Pykmiś - blog hobbystyczny poświęcony giereczkom

Moderator: Redaktorzy

Pykmiś - blog hobbystyczny poświęcony giereczkom

Postprzez Bust3r » 6 lut 2018, o 13:31

Jest to moje drugie podejście do blogowania i o ile poprzedni blog poświęcony był w głównej mierze recenzjom, o tyle na tym znajdziecie raczej publicystykę. Core bloga stanowić będą poniedziałkowe wpisy skupiające się na ukończonych przeze mnie w danym tygodniu tytułach. Każda gra otrzyma swój własny podrozdzialik, w którym znajdziecie krótki opis moich wrażeń, podstawowe informacje na temat tytułu (twórców, datę premiery, platformy) oraz zdjęcie. Zatem zainteresowani jedną opisywaną we wpisie będą mogli bezproblemowo przeczytać tylko o niej, a resztę pominąć. Powinienem też wspomnieć, że większy nacisk kładę na aspektach fabularnych oraz emocjach, które gra budzi, a technikalia, o ile nie są czymś bardzo ważnym lub unikatowym dla samej gry, tylko wspominam.

Sam blog oczywiście będzie się rozwijał i w między czasie na pewno pojawią się też wpisy poświęcone ważnym dla branży tematom czy też zwykłym ciekawostkom, o których warto wspomnieć. Zatem wszystkich chętnych zapraszam do czytania oraz, szczególnie, komentowania.

Powstał również kanał na YouTube, na którym znaleźć będzie można materiały dodatkowe związane z wpisem z każdego tygodnia w postaci luźnych, dziesięcio-piętnastominutowych pogadanek na temat danej gry. Tych, chcących być na bieżąco zapraszam również na oficjalny profil Twitter Pykmisia.

pykmis.blogspot.com
Pykmiś na YouTube
Twitter
Instagram

Spis Zawartości:
Cotygodniowe Zestawienia:
Tydzień 0 (Wstęp, Uncanny Valley, Dragon Age: Inkwizycja - dodatki)
Tydzień 1 (Shadow Warrior, The Crew, Deus Ex: Mankind Divided, Sacred 3)
Tydzień 2 (Deus Ex: Mankind Divided - Desperate Measures, Pycho-Pass: Mandatory Happiness, Assassins Creed: Syndicate - Dreadful Crimes, Split/Second)
Tydzień 3 (Assassin's Creed: Syndicate, Rime, Exile's End, Assassin's Creed Chronicles: India, InFamous: Festival of Blood)
Tydzień 4 (Knack, The Secret of Monkey Island, Star Wars: Republic Commando, Trials of the Blood Dragon + Toybox DLC, Merida Waleczna)
Tydzień 5 (Driver, Star Wars: The Force Unleashed II + DLC Endor, Kung Fu Rider)
Tydzień 6 (Deus Ex GO, Mighty No. 9, Claire: Extended Cut, Westerado: Double Barreled)
Tydzień 7 (EA Sports UFC 2, Legend of Kay Anniversary, Ratchet & Clank, [2016], Superhot, Prey [2006])
Tydzień 8 (Deus Ex: Mankind Divided - System Rift + A Criminal Past, Warhammer: The End Times - Vermintide - Drachenfels, Lifeline: Whiteout)
Tydzień 9 (Crash Bandicoot: The Wrath of Cortex, Crazy Taxi, Auta 2, Toy Home, A Way Out)
Tydzień 10 (The Witness, Gears of War 2: All Fronts Collection, Monument Valley)
Tydzień 11 (Mad Max, Monument Valley: Ida's Dream, Darksiders II: Deathinitive Editon + Death Rides Pack + Argul's Tomb + The Abyssal Forge + The Demon Lord Belial)
Tydzień 12 (Devil May Cry 4: Special Edition, Medal of Honor: Airborne, Star Wars: Battlefront II - Ewok Hunt, Q*Bert Rebooted, Q*Bert)
Tydzień 13 (Rise of the Tomb Raider, 99Vidas, Sacred: Citadel, HunieCam Studio)
Tydzień 14 (Talisman: The Horus Heresy + DLC Prospero, Sakura Angels)
Tydzień 15 (Professor Layton and the Curious Village, Bound by Flame, Alex Kidd in Miracle World, Risen 3 Titan Lords + Uprising of the Little Guys + Fog Island, Golden Axe)
Tydzień 16 (Vanquish, Need for Speed: Hot Pursuit, Golden Axe II, Golden Axe III)
Tydzień 17 (Homefront: The Revolution, Kung Fu Rabbit, Eat Them!)
Tydzień 18 (Braid, Sonic & All-Stars Racing Transformed, Tetris: Forumogadka Digital Deluxe Anniversary Edition)
Tydzień 19 (Zombie Driver HD + Tropical Race Rage + Apocalypse Pack + Summer of Slaughter, NBA Live 18, State of Decay 2, Talisman: The Horus Heresy - Shadow Crusade)
Tydzień 20 (Assassin's Creed Chronicles: Russia, D4: Dark Dreams Don't Die)
Tydzień 21 (The Awesome Adventures of Captain Spirit, Need for Speed: Payback)
Tydzień 22 (Virtua Fighter 5: Final Showdown, Twisted Metal [2012], Assassin's Creed: Identity)
Tydzień 23 (Heavy Rain, Double Dragon Neon, Beyond: Two Souls, Donkey Kong Land)
Tydzień 24 (The Last of Us, The Last of Us: Left Behind, Beyond: Two Souls - Advanced Experiments, Battlefield 1943)
Tydzień 25 (Abzû, Assault Android Cactus)
Tydzień 26 (Homefront: The Revolution - The Voice of Freedom, Extreme Exorcism, Absolver, DiRT Rally, Zombie Army Trilogy)
Tydzień 27 (Gears of War: Ultimate Edition, Forza Horizon 2)
Tydzień 28 (The Gunstringer + The Wavy Tube Man Chronicles, Forza Horizon 2: Storm Island + Porsche Expansion, Twierdza HD + Excalibur Pack, Bomber Crew)
Tydzień 29 (King Oddball, Yoostar 2: In the Movies, A.D. 2044, Sołtys, Skaut Kwatermaster)
Tydzień 30 (Trials Fusion, Cities: Skylines, Postal + Special Delivery + Super Postal, SSX Tricky, Pro Evolution Soccer 2018)
Tydzień 31 (Goat Simulator, Nosferatu: Wrath of Malachi, Q.U.B.E., DOOM [2016])
Tydzień 32 (FIFA 16, Death Squared, Q.U.B.E: Against the Qlock, The Sims 4, Aven Colony)
Tydzień 33 (Rainbow Six: Rogue Spear, Bejeweled 3, Red Faction: Guerilla - Demons of the Badlands)
Tydzień 34 (LEGO Star Wars III: The Clone Wars, For Honor, DmC: Devil May Cry, Carmageddon)
Tydzień 35 (DmC: Devil May Cry - Vergil's Downfall, God of War III, God of War: A Call from the Wilds, Bloodborne + The Old Hunters)
Tydzień 36 (Madden NFL 18, Broken Age, H.A.W.X. 2 [Wii], H1Z1: Battle Royale)
Tydzień 37 (Carmageddon: Splat Pack, Mafia III, Adventures of Mana)
Tydzień 38 (The Zoo Race, Wolfenstein: The New Order, Okage: Shadow King)
Tydzieć 39 (Oddworld: New 'n' Tasty + Alf's Escape, In Space We Brawl, Sky Force Anniversary, Master Reboot)
Tydzień 40 (DiRT 4, Layers of Fear: Inheritance, Victor Vran)
Tydzień 41 (Prince of Persia: Dwa Trony, Dead by Daylight, Splosion Man + Prologue to Ms. Splosion Man, Kid Icarus, 2064: Read Only Memories)
Tydzień 42 (Crash Team Racing, Rise of the Tomb Raider: Baba Yaga - The Temple of the Witch + Cold Darkness Awakened, Killzone: Liberation - Act V, Peggle 2)
Tydzień 43 (The Misadventures of P.B. Winterbottom, Another World, Chariot, Rise of the Tomb Raider Blood Ties + Lara's Nightmare, This War of Mine The Little Ones, AaaaaAAaaaAAAaaAAAAaAAAAA!!! (Force = Mass x Acceleration), Lair)
Tydzień 44 (Draw Slasher, Destiny 2)
Tydzień 45 (Alphabet Aquarium, Prison Architect + Psych Ward, Gangs of London, Yakuza Kiwami)
Tydzień 46 (Metal Gear Solid V: Ground Zeroes, Mafia III: Znak Czasów, Super Mario Bros. Deluxe, Friday the 13th: The Game)
Tydzień 47 (F-Zero, Injustice: Gods Among Us, Super Mario Bros.: The Lost Levels, Uncharted: Złota Otchłań)
Tydzień 48 (Castlevania: Lords of Shadow - Mirror of Fate, Battlefield 1, Super Mario Kart)
Tydzień 49 (Bury Me, My Love - Laser League)
Tydzień 50 (Feudal Alloy)
Tydzień 51 (Hard Reset + DLC Exile, Forza Horizon 4)
Tydzień 52 (Assassin's Creed: Unity - Secrets of the Revolution, Never Alone)
Tydzień 53 (Red Dead Redemption II, Gears of War 4, NIGHTS into Dreams, Christmas NIGHTS into Dreams)
Tydzień 54 (Onrush)
Tydzień 55 (Far Cry 4, Castlevania: Lords of Shadow 2, Sniper: Ghost Warrior - Second Strike)
Tydzień 56 (Hitman + DLC The Sarajevo Six, Halo 5: Guardians)
Tydzień 57 (Tannenberg, Call of Duty 4: Modern Warfare Remastered, God Eater 3, Rogue Aces)
Tydzień 58 (Batman: Arkham City + Catwoman + Zemsta Harley Quinn, Halo Wars: Definitive Edition, Gunhouse)
Tydzień 59 (Halo Wars 2, Thimbleweed Park)
Tydzień 60 (Hellblade: Senua's Sacrifice)
Tydzień 61 (Apex Legends, Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2)
Tydzień 62 (Just Cause 4, Serial Cleaner, Oxenfree)
Tydzień 63 (Life is Strange: Before the Storm, Assassin's Creed: Syndicate - Season Pass)
Tydzień 64 (Halo Wars 2: Operation Spearbreaker, World War Z, Lords of the Fallen: Ancient Labyrinth)
Tydzień 65 (Va-11 Hall-A: Cyberpunk Bartender Action, Marvel vs. Capcom: Infinite, Mega Man, Mega Man 2)
Tydzień 66 (Mega Man 3, Mega Man 4, Mega Man 5)
Tydzień 67 (Mega Man 6, Arx Fatalis, Pandemic Express - Zombie Escape)
Wspominając WildStar (68)
The Elder Scrolls III: Morrowind i dodatek Trójca, Layers of Fear 2 (69)
The Elder Scrolls III: Morrowind - Przepowiednia, Life is Strange: Before the Storm - Farewell (70)
The Technomancer (71)

