Direct2Drive

Okazyjne ceny gier na PC z dystrybucji elektronicznej. Klucze Steam, GOG, Origin, Uplay itd

Moderator: Redaktorzy

Regulamin działu
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Pisanie postów powielających promocje opisane wcześniej (na forum, bądź stronie głównej) karane będzie ujemnymi punktami reputacji;
4. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.

Direct2Drive

Postprzez remike » 15 lut 2019, o 18:33

Wywaliłem póki co posty dot. Yakuzy 0 oraz Valyria Chronicles 4, tak aby więcej osób się nie nacięło. Oficjalna dystrybucja to jedno, ale mimo wszystko nie da się otrzymać poprawnego klucza.

Jeśli kupiliście klucze, dajcie znać, czy otrzymaliście zwrot pieniędzy / działający klucz.
  • 0

remike
Administrator

Medale: 4
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1)
Reputacja: -1337

Re: Direct2Drive

Postprzez remike » 15 lut 2019, o 18:39

Aktualnie sytuacja wygląda tak, że Reddit ich zablokował i nie pozwala wrzucać ich ofert. Bardzo dziwna sprawa. Sklep istnieje od dobrych kilkunastu lat (wcześniej nazywał się Gamefly). Nigdy o nich nie pisaliśmy, bo ceny mają przeważnie bardzo wysokie, ale też nie było nigdy żadnych sygnałów, że coś z nimi jest nie tak.

Tak jak pisałem, newsy są już zdjęte. Postaram się sam do nich uderzyć i dopytać się jak zamierzają rozwiązać problem.
  • 0

remike
Administrator

3000 (1)

Postprzez Infi86 » 15 lut 2019, o 18:40

Mam nadzieję, że uda się ludziom odzyskać pieniądze. Wiem, że działacie w dobrej wierze i dzięki Wam nie raz ja (i zapewne wiele innych osób) zdobyło ciekawe tytuły w atrakcyjnych cenach :)
  • 0

Life is an eternal search...
Infi86
Łowca

Reputacja: 0

Postprzez bolesna prawda » 15 lut 2019, o 19:21

Reddit źródłem informacji... Dorośli ludzie :nie:
Z tego, co widać, partnerem SEGA nie są.
https://www.sega.com/sega-approved-partner-list
Mam nadzieję, że poszkodowani jednak pieniądze odzyskają.

Spoiler: pokaż
Odpowiedź od Revana dostałem (która sprowadza się do zjechania na "hejtujesz ŁG!"), ale zamiast się chować po priwach, odpowiem i rozbuduję, o co mi chodzi.
Tu nie chodzi o to, czy ktoś stracił 1, 4, 6 czy 100 zł, tylko chodzi o to, że w ogóle do takiej sytuacji doszło, a dojść nie powinno w ogóle, bo teraz ten, kto to kupił się martwi o swoje pieniądze i czy w ogóle je jeszcze zobaczy. No ale widać, że jest takie podejście, że to już nie jest twoje zmartwienie (mimo że częściowo sam ludzi na minę wsadziłeś), przynajmniej tak to wygląda.
I mnie nie bardzo obchodzi, czy ty, czy kto inny ma refy z tego, czy nie, a do czego to próbujesz sprowadzić.
To, że tobie kazano wrzucić news - spoko, ale czy rekim tobie kazał powtarzać po sobie, że to oficjalny sklep? Mogłeś przecież sam dla spokoju sumienia sprawdzić. Jakby ci kazał w przepaść skoczyć, to też byś skoczył, bo by kazał? Chyba nie, instynkty samozachowawczy by raczej nie pozwolił.
Wiedząc już, że to nie jest oficjalny sklep, to nie jest ważne, czy działa tydzień czy 100 lat. Nie pierwszy raz pojawiały się sklepy, które na słupa były?

