Epic Games - temat ogólny

nowy sklep z grami
Okazyjne ceny gier na PC z dystrybucji elektronicznej. Klucze Steam, GOG, Origin, Uplay itd

Moderator: Redaktorzy

Regulamin działu
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Pisanie postów powielających promocje opisane wcześniej (na forum, bądź stronie głównej) karane będzie ujemnymi punktami reputacji;
4. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.

Re: Epic Games - temat ogólny

Postprzez kamil_999666 » 21 mar 2019, o 12:58

Raffael napisał(a):Obstawiałbym przeciwnie, że gdyby nie kasa od Epic to QD nie ruszyłoby tyłka żeby zrobić port na PC

Jeżeli epic opłacił by koszt portu a nie tylko ekskluzywny okres, gra była by wieczyście exem epic store, tak jak fortnite.

Raffael napisał(a):Gdyby widzieli w tym szansę dużego zysku już dawno by to zrobili.

Dopiero od niedawna odłączyli się od sony i pewnie widzimy właśnie tego efekty, niezależnie czy epic czekałby z hajsem na opłacenie ekskluzywnego roku czy nie.
  • 0

Ostatnio edytowano 21 mar 2019, o 13:19 przez kamil_999666, łącznie edytowano 1 raz
CPU: Intel I5-4590 + Silentium PC Fortis MOBO: AsRock 970 Pro RAM: (2x) Patriot 4 GB (8GB) VGA: MSI RX 470 HDD: Sagate 500 GB DVD: LG DVD PSU: Chieftec APS-650C 80+ CASE: SilentiumPC Brutus 410
kamil_999666
Predator

Reputacja: 18

Postprzez Bożygrzmot » 21 mar 2019, o 13:03

kamil_999666 napisał(a):
Raffael napisał(a):Obstawiałbym przeciwnie, że gdyby nie kasa od Epic to QD nie ruszyłoby tyłka żeby zrobić port na PC

Jeżeli epic opłacił by koszt portu a nie tylko ekskluzywny okres, gra była by wieczyści exem epic store, tak jak fortnite.

Raffael napisał(a):Gdyby widzieli w tym szansę dużego zysku już dawno by to zrobili.

Dopiero od niedawna odłączyli się od sony i pewnie widzimy właśnie tego efekty, niezależnie czy epic czekałby za hajsem na opłacenie ekskluzywnego roku czy nie.

Prawda, ale jestem prawie pewny że te kilka milionów dolarów (skoro taki Phoenix Point dostał 2 miliony to za tytuły tego kalibru, nawet dość wiekowe poza Detroitem, oferowali pewnie więcej) pomogło im podjąć decyzję o portowaniu.
  • 0

Bożygrzmot
Wiedźmin

Medale: 6
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
Reputacja: 26

Postprzez kamil_999666 » 21 mar 2019, o 13:25

To jet już bardziej prawdopodobny scenariusz z drugiej strony anapurnie która nabyła prawa do dystrybucji gier thatgamecompany na kompach zapłacili za rok ekskluzywności dla jurney (nie jestem pewien więc może bajdurzę, ale wszystko na to wskazuje) ale już nie za flower. W efekcie port i tak powstał i ukazał się na steam/gog/itp... Patrząc też na większość gier wykupionych na rok dla epic store, są to produkcje które były już zapowiedziane i miały się ukazać, tak czy inaczej. Może z grami QD było analogicznie, z wyjątkiem tego, że decyzja została podjęta znacznie wcześniej więc ogłoszenie portów zbiegło się z ogłoszeniem roku ekskluzywności.
  • 0

CPU: Intel I5-4590 + Silentium PC Fortis MOBO: AsRock 970 Pro RAM: (2x) Patriot 4 GB (8GB) VGA: MSI RX 470 HDD: Sagate 500 GB DVD: LG DVD PSU: Chieftec APS-650C 80+ CASE: SilentiumPC Brutus 410
kamil_999666
Predator

Postprzez tiktak77 » 21 mar 2019, o 19:33

Gdzie dwoch sie bije tam trzeci korzysta.Steam sie bije z Epiciem a tymczasem Sekiro najszybciej w "sklepie" CODEX-u :)
  • 0

tiktak77
Robin Hood

Reputacja: 2

Postprzez spqpl » 22 mar 2019, o 15:49

MerlinPL napisał(a):
buck napisał(a):nigdzie nie mam weryfikacji dwuetapowej. I NIGDY nie dostaję informacji o próbach logowania. Ten mail powyżej też nie dotyczył próby logowania. To tyle w temacie zamętu.