Betoniarki:
Betoniarka #1 ONRUSH Beta
Betoniarka #2 The Crew 2 Closed Beta

E3:
E3 2018 (EA Play, Xbox, Bethesda, Devolver Digital)
E3 2018 (Square Enix)
E3 2018 (Ubisoft)
E3 2018 (PC Gaming Show)
E3 2018 (Sony)
E3 2018 (Nintendo Direct)
E3 2019, czyli czy warto było nie spać?

Filmy:
Grobowy Brykacz, czyli kilka słów o najnowszej ekranizacji Tomb Raidera

Materiały na YouTube
Słów kilka:
Medal of Honor: Airborne
Devil May Cry 4: Special Edition
Star Wars: Battlefront II - Ewok Hunt
Q*Bert i Q*Bert Rebooted
Rise of the Tomb Raider
99Vidas
Sacred: Citadel
HunieCam Studio
Sakura Angels
Talisman: The Horus Heresy i DLC Prospero
Sega Vintage Collection: Golden Axe
Vanquish
Homefront: The Revolution
Braid
Sonic & All-Stars Racing Transformed
NBA Live 18
State of Decay 2
Assassin's Creed Chronicles: Russia
D4: Dark Dreams Don't Die
The Awesome Adventures of Captain Spirit
Czy fabuła w grach wyścigowych ma sens?
3 gry Sony, 3 sposoby narracji

W Co Pyc:
W Co Pyc? Czerwiec 2018
W Co Pyc? Lipiec 2018

Pykanko:
Virtua Fighter 5: Final Showdown
Double Dragon Neon

Gameplaye:
Darksiders II: Deathinitive Edition
Mad Max
ONRUSH Beta
The Crew 2 Closed Beta
  • 0

Ostatnio edytowano 17 cze 2019, o 12:58 przez Bust3r, łącznie edytowano 83 razy
Bust3r
Robin Hood

Reputacja: 0

Re: Pykmiś - blog publicystyczny poświęcony giereczkom

Postprzez JasonTodd » 6 lut 2018, o 14:42

Nazwa bloga - miodzio. Dlatego wszedlem od razu.