Tak jak pisałem, mam nadzieję, że jednak to się dobrze skończy i poszkodowanych nie będzie, ale na przyszłość zalecam każdemu ostrożność.
  • 0

Ostatnio edytowano 15 lut 2019, o 19:50 przez bolesna prawda, łącznie edytowano 2 razy
bolesna prawda
Wiedźmin

Reputacja: 41

Postprzez MDA » 15 lut 2019, o 19:22

Napisałem do supportu. Czekam na odpowiedź. Zobaczymy czy to oszuści i trochę dziwne, że nikt takich sklepów nie sprawdza. Pamiętamy aferę z kluczami Ubi na g2a. Niech reflinki Was nie zaślepiają.
  • 0

Pamiętajcie o III Aksjomacie!
MDA
Hitman

3000 (1)
Reputacja: 16

Postprzez remike » 15 lut 2019, o 19:33

MDA napisał(a):Napisałem do supportu. Czekam na odpowiedź. Zobaczymy czy to oszuści i trochę dziwne, że nikt takich sklepów nie sprawdza. Pamiętamy aferę z kluczami Ubi na g2a. Niech reflinki Was nie zaślepiają.

MDA, dostajesz ostrzeżenie. Insynuujesz, że specjalnie zechęcamy użytkowników do topienia kasy, żeby na tym zarobić. To jest zwykłe k*restwo z twojej strony. Nie mamy żadnych reflinków z Direct2Drive. Poza tym, nawet gdybyśmy mieli, to nie miałoby to żadnego znaczenia w kontekście publikacji.

Napisaliśmy te posty ponieważ Direct2Drive jest sklepem z oficjalnej dystrybucji. Absurdalne jest żądanie, żebyśmy sami kupowali klucze w sklepie przed publikacją na stronie. Szczególnie w sytuacji gdy oferta wygląda na pricebug i może w każdej chwili się skończyć. Naszym zadaniem jest informowanie o najlepszych ofertach na gry. Decyzja czy z takiej oferty skorzystacie należy już do was. Sklep Direct2Drive istnieje od dobrych kilkunastu lat (chwilowo był przemianowany na Gamefly i wtedy też wrzucaliśmy kilka promocji o nim na Łowcach). Wygląda na profesjonalnie zrobiony + w wielu miejscach przedstawiany jest jako z oficjalnej dystrybucji. Nie było ŻADNYCH przesłanek, że publikacja tych postów jest niewskazana, a jak userzy się nacieli i poinformowali nas o tym w komentarzach, to newsy zostały zdjęte.
  • 0

remike
Administrator

3000 (1)

Postprzez bolesna prawda » 15 lut 2019, o 19:45

Ponoć już D2D nad tym pracuje, ale jest jedno ale.
Wygląda na to, że to nie są klucze sztim, tylko na ich własną platformę (chyba... bo po co by pisali, że starają się jak najszybciej aktywować serwery?). Dlatego też na sztim nie działało, i raczej działać nie będzie.

Więc koniec końców wygląda na to, że na szczęście scam nie był (ci, którzy kupili mogą odetchnąć z ulgą), ale klucz sztim to nie będzie, więc niby jakieś tam wprowadzenie w błąd i niesmak chyba pozostaną :E

Chociaż, dla mnie to i tak ciekawe jest. Jeśli z tą platformą okaże się prawda, a nie są partnerem SEGA, to prawnie jak to niby działa? Prawie jak pirat chyba :E
  • 0

Ostatnio edytowano 15 lut 2019, o 19:51 przez bolesna prawda, łącznie edytowano 1 raz
bolesna prawda
Wiedźmin

Postprzez Infi86 » 15 lut 2019, o 19:50

Nie tylko tutaj ludzie się nacięli : https://www.steamgifts.com/discussion/U ... ith-a-flaw
  • 0

Life is an eternal search...
Infi86
Łowca

Postprzez zoosia » 15 lut 2019, o 19:56

bolesna prawda napisał(a):Ponoć już D2D nad tym pracuje, ale jest jedno ale.
Wygląda na to, że to nie są klucze sztim, tylko na ich własną platformę (chyba... bo po co by pisali, że starają się jak najszybciej aktywować serwery?). Dlatego też na sztim nie działało, i raczej działać nie będzie.