Cytat specjalnie dla bucka:
grzesiek napisał(a):Btw tylko raz zainstalowałem to coś w ubiegłe lato na parę godzin żeby sprawdzić to całe Fortnite i do dziś mi przychodzą powiadomienia o próbie włamu https://imgur.com/yBEoslK
Dobrze że mail na którym się rejestrowałem był tzw "śmieciowym" , tak samo jak i docelowy launcher :trollface:

I od tego zaczęło się ból (.) w tym temacie.
Dostawałem to samo po kilka razy dziennie:
Your Epic Games account has been locked due to multiple invalid login attempts. Please wait 120 minutes before trying to access your account.
Feel free to contact us if you need help.
Kind Regards,
Your Friends at Epic

I powtorzę, po aktywacji weryfikacji dwuetapowej przestało przychodzić.

A to:
spqpl napisał(a):@up takiej treści maile dostaję:

Hello!

My nickname in darknet is hAck0dzz.
This mailbox was hacked more than seven months ago,
through it, your operating system was infected with a virus (trojan) created by me and you have been monitored by myself for a long time.

You may not belive me, so please check 'from address' in your header, you will see that this email was sent from your very own mailbox. (tutaj jest normalnie mój SPAM mail)

Even if you changed the password after that - it does not matter, my system intercepted all the caching data on your pc
and automatically saved access for me.

I have access to all your accounts, social networks, email, browsing history.
Besides that, I have the data of all your contacts, files from your computer, photos and videos.

I was most shocked by the intimate content sites that you occasionally visit.
I tell you, you have a very wild imagination!

I took screenshot through the camera of your device during your pastime and entertainment there and i managed to synchronize them with what you are watching.
Oh my god! You are so funny and excited!

I don't think that you will want all your contacts to get these files, right?
If you are of the same opinion, then I think that $500 is quite a fair price to destroy the dirt I created.

Just send the above amount on my BTC wallet (bitcoin): 33BqVgZedUZDC7svJCzj2e4yLEeVeqv6nM
When the above amount is received, I definitely guarantee that the collected data will be deleted, I do not need it.

Otherwise, these files and history of visiting sites will be sent to all your contacts from your device.

After reading this letter, you will have 48 hours!
I'll receive an automatic notification that you have seen the letter.

I hope I taught you a good lesson.
Do not be so nonchalant, please visit only to proven resources, and don't enter your passwords anywhere!
Good luck!

Także Uważajcie.!

Nie ma absulutnie żadnego związku z Epiciem i jest kolejnym ból (.) ieniem. Taki list dostało miliard ludzi na Ziemii (o czym sam wspomniałeś).
Łącznie ze mną. Ta baza która wyciekła ma z 10 lat i zwiera 5-6 znakowe hasła które od dawna już przestały być bezpiecznie w związku z "mocą przerobową" koparek kryptoszajsu.
Tarzałem się ze śmiechu jak go dostałem. Szczególnie po przeczytaniu fragmentu o kamerze której nie mam i kontach społecznościowych których nie posiadam.
A że hasło się zgadza. Owszem zgadza się ale ma 10 lat i od dawna jest nieaktualne.

