X

G2A.com - oficjalny temat

Informacje z pierwszej ręki!

Moderator: Redaktorzy

Regulamin działu
1. W tym dziale nowe wątki tworzy tylko administracja forum
2. Przedstawiciele sklepów proszeni są o uprzedni kontakt z naszym serwisem celem weryfikacji i przyznania specjalnej rangi
3. Dział ten będzie rygorystycznie moderowany. Zakazuje się obrażania przedstawicieli oraz ich sklepów. Zakazuje się robienia czarnego PR. Wszelkie zapytania należy kierować w kulturalny sposób.
4. Forum nie służy do kontaktów z supportem. Jeżeli oczekujecie rozwiązania waszych problemów to skontaktujcie się bezpośrednio z działem pomocy w odpowiednim sklepie.

Re: G2A.com - oficjalny temat

Postprzez raistand » 12 sty 2019, o 11:18

robart_ napisał(a):https://www.youtube.com/watch?v=16xjk6kmQvo

ale żałosna dyskusja a i gostek po koniec przyznał się że sprzedaje klucze z Humble Monthly a wygląda na 30-40 lat serio

Sturlałem się ze śmiechu pod stół.
  • 0

Obrazek
raistand
Wiedźmin

Medale: 7
1000 (1) 2000 (1) 3000 (1)
4000 (1) 5000 (1) 6000 (1)
7000 (1)
Reputacja: 57

Postprzez MerlinPL » 12 sty 2019, o 17:54

robart_ napisał(a):gostek po koniec przyznał się że sprzedaje klucze z Humble Monthly a wygląda na 30-40 lat serio

I? Jest to legalne więc może to robić.

Poziom komentarzy pod tym filmem przekroczył mi skalę zidiocenia.
  • 0

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w tym momencie. Nie może on służyć przeciwko niemu ani teraz, ani w żadnym innym momencie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.
MerlinPL
Hitman

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: -27

Postprzez exoixonar » 12 sty 2019, o 18:12

Rock który promuję g2a, black market i hazard wśród dzieci bo pamiętam były kiedyś jakieś statystyki, że oglądają go głownie dzieci 9-13 lat (nie bijcie nigdy nie widziałem całego jego filmiku tylko jakieś urywki) udaje eksperta XD zgizlem
  • 0

exoixonar
Robin Hood

Reputacja: 7

Postprzez Armin » 12 sty 2019, o 18:25

z tego co wiem to od jakiegos czasu strimuje codziennie od 18 do 23ciej na twitchu albo jarock
  • 0

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Armin
Wiedźmin

Medale: 6
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
Reputacja: -33

Postprzez upperi » 12 sty 2019, o 19:33

No przecież ktoś musi mówić ludziom, co mają myśleć na różne tematy. I grać za nich w gry :E
  • 0

upperi
Hitman

Reputacja: 16

Postprzez lewriczin » 12 sty 2019, o 20:23

Po raz kolejny warto popatrzeć na Japonię i do czego doprowadza kult praw autorskich i dyktat właścicieli tychże. I wyciągnąć z tego wnioski
  • 0

lewriczin
Predator

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 3

Postprzez MerlinPL » 12 sty 2019, o 21:16

Znowu się zaczyna offtop ale może ktoś powiedzieć (i nie mają to być wasze domysły) co to są te: nieautoryzowane klucze?
Przecież KAŻDY klucz pochodzi od producenta/wydawcy.
Cytując wypociny z purepc:
Tym samym wspomniane wcześniej strony, czyli G2A i Kinguin, tracą w Japonii rację bytu. I osobiście uważam, że to bardzo dobrze biorąc pod uwagę, że lwia część kluczy tam dostępnych pochodzi z zakupu kradzionymi kartami, generatorów, licencji OEM czy akcji promocyjnych na Kickstarterze i nigdy nie była przeznaczona do normalnego handlu. O żonglowaniu regionami i VPNami nie wspominając.