Więc koniec końców wygląda na to, że na szczęście scam nie był (ci, którzy kupili mogą odetchnąć z ulgą), ale klucz sztim to nie będzie, więc niby jakieś tam wprowadzenie w błąd i niesmak chyba pozostaną :E

Chociaż, dla mnie to i tak ciekawe jest. Jeśli z tą platformą okaże się prawda, a nie są partnerem SEGA, to prawnie jak to niby działa? Prawie jak pirat chyba :E

Na stronie jest jak byk ikona steam'a ... tak więc jest to ewentualny temat do zgłoszenia reklamacji ... zakładając że temat zostanie jakoś rozwiązany.
Wg mnie 4 euro jest warte próby - wydaje mi się że w scenariuszu negatywnym zostaje jeszcze claim do paypal'a
  • 0

zoosia
Robin Hood

Postprzez MDA » 15 lut 2019, o 19:58

remike napisał(a):
MDA napisał(a):Napisałem do supportu. Czekam na odpowiedź. Zobaczymy czy to oszuści i trochę dziwne, że nikt takich sklepów nie sprawdza. Pamiętamy aferę z kluczami Ubi na g2a. Niech reflinki Was nie zaślepiają.

MDA, dostajesz ostrzeżenie. Insynuujesz, że specjalnie zechęcamy użytkowników do topienia kasy, żeby na tym zarobić. To jest zwykłe k*restwo z twojej strony. Nie mamy żadnych reflinków z Direct2Drive. Poza tym, nawet gdybyśmy mieli, to nie miałoby to żadnego znaczenia w kontekście publikacji.

Napisaliśmy te posty ponieważ Direct2Drive jest sklepem z oficjalnej dystrybucji. Absurdalne jest żądanie, żebyśmy sami kupowali klucze w sklepie przed publikacją na stronie. Szczególnie w sytuacji gdy oferta wygląda na pricebug i może w każdej chwili się skończyć. Naszym zadaniem jest informowanie o najlepszych ofertach na gry. Decyzja czy z takiej oferty skorzystacie należy już do was. Sklep Direct2Drive istnieje od dobrych kilkunastu lat (chwilowo był przemianowany na Gamefly i wtedy też wrzucaliśmy kilka promocji o nim na Łowcach). Wygląda na profesjonalnie zrobiony + w wielu miejscach przedstawiany jest jako z oficjalnej dystrybucji. Nie było ŻADNYCH przesłanek, że publikacja tych postów jest niewskazana, a jak userzy się nacieli i poinformowali nas o tym w komentarzach, to newsy zostały zdjęte.

Niczego nie sugeruję i nie sugerowałem! Nie wpadaj w panikę o każde zdanie. Po prostu zachęcam aby sprawdzać te sklepy jako serwis, bo większość userów ich nie będzie sprawdzać. Co do reflinków to W OGÓLE nie dotyczyło tego sklepu, tylko sensu jako takiego. Wiem, że refy stanowią źródło dochodów w ŁG i warto by były pewniakami. Były na HB i wszyscy dawaliśmy na max kase dla łowców. Dlatego, że to pewne źródło. Nie wiem, jak chętnie ludzie kupują na kinguin czy g2a z reflinkami ŁG. Uważam moje ostrzeżenie za totalnie nie słuszne. :(
  • 0

MDA
Hitman

3000 (1)

Postprzez Revan » 15 lut 2019, o 22:46

MDA napisał(a):
remike napisał(a):

Niczego nie sugeruję i nie sugerowałem! Nie wpadaj w panikę o każde zdanie. Po prostu zachęcam aby sprawdzać te sklepy jako serwis, bo większość userów ich nie będzie sprawdzać. Co do reflinków to W OGÓLE nie dotyczyło tego sklepu, tylko sensu jako takiego. Wiem, że refy stanowią źródło dochodów w ŁG i warto by były pewniakami. Były na HB i wszyscy dawaliśmy na max kase dla łowców. Dlatego, że to pewne źródło. Nie wiem, jak chętnie ludzie kupują na kinguin czy g2a z reflinkami ŁG. Uważam moje ostrzeżenie za totalnie nie słuszne. :(