Takie uwagi prywatne ode mnie: moze inna czcionka? Tam masz Times New Roman, nie? Ponoc ta wcale nie jest najlepsza do czytania, ze niby dla oczu niefajna (tak slyszalem, nie wiem czemu niby tak jest). Ale gorsze jest to, ze od razu mi sie kojarzy ta czcionoa ze wszystkimi roznymi wypracowaniami i pracami dyplomowymi i jakos tak zle sie patrzy. Ale to moje subiektywne odczucia.

A z innej beczki, jak to jest grac, zeby o tym pozniej pisac? Bo zakladam, ze cos sobie narzucasz, np. 2-3 gry tygodniowo, zeby miec o czym pisac. Nie tracisz przyjemnosci z grania wtedy? Nie staje sie to obowiazkiem? Sam myslalem o jakims pisaniu, streamowaniu, moze nawet youtubie, ale z drugiej strony czulbym, ze gra juz nie jest wtedy dla mnie, ze przestaje byc ta rozrywka, dla ktorej ja wlaczam. A tym bardziej, jakbym musial grac. Ja chce grac, ale nie na zasadzie, ze musze, bo nie zrobie materialu na kolejny tydzien. Jak to odczuwasz?
  • 0

JasonTodd
Robin Hood

Reputacja: 4

Postprzez bolesna prawda » 6 lut 2018, o 15:08

Zgadzam się z poprzednikiem co do nazwy bloga :tak:
Ogólnie taki miły i sympatyczny blog, chociaż czytając czuję się, jakbym czytał streszczenie czy tył pudełka niż pełnoprawną recenzję - chyba że taka ma być forma i chcesz powiedzieć tylko 2-3 zdania od siebie, wtedy spoko.
JasonTodd napisał(a):A z innej beczki, jak to jest grac, zeby o tym pozniej pisac? Bo zakladam, ze cos sobie narzucasz, np. 2-3 gry tygodniowo, zeby miec o czym pisac. Nie tracisz przyjemnosci z grania wtedy? Nie staje sie to obowiazkiem? Sam myslalem o jakims pisaniu, streamowaniu, moze nawet youtubie, ale z drugiej strony czulbym, ze gra juz nie jest wtedy dla mnie, ze przestaje byc ta rozrywka, dla ktorej ja wlaczam. A tym bardziej, jakbym musial grac. Ja chce grac, ale nie na zasadzie, ze musze, bo nie zrobie materialu na kolejny tydzien. Jak to odczuwasz?

Pozwolę sobie powiedzieć, jak to wygląda z mojej perspektywy :trollface:
To zależy tylko od ciebie, kiedy to zamienia się w pracę - jeśli chcesz pisać niezobowiązujące teksty jak Bust3r i nie traktujesz tego poważnie w kwestii finansowej a dla siebie, jako pokazanie światu swojego hobby i nawet chęci poszerzenia swojej wiedzy i (w tym wypadku gry) to twoja pasja, to dopóki nie będziesz szarżować, aby być pierwszym z czymś (na przykład znajdziesz jakiś gruz, w który nikt nie grał, bo to totalny gruz) czy aby się koniecznie trzymać tygodniowego grafiku, to nic nie stracisz, nawet większych chęci możesz zyskać, jak pozytywne opinie zgarniesz czy to od ludzi, czy może nawet samych devów. Ale nie rób tego, bo ktoś ogląda czy aby ktoś oglądał, tylko dla siebie - nawet jak jest tylko 1 osoba albo nawet nikt nie ogląda.
Dlatego nie traktuj tego jak prace czy coś, co musisz robić, bo wtedy to faktycznie może prowadzić do wypalenia. Rób kiedy chcesz i jak chcesz, nie "bo musisz". Bo w końcu nie musisz :E
  • 0

bolesna prawda
Wiedźmin

Reputacja: 41

Postprzez szczypiorofix » 6 lut 2018, o 15:11

Szczerze - nie będę wypowiadał się na temat samej treści, gdyż zwyczajnie jej nie czytałem. Nie mam teraz za bardzo czasu. Przeczytam później.
Na pierwszy rzut oka: zmień czcionkę (koniecznie!) bo Times New Roman wygląda dobrze tylko w drukowanych dokumentach. Do tego ten niebieski kolor na linkach jest mało czytelny.
Nie wiem na ile blogspot pozwala jeśli chodzi o style ale przydałoby się jakoś bardziej wyraźnie rozgraniczać poszczególne podrozdziały.
  • 0

"And blood-black nothingness began to spin... A system of cells interlinked within cells interlinked within cells interlinked within one stem... And dreadfully distinct against the dark, a tall white fountain played."
szczypiorofix
Predator

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 9

Postprzez Bust3r » 6 lut 2018, o 17:23

Dziękuję za feedback. Czcionkę po szybkim researchu zmieniłem na Verdanę, a same linki i podrozdziały maźnąłem pomarańczem, w mojej ocenie ładnie komponującym się z ciemnym tłem. Wydaje mi się, że powinno być teraz czytelniej.

@JasonTodd
Gram przede wszystkim dla własnej przyjemności, a blog powstał po to żeby swoją, bądź co bądź, pasją dzielić w jakiś sposób z innymi. Nie narzucam sobie nic, po prostu gram kiedy mam czas i ochotę, a że właśnie skończyła mi się sesja to i tego, i tego mam sporo. Także myślę, że każdego tygodnia minimum jedną grę uda mi się ukończyć (bo opisuję tytuły, których napisy ujrzałem w danym tygodniu, a które zacząć mogłem tydzień wcześniej, powiedzmy), a jeśli zdarzyłoby się, że nic nie ukończę to wtedy trzeba będzie pogłówkować i znaleźć jakiś ciekawy temat, np. jakieś wydarzenie, komiks, etc.