Z całym szacunkiem ale nie mam żadnego bólu *zady* jak to nazwałeś czy nie hejtuje samej platformy EPIC tylko dlatego bo sporo osób hejtuje. Troszkę poniosła fantazja w tym przypadku. Opisałem swoje obserwacje na mailach jakie zaczęły się dziać po tym jak założyłem konto na EPIC. I nie ma to nic wspólnego z falą hejtu jaką ludzie wylewają na EPIC. Kto chce zainstalluje/założy konto i będzie używać oraz będzie z tego powodu czerpać radość z gier jakie tam są. Więc proszę nie zarzucać Mi rzeczy, które mną wcale nie kierują ;)
Z drugiej strony dziękuje koledze powyżej, który nie zarzucał Mi "tyłko ścisku" tylko grzecznie wytłumaczył o przypadku wycieku ogromnej bazy danych co mogło poskutkować właśnie otrzymywaniem takich maili.

Pozdrawiam. :)
  • 0

spqpl
Robin Hood

Reputacja: 0

Postprzez MerlinPL » 22 mar 2019, o 16:05

spqpl napisał(a):Z całym szacunkiem ale nie mam żadnego bólu *zady* jak to nazwałeś czy nie hejtuje samej platformy EPIC tylko dlatego bo sporo osób hejtuje. Troszkę poniosła fantazja w tym przypadku. Opisałem swoje obserwacje na mailach jakie zaczęły się dziać po tym jak założyłem konto na EPIC. I nie ma to nic wspólnego z falą hejtu jaką ludzie wylewają na EPIC. Kto chce zainstalluje/założy konto i będzie używać oraz będzie z tego powodu czerpać radość z gier jakie tam są. Więc proszę nie zarzucać Mi rzeczy, które mną wcale nie kierują ;)
Z drugiej strony dziękuje koledze powyżej, który nie zarzucał Mi "tyłko ścisku" tylko grzecznie wytłumaczył o przypadku wycieku ogromnej bazy danych co mogło poskutkować właśnie otrzymywaniem takich maili.

To po co w wątku o Epicu zamieszczasz fałszywe informacje sugerujące że ten email ma związek z Epiciem?

I jeszcze ta "nagonka" i "krucjata" remike na głównej bo nie będzie giereczek na Steamie albo będą za rok.
Naprawdę ludzie dajcie sobie spokój bo już napisałem i powtórzę: absolutnie i totalnie Epica nie obchodzi fakt że jakaś garstka walnie focha i "nie kupi". A najśmieszniejsze jest to że i tak znaczną część kupi (tak samo było z Origin i tak samo będzie teraz).
Dla wydawcy liczy się klient amerykański który kupuje preorder lub grę w ciągu pierwszego miesiąca od premiery. Wtedy właśnie gra na siebie zarabia albo i nie.
I jak napisałem też jestem miłośnikiem Steama ale nic nie trwa wiecznie. Co z tego że mam tam 4500 pozycji? Przecież 90% z tego to jakieś crapy rozdawane za darmo czy w bundlach. Jak policzę gry AAA to z 4500 robi się ... no właśnie ile? 100 gier? To jak porównam to z 50 na Originie i 50 na uPlayu to w momencie gdy prawie wszystkie pozycje mają własne platformy a resztę zabiera Epic to w tym momencie Steam przestaje być dla mnie czymś ważnym.
I czekamy na premierę RAGE 2 bo znów będzie skowyt że nie na Steam tylko Bethesda launcher.
  • 0

Ostatnio edytowano 22 mar 2019, o 16:17 przez MerlinPL, łącznie edytowano 2 razy
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w tym momencie. Nie może on służyć przeciwko niemu ani teraz, ani w żadnym innym momencie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.
MerlinPL
Hitman

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: -26

Postprzez spqpl » 22 mar 2019, o 16:13

MerlinPL napisał(a):
spqpl napisał(a):Z całym szacunkiem ale nie mam żadnego bólu *zady* jak to nazwałeś czy nie hejtuje samej platformy EPIC tylko dlatego bo sporo osób hejtuje. Troszkę poniosła fantazja w tym przypadku. Opisałem swoje obserwacje na mailach jakie zaczęły się dziać po tym jak założyłem konto na EPIC. I nie ma to nic wspólnego z falą hejtu jaką ludzie wylewają na EPIC. Kto chce zainstalluje/założy konto i będzie używać oraz będzie z tego powodu czerpać radość z gier jakie tam są. Więc proszę nie zarzucać Mi rzeczy, które mną wcale nie kierują ;)

To po co wątku o Epicu zamieszczasz fałszywe informacje sugerujące że ten email ma związek z Epiciem?

