G2A.com - oficjalny temat

Informacje z pierwszej ręki!

Moderator: Redaktorzy

Regulamin działu
1. W tym dziale nowe wątki tworzy tylko administracja forum
2. Przedstawiciele sklepów proszeni są o uprzedni kontakt z naszym serwisem celem weryfikacji i przyznania specjalnej rangi
3. Dział ten będzie rygorystycznie moderowany. Zakazuje się obrażania przedstawicieli oraz ich sklepów. Zakazuje się robienia czarnego PR. Wszelkie zapytania należy kierować w kulturalny sposób.
4. Forum nie służy do kontaktów z supportem. Jeżeli oczekujecie rozwiązania waszych problemów to skontaktujcie się bezpośrednio z działem pomocy w odpowiednim sklepie.

Re: G2A.com - oficjalny temat

Postprzez superfly86 » 18 sty 2019, o 21:57

Czy w G2A nie będzie już możliwości sprzedaży dla zwykłych "szarych" użytkowników ? Tylko działalność? Dla osób które sprzedadzą 2-3 klucze w miesiącu serio?
Chciałem sprzedać zaległe klucze, a tu chcą ode mnie dokumenty dane dot działąlności itp. Komedia!
  • 0

superfly86
Łowca

Reputacja: 0

Postprzez XsErO » 22 sty 2019, o 19:27

Też właśnie chciałem sprzedać a tu taka lipa :/ Kinguin sprawdzałem i jakieś dziwne bugi gra jest w ich ofercie ale ja swojej oferty nie mogę wystawić, wychodzi na to że zostaje bazar :D
  • 0

XsErO
Łowca

Postprzez superfly86 » 23 sty 2019, o 21:03

https://gameflip.com/overview/sell/games/steam

znalazlem cos takiego jeszcze
mial ktos z tym czyms kontakt ?
  • 0

superfly86
Łowca

Postprzez HasuFrogg » 25 sty 2019, o 17:35

Miesiąc temu zakupiłem na G2A klucz dla siostrzenicy do The SimS 3 jakieś tam dodatki. Klucz 2 dni temu został usunięty z konta Origin. Napisałem spór. Sprzedawca dokonał zwrotu płatności na moje konto na G2A.
Po zalogowaniu na konto w G2A Balance > Overview widzę na liście zwrot (kwotę).
Moje pytanie to jak ten zwrot wypłacić. Co muszę zrobić by tą kwota ze zwrotu wypłacić i w jaki sposób.
  • 0

HasuFrogg
Łowca

Postprzez Toshiz » 25 sty 2019, o 17:43

HasuFrogg napisał(a):Miesiąc temu zakupiłem na G2A klucz dla siostrzenicy do The SimS 3 jakieś tam dodatki. Klucz 2 dni temu został usunięty z konta Origin. Napisałem spór. Sprzedawca dokonał zwrotu płatności na moje konto na G2A.
Moje pytanie to jak ten zwrot wypłacić. Co muszę zrobić by tą kwota ze zwrotu wypłacić i w jaki sposób.

Musisz kupić za tą kwotę coś na G2A. Wydaje mi się, że nie ma możliwości wypłacenia kasy z walleta na konto.
  • 0

Toshiz
Łowca

Postprzez Ava » 25 sty 2019, o 21:39

HasuFrogg napisał(a):Miesiąc temu zakupiłem na G2A klucz dla siostrzenicy do The SimS 3 jakieś tam dodatki. Klucz 2 dni temu został usunięty z konta Origin. Napisałem spór. Sprzedawca dokonał zwrotu płatności na moje konto na G2A.

W prawym górnym rogu masz My Account -> My Balance, klikasz w strzałkę obok i jest opcja Withdraw Funds, wymaga co prawda weryfikacji konta, ale po niej można spokojnie wypłacić.
  • 0

Ava
Łowca

Postprzez superfly86 » 27 sty 2019, o 17:36

nie mozna kupowac juz nic z portfela mialem 20 euro ze sprzdazy kluczy, niestety wycofali mozliwosc uzywania g2a portfela. Jedynie mozna wycofac na konto
  • 0

superfly86
Łowca

Postprzez Korwin-Mikke » 13 lut 2019, o 10:53

Wam też zawiesieli konto? Czytam w internetach, że G2A masowo banuje konta jeśli ktoś chce coś kupić, albo wypłacić kasę :!:
  • 0

Korwin-Mikke
Łowca

Reputacja: -1

Postprzez Sidroff » 13 lut 2019, o 17:55

Zdziwiłem się jak dziś wlazłem na konto, po pierwsze nie miałem płatności z portfela za produkt, po drugie nie mogę sprzedawać bo nie mam firmy, po trzecie nie ma blokady na wybranie kasy na konto bankowe (wcześniej nie dało się wysłać kasy z g2a jak było na portfelu poniżej 200$). Uwalili rzeczy, których uczyłem się dopiero używać, dałem radę coś sprzedać po milionowych weryfikacjach mojej osoby... na wysłanie z konta też trzeba było potwierdzić że jest się właścicielem konta bankowego właśnie jakimś papierkiem. Dla mnie g2a przestał już istnieć, szkoda tylko, że tyle trzeba było się nadenerwować z tymi weryfikacjami
  • 0

Sidroff
Łowca

Postprzez MDA » 13 lut 2019, o 18:16

Krótki wpis o tym, dlaczego g2a przestało istnieć dla osób prywatnych i dlaczego usunąłem tam konto.

