Humble Choice – temat ogólny

Paczki gier z grami indie i nie tylko
Regulamin forum
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 9 razy
Podziękowania: 19 razy
Kontakt:

18 paź 2019, o 19:41

IMO będzie tak - kwestia wyboru gier będzie ograniczać się dla progów Basic (3 gry) i Premium (9 gier). Tier Classic otrzyma wszystkie dziesięć, a model pewnie nadal będzie ten co teraz - jedna/dwie gry AAA i reszta indyków, z tym, że wszystko będzie widoczne od razu.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 14 razy
Podziękowania: 88 razy

Re: Humble Bundle – temat ogólny

18 paź 2019, o 19:50

Goku193 pisze: W końcu pojawiły się zmiany w Monthly wspominane w ankietach:
https://www.humblebundle.com/monthly/classic
Niemożliwe, przecież tylu tutaj mówiło, że te ankiety to tylko na niby i to nie wejdzie.

Ale jedna rzecz jest ciekawa - podwyższają cenę do prawie 20$ przy mniejszej ilości gier, ale pozwalają zachować classic za 12$, który ma mieć 1 grę więcej i ten classic bije też na głowę basic, który ma dawać tylko 3, ale za 15$.
To jest żeby pokazać, jak bardzo IGN lubi wykolegować ludzi, czy po co? :trollface:
A może po to, aby zachować obecną liczbę subskrybentów, bo jednak zmiana z klasycznego na pozostałe jest dość kiepska :E

Bardzo ciekawym zapisem jest to
How do I lose access to the Classic plan?

You will lose access to your Classic plan and benefits if you choose to cancel your subscription at any point after or prior to the release of Humble Choice.
Czyli można to traktować tak, że jak kiedykolwiek zrezygnowałeś i nie miałeś ciągłości, to classica już nie dostaniesz :trollface:
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 79 razy
Podziękowania: 83 razy
Kontakt:

18 paź 2019, o 19:54

Do kiedy trzeba wykupić Humble Monthly żeby później był ten plan Classic?
Awatar użytkownika
Administrator
Podziękował: 148 razy
Podziękowania: 123 razy
Kontakt:

18 paź 2019, o 19:56

Nie ma daty, chcą odpalić w tym roku, ale kiedy to zrobią pierun wie.
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 79 razy
Podziękowania: 83 razy
Kontakt:

18 paź 2019, o 20:10

Pytanie dodatkowe. Jeśli dzisiaj wykupię miesiąc Monthly to co miesiąc się będzie sam przedłużał i automatycznie będą pieniądze pobierane z konta czy muszę jakąś opcję zaznaczyć bądź też z góry na rok kupić?
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 22 razy
Podziękowania: 72 razy
Kontakt:

18 paź 2019, o 20:10

I teraz nazbierają subskrybentów, bo "przecież Classic się opłaca!", którzy będą bali się wyłączyć by nie stracić benefitów, a Humble spieszyć się z uruchomieniem usługi nie musi.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 14 razy
Podziękowania: 88 razy

18 paź 2019, o 20:19

Hemiq pisze: Pytanie dodatkowe. Jeśli dzisiaj wykupię miesiąc Monthly to co miesiąc się będzie sam przedłużał i automatycznie będą pieniądze pobierane z konta czy muszę jakąś opcję zaznaczyć bądź też z góry na rok kupić?
Będzie z automatu hajsy brać w ostatni piątek miesiąca, tydzień przed końcem.

A co do pierwszego pytania - mają zamiar wprowadzić to jeszcze w tym roku, więc możliwe, że ten bandel to ostatni dzwonek.
Awatar użytkownika
VIP
Discord: sergeron#0799
Podziękował: 108 razy
Podziękowania: 52 razy
Kontakt:

18 paź 2019, o 20:24

Będą brać automatycznie, ale możesz co miesiąc robić pauzę na miesiąc. W FAQ też o tym piszą, że pauzowanie będzie można robić. Byle nie kasować całkowicie.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 7 razy
Kontakt:

18 paź 2019, o 20:52

Jeśli teraz mam zapauzowany miesiąc, to nadal wliczam się do planu Classic, czy najlepiej będzie, jak kupię gry z tego miecha, żeby była pełna gwarancja starego planu?
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 59 razy
Podziękowania: 70 razy
Kontakt:

18 paź 2019, o 21:21

Muszę mieć subskrypcje na 12 miesięcy żeby móc pauzować? Czy plan comiesięczny też się wlicza?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 165 razy
Podziękowania: 180 razy
Kontakt:

18 paź 2019, o 21:23

Natan pisze: Muszę mieć subskrypcje na 12 miesięcy żeby móc pauzować? Czy plan comiesięczny też się wlicza?
wlicza się
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 60 razy
Kontakt:

18 paź 2019, o 22:50

Ci co kupują i tak kupują stale więc będą się trzymać pakietu Classic, a ci co by chcieli kupić raz na jakiś czas to pewnie i te 19 USD dadzą (zważywszy że mówimy o zachodnim rynku).
Pozostałe pakiety są tak słabe (Basic) lub o tyle droższe (Premium) że ciężko powiedzieć dla kogo one są.
Minus to brak możliwości skorzystania z wszelkich promocji typu -3 USD.
Pytanie do tych co z tego korzystają: jak działa pauza bo na głównej to jest cyrk i 5 różnych wersji.
Załóżmy że kupiłem za październik, dałem pauzę, pauza zadziała na listopad? Tutaj niby jasne.
Czy w listopadzie mogę odpauzować i jednak nabyć zestaw na listopad czy on przepada i następną paczkę za którą mi naliczy kasę będzie dopiero paczka na grudzień?
W trakcie mojej edycji Noir ułożył takie samo pytanie.
Coś czuję że nie będzie tak dobrze aby ten sam miesiąc móc zapauzować i odpauzować już po ujawnieniu gier bo to byłby żaden interes dla Humble. Oni dobrze wiedzą które bundle sprzedają się dobrze a które słabo i chcą aby dobrze (dla nich) sprzedawały się wszystkie.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2019, o 23:05 przez MerlinPL, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 7 razy
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:

18 paź 2019, o 22:54

Proszę o wyjaśnienie paru kwestii:

Kupuję dzisiaj aktualny Monthly. Od razu pauzuję. 1 listopada dostaję resztę gier z niego, a nowy Grudniowy Monthly który wtedy startuje mnie omija i nie pobiera mi za niego kasy? A co jeśli powiedzmy 5 grudnia stwierdzę, że go jednak chcę? Mogę odpauzować i go kupić czy nie?

