Epic Games - temat ogólny

Okazyjne ceny gier na PC z dystrybucji elektronicznej. Klucze Steam, GOG, Origin, Uplay itd
Regulamin forum
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 71 razy
Podziękowania: 84 razy
Kontakt:

12 cze 2019, o 12:24

Czekam na Borderka 3 w Gej Pasie :tak:
Awatar użytkownika
Administrator
Podziękował: 103 razy
Podziękowania: 72 razy
Kontakt:

Re: Epic Games - temat ogólny

12 cze 2019, o 12:26

To mi wygląda na to, że Epic nie płaci twórcom za to żeby mieć wyłączność na gry, ale żeby nie były one dostępne na Steamie :D
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 7 razy
Podziękowania: 9 razy
Kontakt:

12 cze 2019, o 12:37

GThoro pisze: Kolejny exclusive epica trafia do game pass https://www.pcgamer.com/phoenix-point-n ... ss-for-pc/

To co to za exy? Co tam się dzieje się? :O
Wydaje mi się, że to mogą być dwie kwestie.

Pierwsza, że gra jest na platformie Xbox i dlatego tak są skonstruowane umowy, że może się pojawić Xbox Game Pass na PC.

Druga, że nigdzie w umowie nie ma zapisu, że gra nie może trafić do abonamentu :)

Albo 2 kwestie naraz jak chodzi o Xbox-a :)

Czy w ogóle można kupić te gry na sklepie Microsoftu?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękowania: 38 razy
Kontakt:

12 cze 2019, o 12:58

Refty pisze:
GThoro pisze: Kolejny exclusive epica trafia do game pass https://www.pcgamer.com/phoenix-point-n ... ss-for-pc/

To co to za exy? Co tam się dzieje się? :O
Wydaje mi się, że to mogą być dwie kwestie.

Pierwsza, że gra jest na platformie Xbox i dlatego tak są skonstruowane umowy, że może się pojawić Xbox Game Pass na PC.

Druga, że nigdzie w umowie nie ma zapisu, że gra nie może trafić do abonamentu :)

Albo 2 kwestie naraz jak chodzi o Xbox-a :)

Czy w ogóle można kupić te gry na sklepie Microsoftu?
Metro normalnie można kupić w Windows Store.

Kod: Zaznacz cały

https://www.microsoft.com/pl-pl/p/metro-exodus-windows/9p60kl3mhcnh?activetab=pivot:overviewtab
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 32 razy
Podziękowania: 40 razy
Kontakt:

12 cze 2019, o 14:13

Kupował ktoś jakąś gierkę Ubisoftu na epic store? Czy po zakupie będę musiał pobrać grę przez epik lanczer i dopiero podczas instalacji aktywuje mi się na uplayu czy też da się jakoś wydobyć klucz na platformę Ubisoftu? Czy takie gry wymagają odpalania dwóch klientów jak na steamie czy można grać przez uplay z pominięciem epik lanczera? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

@down
Dziękuję. Będę się zastanawiał czy wziąć tego Primala czy czekać na darmowy miesiąc uplay plus :>
Ostatnio zmieniony 12 cze 2019, o 18:53 przez kmpt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 8 razy

12 cze 2019, o 15:22

Poniżej cytuje fragment komentarza, który był napisany przy poście o promocji na Far Cry Primal.

użytkownik:Coś niecoś
Kupienie gry na Epic gra dodaje się do biblioteki Epic i pobiera się poprzez Epic Game Launcher. Po pobraniu gry zostajesz poproszony o zalogowanie się do Uplay i gra zostaje tam przypisana jak gra z Uplay (nie tak jak w przypadku steam). Gra staje się pełnoprawna grą Uplay. Nie trzeba Epic Game Launcher'a. Wystarczy się zalogować do Uplay i odpalasz grę.
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

13 cze 2019, o 09:54

Ja mam pytanie czy jest gdzieś lista gier, które są na stałe exclusivami dla platformy epic a które nie?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 14 razy
Podziękowania: 26 razy
Kontakt:

13 cze 2019, o 10:51

Na stałe exclusivami to chyba tylko fortnite i walking dead co dokończyli po telltale reszta to czasówki chyba.
Awatar użytkownika
Łowca

