Humble Bundle – temat ogólny

Paczki gier z grami indie i nie tylko

Moderator: Redaktorzy

Regulamin działu
1. Zabrania się otwierania zapisów na Happy Hours, bądź jakiekolwiek wspólne zakupy bundli bez konsultacji z administracją.
2. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych (np . z Macappdeals).

Re: Humble Bundle – temat ogólny

Postprzez buck » 15 cze 2019, o 15:15

Klucze to byłby jeszcze mały ból. Tu jest wymóg zlinkowania konta, jak z Battle.net i Ubi.
  • 0

Jednym z najgorszych PR-owo zachowań jest wdawanie się z atakującymi w różnego rodzaju pyskówki.
stoję i patrzę na drzwi z zamkiem 3-poziomu a drzwi się same otwierają i wpada do mnie kretoszczur z umiejętnością otwierania zamków 3-go poziomu
buck
Wiedźmin

Reputacja: 2

Postprzez Dejw » 15 cze 2019, o 15:31

Bo na Epica nie ma kluczy, łączysz konto Epic z kontem HB i przypisują tobie bezpośrednio do konta. Na pohybel reselerom!
  • 0

Zapraszam do posłuchania podcastu który współtworzę:
Kronicast

Procenty Historii na YouTube

Najnowszy odcinek (10.11.2019):
Kronicast 27 – 40 minut
Dejw
Predator

Medale: 3
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
Reputacja: 3

Postprzez buck » 15 cze 2019, o 16:04

Dejw napisał(a):Bo na Epica nie ma kluczy, łączysz konto Epic z kontem HB i przypisują tobie bezpośrednio do konta.

no dobra, ale czy poza Metro mają na Store jakieś gry od Epic? I dalej: czy przewidują jakieś monotematyczne bundle tylko od Epic, jak to było np. z Sony PS czy dawniej - z EA. Bo wolałbym nie nadziać się na mix Steam/EA w ramach kupowania kota w worku, aka HB Monthly. Niezależnie od tego, że do Epic nic nie mam, a raczej - mam już kilka gier na Epic.
  • 0

Jednym z najgorszych PR-owo zachowań jest wdawanie się z atakującymi w różnego rodzaju pyskówki.
stoję i patrzę na drzwi z zamkiem 3-poziomu a drzwi się same otwierają i wpada do mnie kretoszczur z umiejętnością otwierania zamków 3-go poziomu
buck
Wiedźmin

Postprzez Dejw » 15 cze 2019, o 18:08

buck napisał(a):
Dejw napisał(a):Bo na Epica nie ma kluczy, łączysz konto Epic z kontem HB i przypisują tobie bezpośrednio do konta.

no dobra, ale czy poza Metro mają na Store jakieś gry od Epic? I dalej: czy przewidują jakieś monotematyczne bundle tylko od Epic, jak to było np. z Sony PS czy dawniej - z EA. Bo wolałbym nie nadziać się na mix Steam/EA w ramach kupowania kota w worku, aka HB Monthly. Niezależnie od tego, że do Epic nic nie mam, a raczej - mam już kilka gier na Epic.

Czekaj czekaj, gdzieś tu miałem szklana kule, muszę ja tylko wyczyścić.
  • 0

Zapraszam do posłuchania podcastu który współtworzę:
Kronicast

Procenty Historii na YouTube

Najnowszy odcinek (10.11.2019):
Kronicast 27 – 40 minut
Dejw
Predator

Postprzez buck » 15 cze 2019, o 19:14

Dejw napisał(a):Czekaj czekaj, gdzieś tu miałem szklana kule, muszę ja tylko wyczyścić.

Ha ha. Ha. Ha. Ha.
Skoro nie wiesz, to po co to szyderstwo? Daj szansę na odpowiedz tym, co może coś wiedzą, zamiast próbować wyjaśniać coś, co od dawna jest jasne.
  • 0

buck
Wiedźmin

Postprzez lewriczin » 15 cze 2019, o 20:10

Dejw napisał(a):Bo na Epica nie ma kluczy, łączysz konto Epic z kontem HB i przypisują tobie bezpośrednio do konta. Na pohybel reselerom!