@bolesna prawda
Właśnie chcę się skupić na krótkich 2-3 akapitowych opisach, w których będę mógł zawrzeć moje wrażenia z gry. Pisze i czyta się to lżej i przyjemniej, a "pigułkowa" forma zachęca do przeczytania bardziej niż dwu- lub trzystronicowa recenzja, zwłaszcza w przypadku materiałów publikowanych na mniejszych stronach lub blogach.
  • 0

Bust3r
Robin Hood

Postprzez JasonTodd » 6 lut 2018, o 20:51

bolesna prawda napisał(a):Pozwolę sobie powiedzieć, jak to wygląda z mojej perspektywy :trollface:
To zależy tylko od ciebie, kiedy to zamienia się w pracę - jeśli chcesz pisać niezobowiązujące teksty jak Bust3r i nie traktujesz tego poważnie w kwestii finansowej a dla siebie, jako pokazanie światu swojego hobby i nawet chęci poszerzenia swojej wiedzy i (w tym wypadku gry) to twoja pasja, to dopóki nie będziesz szarżować, aby być pierwszym z czymś (na przykład znajdziesz jakiś gruz, w który nikt nie grał, bo to totalny gruz) czy aby się koniecznie trzymać tygodniowego grafiku, to nic nie stracisz, nawet większych chęci możesz zyskać, jak pozytywne opinie zgarniesz czy to od ludzi, czy może nawet samych devów. Ale nie rób tego, bo ktoś ogląda czy aby ktoś oglądał, tylko dla siebie - nawet jak jest tylko 1 osoba albo nawet nikt nie ogląda.
Dlatego nie traktuj tego jak prace czy coś, co musisz robić, bo wtedy to faktycznie może prowadzić do wypalenia. Rób kiedy chcesz i jak chcesz, nie "bo musisz". Bo w końcu nie musisz :E

W sumie, jeśli faktycznie robi się to dla siebie, to to jest najlepsze wyjście, ale przy założeniu, że faktycznie nie narzuca się samemu sobie żadnych terminów. I pisanie bardziej nawet rozumiem, bo w ten sposób można podzielić się czymś na sucho, można to przemyśleć. Nagrywanie wydaje mi się trudniejsze, pod tym względem, że człowiek na bieżąco dzieli się tym, co widzi sam na swoim ekranie. Naprawdę kiedyś myślałem, żeby co nieco ponagrywać, ale finalnie musiałby to być tytuły, które mnie nie fascynują, bo te najlepsze chce zostawić sam dla siebie. Ale, wracając do pisania, też sobie nie wyobrażam grać w coś po raz pierwszy z myślą o tym, że muszę/chcę coś napisać na ten temat. Wtedy jest ta presja, że coś trzeba, więc faktycznie trzeba olać terminy i robić w swoim tempie. Co finalnie się sprowadza do tego, że robi się coś dla siebie, bo innych profitów z tego nie będzie. Gdzie zysk, kiedy wszystko jest za późno? Ale tak, rozumiem ogólnie samą radość z pisania, nieważne czego dotyczy, a więc złoty środek jest.

Gram przede wszystkim dla własnej przyjemności, a blog powstał po to żeby swoją, bądź co bądź, pasją dzielić w jakiś sposób z innymi. Nie narzucam sobie nic, po prostu gram kiedy mam czas i ochotę, a że właśnie skończyła mi się sesja to i tego, i tego mam sporo. Także myślę, że każdego tygodnia minimum jedną grę uda mi się ukończyć (bo opisuję tytuły, których napisy ujrzałem w danym tygodniu, a które zacząć mogłem tydzień wcześniej, powiedzmy), a jeśli zdarzyłoby się, że nic nie ukończę to wtedy trzeba będzie pogłówkować i znaleźć jakiś ciekawy temat, np. jakieś wydarzenie, komiks, etc.

I cacy. Tylko pisz, nie rezygnuj, nie odpuszczaj sobie. Bo jak raz odpuścisz, to już potem będzie łatwiej to zostawić na stałe i zginie sobie gdzieś w czeluściach internetów. Ale i tak jestem ciekaw procesu twórczego - czy i w którym momencie pomyślisz, że musisz i zrobisz coś bardziej z obowiązku niż z przyjemności.

A potem przeczytam jeszcze teksty i może machnę jakąś mini recenzję zawartości bloga.
  • 0

JasonTodd
Robin Hood

Reputacja: 4

Postprzez Bust3r » 30 kwi 2018, o 13:50

Spoiler: pokaż
W tym tygodniu na tapet trafiły: polski remake Shadow Warriora, The Crew, Deus Ex: Mankind Divided, oraz Sacred 3. Zatem rozpiętość systemowa, gatunkowa, a nawet jakościowa jest spora. Co więcej, dorzucam też więcej zdjęć z gier, więc lepiej to wygląda. Screeny łapie sam podczas gry, co niestety sprawia, że ze starszymi konsolami będzie w tej kwestii problem. Tak czy siak, zapraszam!
Tydzień 1 (Shadow Warrior, The Crew, Deus Ex: Mankind Divided, Sacred 3)

@Update
W tym tygodniu motywem jest kryminał, a to za sprawą powieści wizualnej opartej na anime Psycho-Pass, oraz dwóch dodatków do Assassins Creed: Syndicate i Deus Ex: Mankind Divided, które to właśnie pozwalają sprawdzić swoje siły jako nielicencjonowany detektyw. Na deser szybkie i wybuchowe wyścigi w formie reality show, czyli Split/Second. Zapraszam.
Tydzień 2 (Deus Ex: Mankind Divided - Desperate Measures, Pycho-Pass: Mandatory Happiness, Assassins Creed: Syndicate - Dreadful Crimes, Split/Second)
@Update
W tym tygodniu przewodzi seria Assassin's Creed, robiąc to pod postacią Syndicate i zdecydowanie bardziej kameralnego spin-offu Chronicles: India. Poza tym we wpisie znajdziecie jeszcze informacje o dwóch krótszych tytułach - wirtualną podróż przez rozpacz w Rime oraz grę do autobusu pod postacią Exile's End. Na koniec krótka nota o samodzielnym rozszerzeniu do InFamous 2 - Festival of Blood. Zapraszam.
Tydzień 3 (Assassin's Creed: Syndicate, Rime, Exile's End, Assassins Creed Chronicles: India, InFamous: Festival of Blood)
@Update
Znów kilka krótszych, lecz raczej trzymających poziom pozycji giereczkowych. Tym razem przeważa tematyka milsza młodszym odbiorcom, bo zarówno Knack jak i Merida Waleczna to tytuły skierowane raczej do nich. The Secret of Monkey Island powinien zadowolić dosyć zróżnicowaną demografię grając na stereotypowej wizji pirackiego życia. Dla graczy starszych Star Wars: Republic Commando oraz zerkające w tył, ku latom osiemdziesiątym Trials of the Blood Dragon z darmowym pakietem dwóch tras pt. Toybox. Zapraszam!
Tydzień 4 (Knack, The Secret of Monkey Island, Star Wars: Republic Commando, Trials of the Blood Dragon + Toybox DLC, Merida Waleczna)
@Update
W tym tygodniu trzy tytuły nawiązujące w mniej lub bardziej do tematyki filmowej. Konkretnie przeczytać będzie można o Star Wars: The Force Unleashed II wraz z rozszerzeniem zatytułowanym Endor oraz stareńkim, choć wciąż dobrym Driverze. Na sam koniec specyficzny pod każdym, ale to każdym względem Kung Fu Rider, czyli gra na Move'a o uciekaniu przed triadą na biurowym krześle. Zapraszam!
Tydzień 5 (Driver, Star Wars: The Force Unleashed II + DLC Endor, Kung Fu Rider)

@Update
Publikacja później niż zwykle, czego raczej nie rekompensuje jakoś opisywanych tytułów, gdyż te w większości stanowią produkty kasztanopodobne. Niemniej, nie są to w żadnym wypadku gry złe, a raczej mniejsze i pozbawione większego budżetu.

