Windows Store - temat ogólny

Okazyjne ceny gier na PC z dystrybucji elektronicznej. Klucze Steam, GOG, Origin, Uplay itd

Moderator: Redaktorzy

Regulamin działu
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Pisanie postów powielających promocje opisane wcześniej (na forum, bądź stronie głównej) karane będzie ujemnymi punktami reputacji;
4. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.

Re: Windows Store - temat ogólny

Postprzez Kraczykruk » 5 lip 2019, o 08:31

MerlinPL napisał(a):
Cień Wojny z opóźnieniem ale można już pobrać.

Wczoraj wieczorem miałem jeszcze błędy przy pobieraniu. Czy zainstalowałeś już? Czy to wersja GOLD?
  • 0

Kraczykruk
Predator

Reputacja: 19

Postprzez Nesus » 5 lip 2019, o 09:40

Kraczykruk napisał(a):
MerlinPL napisał(a):

Wczoraj wieczorem miałem jeszcze błędy przy pobieraniu. Czy zainstalowałeś już? Czy to wersja GOLD?

W Game Pass nie ma edycji Gold. Jest tylko podstawka, którą można pobrać i Definitive Edition (ze wszystkimi dodatkami), która można kupić ;)
  • 0

Nesus
Robin Hood

Reputacja: 1

Postprzez Kraczykruk » 5 lip 2019, o 09:50

Nesus napisał(a):
Kraczykruk napisał(a):
MerlinPL napisał(a):

W Game Pass nie ma edycji Gold. Jest tylko podstawka, którą można pobrać i Definitive Edition (ze wszystkimi dodatkami), która można kupić ;)

Tak chodziło mi o wersję ze wszystkimi dodatkami. Dzięki za informację.
  • 0

Kraczykruk
Predator

Reputacja: 19

Postprzez Raffael » 5 lip 2019, o 13:37

Komedii pod tytułem błąd 0x80070005 ciąg dalszy. Cudowny jest ten Windows Store, dobrze że wziąłem tego passa tylko na miesiąc.
  • 0

Obrazek
Raffael
Hitman

Medale: 3
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
Reputacja: 10

Postprzez Nesus » 5 lip 2019, o 14:34

Raffael napisał(a):Komedii pod tytułem błąd 0x80070005 ciąg dalszy. Cudowny jest ten Windows Store, dobrze że wziąłem tego passa tylko na miesiąc.

Rozwiązałem ten problem, ale wymaga to kilku kroków:
1. Na dysku na którym maja być instalowane gry wybierasz folder WindowsApp. Otwierasz go i powinien wyskoczyć Ci komunikat o "Obecnie nie masz uprawnień dostępu do tego folderu". Klikasz kontynuuj, w następnym okienku wybieramy "karta zabezpieczeń". We właściwościach folderu wybieramy "Zaawansowane", przy opcji "Właściciel" klikamy "Zmień". W okienku "Wybieranie: Użytkownik lub Grupa" wprowadzamy nazwę naszego konta na jakim działa Windows, klikamy "Sprawdź nazwy", a potem OK. Teraz pojawi nam się pole do zaznaczenia "Zmień właściciela dla podkontenerów i obiektów" - zaznaczyć. Poniżej znajduje się lista "Wpisy uprawnienia" dla każdego wpisu, szczególnie dla admnistratora ustawiamy "Pełna kontrola".
2. Kiedy mamy już pełna kontrolę nad folderem z instalacją uruchomiamy cmd jako administrator i wpisujemy regsvr32 quartz.dll
3. Następnie naciskamy Windows Logo + R i wpisujemy wsreset.exe
4. Reinstalujemy aplikację Xbox (Beta).
5. W ustawieniach systemu wybieramy Konta ---> opcje logowania ---> odznaczamy opcję: "Użyj moich informacji logowania..."
6. Wchodzimy do ustawień ---> aplikacje i usługi ---> wybieramy Usługi gier (takie szare logo xboxa) ----> opcje zaawansowane i tam w danej kolejności Przerwij, Napraw, Resetuj.
7. Ostatni krok, wchodzimy w aktualizacje i zabezpieczenia ----> wyświetl historię aktualizacji ---> odinstaluj aktualizację ---> schodzi do zakładki Microsoft Windows i tam wybieramy najnowszy wpis KB45xxxxxx i klikamy odinstaluj.
8. Komputer uruchomi sie ponownie, a my możemy instalować wszystko z Xbox (Beta) :D
  • 0

Nesus
Robin Hood

Postprzez Nesus » 6 lip 2019, o 14:41

Nesus napisał(a):
Raffael napisał(a):Komedii pod tytułem błąd 0x80070005 ciąg dalszy. Cudowny jest ten Windows Store, dobrze że wziąłem tego passa tylko na miesiąc.