Ponieważ zamieszczając ten wpis sądziłem, iż jest to właśnie przez EPIC launchera bo jak już pisałem wyżej wszystko się zaczęło zaraz po tym jak założyłem tam konto.

Myślę, że jest już wszystko jasne (dla mnie) i nie ma sensu ciągnąć tej konwersacji :)

Życzę Miłego dnia.
  • 0

spqpl
Robin Hood

Reputacja: 0

Postprzez MaciekMaciek87 » 22 mar 2019, o 17:37

W przeciwieństwie do kolegów nie miałem żadnego problemu z dostępem do konta Epic, które założyłem dla darmowych gier. Po informacjach o portach z PS4 mam nadzieję, że Epic zdobędzie kolejne exclusivy z konsol i tym wyrobi sobie własne miejsce na cyfrowym rynku.

Osobiście nie przeszkadza mi kolejna platforma, jednak w ich sklepie zdecydowanie brakuje tego, co ma Steam - mianowicie aspektu społecznego. Recenzji, for dyskusyjnych, itp. Jeśli to wprowadzą, to myślę, że naprawdę będą mieli szansę pójść do przodu.
  • 0

MaciekMaciek87
Robin Hood

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 9

Postprzez EdmundBA » 22 mar 2019, o 17:41

MaciekMaciek87 napisał(a):Osobiście nie przeszkadza mi kolejna platforma, jednak w ich sklepie zdecydowanie brakuje tego, co ma Steam - mianowicie aspektu społecznego. Recenzji, for dyskusyjnych, itp. Jeśli to wprowadzą, to myślę, że naprawdę będą mieli szansę pójść do przodu.

Po co fora i recenzje? Żeby, nie daj borze, gracze mieli możliwość dzielenia się negatywnymi opiniami? :gwizdany:
Epic jest pro-developerski a każdy developer uznaje swoją grę za najlepszą i coś takiego jak recenzje graczy nie powinny dla nich istnieć.
  • 0

Obrazek
EdmundBA
Hitman

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 10

Postprzez MaciekMaciek87 » 22 mar 2019, o 17:52

EdmundBA napisał(a):
MaciekMaciek87 napisał(a):Osobiście nie przeszkadza mi kolejna platforma, jednak w ich sklepie zdecydowanie brakuje tego, co ma Steam - mianowicie aspektu społecznego. Recenzji, for dyskusyjnych, itp. Jeśli to wprowadzą, to myślę, że naprawdę będą mieli szansę pójść do przodu.

Po co fora i recenzje? Żeby, nie daj borze, gracze mieli możliwość dzielenia się negatywnymi opiniami? :gwizdany:
Epic jest pro-developerski a każdy developer uznaje swoją grę za najlepszą i coś takiego jak recenzje graczy nie powinny dla nich istnieć.

Tak samo jak EA z Originem i Ubisoft z Uplayem - w ich klientach również tego nie ma. Jeśli dobrze się orientuję, Steam i GOG są jedynymi systemami dystrybucji cyfrowej, które posiadają fora dla gier i recenzje użytkowników na stronach produktów. To dla mnie taki złoty standard - w Originie zawsze brakowało mi właśnie tych treści. Bez nich cały ten system wydaje się jakiś taki... chłodny i bezosobowy.
  • 0

MaciekMaciek87
Robin Hood

500 (1) 1000 (1)

Postprzez serafek5 » 22 mar 2019, o 18:38

Tylko Uplay i Origin są głównie po to, by sprzedawać produkty Ubi i EA. Żadne z nich nie chciałoby raczej, żeby na ich własnych serwisach pojawiały się negatywne opinie na temat ich gier, dostępne dokładnie w miejscu, na które wchodzi potencjalny kupiec. Strona produktu ma w oczach wydawcy raczej zachęcać do kupna, a nie przestrzegać.
  • 0