W tym tygodniu piszę o:
- Deus Ex Go
- Mighty No. 9
- Claire: Extended Cut
- Westerado: Double Barreled

Zapraszam!
Tydzień 6 (Deus Ex GO, Mighty No. 9, Claire: Extended Cut, Westerado: Double Barreled)

@Update
Ten tydzień wypada odrobinkę tematycznie, bo głównie opisywane są platformówki 3D z elementami akcji oraz pierwszoosobowe "szczelanki". W przypadku tego drugiego gatunku wspominanych jest również kilka fajnych rockowych kawałków, zarówno polskich jak i zagranicznych. Dziewiczo też mamy grę sportową reprezentowaną przez pierwszy tytuł w zestawieniu, czyli UFC 2. W samej rozpisce i tytule wpisu zauważyć możecie dodane przy niektórych tytułach daty, co wynika z faktu, że istnieje druga gra z tej serii, o tym samym tytule. Zapraszam!

Rozpiska na dziś:
- EA Sports UFC 2
- Legend of Kay Anniversary
- Ratchet & Clank (2016)
- Superhot
- Prey (2006)
Tydzień 7 (EA Sports UFC 2, Legend of Kay Anniversary, Ratchet & Clank, [2016], Superhot, Prey [2006])

@Update
Kwiecień rozpoczynamy od braku pełnoprawnych gier w zestawieniu, a to dlatego, że w tym tygodniu królują dodatki do Deus Exa i pierwszego Vermintide'a. Jedynym rodzynkiem jest tutaj Lifeline: Whiteout, czyli bardzo ciekawy i, mam wrażenie, unikatowy tytuł na telefony.

A dzisiaj o:
- Deus Ex: Mankind Divided - System Rift
- Deus Ex: Mankind Divided - A Criminal Past
- Warhammer: The End Times - Vermintide - Drachenfels
- Lifeline: Whiteout

Zapraszam!
Tydzień 8 (Deus Ex: Mankind Divided - System Rift + A Criminal Past, Warhammer: The End Times - Vermintide - Drachenfels, Lifeline: Whiteout)

@Update
Nie o grze, ale o filmowej adaptacji gry. Gry też nie byle jakiej, bo seria Tomb Raider to, chcąc nie chcąc, jedna z najważniejszych serii gier wideo. To właśnie między innymi dzięki niej obóz niebieski może krzyczeć, że Xbox nie ma gier, machając przy tym tym pudełkami z Uncharted. Więcej o tym jak wypadł tegoroczny Tomb Raider i czy Alicia Vikander z gracją przejęła pałeczkę od Angeliny Jolie dowiecie się w linku poniżej.

Sam tekst jest też dla mnie pewnym wyzwaniem, bo to moja dziewicza "recenzja" (choć nie cierpię tego słowa w kontekście Pykmisia) filmu, a ja też ogromnym kinomanem nie jestem. Także tekst jest mniej o filmie samym w sobie, a troszkę bardziej o nim w kontekście gry i poprzednich ekranizacji z Angeliną Jolie.

Zapraszam!
Grobowy Brykacz, czyli kilka słów o najnowszej ekranizacji Tomb Raidera

@Update
Tym razem przeważają ścigałki, chociaż 2 z 3 można przelecieć w około pół godziny. Jednak zanim do tego przejdziemy, dzisiejszy wpis otwiera mały rant na temat wszystkiego, co nie pasuje mi w pierwszym Crashu Bandicoocie, który porzucił banderę Sony, czyli The Wrath of Cortex. Na sam koniec perełka pod postacią jeszcze świeżego A Way Out, czyli prześwietnej gry kooperacyjnej opowiadającej prześwietnie napisaną historię gangsterską toczącą się w latach 70. ubiegłego wieku. Jest to tytuł ze wszech miar wyjątkowy, ale o tym więcej w tekście.

Rozkład jazdy:
- Crash Bandicoot: The Wrath of Cortex
- Crazy Taxi
- Auta 2
- Toy Home
- A Way Out

Zapraszam!

Tydzień 9 (Crash Bandicoot: The Wrath of Cortex, Crazy Taxi, Auta 2, Toy Home, A Way Out)

@Update
Jeżeli kto lubi gry logiczne, a zwłaszcza te o ciekawej warstwie wizualnej - to jest wpis dla niego. Mamy bowiem aż dwa takie tytuły. Jeden duży, drugi mały i na komóreczki. Do tego przeczytać można będzie trochę o fabularnej części zbiorczego wydania dodatków do Gears of War 2.

Rozpiska na dziś:
- The Witness
- Gears of War 2: All Fronts Collection
- Monument Valley

Zapraszam!
Tydzień 10 (The Witness, Gears of War 2: All Fronts Collection, Monument Valley)

@Update
Drobna zmiana na blogu, bo ruszył pykmisiowy kanał na YouTube o nazwie, jakby inaczej, Pykmiś. W tym tygodniu obejrzeć można czyste gameplaye z Mad Maxa i Darksiders II: Deathinitive Edition, czyli swoiste suplementy do tekstu. W następnym już mam nadzieję, że nagrania ubogaci mój komentarz w postaci luźnej, lekko podcastowej pogadanki na temat danego tytułu i wszystkiego, co z nim związane. Linki do filmów znajdziecie na samym dole wpisu. Od jakiegoś czasu działa też profil na twitter @Pykmis. Poza tym w tekście dużo mordobić w klimatach post apokaliptycznych.

Dzisiaj o:
- Mad Max
- Monument Valley: Ida's Dream
- Darksiders II: Deathinitive Edition + DLC
* Death Rides Pack
* Argul's Tomb
* The Abyssal Forge
* The Demon Lord Belial

Na kanale natomiast:
- Mad Max
- Darksiders II: Deathinitive Edition

Zapraszam!
Tydzień 11 (Mad Max, Monument Valley: Ida's Dream, Darksiders II: Deathinitive Editon + Death Rides Pack + Argul's Tomb + The Abyssal Forge + The Demon Lord Belial)

Jest poniedziałek, jest więc też nowy wpis, w którym przeczytać będzie można o dość różniących się od siebie produkcjach, a na sam koniec czeka na Was mała podróż w czasie do automatowych salonów, a to za sprawą oryginalnego Q*Berta oraz jego nowej edycji, czyli Q*Bert Rebooted.