Rozwiązałem ten problem...

Haha to jest najgorszy syf... Udało się pobrać Vampyra i Metro. Pierwsza z nich działała całkiem nieźle na maksymalnych ustawieniach, za to Exodus cieło się gorzej niż emo. Myślałem, że to koniec problemów, ale nie... xD Przed odpaleniem sprawdziłem w ustawieniach ile te aplikacje ważą i było odpowiednio 14 GB Vampyr i 54,8 GB Metro. Wyłączyłem komputer i poszedłem spać. Rano odpalam aplikację Xbox i gram w Sunset Overdrive. Potem chciałem odpalić pozostałe gry i niespodzianka - nic się nie dzieje. Próbuję odpalić je przez ikonki w menu Start, to przenosi mnie do sklepu Microsoftu do karty aplikacji "Usługi gier" - i co ja mam z tym zrobić? xD Wchodzę w menu Start i w opcje aplikacji i kolejna niespodzianka obie gry ważą 0B xDDD Wchodzę do folderu WindowsApp i oba foldery z grami wywalają jakiś błąd, za to w kolejnemy folderze są dwa pliki - jeden waży 14GB, drugi 54,8GB... Cholera nie wiem czy to są pliki instalacyjne czy jak xDD Odinstalowałem Metro, a ten plik 54,8GB wciąż tam jest, myślę sobie spoczko, odpalę instalację z apki Xbox, klikam "Instaluj" a tu co? Błąd 0x80070005!!! Szczerze? Walić ten durny abonament. Dobrze, że wydałem tylko 13 zł na ten syf. Przyjemniej Sunset Overdrive działa :)
  • 0

Nesus
Robin Hood

Postprzez maker3 » 18 lip 2019, o 17:28

Kilka ciekawostek.

Nie wiem czy to nowość, ale wcześniej się z tym nie spotkałem.
Wygląda na to, że Windows Store zyskał możliwość uruchamiania gier, które nie pobrały się jeszcze do końca. Oferując w tym czasie możliwość zagrania np. w pierwszy poziom.
https://i.imgur.com/w2AtmkS.jpg

Funkcja znana z konsol. Na PC ktoś inny coś takiego oferował?

Druga ciekawostka, to Gersy 5 wyglądają na natywną aplikację Win32, a nie UWP.
Trochę szkoda pełnej kontroli nad oknem aplikacji.
  • 0

maker3
Łowca

Postprzez SK4ND4L » 18 lip 2019, o 17:39

maker3 napisał(a):Kilka ciekawostek.

Nie wiem czy to nowość, ale wcześniej się z tym nie spotkałem.
Wygląda na to, że Windows Store zyskał możliwość uruchamiania gier, które nie pobrały się jeszcze do końca. Oferując w tym czasie możliwość zagrania np. w pierwszy poziom.
https://i.imgur.com/w2AtmkS.jpg

Funkcja znana z konsol. Na PC ktoś inny coś takiego oferował?

Na Blizzardzie od dawna jest taka możliwość. Na przykład StarCraft II jest grywalny, mimo że do końca pobierania/instalacji jest jeszcze kilka GB. W takim przypadku można już grać, a w tle po prostu pobierane są np. teksury wysokiej rozdzielczości. Wtedy w opcjach graficznych są niedostępne niektóre możliwości.
  • 0

Ostatnio edytowano 18 lip 2019, o 17:39 przez SK4ND4L, łącznie edytowano 1 raz
SK4ND4L
Predator

Medale: 6
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
Reputacja: 13

Postprzez Niriles » 18 lip 2019, o 17:39

Na Originie i Uplayu podobne, od jakiegoś momentu można już grać, a reszta spokojnie dalej się ściąga.
  • 0

Niriles
Predator

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)

Postprzez Nesus » 9 sie 2019, o 12:59

Wróciłem do Game Passa po 3 tygodniach, bo brat chciał zagrać w Slay the Spire, oczywiście przy próbie pobrania błąd 0x80070005 xD Już miałem wywalic to wszystko z dysku, ale Xbox (Beta) wyświetlił monit, że jest aktualizacja, postanowiłem dać mu ostatnią szansę i o dziwo Microsoft wszystko naprawił, teraz da się zainstalowc każdą grę i w nią normalnie grac w końcu :)
  • 0

