Steam - temat ogólny

Okazyjne ceny gier na PC z dystrybucji elektronicznej. Klucze Steam, GOG, Origin, Uplay itd
Regulamin forum
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 6 razy
Kontakt:

1 sie 2019, o 16:55

Armin pisze:
Sokon pisze: No to muszial duze giftow sprzedavac :)

chwalił się że podczas letniego sejlu około 800 giftow, ile w tym prawdy nie wiadomo ale duzo osob tam na wykopie od niego brrało gierki
To musiał mieć naprawdę sporą sumke w portfelu do wyprania.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 126 razy
Podziękowania: 138 razy
Kontakt:

Re: Steam - temat ogólny

1 sie 2019, o 17:15

Dejw pisze:
Armin pisze:
Sokon pisze: No to muszial duze giftow sprzedavac :)

chwalił się że podczas letniego sejlu około 800 giftow, ile w tym prawdy nie wiadomo ale duzo osob tam na wykopie od niego brrało gierki
To musiał mieć naprawdę sporą sumke w portfelu do wyprania.

wlaśnie zgoglowalem jaki jest limit walleta i niby 2000$ o ile sie nic nie zmienilo od 2018r

podczas sejlu wklejalem tu jego skriny bo miał wtedy z tych zniżek 17zl za żetony ponad 3 tys zl

Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
Podziękował: 139 razy
Podziękowania: 92 razy
Kontakt:

1 sie 2019, o 17:59

Grę Ci zostawili chociaż?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

1 sie 2019, o 23:16

Seyonne pisze: Grę Ci zostawili chociaż?

nie rozumne pytania ;d

a tu poniżej chyba moj rekord po prawie roku sprzedała mi się jakaś karta, od zeszlego roku nie zajmowalem się jakoś idlowaniem kart i ich sprzedawaniem to jakies tam stare jeszcze leżą na rynku, a swoją drogą kiedys bylo tak że automatycznie chyba po 6 miesiącach niesprzedane schodziły do ekwipunku, widocznie coś zmienili z tym

Obrazek
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 12 razy
Podziękowania: 28 razy
Kontakt:

1 sie 2019, o 23:26

Mnie tam najstarsze itemy wiszą już ponad półtora roku
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 6 razy
Kontakt:

2 sie 2019, o 06:13

Armin pisze: wlaśnie zgoglowalem jaki jest limit walleta i niby 2000$ o ile sie nic nie zmienilo od 2018r

podczas sejlu wklejalem tu jego skriny bo miał wtedy z tych zniżek 17zl za żetony ponad 3 tys zl

Obrazek
To chyba znalazł sposób na trzepanie tych zniżek hurtowo. ;)
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 17 razy
Kontakt:

2 sie 2019, o 10:24

Armin pisze: a tu poniżej chyba moj rekord po prawie roku sprzedała mi się jakaś karta, od zeszlego roku nie zajmowalem się jakoś idlowaniem kart i ich sprzedawaniem to jakies tam stare jeszcze leżą na rynku, a swoją drogą kiedys bylo tak że automatycznie chyba po 6 miesiącach niesprzedane schodziły do ekwipunku, widocznie coś zmienili z tym
Obrazek
Dalej po pół roku wracają do ekwipunku, jeśli nikt ich nie kupi, a jest ich cała masa wystawiona (i sprzedawana). Natomiast kiedy kart jest relatywnie mało (w danym progu cenowym lub w ogóle), to wtedy będą wisieć do oporu, szczególnie kiedy trafi się z ceną (wystawiłem dwie te same karty; jedna - ta tańsza - wróciła, droższa wisiała dłużej, aż ktoś ją kupił). Co najmniej od 2-3 lat tak jest, bo tak pamiętam najstarszą wystawioną kartę :) A od około roku wisi mi chyba z kilkadziesiąt kolejnych.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

2 sie 2019, o 11:07

Czy można zmienić na Steamie walutę na Euro lub dać koledze niemcowi login i hasło, aby kupił grę? Bo ten BF Bad Company 2 za 2,49 ojro kusi xd
Wiem, że na pewno nie można zmieniać na argentyńskie peso i ruble, ale nie wiem jak z euro
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 28 razy
Kontakt:

2 sie 2019, o 11:21

Jak masz na tyle zaufanego kumpla w DE żeby mu dawać swojego logina, to prześlij mu te 2,5 euro paypalem i poproś go o kupno gifta. Tylko sprawdź czy czasem niemiecka wersja jakaś nie wykastrowana jest bo oni często w tego typu grach mają debilne ograniczenia
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

2 sie 2019, o 13:37

lewriczin pisze: Jak masz na tyle zaufanego kumpla w DE żeby mu dawać swojego logina, to prześlij mu te 2,5 euro paypalem i poproś go o kupno gifta. Tylko sprawdź czy czasem niemiecka wersja jakaś nie wykastrowana jest bo oni często w tego typu grach mają debilne ograniczenia
Nie no, jest zaufany, bo bardzo długo się znamy i nawet współdzielimy ze sobą konta PSN, a chciałbym wykorzystać kase z portfela Steam
Awatar użytkownika
Moderator
Podziękował: 351 razy
Podziękowania: 71 razy
Kontakt:

2 sie 2019, o 14:12

Kondzoj pisze: Czy można zmienić na Steamie walutę na Euro lub dać koledze niemcowi login i hasło, aby kupił grę? Bo ten BF Bad Company 2 za 2,49 ojro kusi xd
Wiem, że na pewno nie można zmieniać na argentyńskie peso i ruble, ale nie wiem jak z euro
Spokojnie możesz to zrobić. Pamiętaj że taka zmiana regionu sklepu jest możliwa raz na 2 tyg i będziesz w euro nawet jak ponownie zalogujesz się w Polsce. No i nie wiem czy będziesz mógł w tym czasie płacić tymi samymi metodami co dotychczas (tylko portfel steam Ci samoistnie się prze-konwertuje). Jak sam wyjechałem na Ukrainę na kilka tygodni i mogłem doładowywać konto jedynie za pomocą kart podarunkowych.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 19 razy
Kontakt:

5 sie 2019, o 20:12

U was też podczas pobierania/instalowania jakiejkolweik gry zasysa się to za każdym razem?
Obrazek
Wiem mniej więcej o co chodzi, co to jest itd... Bardziej chodzi mi o częstotliwość pobierania. Kiedyś to bardzo sporadycznie się pobierało, a teraz dosłownie za każdym razem i przy każdej grze. U was jest tak samo?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 45 razy
Kontakt:

5 sie 2019, o 20:16

SK4ND4L pisze: U was też podczas pobierania/instalowania jakiejkolweik gry zasysa się to za każdym razem?

Wiem mniej więcej o co chodzi, co to jest itd... Bardziej chodzi mi o częstotliwość pobierania. Kiedyś to bardzo sporadycznie się pobierało, a teraz dosłownie za każdym razem i przy każdej grze. U was jest tak samo?
Tak.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

5 sie 2019, o 20:29

u mnie tego nie pobiera, być może pobrało cos takiego za pierwszym razem i teraz spokój
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 39 razy
Podziękowania: 69 razy
Kontakt:

5 sie 2019, o 22:50

Armin pisze: u mnie tego nie pobiera, być może pobrało cos takiego za pierwszym razem i teraz spokój
Ja mam tak samo, kiedys sie to pobralo nawet nie wiem kiedy a teraz nie pobiera sie to przy zadnej grze.
Awatar użytkownika
Predator
Discord: ! ! Ejdrien.#0596
Podziękował: 59 razy
Podziękowania: 43 razy
Kontakt:

6 sie 2019, o 11:47

Ja za to od paru dni nie mogę wejść w Powiadomienia na PC i na telefonie.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 39 razy
Podziękowania: 69 razy
Kontakt:

6 sie 2019, o 12:00

Armin pisze: tak się kończy handelek na stimie (zbanowali tego z wykopu co sprzedawal gry za 80-85%):

