Epic Games - temat ogólny

nowy sklep z grami
Okazyjne ceny gier na PC z dystrybucji elektronicznej. Klucze Steam, GOG, Origin, Uplay itd

Moderator: Redaktorzy

Regulamin działu
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Pisanie postów powielających promocje opisane wcześniej (na forum, bądź stronie głównej) karane będzie ujemnymi punktami reputacji;
4. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.

Re: Epic Games - temat ogólny

Postprzez Niriles » 9 sie 2019, o 17:32

robart_ napisał(a):darmówki fajne ale potem takie coś i czar pryska
The Walking Dead: The Telltale Definitive Series za 215,99 zł
https://www.epicgames.com/store/pl/prod ... eries/home

Ale o co ci chodzi? Przecież to jakiś "odświeżony" (filtr i oświetlenie) i "dobajerowany" (dodatkowe materiały) zestaw 6 gier w premierowej cenie (~36zł/szt.). Na Steam takie coś kosztowałoby pewnie ze 399,99... Poza tym takich cen przecież nikt z nas(?) chyba nie bierze na poważnie, niezależnie od platformy. Zobaczymy na przecenach - a wiemy, że sam Final Season był w zacnej cenie.
  • 0

Niriles
Predator

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 1

Postprzez Monek22 » 9 sie 2019, o 18:54

Niriles napisał(a):
robart_ napisał(a):darmówki fajne ale potem takie coś i czar pryska
The Walking Dead: The Telltale Definitive Series za 215,99 zł
https://www.epicgames.com/store/pl/prod ... eries/home

Ale o co ci chodzi? Przecież to jakiś "odświeżony" (filtr i oświetlenie) i "dobajerowany" (dodatkowe materiały) zestaw 6 gier w premierowej cenie (~36zł/szt.). Na Steam takie coś kosztowałoby pewnie ze 399,99... Poza tym takich cen przecież nikt z nas(?) chyba nie bierze na poważnie, niezależnie od platformy. Zobaczymy na przecenach - a wiemy, że sam Final Season był w zacnej cenie.

W zacnej cenie był tylko dzieki "epickiej" znizce , a nie liczyłbym że takie cos będzie ciągle sie powtarzać bo wkoncu ile możn dopłacać ?
  • 0

Monek22
Hitman

Medale: 3
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
Reputacja: 3
Ostrzeżenia: 1

Postprzez Nesus » 9 sie 2019, o 19:14

Nie oszukujmy się, epicka zniżka to było najlepsze co przytrafiło się Epic Store. TWD Final Season za 20zł, Heavy Rain i Beyond Two Souls po 29zł, no i jeszcze TWD Sezon Trzeci za 40zł to były dla mnie znacznie lepsze zakupy niż na wyprzedaży Steamowej :)
  • 0

Nesus
Robin Hood

Reputacja: 1

Postprzez Raffael » 9 sie 2019, o 19:21

Armin napisał(a):Mutant za free za tydzien kolejne 30-40zl zaoszczeedzone gdyż nie odkupilem jak byl w monthly :D

I jeszcze świetny Hyper Light Drifter. Niezły zestaw.
  • 0

Obrazek
Raffael
Hitman

Reputacja: 10

Postprzez Kropeks » 10 sie 2019, o 16:41

Lightning napisał(a):Czyli jeśli komuś nie podoba się postawa Epika i devów wobec konsumentów, to oznacza, że jest fanbojem Steama? Ale bullshit.

Fanbojstwo, bo jak nawiedzeni wyznawcy jedynie słusznej platformy bełkoczecie w kółko to samo pomijając zupełnie ile steam miał i wciąż ma za uszami oraz jak ograniczył dostęp do gier wszystkim, którzy nie zgadzają się z jego polityką i z tym do czego doprowadził. Po prostu odpuście już sobie to "ratunku, policja, steama mnie ograniczają!", bo brzmi to śmiesznie w świetle tego w jaki sposób steam wpłynął na rynek gier i nie tylko oraz jakimi działaniami zdobył swoją pozycję.

Lightning napisał(a):I co z tego? Mamy 2019 rok, cyfrowa rewolucja (w której dużą rolę odegrało Valve) już się dokonała, czy nam się to podoba czy nie. Ale w jaki niby sposób usprawiedliwia to obecne działania Epika?