Pod wpisami kontynuowana jest strefa filmowa, gdzie wrzucone są wszystkie materiały z kanału Pykmiś na Youtube związane z omawianymi tytułami.

Do przeczytania o:
- Devil May Cry 4: Special Edition
- Medal of Honor: Airborne
- Star Wars: Battlefront II - Ewok Hunt
- Q*Bert Rebooted
- Q*Bert

Na YouTube zaś materiały o:
- Devil May Cry 4: Special Edition
- Medal of Honor: Airborne
- Star Wars: Battlefront II - Ewok Hunt
- Q*Bert i Q*Bert Rebooted

Zapraszam!
Tydzień 12 (Devil May Cry 4: Special Edition, Medal of Honor: Airborne, Star Wars: Battlefront II - Ewok Hunt, Q*Bert Rebooted, Q*Bert)
  • 0

Bust3r
Robin Hood

Postprzez DatAss » 30 kwi 2018, o 16:26

• 0

DatAss
Łowca

Postprzez Bust3r » 7 cze 2018, o 09:12

@DatAss
Poza "giereczkami" zdrobnień raczej nie używam ;)

Spoiler: pokaż
@Update
W tym tygodniu z giereczek mamy hicior sprzed 3 lat w postaci Rise of the Tomb Raider, więc wstrzeliwujemy się idealnie w atmosferę wywołaną wypuszczonym niedawno trailerem Shadow of the Tomb Raider, który premierę mieć ma we wrześniu. Troszkę też gadania o beat 'em upach przy okazji 99Vidas i Sacred: Citadel, a na sam koniec tytuł najbardziej osobliwy i zdecydowanie wyłącznie dla dorosłych, czylu HunieCam Studio - symulator pornobiznesu.

W dolnej części wpisu znajdziecie oczywiście materiały dodatkowe poświęcony wszystkim wymienionym tytułom w postaci filmów na YouTube.

Na blogu:
- Rise of the Tomb Raider
- 99Vidas
- Sacred: Citadel
- HunieCam Studio

Na kanale:
Na blogu:
- Rise of the Tomb Raider
- 99Vidas
- Sacred: Citadel
- HunieCam Studio

Tydzień 13 (Rise of the Tomb Raider, 99Vidas, Sacred: Citadel, HunieCam Studio)
Pykmiś na YT

Zapraszam!

Wpis zdecydowanie krótszy niż zazwyczaj, ale myślę, że traktuje o tytułach dosyć intrygujących. Mamy bowiem cyfrową edycję klasycznej planszówki połączonej ze światem Warhammera 40,000 w postaci Talisman: The Horus Heresy i dodatku Propsero do niego. Drugim tytułem jest natomiast Sakura Angels, czyli w sumie cycki, choć ze względu na gatunek liczyłem na choć trochę angażującą historię. Także proszę się nacieszyć, bo są to na, mam nadzieję, dłuższy czas ostatnie cycki na tym blogu. Na YouTube natomiast dwa filmy powyższym grom poświęcony. Z tego o Sakura Angels wyszedł w zasadzie mały rant niż rzetelne omówienie, ale mniejsza. Swoją drogą, muszę pomyśleć o uwzględnianiu większej ilości negliżu w miniaturach, bo się ten materiał klika jak głupi, a przynajmniej w porównaniu do poprzednich filmów.

Na blogu:
- Talisman: The Horus Heresy
* Prospero
- Sakura Angels

Na kanale:
- O Talisman: The Horus Heresy i dodatku Prospero słów kilka
- O Sakura Angels słów kilka.

Tydzień 14 (Talisman: The Horus Heresy + DLC Prospero, Sakura Angels)
Pykmiś na YouTube

Zapraszam!
Dzisiaj do zaprezentowania mam tak naprawdę dwie duże i całkiem podobne do siebie gry, bo zarówno Bound by Flame oraz Risen 3: Titan Lords to niskobudżetowe RPGi o sporych ambicjach i wcale nie mniejszych problemach. Oba też zostały wydane w tym samym czasie na te same platformy, więc wychodzi nam całkiem ciekawe zestawienie. W przypadku Risena powiemy sobie jeszcze o dwóch wydanych do niego dodatkach, czyli Fog Island oraz Uprising of the Little Guys, które starają się wprowadzić do gry kilka interesujących konceptów.

Poza tym jest mamy trzy pierdółki. Największą z nich jest Professor Layton and the Curious Village na 3DSa, czyli tytuł, który męczyłem w autobusach jeszcze od lutego. Powiem szczerze, że aż żałowało się, że te autobusy tak szybko jeżdżą, gdyż jest to zdecydowanie jeden z najlepszych, znanych mi przedstawicieli gier logicznych. Pozostałe dwie pierdółki to natomiast relikty z epoki piksela łupanego, czyli Alex Kidd in Miracle World oraz Golden Axe, oba wydane w drugiej połowie lat 80. ubiegłego wieku. Są to też tytuły do ukończenia w niecałą godzinę, a więc powinny być traktowane raczej jako ciekawostki.

Na kanale YouTube w tym tygodniu pojawiły się natomiast dwa filmy. Pierwszy z nich poświęcony jest Bound by Flame i, niestety, źle ustawiłem suwaki głośności i gameplay jest z deka za głośno. Lepszym technicznie jest już zdecydowanie materiał o Alex Kidd in Miracle World, w którym poza samą grą opowiadam co nieco o konsolowych maskotkach.

Na blogu:
- Professor Layton and the Curious Village
- Bound by Flame
- Alex Kidd in Miracle World
- Risen 3: Titan Lords
* Fog Island
* Uprising of the Little Guys
- Golden Axe

Na kanale:
- O Bound by Flame słów kilka
- O Alex Kidd in Miracle World słów kilka

Tydzień 15 (Professor Layton and the Curious Village, Bound by Flame, Alex Kidd in Miracle World, Risen 3 Titan Lords + Uprising of the Little Guys + Fog Island, Golden Axe)
Kanał YouTube

Betoniarki w założeniu mają być nieregularnym cyklem tekstów poświęconych wersjom beta gier wszelakich. Stąd też tytuł. W pierwszym "odcinku" opisywany jest mający premierę 5 czerwca Onrush, czyli wysokooktanowa ścigałka od speców z Codemasters. We wpisie znajdziecie zatem opis wrażeń, moje zdanie na temat rokowań tegoż tytułu oraz trochę więcej zdjęć niż zazwyczaj. Na YouTube natomiast poleciał krótki gameplay z gry dla zainteresowanych.