Sklep ma kilkunastoletnią historię i 99,9% sensownych cen w swojej ofercie, jakiej weryfikacji byś oczekiwał, skoro w przeszłości lata temu pojawiła się oferty z wymienionego sklepu? I znowu poruszasz temat refów, gdy strony nawet nie ma w zakładce afiliacji na Łowcach i kilka razy słyszałeś, że nie ma refów.
Wy naprawdę myślicie, że nie mamy co robić tylko wrzucać fake newsy i jakieś scamy, bo słowo "scam" w tym wątku już padło?
Skoro sam kupiłeś to znaczy, że uwierzyłeś, że to pricebug a nie żaden scam. Jakbym newsa nie wrzucił a klucze by działały i nakład by się wyczerpał to byłby hejt, że info już wszędzie było tylko nie na Łowcach i Łowcy ssą. W dzisiejszych czasach zwrotów przez Paypal i możliwości reklamacji transakcji na pewno każdy sklep z kilkunastoletnią historią chce Was oszukać na 4 euro i zarobić na tym miliony monet.

bolesna prawda napisał(a):scam nie był

Newsy z Direct2Drive/GameFly były na Łowcach na długo zanim się na nich zarejestrowałeś, widocznie mamy jakiś fetysz z publikacją scamów.

Niedawno podczas finału WOŚPu doszło do tragedii, dużo się mówiło by walczyć z mową nienawiści w internecie a Wy w tym wątku i w komentarzach pod newsem praktykujecie dokładnie coś odwrotnego, zawiść na każdym kroku i tracę wiarę w ludzi to wszystko czytając, serio.
  • 0

Revan
Redaktor

Medale: 9
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
6000 (1) 7000 (1) 8000 (1)
Reputacja: 74

Postprzez bolesna prawda » 15 lut 2019, o 23:00

Revan napisał(a):Niedawno podczas finału WOŚPu doszło do tragedii, dużo się mówiło by walczyć z mową nienawiści w internecie a Wy w tym wątku i w komentarzach pod newsem praktykujecie dokładnie coś odwrotnego, zawiść na każdym kroku i tracę wiarę w ludzi to wszystko czytając, serio.

Porównanie tragedii do czegoś takiego jest poniżej krytyki :nie:
Ale tak w temacie mowy "nienawiści", to czy odsyłanie do konkurencji i próby zaczepki personalnej to nie ta słynna mowa nienawiści? :E
I to wcale nie zmienia faktu, że d2d/gamefly/ign nie jest oficjalnym dystrybutorem, co oznacza, że z tą ofertą i tak jest coś nie halo :gwizdany: Do tego żadnych kluczy steam nie było, nie ma i prawdopodobnie nie będzie.
W pewnym sensie scam jest, bo jednak na stronce mają, że klucz steam, którego nie ma.
  • 0

bolesna prawda
Wiedźmin

Postprzez Revan » 15 lut 2019, o 23:15

bolesna prawda napisał(a):Porównanie tragedii do czegoś takiego jest poniżej krytyki :nie:

Tak się składa, że wnioski z tej tragedii wiązały się z jakimś przesłaniem a czytając dzisiejszy hejt i bezpodstawne oskarżenia na każdym kroku z tak naprawdę błahego pwoodu widzę właśnie mowę nienawiści, z którą powinno się walczyć. Tak, moją intencją jest by każdy stracił 4 euro, każdy kto dzisiaj się "dał złapać" zrobił mi dzień i wieczór.
bolesna prawda napisał(a):Ale tak w temacie mowy "nienawiści", to czy odsyłanie do konkurencji i próby zaczepki personalnej to nie ta słynna mowa nienawiści? :E

Przypomnę, że to Ty zacząłeś. Próbowałem się wytłumaczyć na privie to wywlekasz to publicznie, tak nie robią dżentelmeni. Używając argumentów o skoczeniu z mostu udowadniasz, że nie da się z Tobą prowadzić merytorycznej wymiany zdań, więc dla mnie EOT.