To przyjmij, że odbywa się nowa cześć rewolucji i hegemon nie ma już monopolu na wyłączność na rynku PC, a czasem musi ustąpić miejsca.

@exoixonar
Nie robiłem notatek i nie mam gotowca. Był czas, że zainteresowałem się trochę tematem crowdfundingu i taki finał ze steamem w tle pojawiał się zbyt często.
  • 0

Kropeks
Łowca

Reputacja: 0

Postprzez Furrak » 23 sie 2019, o 13:40

Epic proponuje twórcy DARQ przejście do ich sklepu na wyłączność. Twórca odmawia, ale wyraża zainteresowanie umieszczeniem swojej gry również na epicu, dostaje odmowę. Tak sobie myślę że coraz mniej w decyzjach epica jest tego szumie podkreślanego ratowania branży i wspierania deweloperów. Jesteś z nami na naszych zasadach, albo nie jesteś wcale...
https://www.youtube.com/watch?v=aSzAu_W ... e=youtu.be

Taka moja dygresja, dev zyskał niezłą reklamę taką decyzją i ja choć nie miałem na premierę tego w planach postanowiłem zagłosować portfelem i zakupiłem grę w pełnej cenie.
  • 0

Nie ma piękniejszej biżuterii niż kocie uszka; nie ma dźwięku rozkoszniejszego niż pomruk szczęśliwej kobiety... >^.^<
W poszukiwaniu swojej Tomoko

Łowca osiągnięć
Furrak
Hitman

Medale: 5
3000 (1) 4000 (1)
Reputacja: 89

Postprzez MerlinPL » 23 sie 2019, o 13:57

Z takim podejściem Epic nie przyciągnie graczy.
Do tego że EA SWOJE gry wyprowadziło na Origin się przyzwyczaiłem. Do tego że Ubisoft SWOJE gry trzyma na uPlayu ale również na Steamie chociaż wymagają i tak uPlaya też. I gdyby Square Enix odpalił własnego klienta też bym się z tym pogodził tak jak z Bethesdą (która walkę przegrała, ale sami są sobie winni).
Ale gdy ktoś robi świństwo to niestety mojej forsy nie zobaczy i to jeszcze dzięki Microsoftowi który zaoferował za wspomniane 4 zł exy z Epica.
Gdyby wyłączność była na zawsze, a to wtedy trzeba by było się zastanowić. A tak rok to nie jest długo a dzisiaj i tak nie ma sensu kupować wybrakowanych gier na premierę.
Dla takiego klienta jak ja Epic nie istnieje. Czy jeśli do humble bundla trafią gry na Epica to je kupię/odkupię? Tak, z uwagi na cenę (z tego samego powodu mam Rage 2 na kliencie Bethesdy i GTA5 na Social Club). Ale to tylko ułamek ceny na jaki liczy Epic trzymając te gry przez rok u siebie. A pamiętajmy że to kosztuje. Rozdawanie darmowych gier też. Może i Epic forsę ma ale jak na razie nie słychać bo się nie chwalą żeby ich plan przynosił kokosy.
Takie akcje z odmową tylko ich ośmieszają. Przecież nikt im nie broni posiadać własnej platformy i na niej sprzedawać gier. Wiedźmin 3 jest np. na Originie. I czy ktoś ma ból pośladów że tam jest?
Z drugiej strony polityka Valve wcale nie jest lepsza. Niby chętnie będą twoją grę sprzedawać ale ma się sprzedawać na Steamie a nie w formie kluczy aktywacyjnych.
  • 0

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w tym momencie. Nie może on służyć przeciwko niemu ani teraz, ani w żadnym innym momencie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.
MerlinPL
Hitman

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: -26

Postprzez SK4ND4L » 23 sie 2019, o 15:45

Furrak napisał(a):Epic proponuje twórcy DARQ przejście do ich sklepu na wyłączność. Twórca odmawia, ale wyraża zainteresowanie umieszczeniem swojej gry również na epicu, dostaje odmowę. Tak sobie myślę że coraz mniej w decyzjach epica jest tego szumie podkreślanego ratowania branży i wspierania deweloperów. Jesteś z nami na naszych zasadach, albo nie jesteś wcale...