Zapraszam!
Betoniarka #1 ONRUSH Beta

Zrobimy tak: połowę tego wpisu spędzimy w roku 2010, a następnie znowu cofniemy się w czasie i dokończymy omawiać oryginalną trylogię Golden Axe, o której części pierwszej mogliście przeczytać tydzień temu. Zanim jednak dojdziemy do tych klasyków, proponuję zapoznać się z dwiema, bardzo dynamicznymi i dobrymi produkcjami. Pierwszą z nich jest Vanquish, czyli strzelanina TPP produkcji japońskiej, której ojcem jest sam Shinji Mikami. Stanowi on bez wątpienia jedną z najbardziej unikatowych strzelanek i nie jestem w stanie przypomnieć sobie żadnej innej, choć trochę Vanquisha przypominającej. Ostatnią z gier dzisiaj jest Need for Speed: Hot Pursuit, który swego czasu uratował markę przed stagnacją, ale jak to się później skończyło to już wszyscy wiemy.

Poza tym zapraszam też na pykmisiowy kanał YouTube, na którym w tym tygodniu pojawiły się trzy filmy. Obejrzeć i posłuchać będzie zatem można trochę więcej o Vanquishu i serii Golden Axe. Dowiecie się z nich między innymi, czym inspirowało się Platinum Games tworząc Vanquisha oraz w jaki sposób dawne gry przedstawiały swoją historię. Poza tym obejrzeć też można gameplay z bety OnRush, której poświęcony też został osobny wpis w postaci Betoniarki.

Na blogu:
- Vanquish
- Need for Speed: Hot Pursuit
- Golden Axe II
- Golden Axe III

Na kanale:
- O Vanquish słów kilka
- O Sega Vintage Collection: Golden Axe słów kilka

Zapraszam!

Tydzień 16 (Vanquish, Need for Speed: Hot Pursuit, Golden Axe II, Golden Axe III)
Pykmiś na YouTube

Do tegorocznego E3 pozostał tydzień, więc już zaczynać można spanie na zapas, bo w Polsce obejrzeć konferencje będzie można w większości w środku nocy. Choćby takie Sony wedle rozpisce nadawać będzie o 3, ale nauczony poprzednią edycją targów wiem, że i tak zaczną raczej o 4, bo wcześniej obejrzeć będzie można ich pre-show. Ale to, to już #nikogo.

Ale skupmy się na tu i teraz, bo w zanadrzu mam dla was dosyć… hmm… specyficzne tytuły. Tym głównym, który ma sprzedać wam ten wpis, jest Homefront: The Revolution, czyli tytuł o olbrzymim potencjale, który miał bardzo ciężki start i tak naprawdę dopiero po dwóch latach od premiery wyszedł na prostą. Niemniej, jest to coś w rodzaju Far Cry’a w miejskiej dżungli Filadelfii okupowanego przez koreańskie wojska. Czy jednak warto się tym zainteresować? Ocenę pozostawiam wam, a pomoże wam w niej zarówno wpis jak i materiał wideo jej poświęcony. Link na dole wpisu.

Jako bonus możecie zapoznać się z dwoma maluszkami, które ochrzciłbym grami „dopodcastowymi”. Są to Kung Fu Rabbit oraz Eat Them!. Ta pierwsza to dosyć prosty i całkiem uroczy platformer, w którym wcielamy się w królika będącego jednocześnie mistrzem kung fu. Ta druga natomiast pozwoli wam pobawić się w Godzillę poprzez oddanie w wasze ręce kontroli nad olbrzymi monstrum wpuszczonym w centrum zatłoczonego miasta. A wszystko to w ślicznej, komiksowej grafice.

No, a na samym kanale pojawił się ostatnio pierwszy materiał z cyklu "W Co Pyc", w którym omawiam wybrane przeze mnie najciekawsze premiery czerwca.

Na blogu:
- Homefront: The Revolution
- Kung Fu Rabbit
- Eat Them!

Na kanale:
- W Co Pyc? Czerwiec 2018
- O zmarnowanym potencjale Homefront: The Revolution słów kilka

Zapraszam!

Tydzień 17 (Homefront: The Revolution, Kung Fu Rabbit, Eat Them!)
Pykmiś na YouTube

Pierwsza Betoniarka zakończyła się werdyktem średnio pozytywnym, ale już w przypadku The Crew 2 inaczej niż bardzo pozytywnie być nie może, bo szykuje się nam naprawdę fantastyczna gra wyścigowa lepsza od oryginału w niemalże każdym aspekcie. Ale o tym, co dokładnie robi dobrze i czy warto w ogóle na ten tytuł czekać przeczytacie już w samym wpisie.
Betoniarka #2 The Crew 2 Closed Beta
  • 0

Bust3r
Robin Hood

Postprzez Denionet » 7 cze 2018, o 09:43

Łap suba na zachętę :) miło opowiadasz, możesz wprowadzić trochę akcji w głosie, zamiast monotonnie opowiadać (nie obejrzałem wszystkich filmów). Rozwijaj kanał na YT dalej, bo dobrą robotę robisz xD
Co do bloga to bardzo jest przejrzysty. Przy każdym artykule ciekawa miniaturka, zachęcająca do przeczytania artykułu.

Powodzenia w dalszym rozwijaniu bloga i kanału YT :)
  • 0

Denionet
Łowca

500 (1)

Postprzez Bust3r » 12 cze 2018, o 20:09

@Denionet
Dzięki za ciepłe słowa. Staram się cały czas rozwijać ;)

@Update
E3 trwa w najlepsze, ja z niewyspania ledwo trzymam się na nogach, ale nic to! Jedziemy z kolejnym wpisem.
Ale teraz zapraszam was do poczytania o trzech tytułach, choć zaznaczam, że ten ostatni należy traktować raczej jako tekst humorystyczny. Pozwólcie, że na początek przedstawię wam Braida, czyli pierwszą grę twórcy The Witness (o którym można przeczytać w jednym z poprzednich wpisów). Jest to urocze połączenie platformówki z grą logiczną doprawioną otwartą na interpretację historią. Następnie mamy tzw. kart racera, czyli wyścigi gokartów prowadzonych przez maskotki wydawcy, w tym przypadku Segi, bo mowa o Sonic & All-Stars Racing Transformed. Na koniec natomiast tekst humorystyczny, czyli omówienie Tetris: Forumogadka Digital Deluxe Anniversary Edition stworzonego przez jednego z prowadzących podcast Forumogadka. Stąd też nazwa.

Na kanale w ciągu minionego tygodnia pojawiły się również dwa filmy poświęcone omawianym dzisiaj tytuł. W pierwszym z nich przybliżam kilka interpretacji Braida. Natomiast drugi to taki mały rant o tym, jak Sonic & All-Stars Racing Transformed przypomina o upadku Segi.