A wracając do tematu - dostałem zwrot $ na Paypala za Yakuzę, bez żadnych ticketów, bezpośrednio od sklepu, widocznie nikt nie chciał moich milionów monet :( .
  • 0

Revan
Redaktor

Postprzez bolesna prawda » 16 lut 2019, o 00:24

Revan napisał(a):Przypomnę, że to Ty zacząłeś.

Co zacząłem? To ty zacząłeś odsyłać mnie do konkurencji, walić porównania kompletnie z czapy, zarzucać zawiść, prowokować i ściągnąć dyskusję na poziom personalny.
Próbowałem się wytłumaczyć na privie to wywlekasz to publicznie, tak nie robią dżentelmeni.

Dżentelmeni nie używają ad personam i ex cathedra.

Co innego, że sklep się nie wywiązał (i na szczęście oddaje ludziom kasę), a co innego powtarzanie, że to oficjalny sklep i wzbudzanie w ludziach zaufania, kiedy to jest po prostu nieprawdą (co widać po oficjalnej liście partnerów SEGA) i wprowadzać ludzi w błąd.
Co zrobiłeś, aby się dowiedzieć, jak wygląda sytuacja i co będzie dalej? Jak widać nic. Nawet głupiego przepraszam nie potrafiłeś tutaj wysmarować, zamiast tego było tylko gadanie o zawiści albo to
Tak, moją intencją jest by każdy stracił 4 euro, każdy kto dzisiaj się "dał złapać" zrobił mi dzień i wieczór.

Co, jak co, ale po takiej stronie to myślę, że ludzie mają jakieś zaufanie i oczekują rzetelności (która jak widać jest podejściem okrutnie roszczeniowym), a nie... tego.
  • 0

bolesna prawda
Wiedźmin

Postprzez Revan » 16 lut 2019, o 02:17

Oficjalne stanowisko Direct2Drive w sprawie Valkyria Chronicles 4:
https://www.reddit.com/r/GameDealsMeta/ ... y/egkacxv/

Temat do zamknięcia
  • 0

Revan
Redaktor

Postprzez MDA » 19 lut 2019, o 15:19

Mały update. Pomimo 2 ticketów do tego oficjalnego dystrybutora oraz oficjalnego stanowiska, do dziś nie otrzymałem ani działającego klucza ani pieniędzy ani co gorsze odpowiedzi na tickety. Zupełna olewka. Bardzo słabe. Nie wiem, jak to nazwać aby nie dostać ostrzeżenia. Czy ktoś z Was dostał klucz lub pieniądze? A może chociaż odpowiedź od supportu? Macie pomysły co dalej z tym zrobić?
  • 0

MDA
Hitman

3000 (1)

Postprzez buck » 19 lut 2019, o 16:53

MDA napisał(a):Macie pomysły co dalej z tym zrobić?

czekać. Dwa+ lata im zajęło odblokowanie instalacji Mafii z ich klucza, przy czym po roku przestali reagować na jakiekolwiek maile. A wcześniej w odpowiedzi wysyłali mniej więcej taką formułkę jak cytowana powyżej. Czyli - sklep w sumie rzetelny. Tyle, że nierychliwy ;)
  • 0

Taką mam koncepcję
"Jednym z najgorszych PR-owo zachowań jakie może zrobić ktoś, kto jest narażony na ostrą falę krytyki, jest wdawanie się z atakującymi w różnego rodzaju pyskówki." (by ppe)
"walić PR!" (by buck)
buck
Wiedźmin

Reputacja: 1

Postprzez dudu66 » 23 lut 2019, o 10:16

Jest refund, i kuponik rabatowy od sklepu

Obrazek
  • 0

Obrazek

Obrazek
dudu66
Predator

3000 (1)

Postprzez Hardkor » 23 lut 2019, o 13:25

Fajne zagranie z ich strony
  • 0

Hardkor
Hitman

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 10
Ostrzeżenia: 1

Postprzez MDA » 23 lut 2019, o 15:18

Ja nadal nic nie dostałem. Dalej czekam na odpowiedź.
  • 0

MDA
Hitman

3000 (1)

Następna strona

Powrót do Gry cyfrowe na PC