Nesus
Robin Hood

Postprzez Raffael » 9 sie 2019, o 14:53

Ech, ja pomyliłem daty wygaśnięcia subskrypcji Game Pass i mi nabiło kolejny miesiąc ale że miałem odpięty Paypal to jestem na minusie XD

Chyba trzeba będzie nowe konto założyć za jakiś czas bo ograłbym by sobie Unavowed i Night Call a Bard's Tale IV za trzy tygodnie też ma się pojawić. :E
  • 0

Obrazek
Raffael
Hitman

Reputacja: 10

Postprzez Nesus » 9 sie 2019, o 15:19

Nesus napisał(a):Wróciłem do Game Passa po 3 tygodniach, bo brat chciał zagrać w Slay the Spire, oczywiście przy próbie pobrania błąd 0x80070005 xD Już miałem wywalic to wszystko z dysku, ale Xbox (Beta) wyświetlił monit, że jest aktualizacja, postanowiłem dać mu ostatnią szansę i o dziwo Microsoft wszystko naprawił, teraz da się zainstalowc każdą grę i w nią normalnie grac w końcu :)

Jednak za szybko pochwaliłem xDDD Po ponownym uruchomieniu komputera Slay teh Spire i Vampyr ważą wedłu systemu 0B i nie da się ich uruchomić, a po usunięciu przy ponownej instalacji sypie 0x80070005, czyli po staremu :( Inne gry takie jak Sunset Overdrive, Crackdown 3 czy State of Decay 2 działają bez zarzutu, za to te wymagające kompilacji systemu 18362.0 działają tylko raz, a po ponownym uruchomieniu systemu nie da się ich nawet pobrać (sam mam 18362.267)
  • 0

Nesus
Robin Hood

Postprzez SK4ND4L » 16 sie 2019, o 13:25

Na początku lipca skończył mi się GamePass PC. Oczywiście subskrypcja dawno temu anulowana i już jej nie wznawiałem. Dzisiaj wziąłem się za odinstalowywanie gier które po niej zostały, a tu okazuje się że Gearsy się odpalają i można normalnie w nie grać... Teraz szkoda mi odinstalowywać bo jeszcze ich nie ukończyłem, a w zakładce "posiadane gry" nie ma ich na liście, więc po odinstalowaniu nie będę mógł ich znowu pobrać.
  • 0

SK4ND4L
Predator

Medale: 6
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
Reputacja: 13

Postprzez Nosterex » 23 sie 2019, o 02:15

Aktywowałem sobie xbox game pass for pc i mam problem z grą Metro.
W przeglądarce mam normalnie przycisk 'zainstaluj' i po jego kliknięciu odpala się Microsoft Store, a tam już przycisk 'Zainstaluj' jest wyblakły i nie da się kliknąć. W przypadku innych gier jak Crackdown 3 czy Sunset Overdrive tego problemu nie ma. Ktoś wie czemu tak jest?
Obrazek
  • 0

"Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci sk***iele umierali za swoją."
Obrazek
Nosterex
Wiedźmin

Reputacja: 35

Postprzez nerka99 » 23 sie 2019, o 07:32

Nosterex napisał(a): Ktoś wie czemu tak jest?
Obrazek

Masz zainstalowaną najnowszą wersje windowsa? Najnowszej wersji na siłę nie instalowało i trzeba było zatwierdzić instalację samemu ("Sprawdź czy sa aktualizacje" i gdzieś tam będzie informacja w stylu "aktualizacja 1903 gotowa do zainstalowania"). Masa gier z windows store wymaga aktualnej wersji systemu zanim pozwoli zainstalować.
  • 0

nerka99
Predator

Postprzez Nosterex » 26 sie 2019, o 20:35

Rzeczywiście miałem taką aktualizację do zrobienia... i wiele innych. Długo to trwało i w końcu wszystko się zainstalowało. Aktualizacja 1903 instalowała się kilka godzin...
I rzeczywiście po tym przycisk 'zainstaluj' można kliknąć, ale po wybraniu dysku na którym chcę zainstalować grę dostaję ten komunikat:
Obrazek
i tak cały czas...
  • 0

"Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci sk***iele umierali za swoją."
Obrazek
Nosterex
Wiedźmin

Reputacja: 35

Postprzez jonusiescu » 26 sie 2019, o 23:17

Panie, daj Pan spokój. Ta usługa na ten moment to żenada.