Ticket response to SUTC-xxxxx
Subject: I can't sell games anymore
Dear email@email,

Hi Dawid ,

Thank you for contacting G2A Business Support and thank you for your interest in our Marketplace.

I understand that this information may be inconvenient, but I need to inform that due to recent changes, starting from January 14th, 2019, selling for the moment being is allowed only for those users from EEA countries, who are business-verified. I am sorry.

In order to pass Business verification, you should register your selling activity as a business and provide all the requested documents in the dedicated form: https://aml.g2a.com/kyc-vat-moss-application.

I hope I was able to provide an answer for your query.
I will mark this ticket as completed now, if you will have any additional questions, you're most welcome to reopen the ticket by replying to it.

Thank you in advance for your understanding!

Kind regards,

Max,
G2A Business Support

Na moje pogłębione zapytanie w tej kwestii i czy to chwilowa kwestia, uzyskałem taką odpowiedź.

Ticket response to SUTC-xxxxxx
Subject: I can't sell games anymore
Dear email@email,

Hello, Dawid!

Thank you for your message.

Sadly, I'm afraid I don't have any specific information how long the situation will last. It's connected with financial regulations imposed on G2A Marketplace.

As a solution, I can recommend you to register yourself as a "Sole Trader" ("Sole Proprietor") with your local taxation authority. Your tax or business advisor can help with this process. After completing this registration process, you can apply for verification of your business account with our legal experts. Having business-verified account will allow you to continue selling products on G2A Marketplace.

More details about this process is available for your reference at our dedicated Marketplace Support Hub site, here - https://supporthub-prod.s3-eu-west-1.am ... eda3f1.pdf

I undestand that this is some major effort for you, but G2A Marketplace is obliged to follow all regulations imposed by individual governments. Thank you very much for your understanding.

My Team is available for assistance in case of any additional questions.

Conrad
G2A Business Support

A zatem, g2a zakończyło definitywnie możliwość sprzedawania kluczy przez osoby nie prowadzące działalności gospodarczej na terenie UE.
  • 0

Pamiętajcie o III Aksjomacie!
MDA
Hitman

Medale: 4
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1)
Reputacja: 16

Postprzez buck » 13 lut 2019, o 19:25

mlaskanie niesie się echem. I nie wiadomo, czy to objawy ukontentowania ze strony Allegro, czy odgłos chlastania się tych milionów drobnych sprzedawców, brutalnie wyrzuconych za burtę przez wielki biznes...
  • 0

Jednym z najgorszych PR-owo zachowań jest wdawanie się z atakującymi w różnego rodzaju pyskówki.
stoję i patrzę na drzwi z zamkiem 3-poziomu a drzwi się same otwierają i wpada do mnie kretoszczur z umiejętnością otwierania zamków 3-go poziomu
buck
Wiedźmin

Reputacja: 2

Postprzez Daniel Waniewski » 21 mar 2019, o 01:16

Kochani, takie pytanka od laika w sprawach keyshopowych.

Chciałem na G2A kupić (przelewem z polskiego banku) 2 gry za łącznie 54 zł z groszami. Pokazuje mi "ŁĄCZNIE: 54zł (z groszami)+ order fee 7.72zł.

Moje pytania są 3:
1. Ile w końcu zapłacę? 54 czy 61?
2. Jeżeli zapłacę 61, to czy te 7zł jest jakby kaucją, którą mi zwrócą?
3. Jeżeli nie jest kaucją zwrotną, to można jakoś zrezygnować z tych opłat?
  • 0

Daniel Waniewski
Łowca

Postprzez southh » 21 mar 2019, o 01:58

Zapłacisz 61. Te 7.72zł to pewnie prowizja za płatność przelewem. Dawno nic nie brałem na g2a więc nie powiem Ci jaka płatność bierze najmniejszą prowizję.
  • 0

southh
Łowca

Reputacja: 6

Postprzez ElleElle » 22 cze 2019, o 08:41

Siema ....
Może mi ktoś lopatologicznie wyjaśnić jak działa ta strona ....
Problem mam taki , że weszłam na ich stronę zeby kupić kartę plus do playstation .... (wpisałam w Google i ta strona mi akurat wyskoczyła z dobrą cena )
....Wybrałam te na 365 dni - kliknąłem zapłac - ściągać mi z konta prawie 200 zł - i koniec
Na maila przyszło ze transakcja jest kompletna .
A gdzie , jak , skąd mam uzyskać te kartę (kod )
????????
  • 0