Chyba nie wyczułem sarkazmu, ale jeśli tak to nie rozumiem co on tu miał obśmiać
Przecież klucze do epica jak najbardziej istnieją. Podobnie jak np. klucze do uplay czy battle.neta zresztą...
Przypominam że choćby takie Destiny 2 (na battle.net) było w monthly dawane jeszcze jako KLUCZ.
Dopiero potem już tylko reedem prosto na konto... ale i tak przecież zostały giftlinki (dla przyjaciela hue hue hue). Więc resellerom jest może odrobineczkę trudniej bo nie mogą sobie zebrać i chomikować kluczy w pliku tekstowym, ale to tyle - giftlinki i tak dalej sprzedają się aż furczy.
No chyba że chodziło o to, żeby sprzedając giftlinka nagonić kupującego bezpośrednio na źródło na przyszłość (w końcu musisz przejść przez stronę HB). To chyba jedyny sens całego tego kombinowania.
  • 0

lewriczin
Predator

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 1
Ostrzeżenia: 1

Postprzez Raffael » 16 cze 2019, o 18:04

Na Trello Epic Store planowana jest funkcjonalność integracji z Humble Bundle, ciekawe co się za tym kryje:

Obrazek
  • 0

Obrazek
Raffael
Wiedźmin

Reputacja: 10

Postprzez buck » 16 cze 2019, o 19:55

Raffael napisał(a):Na Trello Epic Store planowana jest funkcjonalność integracji z Humble Bundle, ciekawe co się za tym kryje:

O! I to jest wskazówka jakiej szukałem. Dzięki!
Czyli w najgorszym razie jeszcze miesiąc można się cieszyć udanymi dealami z epikowej wyprzedaży. A potem już trzeba się strzec kupowania bundli od HB w ciemno. No chyba, że ktoś lubi duble.
I obyło się bez kuli...
  • 0

buck
Wiedźmin

Postprzez macko_zbooj » 17 cze 2019, o 16:59

Mam pytanie lekko zalatujące cebulą. Otóż, czy dostał ktoś albo chociaż usłyszał gdzieś, by HB przesyłało na maila rabaty np. -3$ do obecnego monthly?
  • 0

macko_zbooj
Łowca

Reputacja: 0

Postprzez TheLastJedi » 17 cze 2019, o 17:30

Za wcześnie, rozsyłają po 2,3 tygodniach jak się słabo sprzedaje. A ten akurat pewnie się sprzedaje nieźle.
  • 0

TheLastJedi
Robin Hood

500 (1)

Postprzez buck » 17 cze 2019, o 17:53

TheLastJedi napisał(a):Za wcześnie, rozsyłają po 2,3 tygodniach jak się słabo sprzedaje. A ten akurat pewnie się sprzedaje nieźle.

nie jest za wcześnie i nie tylko rozsyłają. Jeśli ktoś kupował poprzedni bundel, to przy próbie rezygnacji proponują 3$ zniżki. Co prawda dopiero w drugim kroku, po odrzuceniu oferty pauzowania przez miesiąc, ale jednak.
  • 0

buck
Wiedźmin

Postprzez Derwisz-14 » 17 cze 2019, o 18:55

macko_zbooj napisał(a):Mam pytanie lekko zalatujące cebulą. Otóż, czy dostał ktoś albo chociaż usłyszał gdzieś, by HB przesyłało na maila rabaty np. -3$ do obecnego monthly?

Ja dostałem rabat 3$ w czwartek albo piątek
  • 0

Derwisz-14
Łowca

Postprzez macko_zbooj » 17 cze 2019, o 19:37

O, to jest jeszcze nadzieja ;)
A najwyżej kupię bez rabatu.