Miałem ten sam błąd i spędziłem całe popołudnie na tym, żeby udało mi się włączyć pobieranie Metro/Vampyra/Wolfensteina/Holow Knighta/Shenmue. Co zrobiłem? Spróbowałem miliona sposobów znalezionych w internecie - nadawanie sobie administratora (mimo że już miałem), przełączanie jakiś opcji, odinstalowałem Avasta, reinstalowałem aplikację Xbox iks razy, czyściłem cache aplikacji, resetowałem Windows Store, wyczyściłem kompa CCleanerem, nawet przywróciłem system z punktu przywracania.

Nie mam zielonego pojęcia co pomogło, czy któryś z tych kroków czy kumulacja wszystkich, ale właśnie w tej chwili zasysa mi się Metro, wcześniej udało mi się pobrać Vampyra. Ciekawe czy w ogóle uda mi się to uruchomić, bo wielu osobom przestaje wszystko działać po ponownym włączeniu komputera. Dramat.

A podejście Microsoftu to jakiś absurd - problem jest znany od czerwca i dalej tysiące ludzi ma z nim problem, a support kompletnie nie pomaga, odsyła ludzi do innych wątków na ich stronie albo do śmiesznego FAQ. I nie jest to zabawne - beta czy nie, promocje czy nie, ludzie płacą za to, że nie mogą nawet zainstalować gry.

Prędkość pobierania do też mało śmieszny żart, co chwilę utyka na 0 kb/s. I nie, nie jest to problem z moim internetem gdyby ktoś miał wątpliwości.
  • 0

jonusiescu
Łowca

Reputacja: 0

Postprzez Nesus » 26 sie 2019, o 23:38

jonusiescu napisał(a):Panie, daj Pan spokój. Ta usługa na ten moment to żenada.

Otóż to. Nie chcę Cię martwić, ale jak uruchomisz ponownie komputer to wszystkie gry wymagające "Administrator Approval" przestaną najprawdopodobniej działać. Kliknięcie na ikonkę czy też na przycisk "Uruchom" w aplikacji Xbox nic nie uruchomi. Dodatkowo w ustawieniach systemu wszystkie te gry będą "ważyć" 0B, a foldery gdzie są zainstalowane będą sypać monit "System utracił dostęp do tego folderu". Sam folder będzie miał tyle GB ile gra miała, a drugie tyle będzie w folderze MSIXVC, gdzie są pseudo pliki instalacyjne. Oczywiście próba ponownego ponrania gier będzie skutkować błędem 0x80070005, aż do kolejne aktualizacji, po której można znów pobierać, ale restart komputera sprowadza nas do punktu wyjścia :) Dodam tylko, że wresja Metro z MS Store jest delikatnie mówiąc "tragiczna", bo stuttering jest nie do zniesienia, mimo że wersja z Epica działa mi bardzo dobrze :/
  • 0

Nesus
Robin Hood

Postprzez aRo » 26 sie 2019, o 23:46

Co do błędu przy próbie pobrania - mi pomogło odpalenie komendy "sfc /scannow" w konsoli i zrestartowanie kompa po zakończeniu. Znam też takich, którym to nic nie dało, ale spróbować warto :)
  • 0

aRo
Predator

Medale: 5
3000 (1) 4000 (1)
Reputacja: 18

Postprzez bolesna prawda » 26 sie 2019, o 23:48

Nesus napisał(a):Dodam tylko, że wresja Metro z MS Store jest delikatnie mówiąc "tragiczna", bo stuttering jest nie do zniesienia, mimo że wersja z Epica działa mi bardzo dobrze :/

Ja mam wrażenie, że niektóre gry w MS store to nigdy nawet patcha nie widziały i z tego, co słyszę, to Metro ma pełno bugów, do tego stopnia, że nie da się ukończyć gry - zapisywania gry nie ma, to trzeba szorować od nowa, jak taki tragiczny błąd się pojawi.
Ja jak na razie ograłem tylko steamworld dig 2 i o ile gra fajna, to działała tragicznie i mimo 60fps to można było odnieść wrażenie, że działa to wolniej niż powinno, bo były momenty, że gra chodziła super płynnie, a przez większość czasu jakby chrupało. Nawet jeden crash do pulpitu uświadczyłem i musiałem smarować obszar od nowa :E
Aż strach pomyśleć, co się stanie, kiedy faktycznie zabugowana gra od studia, które jest legendarne z wypuszczania takich technicznych baboli - no bo Outer Worlds chyba ma być w passie, nie? :trollface: To będzie jazda.
  • 0

bolesna prawda
Wiedźmin

Reputacja: 44

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gry cyfrowe na PC