Steam - temat ogólny

Okazyjne ceny gier na PC z dystrybucji elektronicznej. Klucze Steam, GOG, Origin, Uplay itd
Regulamin forum
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 14 razy
Podziękowania: 26 razy
Kontakt:

17 gru 2014, o 10:55

xpaco pisze:
Kuba pisze: Zeby steam nie zrobil tak jak Apple wczoraj o 19 oo http://store.apple.com/ru, chodza pogloski ze dolar ma sie pojawic w sklepie steam w regionie ru.
Masz jakieś jakie źródło tego?
W sumie jest to możliwe bo w wiadomościach ostatnio mówili, że nawet zwykłe sklepy na bieżąco regulują ceny do wartości dolara.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

Re: steam - temat ogólny

17 gru 2014, o 10:56

@dantevelibc
No tak to może rzeczywiście działać i oczywiście zalatauje 100% banem, ale mi chodziło bardziej o bezpośredni zakup w sklepie STEAM, a nie o przyjęcie i aktywowanie giftu poprzez VPN.
Awatar użytkownika
Robin Hood

17 gru 2014, o 10:59

xpaco pisze:
Kuba pisze: Zeby steam nie zrobil tak jak Apple wczoraj o 19 oo http://store.apple.com/ru, chodza pogloski ze dolar ma sie pojawic w sklepie steam w regionie ru.
Masz jakieś jakie źródło tego?
https://twitter.com/riotpxl/status/544834894833385472
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 192 razy
Podziękowania: 285 razy
Kontakt:

17 gru 2014, o 11:07

dantevelibc pisze: Już są sprzedawcy oferujący dostęp do VPN ruskiego. Kupujesz od nich gifta przez vpn odpalasz steama i odpierasz i odpakowujesz zakupioną gierkę.
Problem w tym, że to może grozić banem konta. Ryzyko moim zdaniem jest za duże. :E
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 15 razy
Kontakt:

17 gru 2014, o 11:40

Co by mnie bardzo cieszyło. Oznaczałoby wreszcie koniec manipulowania rynkiem community przez iwanów ze śmieciową walutą zawsze mogących ustawić się 1 kopiejkę nad/pod ceną w innej walucie. Inna sprawa że steam powinien NAJPIERW przeliczać z waluty narodowej na dolary (najwięcej transakcji na rynku) a dopiero potem takie oferty w jednej wspólnej walucie wystawiać, bo to dowalili z rynkiem społeczności z ofertami każda w innej walucie to jest jakieś nieporozumienie i żaden poważny rynek walutowy, a nie sklep z zabawkami (inna sprawa że za setki milionów USD) by sobie na taką amatorszczyznę nie pozwolił.

A co do nie kupowania u Iwana. Zaraz będą lamenty, ale mnie to cieszy - zadajcie sobie pytanie czy chcecie wspierać finansowo ludzi którzy w około 90% wspierają politykę imperialną/siłową Rosji Putina? Gaben ułatwił wam po prostu podjęcie właściwej z punktu etycznego decyzji ;P
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 7 razy
Podziękowania: 6 razy
Kontakt:

17 gru 2014, o 11:43

Gaben nie ułatwił tylko podjął za nas, zdjął nam z barek ciężar podjęcia tej decyzji ;) Ale z resztą się całkowicie zgadzam :)
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 36 razy
Kontakt:

17 gru 2014, o 11:48

Skapiradlo pisze:
A co do nie kupowania u Iwana. Zaraz będą lamenty, ale mnie to cieszy - zadajcie sobie pytanie czy chcecie wspierać finansowo ludzi którzy w około 90% wspierają politykę imperialną/siłową Rosji Putina? Gaben ułatwił wam po prostu podjęcie właściwej z punktu etycznego decyzji ;P
Serio? Co ma Sasza-handlarz do polityki Putina? Nic, po prostu sobie dorabiał, żeby mieć za co sobie kupić gierki czy inne "towary luksusowe".

EDIT.

Niemniej jednak z częścią Twojego postu dotyczącego rynku całkowicie się zgadzam, nieprawdopodobnie Iwany mnie wkurzały swoim przebijaniem.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 1 raz
Kontakt:

17 gru 2014, o 11:50

ale jaja z tym handlem ... choć w sumie się nie dziwie że to wprowadzili :P
Awatar użytkownika
Robin Hood

17 gru 2014, o 11:51

Skapiradlo pisze: A co do nie kupowania u Iwana. Zaraz będą lamenty, ale mnie to cieszy - zadajcie sobie pytanie czy chcecie wspierać finansowo ludzi którzy w około 90% wspierają politykę imperialną/siłową Rosji Putina? Gaben ułatwił wam po prostu podjęcie właściwej z punktu etycznego decyzji ;P
Jeśli kupisz coś od Iwana to zasilasz tym samym jego prywatną kieszeń. Nie płacisz za to za co on wyda pieniądze. To, że idąc do sklepu zasila gospodarkę swojego państwa ... cóż - wierz mi, nie chcesz wiedzieć na co idą podatki z Twojej czy z Twoich rodziców kieszeni. No i ten szacunek 90% (szacunek - od szacowania) - ciężko tu mówić o jakiejkolwiek etyce : ot daleko idące wnioski ale nie wykluczam iż mogę się mylić w swojej opinii.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 4 razy

17 gru 2014, o 11:52

RoyKeane pisze:
Skapiradlo pisze:
Serio? Co ma Sasza-handlarz do polityki Putina? Nic, po prostu sobie dorabiał, żeby mieć za co sobie kupić gierki czy inne "towary luksusowe".

EDIT.

