Steam - temat ogólny

Okazyjne ceny gier na PC z dystrybucji elektronicznej. Klucze Steam, GOG, Origin, Uplay itd
Regulamin forum
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

26 paź 2019, o 11:14

Witam,
kupiłem ostatnio 10 gier na STEAM i oddałem 10 gier - niestety przy 10 już nie oddali -"Nie możemy zwrócić ci środków za tę transakcję w związku z wieloma zwrotami dokonanymi w ostatnim czasie. Pamiętaj, że zwrot pieniędzy nie jest sposobem na wypróbowanie gry." Testowo kupiłem jeszcze inna na oddanie i tez ten sam komunikat - jest to jakiś ban na oddawanie czy co?

Czy jest jeszcze szansa zwrotu czy raczej już nie oddadzą. Ogólnie chciałem te gry kupić w promocji na wyprzedaży.

Proszę o jakąś rade.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 20 razy
Kontakt:

Re: Steam - temat ogólny

26 paź 2019, o 11:25

Zone14 pisze: Witam,
kupiłem ostatnio 10 gier na STEAM i oddałem 10 gier - niestety przy 10 już nie oddali -"Nie możemy zwrócić ci środków za tę transakcję w związku z wieloma zwrotami dokonanymi w ostatnim czasie. Pamiętaj, że zwrot pieniędzy nie jest sposobem na wypróbowanie gry." Testowo kupiłem jeszcze inna na oddanie i tez ten sam komunikat - jest to jakiś ban na oddawanie czy co?

Czy jest jeszcze szansa zwrotu czy raczej już nie oddadzą. Ogólnie chciałem te gry kupić w promocji na wyprzedaży.

Proszę o jakąś rade.
Najlepiej zapytaj supportu, bo skąd mamy to wiedzieć? :)
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 18 razy
Kontakt:

26 paź 2019, o 12:13

Zone14 pisze: kupiłem ostatnio 10 gier na STEAM i oddałem 10 gier
...
Testowo kupiłem jeszcze inna na oddanie
Testowo? Testujesz cierpliwość pracowników supportu czy co? Kupujesz gry, zakładając z góry że zaraz zrobisz na nie refund? "Kupiłem na oddanie..." - czegoś tutaj nie rozumiem... Opcja zwrotów nie służy do zabawy. Nie ma się co dziwić że taka ilość w jednym czasie została potraktowana jako nadużycie.
Zone14 pisze: Proszę o jakąś rade.
Dokonuj zwrotów tylko wtedy, kiedy naprawdę musisz. Kupowanie hurtem, żeby po chwili zwrócić hurtem to czysty idiotyzm. Gdzie jest sens? Będą blokować takie działania i jest to jak najbardziej zrozumiałe. A jeśli już musisz się tak bawić i robić te zwroty, to rób maksymalnie jeden refund na dobę. A najlepiej w jak najdłuższych odstępach czasu.
Awatar użytkownika
Predator
Discord: ! ! Ejdrien.#0596
Podziękował: 55 razy
Podziękowania: 37 razy
Kontakt:

26 paź 2019, o 12:25

Zone14 pisze: Witam,

Proszę o jakąś rade.
Przeczytaj jeszcze raz ten fragment: "Nie możemy zwrócić ci środków za tę transakcję w związku z wieloma zwrotami dokonanymi w ostatnim czasie. Pamiętaj, że zwrot pieniędzy nie jest sposobem na wypróbowanie gry."
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 15 razy
Podziękowania: 27 razy
Kontakt:

26 paź 2019, o 13:31

Ja np kupuje 1-3 na raz (nie razem). I oddaje jeśli mi nie przypasi. Spokojnie koło 100 w ten sposób zwróciłem, ale nigdy nie przekroczyłem 10 zwrotów w miesiącu. Od czasu do czatu warto opisać powód zwrotu np: że są błędy w grze or na twoim kompie z jakiegoś powodu nie działa tak jakbyś sobie życzył.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 28 razy
Podziękowania: 39 razy
Kontakt:

28 paź 2019, o 18:43

Od jakiegoś czasu mam problem ze skaczącą szybkością pobierania. W peaku mam 16-18 mb/s, ale przeważnie prędkość pobierania oscyluje w granicach 6-8 mb/s, a często spada do 1-2 mb/s co jest wkurzające.
Robiłem speed test i z łączem wszystko w porządku. Próbowałem zmienić region pobierania na Niemcy (kiedyś pomagało), ale nie było widocznych zmian na lepsze :/ Jakiś pomysł co z tym zrobić?
Awatar użytkownika
Członek zespołu
Podziękował: 122 razy
Podziękowania: 60 razy
Kontakt:

28 paź 2019, o 19:02

kmpt pisze: Od jakiegoś czasu mam problem ze skaczącą szybkością pobierania. W peaku mam 16-18 mb/s, ale przeważnie prędkość pobierania oscyluje w granicach 6-8 mb/s, a często spada do 1-2 mb/s co jest wkurzające.
Robiłem speed test i z łączem wszystko w porządku. Próbowałem zmienić region pobierania na Niemcy (kiedyś pomagało), ale nie było widocznych zmian na lepsze :/ Jakiś pomysł co z tym zrobić?
Korzystasz z tego nowego klienta Beta? Ja u siebie zauważyłem, że gdzieś właśnie od momentu jak się przełączyłem to mam takie dziwne skoki.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 9 razy
Kontakt:

28 paź 2019, o 19:24

Steam padł czy jak?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 15 razy
Podziękowania: 27 razy
Kontakt:

28 paź 2019, o 19:33

yep, u mnie: Error Code: -105
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 6 razy
Kontakt:

28 paź 2019, o 19:39

Jeszcze sie dziwicie?
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 9 razy
Kontakt:

28 paź 2019, o 19:39

Co w tym dziwnego, że steam nie ogarnia wyprzedaży. Tak jest zawsze, co wyprzedaż, ale spokojnie nie ma co kupować, poczekać do piątku na Humble, a nóż coś wrzucą co się kupi?:P
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 8 razy
Podziękowania: 43 razy
Kontakt:

28 paź 2019, o 19:54

warhameron
yep, u mnie: Error Code: -105
He He jestem lepszy, u mnie Error Code: -118
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

28 paź 2019, o 21:13

Zastanawiałem się dlaczego nie działa steam, zupełnie zapomniałem o wyprzedaży. Czy nie mogło tylko kulturalnie sklepu wywalić?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 26 razy
Podziękowania: 32 razy
Kontakt:

28 paź 2019, o 22:01

110/938 stron i stypa ;/
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

28 paź 2019, o 22:07

FotelSkrzypi pisze: Korzystasz z tego nowego klienta Beta? Ja u siebie zauważyłem, że gdzieś właśnie od momentu jak się przełączyłem to mam takie dziwne skoki.
Nie korzystam. Właśnie pobierałem Crash Bandicoot i znowu mam wahania od 1mb/s do 16 mb/s :/
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękowania: 61 razy

28 paź 2019, o 22:09

kmpt pisze:
FotelSkrzypi pisze: Korzystasz z tego nowego klienta Beta? Ja u siebie zauważyłem, że gdzieś właśnie od momentu jak się przełączyłem to mam takie dziwne skoki.
Nie korzystam. Właśnie pobierałem Crash Bandicoot i znowu mam wahania od 1mb/s do 16 mb/s :/
Może dysk stary i z zapisem nie wyrabia? :dziadek:
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

28 paź 2019, o 22:12

Możliwe, bo faktycznie ma parę lat na karku, jak będę miał możliwość to sprawdzę jak ze ściąganiem na nowszym hdd. Dzięki.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 26 razy
Podziękowania: 32 razy
Kontakt:

28 paź 2019, o 22:30

bolesna prawda pisze:
kmpt pisze:
Może dysk stary i z zapisem nie wyrabia? :dziadek:
Dysk zeby nie wyrabial musialby leciec zapis rzedu 100megabajtow/s a nie 16megabitow = niecale 2 megabajty (z tego co napisane, widze megabity mb). Stare dyski co maja ponad 10 lat mogą faktycznie przy 100 megabajtach na s nie wyrabiac... choc seagate z 2007r spokojnie ponad 100 megabajtow/s zapisuje... Mozliwe ze pofragmentowany dysk lub za duzo peracji dyskowych robione na 1 dysku - np wlaczona gra i wypakowywanie jakiego duzego obrazu iso + pobieranie na ten sam dysk i mamy juz problem :)
Awatar użytkownika
VIP
Discord: sergeron#4810
Podziękował: 108 razy
Podziękowania: 47 razy
Kontakt:

29 paź 2019, o 00:27

Zone14 pisze: "Nie możemy zwrócić ci środków za tę transakcję w związku z wieloma zwrotami dokonanymi w ostatnim czasie. Pamiętaj, że zwrot pieniędzy nie jest sposobem na wypróbowanie gry."
Trochę mnie to zaciekawiło. Tylko raz zrobiłem zakup w ten sposób, żeby sprawdzić czy gra mi podejdzie, ale do tej pory myślałem, że jeden z celów zwrotów to własnie wypróbowanie gry. Sporo razy słyszałem, że teraz już niepotrzebne dema, bo można sobie wypróbować i zrobić zwrot a tu się okazuje, że nie po to jest ta funkcja.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękowania: 41 razy
Kontakt:

29 paź 2019, o 01:37

Temat nie tylko o CS:GO, ale w zasadzie sporo handlu się opiera o klucze. Wrzucę też więc tutaj, jak mod uzna że dubel to usunę :D

https://blog.counter-strike.net/index.p ... /10/26113/
At this point, nearly all key purchases that end up being traded or sold on the marketplace are believed to be fraud-sourced. As a result we have decided that newly purchased keys will not be tradeable or marketable.
ODPOWIEDZ