Na blogu:
- Braid
- Sega & All-Stars Racing Transformed
- Tetris: Forumogadka Digital Deluxe Anniversary Edition

Na kanale:
- O czym jest Braid?
- Jak Sonic & All-Stars Racing Transformed przedstawia upadek Segi?

Zapraszam!

Tydzień 18 (Braid, Sonic & All-Stars Racing Transformed, Tetris: Forumogadka Digital Deluxe Anniversary Edition)
Pykmiś na YouTube

Do tego zapraszam też na podsumowanie tegorocznego E3 2018.

E3 2018 (EA Play, Xbox, Bethesda, Devolver Digital)
[url=http://pykmis.blogspot.com/2018/06/e3-2018-square-enix.html]E3 2018 (Square Enix)

E3 2018 (Ubisoft)
E3 2018 (PC Gaming Show)
E3 2018 (Sony)
E3 2018 (Nintendo Direct)
  • 0

Bust3r
Robin Hood

Postprzez ayymao » 12 cze 2018, o 21:09

Ja się tam nie znam generalnie ale wypadałoby chyba zrobić research jak się czegoś nie wie zamiast opowiadać bzdury, że Danica Patrick to postać wymyślona na potrzeby serii. Zwłaszcza, że research w tym przypadku trwa około 10 sekund.
  • 0

ayymao
Robin Hood

Postprzez Bust3r » 9 kwi 2019, o 22:42

Będzie to bardzo niecodzienny wpis, bo w całości jest on poświęcony grom sieciowym, czyli czemuś, czym zbyt często się nie zajmuję. Pobawiłem się troche w Apex Legends, którego pięć minut sławy zdaje się powoli przemijać, a przynajmniej nie jest to już tak głośny tytuł, jakim był kilka tygodni temu. O ile jednak battle royale od twórców Titanfalla wciąż jest na fali, o tyle pobieranie Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 przypominało troche odkopywanie trupa. Jak się okazuje całkiem żwawego, bo pomimo wyparcia tego tytułu z ogólnej świadomości graczy, ta sieciowa strzelanka w świecie zombiaków i krzaków nadal poszczyciś może się oddaną społecznością.

Na blogu:
- Apex Legends
- Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2

Zapraszam!
Tydzień 61 (Apex Legends, Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2)
  • 0

Bust3r
Robin Hood

Re: Pykmiś - blog hobbystyczny poświęcony giereczkom

Postprzez snk » 12 kwi 2019, o 19:59

Hej Bust3r, chciałem tylko napisać, że czytam Twojego bloga od początku jego istnienia i bardzo mi się podoba to, jak go prowadzisz. Czytając Twoje wpisy mam wrażenie, jakbym czytał opinie kolegi, co jest zdecydowanie na plus, bo dzięki temu Twoje mini-recenzje są takie, hmm... organiczne? No niech będzie, że organiczne. W sensie widać, że pisze to osoba o własnym guście, a nie przedłużenie opinii branży growej :) W każdym razie - tak trzymaj i czekam na kolejne notki, mam nadzieję, że tym razem trochę dłuższe, bo ostatnio jednak ograniczyłeś ich rozmiar.
  • 0

snk
Łowca

Postprzez Bust3r » 30 kwi 2019, o 22:04

@snk
Dzięki za ciepłe słowa. Cieszę się, że Ci się podoba i mam nadzieję, że pozostanie tak jak najdłużej :P Ograniczona długość wpisów wynika przede wszystkim z ograniczeń czasowych. Chciałbym móc grać więcej, ale zobowiązania na to nie pozwalają, choć i tak uważam, że nie jest źle :P

Moją recenzję World War Z dla gamerweb.pl mieliście okazję czytać już kilka dni temu, ale jeśli na tak długi tekst brak Wam czasu – poniżej znajdziecie skrót moich wrażeń z tego, w sumie, niespodziewanie ciepło przyjętego tytułu.

Przeczytać też będziecie mogli o dwóch dodatkach. W Operation Spearbreaker do Halo Wars 2 poznamy losy pewnego oddziału ODST oraz ich próbie zniweczenia kolejnych planów wygnańców. W Ancient Labyrinth do Lords of the Fallen zwiedzić przyjdzie nam tytułowy starożytny labirynt – miejsce równie tajemnicze, co niebezpieczne. Oba dodatki są stosunkowo niedrogie, ale czy niska cena idzie w parze z wysoką jakością?

Na blogu:
- Dodatek Operation Spearbreaker do Halo Wars 2
- World War Z
- Dodatek Ancient Labyrinth do Lords of the Fallen

Zapraszam!
Tydzień 64 (Halo Wars 2: Operation Spearbreaker, World War Z, Lords of the Fallen: Ancient Labyrinth)
  • 0

Ostatnio edytowano 1 maja 2019, o 19:19 przez Bust3r, łącznie edytowano 1 raz
Bust3r
Robin Hood

Postprzez BigRedChick » 1 maja 2019, o 10:47

Chyba jest jakaś literówka w linku do 64. tygodnia, bo wyskakuje, że jest to nieprawidłowy adres.
  • 0

BigRedChick
Robin Hood

500 (1)
Reputacja: 6

Postprzez Bust3r » 17 cze 2019, o 12:57

A faktycznie, wkradło się kilka niepotrzebnych znaków. Link już naprawiony, dzięki za info :)
_______________________________________________________________________________________________

W zeszłym roku z okazji E3 postanowiłem puścić na bloga serię wpisów zbierających do kupy wszystkie możliwe zapowiedzi gier. Było to bardzo żmudne i mozolne zajęcie, a sam efekt końcowy uważam z perspektywy czasu za średnio interesujący. Toteż w tym roku postanowiłem ugryźć temat od nieco innej strony. W poniższym wpisie znajdziecie wyłącznie najciekawsze w moim mniemaniu momenty targów – z jakiegokolwiek powodu.

Zapraszam!
E3 2019, czyli czy warto było nie spać?

Chyba już nie chcę mieszkać na Marsie. Wizja życia na czerwonej planecie przedstawiona przez Spiders w The Technomancer mocno ostudziła moje już i tak niezbyt wysokie pragnienie emigracji międzyplanetarnej. Paradoksalnie, jeżeli szukacie RPGa z ciekawym i zachęcającym do poznania światem to zdecydowanie jest to gra, którą powinniście się zainteresować, o ile nie boicie się tytułów ze średniej półki.

Na blogu:
- The Technomancer

Zapraszam!
The Technomancer (71)
  • 0

Bust3r
Robin Hood

Powrót do Wasza twórczość