Pamiętam jak EA twierdziło (i chyba nic się do dzisiaj nie zmieniło) że jedynym autoryzowanym sprzedawcą ich gier jest ... Origin i nawet wersje pudełkowe z marketów nie są przez EA uznawane za w 100% legalny i prawidłowy zakup.
Nie chce mi się wierzyć że w Japonii nie ma zasady wyczerpania. To prawo obowiązuje nawet w USA. Ale jeśli nie ma to tylko pokazuje że Japonia wcale nie jest taka wspaniała jak się wielu osobom wydaje.
Już nawet nie chce wspominać że takie przepisy tworzą monopol który jest zwalczany we wszystkich "cywilizowanych" krajach.
Jak dla mnie ta sprawa śmierdzi i wygląda na tworzenie prawa pod kogoś.
  • 0

Ostatnio edytowano 12 sty 2019, o 21:27 przez MerlinPL, łącznie edytowano 1 raz
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w tym momencie. Nie może on służyć przeciwko niemu ani teraz, ani w żadnym innym momencie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.
MerlinPL
Hitman

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: -27

Postprzez Skarbor » 12 sty 2019, o 21:18

lewriczin napisał(a):Po raz kolejny warto popatrzeć na Japonię i do czego doprowadza kult praw autorskich i dyktat właścicieli tychże. I wyciągnąć z tego wnioski

W Europie i Ameryce jest ten sam kierunek, a jak się nie uda, to próba przepchnięcia co kilka lat. Jedni cały czas finansują lobbystów i pomagają w kampaniach wyborczych, drudzy mogą sobie ewentualnie oprotestować, a aktywność zależy od tego, czy organizatorzy zostali opłaceni, czy komuś samemu się czegoś zachciało.
  • 0

Skarbor
Łowca

Reputacja: 0

Postprzez Rasiek » 13 sty 2019, o 01:15

prawo nie działa wstecz, jak firmy handlujące kluczami do gier w Japoni mają sprzedać gry które nabyli przed wejściem tych przepisów, a mają ich pełno na stanie?
  • 0

Rasiek
Predator

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 6

Postprzez lukan246 » 16 sty 2019, o 19:59

exoixonar napisał(a):Rock który promuję g2a, black market i hazard wśród dzieci bo pamiętam były kiedyś jakieś statystyki, że oglądają go głownie dzieci 9-13 lat (nie bijcie nigdy nie widziałem całego jego filmiku tylko jakieś urywki) udaje eksperta XD zgizlem

Ja gościa strasznie nie trawie, bo robi z siebie "eksperta" z każdej dziedziny, aby było to tylko na topie wśród dzieci. Taki typowy polski Janusz, który zna się na medycynie, biznesie, polityce itp. Ostatnio był przecież ekspertem od patostreamów. On ma taką wiedzę, że nie trzeba oglądać filmu żeby przewidzieć co powie, bo powie to co każdy z nas myśli bez większego pokładu wiedzy. Dla dzieci może i owszem - super idol, gdzie niektórzy pisali, że jest "lepszy od mojego taty", ale dla dorosłych to zwykły stary człowiek co gra więcej od przeciętnego dorosłego Kowalskiego, bo z tego żyje.
  • 0

lukan246
Robin Hood

Postprzez xxxcycero » 17 sty 2019, o 11:16

Hello,

We noticed that you have not logged into your account for almost 180 days.

After the 180 days have passed, you will be charged a €1 inactivity fee, and will continue to be charged €1 for each additional month during which you do not log in. The funds will be taken from your G2A Wallet.

For more detailed information, please see G2A PAY Terms and Conditions, paragraph 20.

Dostałem właśnie takiego maila, chyba sobie jakieś jaja robią :) Opłata za brak aktywności ^^
  • 0

xxxcycero
Robin Hood

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 5

Postprzez PiccoloPL » 17 sty 2019, o 11:35

Informacja była o tym z miesiąc temu i to chyba nawet na głównej stronie łowców. Ściągają tylko z portfela więc jak masz 0 to nic ci nie zrobią.
  • 0

PiccoloPL
Wiedźmin

Medale: 3
Reputacja: 34

Postprzez TheLastJedi » 17 sty 2019, o 14:48

0,04 euro mi zabrali z konta, złodzieje! nigdy wincyj!
  • 0

TheLastJedi
Robin Hood

Medale: 1
500 (1)

Postprzez Yobilat » 18 sty 2019, o 01:01

Co oni w tym G2A odwalili... Nie można sprzedawać kluczy bo trzeba mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą (dotyczy to tylko krajów europejskich a nikt zdrowy na umyśle nie będzie tego robił żeby spylić resztki z bundli), nie można kupić gry przez G2A Pay więc hajs się kisi. Nie bawiłem się w wypłatę kasy ale pewnie sobie dobrze za taką operacje życzą. Można probować sprzedać przez VPN ale grozi to banem i blokadą kasy na amen.