ElleElle
Łowca

Postprzez Armin » 22 cze 2019, o 08:59

ElleElle napisał(a):Siema ....
Może mi ktoś lopatologicznie wyjaśnić jak działa ta strona ....
Problem mam taki , że weszłam na ich stronę zeby kupić kartę plus do playstation .... (wpisałam w Google i ta strona mi akurat wyskoczyła z dobrą cena )
....Wybrałam te na 365 dni - kliknąłem zapłac - ściągać mi z konta prawie 200 zł - i koniec
Na maila przyszło ze transakcja jest kompletna .
A gdzie , jak , skąd mam uzyskać te kartę (kod )
????????

jak już udajesz kobiete to rób to dobrze
  • 0

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Armin
Wiedźmin

Medale: 7
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
6000 (1)
Reputacja: -60
Ostrzeżenia: 1

Postprzez Nope Company » 19 lip 2019, o 12:26

Cóż dzisiaj nastąpił mój ostatni dzień z G2a. Próbowałem nawet podpiąć firmę pod stronę, lecz wymagają firmowego konta bankowego na które będą przelewać kasę, a takowe kosztuje. Niestety nie uwzględniają innych płatności. Zrobiło się z tego trochę głupie korpo. Pozostaje uciekać tylko gdzie ?

Kinguin trzyma kasę przez minimum 4 miesiące, a reszta ?
  • 0

Nope Company
Łowca

Postprzez PanHagrid » 19 lip 2019, o 13:35

Nope Company napisał(a):Cóż dzisiaj nastąpił mój ostatni dzień z G2a. Próbowałem nawet podpiąć firmę pod stronę, lecz wymagają firmowego konta bankowego na które będą przelewać kasę, a takowe kosztuje. Niestety nie uwzględniają innych płatności. Zrobiło się z tego trochę głupie korpo. Pozostaje uciekać tylko gdzie ?

nie wymagają (a przynajmniej nie wymagali i nie wymagają od starych użytkowników)

do wypłat jest więcej opcji niż konto bankowe

konta firmowe nie są płatne, często nawet dostajesz pieniądze za prowadzenie takiego
  • 0

PanHagrid
Łowca

Postprzez Nope Company » 22 lip 2019, o 11:00

PanHagrid napisał(a):
Nope Company napisał(a):Cóż dzisiaj nastąpił mój ostatni dzień z G2a. Próbowałem nawet podpiąć firmę pod stronę, lecz wymagają firmowego konta bankowego na które będą przelewać kasę, a takowe kosztuje. Niestety nie uwzględniają innych płatności. Zrobiło się z tego trochę głupie korpo. Pozostaje uciekać tylko gdzie ?

nie wymagają (a przynajmniej nie wymagali i nie wymagają od starych użytkowników)

do wypłat jest więcej opcji niż konto bankowe

konta firmowe nie są płatne, często nawet dostajesz pieniądze za prowadzenie takiego

Wymagają. Posiadam u nich zarejestrowany prywatny numer bankowy i przeszedłem 99% weryfikacji, lecz nie mam konta bankowego na firmę i nie mogą mnie przepuścić dalej.

Cytat od g2a:

Hello,

I have updated information available.

Legal Department expert informed that the bank account needs to be registered to your company in order to accept your business account verification request. If necessary, please register the new bank account to your company and attach the document with details of the new bank account registered for your company to your response in this service ticket. This way, I'll be able to forward that document to Legal Department for examination.

Thank you in advance for your assistance regarding this matter.

Conrad
G2A Business Support

Niestety mam spółkę za granicą, więc bardziej orientowałem się w tym dziale, chociaż i zwykłe konta firmowe mają gwiazdki.
  • 0

Nope Company
Łowca

Postprzez Garrus » 7 gru 2019, o 21:59

Ogarnia ktos czemu odrzuca z automatu transakcje za gift cardy czy psplusa placac smsem? Gry normalnie moge kupic, ale ww. ni chusteczka, moge zaplacic dzwoniac na numer (nie jestem zwolennikiem tego sposobu) ale smsem odrzuca natychmiastowo.

PS. Tak wiem ze to skrajnie nieoplacalne, ale konczy sie umowa na telefonie a zostalo na nim 500 zl do wydania, kurde chociaz mialbym gifty 2x100 na PSStore :/
  • 0

Obrazek
Garrus
Robin Hood

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 2

Poprzednia strona

Powrót do Kontakt z przedstawicielami branży