Obrazek
Bardzo dobrze, nalezy tepic januszy zlodziejow. Jeszcze gdyby temu ****** pobanowali konta co sprzedaje dostepy do gier i namawia wszystkich do takiej samej dzialanosci i sie chwali ze ile to on w tydzien nie zarobi na handlu grami. Nie wie czym handluje burak i prokuratura nic mu nie zrobila tylko umorzyla sledztwo (chwali sie buc na roznych grupach) - mowa o tym gówniaku https://www.facebook.com/pustekonto17 Steam powinien zacząc banowac takie konta gdzie na raz z kilkuinastu ip jest sie zalogowanym itd lub reagowac na zglaszanie takich *******. Ewentualnie zmasowana akcja kupowani gierek u typka i kazda osoba usuwa mu gry to burak nienadązy je przywracac i sypac negatywami mu i po sprawie by bylo :)
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 18 razy
Kontakt:

6 sie 2019, o 12:55

No to w końcu był ban za masowy handel giftami czy sprzedawanie dostępu do konta - bo jedno raczej przeczy drugiemu. Przecież nikt rozsądny nie da dostępu do konta gdzie w portfelu ma kilkaset albo i kilk tys. zł gabenozłotówek.

Zresztą nie wiem o co się spinasz - świata nie naprawisz. Steam toleruje dostęp do konta z wielu IP to ich problem, nie nasz. Zresztą jakoś mi nie szkoda Valve - kombinowali by ograniczyć uprawnienia konsumenckie i do odsprzedawania niechcianych już gier, że "sprzedają usługę a nie gry" to mają - sprawa wypadła z ścigania publicznoskargowego, a Valve ma najwyraźniej handel współdzielonymi kontami na jakimś lokalnym Allegro w głębokim poważaniu. Przecież wystarczyłoby jedno oficjalne pismo uprawnionego przedstawiciela Valve do Allegro i sprawa by się skończyła w trymiga tak jak swego czasu C+ ukróciła handel ich tunerami.
Mnie tam te multidostępy do kont Valve na Allegro ani ziębią ani grzeją - no może poza tym że przez zalew takich aukcji ciężko wyszukać normalną grę na Allegro jeśli szuka się czasem czegoś już wyprzedanego w normalnych sklepach jak np: Deus Ex: Human Revolution Augmented Edition, ale z drugiej strony jak ludzie mają sięgać po jakieś cracki, torrenty i inny syf i potem siać trojanami na pół internetu to może i lepiej. Naprawdę chcesz zachowywać się jak pies ogrodnika? Co z tego Ci przyjdzie?
Awatar użytkownika
VIP
Discord: sergeron#0799
Podziękował: 108 razy
Podziękowania: 51 razy
Kontakt:

6 sie 2019, o 15:24

Ja mam przeciwko multidostępom dwa zastrzeżenia. Pierwsze to to co napisałeś czyli utrudnienie przy szukaniu jakiejś gry w najniższej cenie, która nie jest dostępem do konta. Druga to to, że za pirackie gry się przynajmniej nie płaciło.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

6 sie 2019, o 16:56

pelikulas pisze:
Armin pisze: tak się kończy handelek na stimie (zbanowali tego z wykopu co sprzedawal gry za 80-85%):

Obrazek
Bardzo dobrze, nalezy tepic januszy zlodziejow. Jeszcze gdyby temu ****** pobanowali konta co sprzedaje dostepy do gier i namawia wszystkich do takiej samej dzialanosci i sie chwali ze ile to on w tydzien nie zarobi na handlu grami. Nie wie czym handluje burak i prokuratura nic mu nie zrobila tylko umorzyla sledztwo (chwali sie buc na roznych grupach) - mowa o tym gówniaku https://www.facebook.com/pustekonto17 Steam powinien zacząc banowac takie konta gdzie na raz z kilkuinastu ip jest sie zalogowanym itd lub reagowac na zglaszanie takich *******. Ewentualnie zmasowana akcja kupowani gierek u typka i kazda osoba usuwa mu gry to burak nienadązy je przywracac i sypac negatywami mu i po sprawie by bylo :)

do sprzedaży walleta nic nie mam, ale ten multi dostęp do jednego konta to faktycznie przegięcie, jedyny plus tego taki że za kilka zl można sobie sprawdzić czy działa jakaś gra jeśli ktoś nie chce się bawić w warezy
ODPOWIEDZ