Muve.pl - oficjalny temat

Okazyjne ceny gier na PC z dystrybucji elektronicznej. Klucze Steam, GOG, Origin, Uplay itd
Regulamin forum
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 11 razy
Podziękowania: 16 razy
Kontakt:

27 kwie 2013, o 14:25

Skapiradlo pisze: Dzięki za komentarz.
Btw. ktoś z Was brał udział w Zimobraniu?
1. Oczywiście - chyba niemal wszyscy tu obecni coś kupili i Zimobranie dało nadzieję na rozuszanie PL rynku dystrybucji elektronicznej, razem z pojedynczymi wyprzedażami dziennymi jesienią dając szansę na konkurencję z cenami sklepów z dystrybucji elektronicznej na Zachodzie. Sam kupiłem chyba 5 czy 6 wybranych tytułów, o których myślałem od pewnego czasu, ale cena do Zimobrania nie przemawiała za ich kupnem. Pomysł z PWYW za Stalkera CoP w pierwszym dniu bardzo ciekawy (choć pewnie w 99,9% przypadków PWYW=1 zł), ale to akurat sobie odpuściłem, bo kolekcję wszystkich 3 Stalkerów mam kupioną w Loyality Promo bezpośrednio na Steamie + PL wersje 2 pierwszych dla M. Utty z CD Action.
BTW: Steama i promocji na pojedyncze tytuły na muve.pl - IMHO warto starać się o wersję pod Steam, w ostateczności Uplay/Origin jeśli tytuł jest dostępny TYLKO na jednej z tych ostatnich 2 platform DRM. Większość graczy, w tym ja, nie najlepiej podchodzi do nie podpinających się pod nic wersji DRM free - przy zdematerializowanej (pozbawionej pudełka i instrukcji) wersji DRM Free nie czuje się, że kupiło się cokolwiek, w odróżnieniu od tytułów powiększających kolekcję Steam itp. Jeśli już wersje DRM Free to dodatkowo obok wersji podpinającej się pod dany klient (jak na bundlach gier niezależnych, a nie zamiast). Właśnie z tego powodu z pewnym żalem nie kupiłem chyba w listopadzie Max Payna 3 na muve.pl pomimo świetnej ceny w listopadzie AFAIR ~25 zł (bo nie podpinał się pod nic) i kupiłem dopłacając ~10 zł za 10$ w lutym/marcu na GMG właśnie dlatego, że to była wersja pod Steam. To jednak ~30 GB pobierania i wolę mieć to zawsze dostępne na koncie Steam - z tego powodu kupiłem droższą wersję i prawie pół roku później. mimo że MP3 miałem w planach zakupu od wczesnej jesieni 2012.

2. Sprawę bonusów w kampanii graczy mamy niestety przedyskutowaną - szkoda że Cenega nie przewiduje możliwości kupowania za punkty wersji elektronicznych gier - to chyba najbardziej pożądany bonus. Ale skoro nie mogą być to pełne (podstawowe) wersje gier to BARDZO pożądane są różnego rodzaju DLC (to jest wg zapewnień możliwe), zwłaszcza tych bardziej poszatkowanych i do których nie kupuje się zazwyczaj DLC, bo przy normalnej gotówce jest to proporcjonalnie nieopłacalne (stosunek cen podstawka/DLC) jak w przypadku DeuxEx HR + Missing Link/bronie, cały katalog DLC do Borderlands 1 i 2, DLC do Sleeping Dogs itp, czy DLC "popierdółki" typu broń do kolejnych tytułów wydawanych przez Square Enix - za gotówkę nikt, kogo znam tego nei kupuje, jako bonus za punkty można się skusić.
Fizyczne drobiazgi dla większości z nas nie są specjalnie pożądane (skoro odchodzimy od dystrybucji fizycznej gier to IMHO nie ma sensu pakować się w materialne gadżety) no i oczywiście cena przesyłki wynosząca kilkanaście złotych całkowicie przekreśla sensowność ich zamawiania - pomimo że zebrało mi się już trochę tych punktów nic z tego powodu nie zamówiłem i czekam jak większość z nas na bonusy niematerialne nie obciążone ceną przesyłki i koniecznością koczowania czekając na kuriera - wielu graczy którzy KUPUJĄ gry (a nie ściągają co leci z torrenta itp. jak smarkateria pozbawiona własnych dochodów) to młodzi single, którzy by mieć za co te gry kupować z konieczności muszą jednak ruszyć w stałych godzinach 4-litery do pracy).

