 paź 2019, o 11:58

Jak uczynić ten sam produkt atrakcyjniejszym?

Pokazać go na tle gorszych i do tego droższych produktów (Classic vs Premium) :E

Do tego jeszcze ograniczyć możliwość zakupu tego produktu (Classic tylko dla obecnych subskrybentów). :trollface:

Kasa popłynie zdrowo, oj tak.

Widać, że dział sprzedaży nie próżnuje :P
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 160 razy
Podziękowania: 23 razy
Kontakt:

19 paź 2019, o 12:10

O to to co wyżej kolega napisał. Polać mu. Teraz tysiące osób, które uważały, że nigdy w życiu nie dadzą 12$ za 'kota w worku' będą przekonywać, dlaczego 'rozsądniej' jednak jest kupić w tym miesiącu i sobie pauzować ;) Chętnie zobaczę statystyki kupna tego bundla, bo nie dość że jakościowo jako całość jest wyśmienity, to jeszcze teraz te zmiany...
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 66 razy
Kontakt:

19 paź 2019, o 12:42

Nie wiadomo kiedy zmiany wejdą w życie, dali najmocniejszego bundla aby przekonać niezdecydowanych pokazując przy okazji dużo słabsze opcje jeśli teraz nie kupimy i nagle wszyscy pytają o najprostsze możliwe sprawy, planują już daty, marketing to już szampana wyciąga
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 70 razy
Podziękowania: 114 razy
Kontakt:

19 paź 2019, o 12:44

Raffael pisze: Jak uczynić ten sam produkt atrakcyjniejszym?

Pokazać go na tle gorszych i do tego droższych produktów (Classic vs Premium) :E

Do tego jeszcze ograniczyć możliwość zakupu tego produktu (Classic tylko dla obecnych subskrybentów). :trollface:

Kasa popłynie zdrowo, oj tak.

Widać, że dział sprzedaży nie próżnuje :P
Na 100% jacys polacy im doradzili jak wykiwac klientów, bo polacy w tym najlepsi.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 12 razy
Kontakt:

19 paź 2019, o 13:01

Natan pisze: Zanim się pogubimy z tematem, jakaś mała rozpiska moze ktoś mnie poprawi. Na przykładzie listopada:

1 Listopada - Wychodzi nowe Monthly
1-24 Listopada - Czas na zakup Monthly/Pauze
(?)25 Listopada - Automatyczne pobranie pieniędzy za listopad jeśli nie pauzowaliśmy

Czyli tak naprawdę przez 25 dni mam czas na zastanowienie się czy chcę kupić Monthly (jednocześnie znając juz wszystkie gry) czy chce zapauzować, a pauze mogę dawać do woli dopóki nie pojawi się jakiś zapisek w regulaminie, racja? Czy źle kombinuje?
Na przykładzie listopada, czyli Spyro i Crasha to raczej wygląda tak:
4.10 - zakończył się stary bandel i ogłoszono early unlocki.
4.10-1.11 - czas na zakup bandla (od pierwszego do kolejnego pierwszego piątku miesiąca)
25.10 - ostatni dzień na pauzę/dzień pobrania kasy z konta zapominalskich

Więc jest miesiąc czasu, żeby zdecydować się na zakup monthly. Bo pauzę można włączyć w całym zakresie od ogłoszenia (4.10) do tygodnia przed nowym (25.10). Natomiast pauzę idzie zawsze odwołać aż do momentu ujawnienia reszty gier i przeskoku na nowy miesiąc (czyli do 1.11).