Dno i wodorosty. A w zasadzie to już przebili dno. Ponadto utwierdzili mnie w przekonaniu, że ten ich cały epikowy sklepik to największe dziadostwo jakie kiedykolwiek powstało. Oby upadło jak najszybciej.
  • 1

SK4ND4L
Predator

Medale: 6
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
Reputacja: 13

Postprzez pelikulas » 23 sie 2019, o 16:33

SK4ND4L napisał(a):
Furrak napisał(a):Epic proponuje twórcy DARQ przejście do ich sklepu na wyłączność. Twórca odmawia, ale wyraża zainteresowanie umieszczeniem swojej gry również na epicu, dostaje odmowę. Tak sobie myślę że coraz mniej w decyzjach epica jest tego szumie podkreślanego ratowania branży i wspierania deweloperów. Jesteś z nami na naszych zasadach, albo nie jesteś wcale...

Dno i wodorosty. A w zasadzie to już przebili dno. Ponadto utwierdzili mnie w przekonaniu, że ten ich cały epikowy sklepik to największe dziadostwo jakie kiedykolwiek powstało. Oby upadło jak najszybciej.

hmmm prędzej nasz kraj upadnie i zbankrutuje niz epic ;)
  • 0

ASUS Z270F Strix, ASUS GTX1080 STRIX OC 8GB, Corsair Vengeance LPX CL15 2x16GB @3000MHz, i7 7700k @4,5GHz, 2x6TB WD Black 6002FZWX, 1x6TB WD Black 6003FZBX, 3TB Seagate ST3000DM001, Nagrywarka Blu-Ray LG BH16NS40, Crucial MX200 500GB
pelikulas
Wiedźmin

Medale: 10
6000 (1) 7000 (1) 8000 (1)
Reputacja: 12
Ostrzeżenia: 3
3

Postprzez SK4ND4L » 23 sie 2019, o 17:11

pelikulas napisał(a):hmmm prędzej nasz kraj upadnie i zbankrutuje niz epic ;)

Nie sądzę. Pieniądze to nie wszystko. Z takim podejściem i taktyką nie mają szans konkurować z jakimkolwiek sklepem. Choć słowo "konkurencja" nie do końca tutaj pasuje.
  • 0

SK4ND4L
Predator

Postprzez Nosterex » 23 sie 2019, o 21:29

• 0

"Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci sk***iele umierali za swoją."
Obrazek
Nosterex
Wiedźmin

Reputacja: 35

Postprzez Rapisher » 24 sie 2019, o 11:28

Ciekawie by było z tymi gierkami THQ zwłaszcza, że obecnie na Gejmscomie jest takie cuś :E
Obrazek
  • 0

Rapisher
Predator

Reputacja: 49

Postprzez Nosterex » 24 sie 2019, o 17:59

Na trailerach do darksiders, desperados 3 i Aquanox Deep Descent było wyraźnie widać logo Steam... reszta gier miała tylko 'PC'.
Więc nie byłoby fajnie jakby wszystko poszło na epic shita... Chyba, że będzie wyłączność półroczna jak przy Borderlands 3.
  • 0

"Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci sk***iele umierali za swoją."
Obrazek
Nosterex
Wiedźmin

Postprzez SK4ND4L » 24 sie 2019, o 19:31

Nosterex napisał(a):Na trailerach do darksiders, desperados 3 i Aquanox Deep Descent było wyraźnie widać logo Steam... reszta gier miała tylko 'PC'.
Więc nie byłoby fajnie jakby wszystko poszło na epic shita... Chyba, że będzie wyłączność półroczna jak przy Borderlands 3.