3. Absolutnie nie chcę by zabrzmiało to niegrzecznie, ale naprawdę warto przemyśleć w dłuższej perspektywie czasu przy większej "burzy mózgów" sprawę nieszczęsnej blokady PL rynku na gry Bethesdy - to jest główny zarzut i powód wrogości w stosunku do Cenegi jako wydawcy, z jakim się spotykam. W mojej ocenie wydawcy w PL długoterminowo przynosi ona więcej szkody niż pożytku, bo kto chce i tak znajdzie sposób by kupić gry Bethesdy poza Polską i Steamem bezpośrednio, a zła prasa wokół Cenegi/1C w PL przez to nadal się utrzymuje. Tak wiem, "umowy z wydawcami itp" ale każda umowa w dłuższej perspektywie czasu jest możliwa do negocjacji, a zdjęcie tej blokady uspokoiłoby raz na zawsze złe emocje wokół wydawcy.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 32 razy
Podziękowania: 45 razy
Kontakt:

Re: Muve.pl - oficjalny temat

28 kwie 2013, o 12:52

Dwa pytanka dotyczące wiosnobrania, jeśli się powtórzą to przepraszam, ale nie śledziłem całego wątku:
1. Czy wiosnobranie rozpocznie się tą samą promocją, m.in. na Borderlands 2, czy planujecie ją powtórzyć na koniec akcji?
2. Czy Xcom i Borderlands 2 będą miały regionlocka? Mój znajomy z Chin prosił mnie o zakup tych dwóch gier i nie wiem co mu odpowiedzieć?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 50 razy
Podziękowania: 22 razy
Kontakt:

28 kwie 2013, o 14:15

Skapiradlo pisze: .....
3. Absolutnie nie chcę by zabrzmiało to niegrzecznie, ale naprawdę warto przemyśleć w dłuższej perspektywie czasu przy większej "burzy mózgów" sprawę nieszczęsnej blokady PL rynku na gry Bethesdy - to jest główny zarzut i powód wrogości w stosunku do Cenegi jako wydawcy, z jakim się spotykam. W mojej ocenie wydawcy w PL długoterminowo przynosi ona więcej szkody niż pożytku, bo kto chce i tak znajdzie sposób by kupić gry Bethesdy poza Polską i Steamem bezpośrednio, a zła prasa wokół Cenegi/1C w PL przez to nadal się utrzymuje. Tak wiem, "umowy z wydawcami itp" ale każda umowa w dłuższej perspektywie czasu jest możliwa do negocjacji, a zdjęcie tej blokady uspokoiłoby raz na zawsze złe emocje wokół wydawcy.

To kompletnie niezrozumiałe, bez względu na ilość pośredników i przedstawicieli, jacy biorą udział w dystrybucji tytułów Bethesdy na terenie naszego piknego kraju ;D
Dopiero wczoraj Finowie i ich koledzy z krainy bladych kobiet mogli kupić Skyrima za niecałe 5 ojro, a Dishonored za 8 ojro - oczywiście wersja digital/steamworks - a u nas nadal ceny z innej galaktyki i do tego nadal są kłopoty z bezproblemowym skompletowaniem katalogu ich gier, w wersji cyfrowej ;/
Nie wierzę, że nie idzie się dogadać z "górą", to raczej brak wyobraźni, ew. fuszerka kogoś odpowiedzialnego za dystrybucję w/w tytułów w naszym grajdołku - nie trzeba być "ajnsztajnem" żeby wiedzieć, że wersje digital-PL + wszystkie DLC są wysoce pożądane na naszym rynku i w ludzkiej cenie sprzedaż byłaby na pewno satysfakcjonująca dla wydawcy / dystrybutorów :]

Teraz sprawa no.2, o której zresztą pisałem kiedyś na Waszym FB, czyli kwestia promocji weekendowych oraz jakiś Produktów Dnia (czy jak tam to nazwiecie ;D) Praktycznie wszystkie sklepy oferują tego typu promocje i to kilka razy w tygodniu, nawet Wasza "kąkurencja" nie śpi i co parę dni można wyhaczyć coś fajnego, taniego i steamowego ;D
Zimobranie i Wiosnobranie to fajne akcje, ale to troszkę za rzadko, żeby częściej do Was zaglądać ;}
Tak więc czekam(y) ;D