Obrazek
Zapraszam do znajomych na XBL - głupio się patrzy na rosnący licznik gamescore, jak się go nie ma z kim porównać :E
Gamertag: Gieniek55
serafek5
Wiedźmin

500 (1)

Postprzez MerlinPL » 22 mar 2019, o 20:06

Problem tylko w tym jak Valve pięknie manipuluje recenzjami. Ile już było zmian? 3? 5? I każda ma być "lepsza" a tak naprawdę każda ma za zadanie jak najbardziej ukryć opinie negatywne.
Poza tym z opiniami to sami wiecie jak z (.) każdy ma swoją. Dla mnie liczą się wyłącznie opinie negatywne i muszę mieć ich przynajmniej kilka żeby porównać czy osoby narzekają na to samo.
Z tymi recenzjami to zresztą jest tak samo jak na metacriticu: na 100 ocen 90 to kilku słowne szambo "bo coś tam coś" się odwaliło i trzeba się na grze/ocenie zemścić.
Widzę też że co pokolenia to coraz bardziej leniwe i jak czegoś nie dostanie na tacy to już zero własnej inicjatywy a zarówno Origin jak i uPlay mają bardzo bogate fora do swoich gier gdzie sporo można się na ich temat dowiedzieć.
  • 0

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w tym momencie. Nie może on służyć przeciwko niemu ani teraz, ani w żadnym innym momencie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.
MerlinPL
Hitman

500 (1) 1000 (1)

Postprzez MaciekMaciek87 » 22 mar 2019, o 20:49

serafek5 napisał(a):Tylko Uplay i Origin są głównie po to, by sprzedawać produkty Ubi i EA. Żadne z nich nie chciałoby raczej, żeby na ich własnych serwisach pojawiały się negatywne opinie na temat ich gier, dostępne dokładnie w miejscu, na które wchodzi potencjalny kupiec. Strona produktu ma w oczach wydawcy raczej zachęcać do kupna, a nie przestrzegać.

Słuszna uwaga! Zmyliły mnie te rozdawnictwa na Originie, gdzie można było dostać także gry innych firm. Wygląda na to, że tylko Steam i GOG (I teraz Epic) są zainteresowane szerszą dystrybucją cyfrową.

MerlinPL napisał(a):Problem tylko w tym jak Valve pięknie manipuluje recenzjami. Ile już było zmian? 3? 5? I każda ma być "lepsza" a tak naprawdę każda ma za zadanie jak najbardziej ukryć opinie negatywne.
Poza tym z opiniami to sami wiecie jak z (.) każdy ma swoją. Dla mnie liczą się wyłącznie opinie negatywne i muszę mieć ich przynajmniej kilka żeby porównać czy osoby narzekają na to samo.
Z tymi recenzjami to zresztą jest tak samo jak na metacriticu: na 100 ocen 90 to kilku słowne szambo "bo coś tam coś" się odwaliło i trzeba się na grze/ocenie zemścić.
Widzę też że co pokolenia to coraz bardziej leniwe i jak czegoś nie dostanie na tacy to już zero własnej inicjatywy a zarówno Origin jak i uPlay mają bardzo bogate fora do swoich gier gdzie sporo można się na ich temat dowiedzieć.