Czas się przenieść, tylko gdzie?
Kinguin to ułamek marketu g2a, allegro to rak, a na bazarze muszę ponakupowywąć jakiegoś crapu albo sprzedawać GRUBO poniżej ceny rynkowej żeby nabić repe żeby móc sprzedać gry w rozsądnej cenie.
  • 0

Yobilat
Łowca

Postprzez herkuli » 18 sty 2019, o 01:07

Czy G2a nadal ma możliwość płatności przez Orange?
  • 0

Obrazek
herkuli
Robin Hood

2000 (1) 3000 (1)
Reputacja: 1

Postprzez Yobilat » 18 sty 2019, o 01:11

herkuli napisał(a):Czy G2a nadal ma możliwość płatności przez Orange?

Tzn? "Płacę z Orange" kiedyś mieli ale to już dawno nie działa i nie wiem nawet czy samo Orange dalej wspiera tą usługę. Mają też płatność przez `boku` ale płatność z numerów Orange już tez jakiś czas temu została zablokowana a teraz mi osobiście w ogóle wywala błąd po kliknięciu.
  • 0

Yobilat
Łowca

Postprzez PiccoloPL » 18 sty 2019, o 02:38

Yobilat napisał(a):Co oni w tym G2A odwalili... Nie można sprzedawać kluczy bo trzeba mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą (dotyczy to tylko krajów europejskich a nikt zdrowy na umyśle nie będzie tego robił żeby spylić resztki z bundli), nie można kupić gry przez G2A Pay więc hajs się kisi. Nie bawiłem się w wypłatę kasy ale pewnie sobie dobrze za taką operacje życzą. Można probować sprzedać przez VPN ale grozi to banem i blokadą kasy na amen.

Czas się przenieść, tylko gdzie?
Kinguin to ułamek marketu g2a, allegro to rak, a na bazarze muszę ponakupowywąć jakiegoś crapu albo sprzedawać GRUBO poniżej ceny rynkowej żeby nabić repe żeby móc sprzedać gry w rozsądnej cenie.

Przynajmniej skończyły się dzieki temu afery z revokowaniem kluczy za kupno kradzionymi kartami. Pewnie też co nieco swoje zrobiły afery z twórcami indie gier co to kazali sobie podać źródło kluczy. Nigdy tam nie sprzedawałem ale jak kiedyś to praktycznie było allegro i róbta co chceta póki dostajemy swoją działkę to teraz podobno musisz podać źródło z jakiego posiadasz klucz do sprzedaży.
  • 0

PiccoloPL
Wiedźmin

Reputacja: 34

Postprzez Revan » 18 sty 2019, o 02:43

Yobilat napisał(a):Co oni w tym G2A odwalili... Nie można sprzedawać kluczy bo trzeba mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą

A to nie jest tak, że mając przychody z G2A na kwotę wolną od podatku nie musisz zakładać działalności? Ja się nigdy w G2A nie bawiłem, ale znajomy mi mówił, że on się łapie w ten pułap i może dzięki temu sprzedawać bez formy prawnej.
  • 0

Revan
Redaktor

Medale: 9
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
6000 (1) 7000 (1) 8000 (1)
Reputacja: 74

Postprzez Monek22 » 18 sty 2019, o 04:55

Revan napisał(a):
Yobilat napisał(a):Co oni w tym G2A odwalili... Nie można sprzedawać kluczy bo trzeba mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą

A to nie jest tak, że mając przychody z G2A na kwotę wolną od podatku nie musisz zakładać działalności? Ja się nigdy w G2A nie bawiłem, ale znajomy mi mówił, że on się łapie w ten pułap i może dzięki temu sprzedawać bez formy prawnej.

Pewnie na tej samej zasadzie twój znajomy nie składa rozliczenia z tej sprzedaży bo "kwota wolna od podatku " :trollface:
  • 0

Monek22
Hitman

Postprzez herkuli » 18 sty 2019, o 09:59

Yobilat napisał(a):
herkuli napisał(a):Czy G2a nadal ma możliwość płatności przez Orange?

Tzn? "Płacę z Orange" kiedyś mieli ale to już dawno nie działa i nie wiem nawet czy samo Orange dalej wspiera tą usługę. Mają też płatność przez `boku` ale płatność z numerów Orange już tez jakiś czas temu została zablokowana a teraz mi osobiście w ogóle wywala błąd po kliknięciu.

Dzięki za info, choć miałem nadzieje ze mi tu ktoś od nich odpowie, bo np w tickecie od supportu dowiedziałem się ze ta usługa nadal działa w Polsce. Problem taki ze jak dopytalem, czemu ja jej nie mam to już mi nie odpisali
  • 0

Obrazek
herkuli
Robin Hood

2000 (1) 3000 (1)
Reputacja: 1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kontakt z przedstawicielami branży