13 cze 2019, o 13:19

PiccoloPL pisze: Na stałe exclusivami to chyba tylko fortnite i walking dead co dokończyli po telltale reszta to czasówki chyba.
Epic nic nie dokańczał po Telltale, tylko zrobiło to studio Skybound Games. Epic "pomógł" płacąc hajsy za czasową ekskluzywność.
This exclusive means that each game of The Walking Dead released by Skybound Games’ was available on the PC exclusively through the Epic Games Store. It’s a timed exclusive, and Howe claims that The Walking Dead will be available on other stores “at some point in the future.”
https://www.trustedreviews.com/news/exc ... ty-3684656
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 14 razy
Podziękowania: 26 razy
Kontakt:

13 cze 2019, o 13:50

No to nie wiem co się ludzie czepiali, że tylko na epicu jak to jest czasowe także
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

13 cze 2019, o 13:52

Czyli z tego co rozumiem, żadna z gier nie jest na stałą wyłączność Epic-a. Oczywiście nie licząc gier tworzonych przez Epic.
Awatar użytkownika
Łowca

13 cze 2019, o 14:42

PiccoloPL pisze: No to nie wiem co się ludzie czepiali, że tylko na epicu jak to jest czasowe także
Bo czasowa ekskluzywność to również nic przyjemnego dla konsumenta. Albo poczeka albo będzie musiał kupić w Epicu. Odbieranie wyboru nie jest czymś, co ludzie lubią, więc się czepiają.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 29 razy
Podziękowania: 36 razy
Kontakt:

13 cze 2019, o 14:58

borubar pisze:
PiccoloPL pisze: No to nie wiem co się ludzie czepiali, że tylko na epicu jak to jest czasowe także
Bo czasowa ekskluzywność to również nic przyjemnego dla konsumenta. Albo poczeka albo będzie musiał kupić w Epicu. Odbieranie wyboru nie jest czymś, co ludzie lubią, więc się czepiają.
Jak to nie lubia. Polacy takie rzeczy uwielbiają, przeciez teraz polak nie ma zadnego wyboru, tak jak za komuny, więc dla polaka to bez roznicy ze cos sie mu odbiera, bo polak lubi jak sie mu cos zabiera :)
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 31 razy

13 cze 2019, o 15:32

to ja się pochwalę że na epickiej wyprzedaży kupiłem Far Cry Primal, Heavy Rain i Beyond Two Souls :)
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:

13 cze 2019, o 15:40

robart_ pisze: to ja się pochwalę że na epickiej wyprzedaży kupiłem Far Cry Primal, Heavy Rain i Beyond Two Souls :)
Far cry primal masz widoczne dlc apex edition w uplay? Pytam bo u mnie nie wykrywa.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 31 razy

14 cze 2019, o 16:17

nie, dlc widoczne tylko w sklepie epic

po promocji i wróciły epickie ceny :)

Outer Worlds za 259,99 zł
https://www.epicgames.com/store/pl/prod ... orlds/home
Shenmue III 209 do 269 zł
https://www.epicgames.com/store/pl/prod ... mue-3/home
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękowania: 17 razy
Kontakt:

14 cze 2019, o 20:20

Myślałem, że mi się wydawało, ale chyba jednak nie https://www.youtube.com/watch?v=C0MMwyBuFr4 :E

https://www.twitch.tv/videos/437146215 około 01:59:00 urąbali dobre pół minuty https://www.youtube.com/watch?v=lhQEFCEz5TY
Awatar użytkownika
Redaktor
Podziękował: 13 razy
Podziękowania: 18 razy
Kontakt:

14 cze 2019, o 20:44

mariohyper pisze:
robart_ pisze: to ja się pochwalę że na epickiej wyprzedaży kupiłem Far Cry Primal, Heavy Rain i Beyond Two Souls :)
Far cry primal masz widoczne dlc apex edition w uplay? Pytam bo u mnie nie wykrywa.
Miałem kupić, ale dużo osób na to narzeka, że nie wykrywa Apex Edition, zresztą we wrześniu Uplay+ za darmo, więc odpuściłem ;)
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 28 razy
Kontakt:

16 cze 2019, o 18:03

Ciekawe rzeczy można zobaczyć na tablicy Trello Epic Store

Obrazek
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

16 cze 2019, o 18:31

U was, też ktoś próbuje sie dostać do konta? Rano na Twichu ktoś z Tajwanu, a teraz Epic. Po zmianie hasła nie przychodzi kod z dwuetapowej weryfiakcji. Nie moge się zalogować :D co za czasy.
ODPOWIEDZ