Ale w sumie tak tylko chciałem sprostować, nie wiem o czym mówicie, bo nie czytam tych nowin, za dużo mi jeszcze rocznego zostało, żeby się przejmować ;)
A tak z tego, co pobieżnie przeczytałem, to zdanie mam podobne do kolegów wyżej - strachy na lachy i sprytne załatwienie sobie stabilnego przyszłego roku fiskalnego - oj, przy takim napływie "spanikowanych" subskrybentów święta w HB będą wesołe w tym roku :)
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 2 razy
Kontakt:

19 paź 2019, o 13:54

Czyli jeśli dobrze rozumiem z https://support.humblebundle.com/hc/en- ... 0036658733 to:

1. Jeśli mam aktywną subskrypcję roczną to nic nie muszę robić i w momencie jej zakończenia automatycznie mi się przedłuży na rok na zasadach Classic planu?
2. Classic Plan będę miał "dożywotnio", dopóki nie anuluję subskrypcji?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 165 razy
Podziękowania: 180 razy
Kontakt:

19 paź 2019, o 14:12

1.Tak
2.Tak
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 17 razy
Podziękowania: 30 razy
Kontakt:

19 paź 2019, o 14:32

Ciekawe czy dadzą jakąś zniżkę or bonus na roczny abo?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

19 paź 2019, o 14:45

już raczej można zapomnieć o 99$ za rok monthly w ofercie na święta, ale kto wie zobaczymy

fajnie jakby już w listopadzie wszedł ten nowy monthly - 10 gierek i widzisz od razu
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 2 razy
Kontakt:

19 paź 2019, o 14:53

warhameron pisze: Ciekawe czy dadzą jakąś zniżkę or bonus na roczny abo?
Cała ta akcja a przede wszystkim nieokreślony termin wprowadzenia zmian służy przede wszystkim do złapania jak największej liczby nowych subskrybentów, a najlepiej jakby to była subskrypcja roczna (pieniądze z góry na koncie HB), więc jest możliwe, że dodatkowo wprowadzą jeszcze bonus niższej opłaty za rok oprócz korzyści z Classic Planu. Chyba wszystko zależy od powodzenia tej "zachęty" do subskrypcji :-)
Awatar użytkownika
VIP
Discord: sergeron#0799
Podziękował: 108 razy
Podziękowania: 52 razy
Kontakt:

19 paź 2019, o 15:09

To ja jeszcze dodam, że chyba nie trzeba kupować bundla, żeby włączyć subskrypcję. Jak miałem nieaktywną i chciałem tego z Crashem wziąć, to kojarzę, że najpierw włączyła się subskrypcja i dopiero po włączeniu musiałem kliknąć Pay Now, więc w teorii można włączyć suba i spauzować. Wtedy powinno się to liczyć jako aktywna. Nie jestem jednak tego pewny, więc jak ktoś i tak chce wziąć tego crasha a ma teraz nieaktywną, to mógłby sprawdzić.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

19 paź 2019, o 15:18

sergeron pisze: To ja jeszcze dodam, że chyba nie trzeba kupować bundla, żeby włączyć subskrypcję. Jak miałem nieaktywną i chciałem tego z Crashem wziąć, to kojarzę, że najpierw włączyła się subskrypcja i dopiero po włączeniu musiałem kliknąć Pay Now, więc w teorii można włączyć suba i spauzować. Wtedy powinno się to liczyć jako aktywna. Nie jestem jednak tego pewny, więc jak ktoś i tak chce wziąć tego crasha a ma teraz nieaktywną, to mógłby sprawdzić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 9 razy
Podziękowania: 43 razy
Kontakt:

19 paź 2019, o 18:16

warhameron pisze: Ciekawe czy dadzą jakąś zniżkę or bonus na roczny abo?
W tamtym roku zniżka była dla nowych ale można ją było kupić jako gift. Jeżeli niedługo uruchomią Humble Choice to wtedy takiej opcji nie będzie, bo nowy użytkownik nie będzie uprawniony do pakietu Classic a tym samym roczny abonament będzie dla niego droższy.
Awatar użytkownika
Łowca

24 paź 2019, o 10:31

Takie pytanko bo już się gubię. Ze 2 tygodnie temu zakupiłem subskrypcję na humble bundle. Raczej nie myślałem o przedłużaniu, ale teraz okazuje się, że następują pewne zmiany, że Humble Bundle zmienia się na Humble Choice. Ale generalnie to polega na tym, biorąc pod uwagę, że w obecnej sytuacji jestem w abonamencie "Classic", że płacę subskrypcję, ale nie wiem jakie gry dostanę i nie mogę wcześniej zapauzować płatności, aby zobaczyć co jest, a potem ewentualnie odblokować subskrypcję i je wziąć ?
Jedynie jak zrobię pauzę to "przepada" mi możliwość zdobycia danych gier w danym miesiącu ?