Albo taki wariant: Kupuję dzisiaj aktualny Monthly. 1 listopada startuje nowy Grudniowy Monthly. Kasę za niego pobiera mi od razu tego 1 listopada? Jeśli tak, to co jeśli np. 5 grudnia dałbym pauzę? Zastopuje mi wtedy ten grudniowy czy dopiero styczniowy?
aRo
Awatar użytkownika
aRo
Predator
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 38 razy
Kontakt:

19 paź 2019, o 00:00

Jak zapauzujecie, to jest pauza na obecnego możliwego do kupienia bundla. Jak już ta paczka się skończy i pokaże się kolejna, to się odpauzuje i standardowo tydzień przed końcem weźmie pieniądze. Proste.

Jak chcecie odpauzować, to oczywiście trzeba to zrobić dopóki paczka jest dostępna do kupienia. Jak wchodzi następna, to poprzednia przepada, logiczne.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 7 razy
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:

19 paź 2019, o 00:48

aRo pisze: Jak zapauzujecie, to jest pauza na obecnego możliwego do kupienia bundla.
A jak mam obecnego już kupionego to jak mi go niby zapauzuje jak dam pauzę? Jak aktywowałem już te 3 klucze na steam (Spyro, Crash i Cod) to cofnie mi je?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 165 razy
Podziękowania: 180 razy
Kontakt:

19 paź 2019, o 00:50

Noir pisze:
aRo pisze: Jak zapauzujecie, to jest pauza na obecnego możliwego do kupienia bundla.
A jak mam obecnego już kupionego to jak mi go niby zapauzuje jak dam pauzę? Jak aktywowałem już te 3 klucze na steam (Spyro, Crash i Cod) to cofnie mi je?
Nie, zapauzuje grudniowy, chwile temu kupilem listopadowego i spauzowalem po pobraniu kluczy i jest napisane że grudniowy pominie a klucze z listopadowego mam dalej dostępne po spauzowaniu.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 60 razy
Kontakt:

19 paź 2019, o 08:24

Armin pisze:
Noir pisze:
Nie, zapauzuje grudniowy, chwile temu kupilem listopadowego i spauzowalem po pobraniu kluczy i jest napisane że grudniowy pominie a klucze z listopadowego mam dalej dostępne po spauzowaniu.
I teraz idziemy krok dalej. Na głównej ktoś napisał że można odpauzować "przed jakimś dniem".
I o to właśnie chodzi. Przed którym dniem? Przed ujawnieniem grudniowych gier czy jednak już po ich ujawnieniu.
I zwróćmy uwagę na to że za grudzień kasa zostanie pobrana w ostatnim tygodniu listopada.

Czyli gdybyś jednak zdecydował się na zakup grudniowego to musisz odpauzować na tydzień przed końcem listopada czyli będzie dokładnie tak jak teraz: płacisz w ciemno, a jak dasz pauzę to danego bundla nie dostaniesz wcale.
Awatar użytkownika
Robin Hood

19 paź 2019, o 08:42

Mi np płatność pobierze 29 listopada(czyli za HB listopadowy bo październik opłaciłem teraz ) każdy nowy HB jest w pierwszy piątek miesiąca z tego co pamiętam, czyli w tym wypadku 01.11, w takim razie mam ponad 3 tygodnie na zapauzowanie listopadowego HB. A jak chce się te gry instant to się chyba po prostu klikalo żeby pobralo instant a nie tego 29 z tego co pamiętam.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 1 raz
Kontakt:

19 paź 2019, o 09:30

Pierwszy raz kupowałem Monthly, co zmusiło mnie do dodania karty płatniczej do PayPala. W momencie zakupu wybrałem, że ma pobrać kasę z salda PayPal, co się oczywiście stało. Czy przy następnym Monthly też pobierze z salda, czy jednak zeżre mi z karty? Czy mam zaznaczyć gdzieś jakąś opcję, że jeśli na PayPalu mam dostępne saldo, to jest ono obciążane w pierwszej kolejności, przed kartą płatniczą?
aRo
Awatar użytkownika
aRo
Predator
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 38 razy
Kontakt:

19 paź 2019, o 10:49

MerlinPL pisze: Przed którym dniem? Przed ujawnieniem grudniowych gier czy jednak już po ich ujawnieniu.
I zwróćmy uwagę na to że za grudzień kasa zostanie pobrana w ostatnim tygodniu listopada.
Przed dniem ujawnienia całego bundla - tylko wtedy chyba musisz jeszcze kliknąć w ustawieniach swojego suba, że chcesz gry, bo automatycznie paczki raczej nie weźmie.
(to się tyczy oczywiście sytuacji teraz, bo potem będą ujawniać od razu)
Tydzień wcześniej kasa jest pobierana z automatu jak nie ma pauzy, ale to nie znaczy, że w tym ostatnim tygodniu już nie można odpauzować i jednak kupić paczki.
ODPOWIEDZ