Swoją drogą mam inne pytanie. Po tym jak dostałem nową kartę (stara straciła ważność, ale ten sam numer), nie mogę jej podpiąć do PayPala. Czy mimo to mogę kupić Monthly jako gift dla samego siebie, na innego maila? Czy jednak muszę mieć podpiętą kartę?
  • 0

macko_zbooj
Łowca

Postprzez TheLastJedi » 18 cze 2019, o 08:09

Napisz do supportu paypala, oni sprawnie działają i rozwiążą Twój problem, mi pomagali 2 razy przy drobnych sprawach i są spoko.
  • 0

TheLastJedi
Robin Hood

500 (1)

Postprzez Skapiradlo » 18 cze 2019, o 11:25

macko_zbooj napisał(a):Swoją drogą mam inne pytanie. Po tym jak dostałem nową kartę (stara straciła ważność, ale ten sam numer), nie mogę jej podpiąć do PayPala. Czy mimo to mogę kupić Monthly jako gift dla samego siebie, na innego maila? Czy jednak muszę mieć podpiętą kartę?

Jak nie spróbujesz - nie będziesz wiedział, ale pewnie nie da się - API PP AFAIK pokazuje odbiorcy czy jest podpięte aktywne źródło finansowania przy płatnościach cyklicznych.

Inna sprawa że źle robisz: To logiczne że do Paypala nie możesz podpiąć dwóch kart o TAKIM SAMYM numerze. Gdy stara straci ważność wchodzisz w edycję karty i tylko podajesz nową datę ważności (nawet CVV nie jest wymagany). PP zresztą sam o tym przypomina i sugeruje edycję. Robiłem to jesienią przy wymianie karty więc już nie pamiętam dokładnego linku/podmenu w PP, ale schemat jest na 100% tak. Warto to załątwić tak czy inaczej bez względu na możliwość kupna monthly - choćby dla suba Netflixa itp.

BTW:
Coś mi mignęło z miesiąc-dwa temu na koncie PP że pozmieniało się i nie biorą teraz prowizji za "wyślij pieniądze do przyjaciół/rodziny" nawet jeśli pójdzie to z podpiętej karty a nie tylko z salda konta PP jak dawniej? Coś źle zakodowałem, bo wydaje mi się to dziwne - przecież w ten sposób PP dokładałby do interesu prowizje kartowe (pewnie 0,1-0,2% ale jednak).
  • 0

Skapiradlo
Predator

Medale: 7
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
6000 (1)
Reputacja: 22

Postprzez Natan » 18 cze 2019, o 12:57

Z tego co pamiętam nie było prowizji za podpięta kartę i wysyłkę dla przyjaciół i rodziny, tylko przy międzynarodowych transakcjach i pezewalutowaniu.
  • 0

Kliknij i pomóż - http://www.poomoc.pl
Natan
Predator

500 (1)

Postprzez Skapiradlo » 18 cze 2019, o 13:30

Natan napisał(a):Z tego co pamiętam nie było prowizji za podpięta kartę i wysyłkę dla przyjaciół i rodziny, tylko przy międzynarodowych transakcjach i pezewalutowaniu.

Zawsze wydawało mi się że tak jest tylko przy płatnościach komercyjnych, od których PP pobiera prowizję od handlowca. Tak czy inaczej fajnie - już parę razy miałem coś kupować na bazarze, ale jak sobie przypomiałem że mam dla paru zł bawić się w ręczne doładowanie PP przez przelew bankowy/błyskawiczny - przechodziła mi ochota.

EO(S)T, bo to bardziej pod wątek o PP się nadaje, niż w dyskusjach o HB.
  • 0

Skapiradlo
Predator

6000 (1)
Reputacja: 22

Postprzez buck » 18 cze 2019, o 20:03

Skapiradlo napisał(a):Coś mi mignęło z miesiąc-dwa temu na koncie PP że pozmieniało się i nie biorą teraz prowizji za "wyślij pieniądze do przyjaciół/rodziny" nawet jeśli pójdzie to z podpiętej karty a nie tylko z salda konta PP jak dawniej?

masz wybór zródła finansowania. Od kiedy mam Revoluta, to właśnie w ten sposób zasilam sobie Paypala, bez bawienia się z przelewami.

Oślepłem, czy dzisiaj znowu nie ma bundla?
  • 0

buck
Wiedźmin

Postprzez Armin » 18 cze 2019, o 20:04

no nie ma i za tydzien stimowy sejl to pewnie jeszcze do nastepnego monthly nic nie bedzie
  • 0

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Armin
Wiedźmin

6000 (1)
Reputacja: -60
Ostrzeżenia: 1