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
VIP
Discord: sergeron#4810
Podziękował: 108 razy
Podziękowania: 47 razy
Kontakt:

28 kwie 2013, o 15:14

Co do Bethesdy, to Cenega może sprzedawać tylko wersje pudełkowe. Nie mają żadnych licencji na sprzedaż Digital (przynajmniej tak wywnioskowałem). Najwyraźniej Bethesda daje takie warunki i nie mogą dawać ich zbyt tanio. Jakby nie patrzeć, to jedyna duża obniżka na nowe gry Bethesdy, to wczorajsza fińska promo i noworoczna pomyłka gamersgate. Najgorsze we wszystkim jest to, że żeby mieć polską wersję gry, to trzeba kupić od Cenegi. Przeszkadza mi to, bo mimo że znam angielski, to wszystkiego jednak nie wyłapię i lubię grać w polskie wersje językowe. Co do języka PL, to problemy są też z grami 2K. Bioshock Infinite na PC w końcu był spolszczony, ale np. do Borderlands 2 muszą robić fani spolszczenie (Iron Squad).
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

28 kwie 2013, o 16:07

Pal licho ceny, niemniej wersję digital powinni oferować od samego początku ;D Nie mam miejsca na pudła w domu! xD
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 9 razy

28 kwie 2013, o 16:27

Skapiradlo pisze: 3. Absolutnie nie chcę by zabrzmiało to niegrzecznie, ale naprawdę warto przemyśleć w dłuższej perspektywie czasu przy większej "burzy mózgów" sprawę nieszczęsnej blokady PL rynku na gry Bethesdy - to jest główny zarzut i powód wrogości w stosunku do Cenegi jako wydawcy, z jakim się spotykam.
Z tym to raczej do Rosji musiałbyś jechać, Cenega nie ma tu raczej nic do gadania :P
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

28 kwie 2013, o 17:23

W erze Szkajpa, Gawarit-Gawarit, maili, telefonów oraz gołębi pocztowych nie trzeba jechać do Rosji ;D
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 9 razy

28 kwie 2013, o 18:47

TomHa pisze: W erze Szkajpa, Gawarit-Gawarit, maili, telefonów oraz gołębi pocztowych nie trzeba jechać do Rosji ;D
Pojechałby, mauzoleum odwiedził, dobrej musztardy rosyjskiej przywiózł...
Awatar użytkownika
Redaktor
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:

28 kwie 2013, o 18:59

Ja mam pytanie do przedstawiciela niezwiązane z region lockami (a to niespodzianka!), a mianowicie:
-Czy pudełkowe Rocksmith, dostępne w waszej ofercie podpina się pod Steama?

remike: a czemu miałoby się nie podpinać?

Bo jako, że jest to gra Ubisoftu, a na stronie nie ma info o DRM, to zastanawiam się, czy ta gra ( w wersji retail ) wykorzystuje Steamworks.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2013, o 13:20 przez shav, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Przedstawiciel
Podziękowania: 4 razy

29 kwie 2013, o 13:10

sebo922 pisze: Witam mam następujące pytania , może ciut trudne do odpowiedzenia ale mam nadzieję, że przedstawiciel muve wyjaśni co nieco :)

1. Co wpływa tak na prawdę na to iż jako jeden z nielicznych krajów mamy blokady od gry bethesdy, rozumiem ciągle ogłaszacie kwestie niedogadania się i winy ze strony dostawcy ale co tak faktycznie wpływa na to iż polscy gracze mają tak ogromne problemy z kompatybilnością dlc i kupnem tych gier?

2.Czy wersja Skyrima "goty" , która niebawem ma ukazać się na zachodzie zostanie spolszczona przez was?
Ad 1.
Uff. Trudne pytanie, bo nie jesteśmy w tym wypadku żadną ze stron negocjacji. Generalnie wynika to z ustaleń negocjacyjnych pomiędzy wydawcami.