Niemniej jednak z częścią Twojego postu dotyczącego rynku całkowicie się zgadzam, nieprawdopodobnie Iwany mnie wkurzały swoim przebijaniem.
Ma, bo jakby nie dorabiał na gierki, musiałby na nie normalnie zarobić i byłby mnie zadowolony. Jakby był mnie zadowolony to może powiedział by coś w sprawie np. wysyłania bez zezwolenia myśliwców i floty na teren NATO i EU, tak to siedzi i gra :P
Awatar użytkownika
Robin Hood

17 gru 2014, o 11:53

lukaswey pisze:
RoyKeane pisze:
Skapiradlo pisze:

EDIT.

Ma, bo jakby nie dorabiał na gierki, musiałby na nie normalnie zarobić i byłby mnie zadowolony. Jakby był mniej zadowolony to może powiedział by coś w sprawie np. wysyłania bez zezwolenia myśliwców i floty na teren NATO i EU, tak to siedzi i gra :P
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 36 razy
Kontakt:

17 gru 2014, o 11:56

lukaswey pisze:
Ma, bo jakby nie dorabiał na gierki, musiałby na nie normalnie zarobić i byłby mnie zadowolony. Jakby był mnie zadowolony to może powiedział by coś w sprawie np. wysyłania bez zezwolenia myśliwców i floty na teren NATO i EU, tak to siedzi i gra :P
Chyba sobie żartujesz :D, większość ruskich handlarzy, z którymi rozmawiałem popiera w 100% to co robi Putin, zresztą koniec tematu, bo nijak to się ma do Steama i jego polityki.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 9 razy
Kontakt:

17 gru 2014, o 11:58

Bardzo ładnie wyglądają dziś wykresy cen kluczy na rynku Steam.
Zima nadciąga, idziemy na południe :D
Awatar użytkownika
Robin Hood

17 gru 2014, o 12:00

RoyKeane pisze:
lukaswey pisze:
Chyba sobie żartujesz :D, większość ruskich handlarzy, z którymi rozmawiałem popiera w 100% to co robi Putin, zresztą koniec tematu, bo nijak to się ma do Steama i jego polityki.
Ok koniec, wracając do steamowych rzeczy, dalej gry będzie można tanio kupować, zostają różne promocje, czyszczenia magazynów i oczywiście bundle więc tragedii jakoś nie przewiduje :)
Awatar użytkownika
Łowca

17 gru 2014, o 12:11

Łooo! Dzisiaj miałem kupić kilkanaście kluczy na winter sale'a, ale wujek Gaben chyba zamyka interes. Zostały mi dwa klucze, więc myślę czy by sobie nie kupić trochę itemów do TF2. Ciekawe jak teraz Kinguin sobie poradzi. :E
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 9 razy
Podziękowania: 9 razy
Kontakt:

17 gru 2014, o 12:15

Pierwszy lepszy komentarz na steamgifts

"Jak GabeN ukradł świeta"
Awatar użytkownika
Łowca

17 gru 2014, o 12:54

A ja się cieszę.

Najbardziej mnie śmieszą protesty i narzekania ludzi co mają po 500 i więcej gier na Steamie z czego zagrali może w 50 i płaczą, że teraz skończy się handel. Jak was jara handlowanie to zapraszam na giełdę.
Ja osobiście nigdy nie kupował kluczy z allegro, z keyshopów czy z innych regionów niż EU i USA i mogłem bez problemu kupować praktycznie wszystkie tytuły które mnie interesowały (może poza Assetto Corsa) bez wydania więcej niż 30 PLN za grę.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 7 razy
Podziękowania: 13 razy
Kontakt:

17 gru 2014, o 13:01

Bo to tylko handlarze płaczą, osoby, które kupują tylko dla siebie i żeby pograć, a nie do megakolekcji, obchodzi to tyle co zeszłoroczny śnieg.
Awatar użytkownika
Administrator
Discord: remike#9022
Podziękował: 570 razy
Podziękowania: 56 razy
Kontakt:

17 gru 2014, o 13:08

raistand pisze:
ochodzkiryszard pisze:
podejrzewam że każdy kto miał wydać kase na klucze spoza portfela steam i tradeowac je z ruskimi i azja, to tego nie zrobi.
zlapie najwieksze promo za srodkie ze steam wallet i juz. koniec koncow - odczuje to valve i wydawcy.
No właśnie.
Pieniądze które wydałbyś poprzez tradera (od tego prowizję ściąga trader+valve) wydasz bezpośrednio w sklepie steama (odpada trader). Kupisz nie trzy gry a jedną ale kasy zostawisz tyle samo. A księgowi Gabena potrafią liczyć na pewno. Stratni na tym nie będą.
Tu się nie zgadzam. Zamiast kupić na Steamie, udasz się do innego sklepu lub kupisz pudełko/klucz z pudełka w keyshopie. Akurat handlowanie giftami było Valve na rękę.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

17 gru 2014, o 13:09

tigritron pisze: Bo to tylko handlarze płaczą, osoby, które kupują tylko dla siebie i żeby pograć, a nie do megakolekcji, obchodzi to tyle co zeszłoroczny śnieg.
Mnie obchodzi, i tak lubie sobie pograc i nie tworze mega kolekcji.
A obchodzi mnie dlatego, ze przyporzadkowano nas do najdrozszego regionu na steamie, razem z takimi np. Niemcami.
Gdzie w PL nadal zarabia sie w zlotowkach a nie w € i roznice z tego plynace sa kolosalne.
Przeciez nam pod wzgledem zarobkow, nadal jednak blizej do (ujmujac to w ten sposob) regionu RUS niz EU.

Szat drzec nie bede z tego powodu, tak samo jak nie bede drzec ryja ratunku morduja.
Po prostu ogranicze swoje wydatki na steam do minimum, przestane praktykowac testowy zakup gier, przegram mniej pozycji, moze mi to na lepsze wyjdzie %-)
ODPOWIEDZ