Jeśli tak będzie to w sumie ciężko stwierdzić czy to taka super sprawa ten classic, co z tego że dostaje się 10 gier za niecałe 50 zł jak okaże się, że w ciągu pół roku jedna albo dwie będą spoko a reszta to gry, które ktoś ma albo całkowicie niezwiązane z tym w co chcę grać ?
aRo
Awatar użytkownika
aRo
Predator
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 38 razy
Kontakt:

24 paź 2019, o 12:20

Ader04 pisze: Ale generalnie to polega na tym, biorąc pod uwagę, że w obecnej sytuacji jestem w abonamencie "Classic", że płacę subskrypcję, ale nie wiem jakie gry dostanę i nie mogę wcześniej zapauzować płatności, aby zobaczyć co jest, a potem ewentualnie odblokować subskrypcję i je wziąć ?
Jedynie jak zrobię pauzę to "przepada" mi możliwość zdobycia danych gier w danym miesiącu ?
Subskrypcja włączona = tydzień przed końcem bundla ściąga kasę i dostajesz gry. Jak chcesz je mieć wcześniej, możesz nacisnąć na stronie Monthly żeby kupić od razu.
Pauza = w tym miesiącu nie ściągnie ci automatycznie kasy, ale dalej możesz ręcznie kupić paczkę jakbyś się jednak namyślił. Czas oczywiście aż do wyjścia kolejnej paczki.

Obecnie ujawniają tylko parę gier, a reszta jest odblokowywana dopiero po zakończeniu sprzedaży obecnej paki, więc kupujesz kota w worku.
Ader04 pisze: Jeśli tak będzie to w sumie ciężko stwierdzić czy to taka super sprawa ten classic, co z tego że dostaje się 10 gier za niecałe 50 zł jak okaże się, że w ciągu pół roku jedna albo dwie będą spoko a reszta to gry, które ktoś ma albo całkowicie niezwiązane z tym w co chcę grać ?
Akurat po zmianach będzie od początku wiadomo, jakie gry będą do zdobycia. Ujawnią wszystkie na starcie. Więc pod tym kątem będzie lepiej niż teraz.
Awatar użytkownika
Łowca

24 paź 2019, o 13:24

Ok, ale przykładowo w mojej sytuacji. Mam tą subskrypcję classic, dzisiaj mogę ją spauzować ? Ale i tak dostane gry, które pojawią sie 1. listopada ? W listopadzie wyjdzie nowa paczka gier i będę mógł zdecydować czy aktywować subskrypcję aby wziąć gierki czy nie brać ich z tego miesiąca ?
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 12 razy
Kontakt:

24 paź 2019, o 14:22

Jeśli ktoś zrobi pauzę dzisiaj, to nie dostanie CoDa, Crasha i Spyro (i reszty). 1 listopada pojawią się nowe główny unlocki, wtedy subskrybcja zostanie u tego kogoś odpauzowana.
Ty, skoro już kupiłeś ten miesiąc, jeśli dzisiaj zrobisz pauzę, to nie dostaniesz nowych głównych gier ujawnionych 1 listopada (ale dostaniesz resztę gier do tych trzech, które kupiłeś). Z automatu pauza skończy się 6 grudnia wraz z kolejnym monthly. Oczywiście, pauzę możesz przerwać sam wcześniej.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 55 razy
Podziękowania: 51 razy
Kontakt:

24 paź 2019, o 14:38

A przed 6 grudnia może zrobić pauzę na kolejną paczkę? Pytam bo jestem w podobnej sytuacji
ODPOWIEDZ