Ad. 2
Co do Skyrima, zasięgnąłem informacji i oto, jaką odpowiedź otrzymałem:
O terminie i sposobie wydania gry w Polsce poinformujemy natychmiast po zakończeniu negocjacji z Bethesdą. Także musimy poczekać na więcej szczegółów.

sergeron pisze: dałoby się zrobić rezerwowanie nagród na kompanii graczy. Chodzi mi o to, żeby było tak jak teraz, czyli po kupieniu odejmuje punkty, ale nie można ich odzyskać, ale wtedy te nagrody byłyby zarezerwowane. Żeby ch
Sprawa jest do rozważenia. Jeżeli poinformujecie wcześniej o tym w mailu i obu wysyłek nie będzie dzieliło od siebie półtora roku, to jest to do zrobienia. :)
Skapiradlo pisze: zabrzmiało to niegrzecznie, ale naprawdę warto przemyśleć w dłuższej perspektywie czasu przy większej "burzy mózgów" sprawę nieszczęsnej blokady PL rynku na gry Bethesdy - to jest główny zarzut i powód wrogości w stosunku do Cenegi jako wydawcy, z jakim się spotykam. W mojej ocenie wydawcy w PL długoterminowo przynosi ona więcej szkody niż pożytku, bo kto chce i tak znajdzie sposób by kupić gry Bethesdy poza Polską i Steamem bezpośrednio, a zła prasa wokół Cenegi/1C w PL przez to nadal się utrzymuje. Tak wiem, "umowy z wydawcami itp" ale każda umowa w dłuższej perspektywie czasu jest możliwa do negocjacji, a zdjęcie tej blokady uspokoiłoby raz na zawsze złe emocje wokół wydawcy.
Świetny komentarz. Dzięki wielkie za bardzo dobry feedback. Biorę sobie do serca i przekazuję dalej.
kmpt pisze: ranie rozpocznie się tą samą promocją, m.in. na Borderlands 2, czy planujecie ją powtórzyć na koniec akcji?
2. Czy Xcom i Borderlands 2 będą miały regionlocka? Mój znajomy z Chin prosił mnie
Ad. 1
Dzień pierwsze na pewno będzie powtórzony w całości. Nie słyszałem o zmianie kolejności dni.
Ad. 2
Przyznam się, że nie wiem. Ogólnie sprawa jest o tyle trudna, że my nie odpowiadamy za działanie gier poza terytorium Polski. I
TomHa pisze: , o której zresztą pisałem kiedyś na Waszym FB, czyli kwestia promocji weekendowych oraz jakiś Produktów Dnia (czy jak tam to nazwiecie ;D) Praktycznie wszystkie sklepy oferują tego typu promocje i to kilka razy w tygodniu, nawet Wasza "kąkurencja" nie śpi i co parę dni można wyhaczyć coś fajnego, taniego i steamowego ;D
Zimobranie i Wiosnobranie to fajne akcje, ale to troszkę za rzadko, żeby częściej do Was zaglądać ;}
Tak więc czekam(y) ;D
Próbujemy cały czas coś ciekawego przygotowywać. Na pewno na weekendy mamy teraz stale promocje. Do dziennych promocji też dojdziemy mam nadzieję, ale to wymaga szerszego spojrzenia na całą promocję gier. I wdrożenie całego programu może trochę potrwać. Ale to jest także mój cel, aby FB stał się miejscem z takimi promocjami.
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 78 razy
Podziękowania: 80 razy
Kontakt:

29 kwie 2013, o 18:03

1. Punkty Xbox 360 EURO 2012 - ten produkt zawiera 1800 Punktów Microsoft za które można kupić TYLKO EURO 2012 czy można zakupić każdą dowolną grę z Xbox'owego sklepu?
2. Zniżka z Kompanii Graczy -20% lub -50% na gry konsolowe zadziała na zakup koszulek, przedmiotów, punktów czy GOLDa?
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 121 razy
Podziękowania: 2 razy

29 kwie 2013, o 18:11

Hemiq pisze: 1. Punkty Xbox 360 EURO 2012 - ten produkt zawiera 1800 Punktów Microsoft za które można kupić TYLKO EURO 2012 czy można zakupić każdą dowolną grę z Xbox'owego sklepu?
To są zwyczajne MSP, jak każde inne. Podobnie jest z doładowaniem portfela PSN brandowanym EURO 2012.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 2 razy
Kontakt:

30 kwie 2013, o 07:19

muve.pl pisze: Jesteśmy w trakcie konstruowania oferty. Ostatnio wprowadziliśmy Star Treka, całkiem tanio: http://bit.ly/muvepl_Star_Trek_Blu_Ray.
Dziękuję za odpowiedź. Można poznać przybliżony czas wdrożenia oferty?
Awatar użytkownika
Przedstawiciel

30 kwie 2013, o 09:43

Hemiq pisze: 1. Punkty Xbox 360 EURO 2012 - ten produkt zawiera 1800 Punktów Microsoft za które można kupić TYLKO EURO 2012 czy można zakupić każdą dowolną grę z Xbox'owego sklepu?
2. Zniżka z Kompanii Graczy -20% lub -50% na gry konsolowe zadziała na zakup koszulek, przedmiotów, punktów czy GOLDa?
Ad. 1
Każdą dowolną.

Ad. 2
Kody działają tylko na gry.
Lukop pisze:
muve.pl pisze: Jesteśmy w trakcie konstruowania oferty. Ostatnio wprowadziliśmy Star Treka, całkiem tanio: http://bit.ly/muvepl_Star_Trek_Blu_Ray.
Dziękuję za odpowiedź. Można poznać przybliżony czas wdrożenia oferty?
Na razie nie mamy daty wdrożenia.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 4 razy
Kontakt:

7 maja 2013, o 11:20

muve.pl pisze:
Hemiq pisze: (...)
Ad. 2
Kody działają tylko na gry.
Działają? To chyba za dużo powiedziane.
Mam już dwa, które nie działają...
Niby można napisać maila, ale na odpowiedź na wcześniejszego czekam już ponad 2 tygodnie.

Czy można liczyć na jakiś zwrot akcji w tym temacie?
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 17 razy
Kontakt:

8 maja 2013, o 08:08

Czy jest możliwość użycia zniżki 20% na gry konsolowe na grę z pierwszej grupy efektu zestawów i jednocześnie dodać sobie grę z drugiej grupy?

Czy napisanie do Was prośby o dodanie jakiegoś tytułu do efektu zestawów rzeczywiście ma szansę powodzenia? :)
Awatar użytkownika
Przedstawiciel

8 maja 2013, o 13:43

Wolf Moon pisze:
muve.pl pisze:
Hemiq pisze: (...)
Działają? To chyba za dużo powiedziane.
Mam już dwa, które nie działają...
Niby można napisać maila, ale na odpowiedź na wcześniejszego czekam już ponad 2 tygodnie.

Czy można liczyć na jakiś zwrot akcji w tym temacie?
Kraczykruk pisze: Czy jest możliwość użycia zniżki 20% na gry konsolowe na grę z pierwszej grupy efektu zestawów i jednocześnie dodać sobie grę z drugiej grupy?

Czy napisanie do Was prośby o dodanie jakiegoś tytułu do efektu zestawów rzeczywiście ma szansę powodzenia? :)
Hej,
WolfMoon:

No pewnie. Pisz na maila, które kody nie działają i coś zaradzimy. Głowę dam, że nie możesz 2 tygodnie czekać na maila, bo wszystkie od 3-4 tygodni obsługuję ja. :) Napisz jeszcze raz proszę, zobaczę, co i jak.

Kraczykruk:
Efekty zestawów nie łączą się z żadnymi innymi promocjami, oprócz kuponów kwotowych.

Co do dodawania gier - nie ma problemu. Tzn. nie możemy obiecać, że dodamy, ale gwarantuje, że sprawdzimy, czy możemy dodać. Tak to zresztą działa. :)
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 41 razy
Podziękowania: 20 razy
Kontakt:

8 maja 2013, o 15:19

No to moze czas na Injustice na PS3 do grupy B?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 32 razy
Kontakt:

9 maja 2013, o 07:34

Czy planujecie jakąś promocję na dzień dziecka? Jeśli tak to czy szanowny przedstawiciel muve mógłby uchylić nam rąbka tajemnicy i zdradzić co znajdzie się na tej wyprzedaży - gry retail, digital, gadżety?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 5 razy
Kontakt:

9 maja 2013, o 09:22

Przepraszam czy te ceny sa ostateczne?

http://muve.pl/promocje/muve-idzie-na-komunie
ODPOWIEDZ