Jeśli pojawi się w epiku to na bank tymczasowo. Na stałe to oni mają chyba tylko fortnajta. Ale jeśli już będzie oficjalne info o umieszczeniu tych gier w ich kramiku, to można się spodziewać że znowu kasa popłynęła i nie pojawią się na Steamie, ani zapewne nigdzie indziej. Znowu pełna wyłączność.
Z jednej strony im się nie dziwię co do tego wykupowania gier... Dobrze wiedzą że jeśli dana gra pojawi się u nich i jednocześnie u Gabena, to nie mają najmnieszych szans, bo prawie wszyscy pójdą kupić na Steamie. Tym bardziej że ceny gier na premierę w zasadzie nie różnią się ani tu, ani tam. Mimo wszystko, konkurowanie bez konkurencji jest słabe.
Ale narazie nie ma się co nastawiać, bo jeszcze nigdzie nie ma jakichkolwiek informacji na temat wyłączności w/w gier dla epikowego kramu.
  • 0

SK4ND4L
Predator

Postprzez Natan » 26 sie 2019, o 20:44

• 0

Kliknij i pomóż - http://www.poomoc.pl
Natan
Predator

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 3

Postprzez Nosterex » 26 sie 2019, o 21:01

A co jeśli Microsoft zapłacił epicowi za możliwość sprzedawania u siebie Metro Exodus?... :shock: To by wyjaśniało, czemu można tam zagrać, mimo, że rok wyłączności nie minął... ;p
  • 0

Obrazek
Nosterex
Wiedźmin

Postprzez Nosterex » 28 sie 2019, o 15:44

• 0

Obrazek
Nosterex
Wiedźmin

Postprzez Furrak » 28 sie 2019, o 16:06

Tylu tutaj obrońców epica było, tyle argumentów pokazujących słuszność ich postępowania, a teraz cisza. Dziwne że nikt nie zechciał wyjaśnić prostymi słowami sensu postępowania epica z twórcą DARQ. Może znajdzie się ktoś kto pokaże że to co robi tim sweeney jest jednak częścią planu ulepszania branży, bo jak dla mnie to czysta, niczym nie zmącona hipokryzja która teraz wychodzi na jaw.

Swoją drogą pograłem w DARQ i to niezła gierka jest.
  • 0

Nie ma piękniejszej biżuterii niż kocie uszka; nie ma dźwięku rozkoszniejszego niż pomruk szczęśliwej kobiety... >^.^<
W poszukiwaniu swojej Tomoko

Łowca osiągnięć
Furrak
Hitman

Medale: 5
3000 (1) 4000 (1)
Reputacja: 89

Postprzez MerlinPL » 28 sie 2019, o 16:53

Furrak napisał(a):Dziwne że nikt nie zechciał wyjaśnić prostymi słowami sensu postępowania epica z twórcą DARQ.

A co tutaj wyjaśniać? Wszystko zostało już powiedziane. Epic sprzedaje gry jedynie na wyłączność. Znaczy wyłączność ta dotyczy jedynie producentów którzy nie mają własnych platform wydawniczych.
Twórcy DARQ chcieli być na Epicu i na Steamie więc dostali odmowę.
Natomiast twórcy symulatora pszczoły dobrze sobie zdają sprawę z tego że nikt normalny tego chłamu nie kupi więc zgodnie ze starą zasada wzięli pieniądze z góry i coś tam zapewne już są na plusie. A że nie wydali gry na Steamie? Steam teraz to ryzyko bo potrafi wywalać ze swojej platformy takie pseudo gry.

Furrak napisał(a):Może znajdzie się ktoś kto pokaże że to co robi tim sweeney jest jednak częścią planu ulepszania branży, bo jak dla mnie to czysta, niczym nie zmącona hipokryzja która teraz wychodzi na jaw.

Mnie najbardziej śmieszy to ich: "na naszej platformie będziemy sprzedawać jedynie dobre, wyselekcjonowane gry" po czym prawie co tydzień dodają jakieś crapy które dodaje za darmo do konta tylko z wewnętrzenej cebuli i instynktu zbieractwa. Tylko że te darmowe gry są następnie oferowane normalnie do kupienia.

Furrak napisał(a):Swoją drogą pograłem w DARQ i to niezła gierka jest.

A mnie interesuje w stopniu zerowym. A cała reszta? Czy mam zapłacić 250 na Steamie (czy za klucz) czy 250 na Epicu to dla mnie bez różnicy bo na dzień dzisiejszy 90% gier nabywam z bundli już poza nimi za góra 20-25 zł bo gier mi już starczy do śmierci. Na mnie więc Epic nigdy nic nie zarobi.
  • 0

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w tym momencie. Nie może on służyć przeciwko niemu ani teraz, ani w żadnym innym momencie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.
MerlinPL
Hitman

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: -26

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gry cyfrowe na PC