Nie wiedziałem, że Uplay też ma fora - korzystałem kiedyś z forum Originowego, ale nie pamiętam, czy jest tak fajnie połączone z klientem, jak to Steamowe, więc go nie uwzględniłem.
Generalnie to własnie dzięki recenzjom i forom Steamowym (i GOGowym też) dużo dowiedziałem się na temat gier, które mnie interesowały, stąd doskwiera mi brak podobnych rzeczy w innych serwisach.
  • 0

MaciekMaciek87
Robin Hood

500 (1) 1000 (1)

Postprzez MerlinPL » 22 mar 2019, o 21:19

MaciekMaciek87 napisał(a):Nie wiedziałem, że Uplay też ma fora

Źle się wyraziłem. Nie w samym kliencie. Gry Ubisoftu mają fora:
Kod: Zaznacz cały
https://forums.ubi.com/

Kiedyś to było lepiej rozwiązane. Ale są i można się sporo dowiedzieć czy uzyskać pomoc.
  • 0

MerlinPL
Hitman

500 (1) 1000 (1)

Postprzez robart_ » 22 mar 2019, o 21:44

spoczko ta konkurencja cenowa :)
https://www.bloodlines2.com/en/pre-order
  • 0

robart_
Predator

Reputacja: 24

Postprzez Desolator » 22 mar 2019, o 21:53

robart_ napisał(a):spoczko ta konkurencja cenowa :)
https://www.bloodlines2.com/en/pre-order

Jak się komuś nie chce sprawdzać to cena wszystkich edycji preordera jest taka sama na Steamie i Epicu ;)
  • 0

Desolator
Predator

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 13

Postprzez warhameron » 23 mar 2019, o 19:19

https://www.pcgamer.com/40-percent-of-e ... ave-steam/
85 million registered users of the Epic Games Store on PC—and, according to user surveys from August 2018 and January 2019, 40 percent of them report not having Steam.

Cosik mi się nie chce wierzyć w taką liczbę. Może większość to chińczyki i reszta azji ? (40% nie używało steam- grali tylko w Fornite ?)
  • 0

Czekam na Xenonauts 2, Stoneshard i Wastelands 3 :P
warhameron
Wiedźmin

Medale: 3
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
Reputacja: 17

Postprzez patrykem17 » 23 mar 2019, o 19:24

Spostrzeżenie mi podpowiada, że to już jest zwykła pajacerka. Jedno, to walka o konsumenta. Drugie, to próba udowadniania, yyy, czego w sumie? Tego, że w Azji większość społeczeństwa o Steamie nie słyszała? :E
  • 0

patrykem17
Łowca

Reputacja: -1

Postprzez EdmundBA » 23 mar 2019, o 19:27

warhameron napisał(a):Cosik mi się nie chce wierzyć w taką liczbę. Może większość to chińczyki i reszta azji ? (40% nie używało steam- grali tylko w Fornite ?)

Ja przeciwnie - jestem skłonny uwierzyć tym liczbom. Zakładanie konta tylko by grać w Fortnajta i nic więcej?
To podobnie jak ze Steamem i kontami zakładanymi by grać w DOTA2.
Nie każdy jest graczem z krwi i kości, sporo ludzi poświęca swój czas tylko jednej grze przez długi czas bez patrzenia na inne tytuły.
Tak wsiąkli w tą jedną grę że poza nią świata nie widzą (ani innych gier).

PS. do Fortnajta trzeba mieć konto jeśli gra się na telefonie? Jeśli tak to zagadka (chyba) rozwiązana...
  • 0

Obrazek
EdmundBA
Hitman

500 (1)
Reputacja: 10

Postprzez kamil_999666 » 23 mar 2019, o 19:33

Ja gdzieś czytałem że z tych 85 milionów 40% nie ma sztima a 70% nie ma lub ma, ale nie używa regularnie. Wynika z tego że 70% userów nie jest graczami-konsumentami, kupującymi gry a przynajmniej nie regularnymi. Chyba tłumaczyli to faktem, że to osoby z konsol, taaa... konsolowcy przyszli grać w fortnite na myszy, hm. Jeszcze inna statystykę czytałem, że z tych 85 milionów tylko 4 miliony sięgnęły po najpopularniejszą (bo pewnie po te mniej chodliwe sporo mniej) darmową gierkę (subtonica albo po tą farmę szlamów, chyba), ile to procent "graczy" skusiła się na kilka dodatkowych kliknięć w inną zakładkę po darmową, ale singlową przygodę? Dziwne te statystyki.
  • 0

kamil_999666
Predator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gry cyfrowe na PC